En İyi Bebek Bisikleti Markaları: 10+ Tavsiye

0

En iyi bebek bisikleti markalarını araştırmalar sonucunda bir araya getirdim. Ebeveyn kontrollü bebek bisikleti çocuğunuzun sorunsuz olarak bisiklet sürmesi için oldukça önemlidir.

Anne ve babalar genelde 3 tekerlekli bisiklet tavsiyesi arıyor. 3-4 yaş bisiklet tavsiyesi ile daha bir çok markanın kaliteli ve ucuz modellerini aşağıdaki listeden inceleyebilirsiniz.

Bisiklete binmek bir çocuk için kesinlikle son derece eğlenceli ve aynı zamanda el göz koordinasyonunu, ince ve kaba motor becerilerini, özgüvenini geliştiren ve başarı hissini güçlendiren bir aktivitedir.

Çocuğuna bir bisiklet satın alırsan ona sadece bir hediye almış olmaz, hayat boyu sürecek bir beceri de kazandırmış olursun.

Bebek arabası gibi itme koluyla kontrol edilerek güvenli bir sürüş imkanı sağlayan en iyi bebek bisikletlerini sizler için liste haline getirdim.

En İyi Bebek Bisikleti Tavsiyeleri

1. Doona Liki Trike S5 Bebek Bisikleti
en iyi bebek bisikleti tavsiyeleri doana
en iyi bebek bisikleti tavsiyeleri doana

Listemizin ilk sırasında yer alan Doona Liki Trike S5, kalitesi ve fiyatıyla dikkat çekiyor. Kendine özel depolama alanı, yastıklı kolçak, beş uçlu emniyet kemeri, bardak tutucu, gibi özellikleri bulunan ürün, birçok kişi tarafından tavsiye ediliyor.

İlgili Yazı: En İyi Bebek Maması Markaları (2021)

Bence en iyi ebeveyn kontrollü bisikletlerden biri olan Doona, fiyat olarak rakiplerinden daha tuzlu olarak karşımıza çıkıyor. Bu sebeple en iyi bebek bisikleti tavsiyeleri arasında yer alıyor.

2. Rival Hiper Bike Bebek Bisikleti

bebek bisikleti rival
bebek bisikleti rival

En çok satın alınan bebek bisikletleri arasında yer alan Rival Hiper Bike, ortalama fiyatıyla kullanıcısının karşısına çıkıyor. Birçok kişi tarafından tavsiye edilen ürün, pratik kullanımı ve çok yer kaplamamasıyla tercih sebebi oluyor. Arkasında bulunan ufak sepetiyle bebeğinizin oyuncaklarını taşıyabileceğiniz Rival, emniyet kemeri sayesinde üstün bir koruma sağlıyor. Bu sebeple en iyi bebek bisikleti tavsiyeleri arasında yer alıyor.

3. BabyHope Little Panda Bebek Bisikleti

babyhope bebek bisikleti
babyhope bebek bisikleti

Bebeğin düşmesini engelleyen koruma bantlarıyla listemize giren BabyHope, en çok tercih edilen bebek bisikletlerinden bir tanesi. Ayarlanabilir tentesiyle bebeği güneş ışınlarından koruyan bisiklet, müzikli ön kolu sayesinde bebeğinizi sıkılmadan üzerinde kalmasını sağlıyor. Diğer ürünlerden daha uygun fiyatı bulunan BabyHope, maksimum 4 yaşa kadar kullanılabiliyor. Bu sebeple en iyi bebek bisikleti tavsiyeleri arasında yer alıyor.

4. Dilaver Baby Poufi Bebek Bisikleti

dilaver cocuk bisikleti
dilaver cocuk bisikleti

Listemizde 4. sırada yer alan Dilaver Baby Poufi, sessiz tekerleklere sahip olmasıyla adından söz ettiriyor. Dayanıklı malzemeden üretilen bisiklet, böylelikle uzun yıllar boyunca kullanılabiliyor. Ergonomik tutma koluyla veliye kolay kullanım imkanı veren Poufi, ayarlanabilir tentesiyle güneşe karşı tam koruma sağlıyor. Bu sebeple en iyi bebek bisikleti tavsiyeleri arasında yer alıyor.

5. Babyhope 135 Kety Bebek Bisikleti

babyhope kety bebek bisikleti
babyhope kety bebek bisikleti

En iyi bebek bisikleti modellerinden olan Babyhope 135, pembe ve şık tasarımıyla satışa sunuluyor. Üzerinde bulunan güneşlik sayesinde bebeğin rahatını sağlayan ürün, kolay kontrol edilebilmesi sebebiyle sıklıkla tercih ediliyor. Boyut yönünde çok yer kaplamayan bisiklet, bizce en iyiler arasında yer alıyor. Bu sebeple en iyi bebek bisikleti tavsiyeleri arasında yer alıyor.

6. Pilsan Papatya Bebek Bisikleti

pilsan bebek bisikleti
pilsan bebek bisikleti

Basit tasarımıyla listemizin 6. sırasında bulunan Pilsan Papatya, en çok satın alınan modeller arasında yer alıyor. Uygun fiyatıyla satışa sunulan ürün, 3 yaşından sonra kullanılabiliyor. Ergonomik tasarımıyla karşımıza çıkan bisiklet, geniş arka sepetiyle oyuncak taşıyabiliyor. Bu sebeple en iyi bebek bisikleti tavsiyeleri arasında yer alıyor.

7. Smoby Baby Driver Comfort Bebek Bisikleti

smoby baby bebek bisikleti
smoby baby bebek bisikleti

En iyi bebek bisikleti listemizde bulunan Smoby Baby Driver Comfort 3’ü 1 arada, güvenli oluşu sebebiyle sıkça tercih ediliyor. 360 derece güneşliği bulunan ürün, bu sayede en sıcak dönemlerde bile rahatlıkla kullanılabiliyor. Minimum 10 aylıkken kullanılabilen bisiklet, konforlu oluşuyla adından söz ettirmeyi başarıyor. Bu sebeple en iyi bebek bisikleti tavsiyeleri arasında yer alıyor.

8. Prego Happy Dino Bebek Bisikleti

prego bebek bisikleti
prego bebek bisikleti

Bebek bisikleti önerisi istiyorsanız Prego Happy Dino tam size göre. İtmeli bisiklet kategorisine giren ürün, 1 ila 5 yaş arasında kullanılabiliyor. Ayak koyma ünitesi, konforlu sele ve geniş arka sepet gibi özelliklere sahip olan ürün, bizce en iyiler arasında yer alıyor. Fiyat performans bebek bisikletleri arasında bulunan model, kolay kavranabilen tutma kolu sayesinde rahat bir ebeveyn kontrolü sağlıyor. Bu sebeple en iyi bebek bisikleti tavsiyeleri arasında yer alıyor.

9. Globber Explorer 3 Bebek Bisikleti

globber bebek bisikleti
globber bebek bisikleti

Bebek bisikleti tavsiye listemizde 9. sırada yer alan Globber Explorer 3, 4 farklı kullanım şekliyle karşımıza çıkıyor, her yaş çocuğa uygun olan model, çoğunlukla denge bisikleti halinde kullanılıyor. Şık tasarımı ve boyutuyla çok yer kaplamayan ürün, dolgulu koltuğu sayesinde bebeğe rahatsızlık vermiyor. Bizce en iyiler arasında bulunan bisiklet, 5 noktalı emniyet kemeriyle tam güvenlik sağlıyor.

10. Doona Liki S3 Bebek Bisikleti

en iyi bebek bisikleti 1
doona cocuk bisikleti oneri

En çok satan bebek bisikletleri arasında olan Doona Liki S3, kolayca sökülüp takılan yapısıyla uzun yolculuklara götürülebiliyor. 5 noktalı emniyet kemeri bulunan ürün, bu sayede bebeğinizin güvenliğini sağlıyor. Fiyat yönünde eleştiri alan model, sürüşü, kontrolü, konforu ve tasarımıyla bunu telafi ediyor. Kullanıcılarından tam not almayı başaran bisiklet, bizce en iyilerden.

Bebek ve Çocuk Bisiklet Çeşitleri Neler?

en iyi bebek bisikleti tavsiyeleri 2022
en iyi bebek bisikleti tavsiyeleri 2022

Bisiklete binmek; emeklemek, yürümek gibi bir kilometre taşı. Her çocuk kolayca pedal çeviremeyebilir ya da dengede duramayabilir. Bu yüzden emin adımlarla gitmek, ona doğru zamanda doğru araçları vermek gerekir. Okul öncesi dönemde çocuğuna alabileceğin bisiklet çeşitlerini ve zamanlarını şöyle özetleyebiliriz:

3 tekerlekli bisiklet: Bebeğinin ilk bisikletidir. 10. ay itibarıyla bebeğin bu bisiklete binmeye başlayabilir. Henüz pedal çeviremiyor olsa da ilk başlarda senin yönlendirmenle kullanabilir. 1.5-2 yaş civarında ise pedalları çevirebilmeye başlar.

İlgili Yazı: Piyasadaki En İyi Bebek Arabası Modelleri (2021)

Denge bisikleti: 2. yaştan başlayarak dengede durabilmeyi öğrenebilir. Yani denge bisikleti yaşı gelmiş olur. İdealde çocuk bisikletine geçmeden ve hemen hemen 2-3 yıl boyunca denge bisikletini kullanabilir.

Çocuk bisikleti: 5 yaşından itibaren kullanılan bisiklettir.

Bebek Bisikleti için Ne Kadar Bütçe Ayırmalısın?

en iyi bebek bisikleti markalari
en iyi bebek bisikleti markalari

Piyasada o kadar çok çeşit, o kadar farklı fiyat var ki seçim yapman pek de kolay değil. 150 TL’ye çocuk bisikleti de var 900 TL’ye de. Öncelikle bir bütçe aralığı belirle sonra da anlattığımız özelliklere uygun olup olmadığına bak. Umarız bu satın alma kararını kolaylaştırır.

Bebeğinin ya da çocuğunun yaşına uygun bir bisiklet seçtin ve doğru seçimi yaptığından eminsin. Peki bu güvenlik için yeterli mi? Tabii ki değil. Başka nelere dikkat etmelisin. Hadi hızlıca bir özetleyelim.

Kask: Her ne kadar kazaları engellemese de bisiklet kaskı, çocuğunu koruyabilir. Güvenlik standartlarına uygun bir kask almanı öneririz.

Kilit: Çocuğunun bisikletine bir kilit almanı öneririz. Hele de büyük bir şehirde yaşıyorsan.

Pompa: Lastiğin sönme ihtimaline karşı her zaman bir pompa bulundurmalısın. Eğer çocuğun lastiği şişirebilecek kadar büyüdüyse ona lastiği nasıl şişireceğini öğretmeni öneririz.

Süsleme: Çocuklar bisikletlerini kişiselleştirmeye bayılırlar. Üstelik çıkartmalar ve aksesuarlarla bunu sağlamak oldukça kolay. Güvenlikle ilgili bir konu olmasa da önemli.

Bisiklet bakımı: Tüm araç gereçler gibi bisikletler de iyi bakıldığında daha uzun ömürlü olur. Düzenli olarak bisikleti kontrol edip bakımını yapmanı öneririz. Her seferinde çocuğunu bakıma dahil etmen, hem sorumluluk almasını hem de bisiklet bakımını ve çalışma sistemini öğrenmesini sağlar.

Trendyol gibi pazaryerlerinden inceleyebilirsiniz.

Son Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2022

INTERNATIONAL

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.