En Popüler En Güzel Telefon Müzikleri İndirebileceğiniz Siteler

0

En Popüler Zil Sesleri ve Telefon Müzikleri İndirebileceğiniz Siteler günümüzde sağlamış oldukları hız ve kolaylık ile birlikte öne çıkmaktadır. Telefon müziği indirebileceğiniz sitelere girerek bir birinden güzel ses tonu müziklerini akıllı telefonunuza indirebilir ve indirdiğiniz bu müzik ve şarkıları telefon arama sesi olarak kullanabilirsiniz. Yani zil tonu olarak kullanıp herhangi birisi sizi aradığında bu müzikleri telefonunuzda zil tonu olarak kullanabilirsiniz.

Yani en sevdiğiniz en hoşunuza giden telefon müziklerini indiriyorsunuz, daha sonra dilediğiniz şekilde kullanıyorsunuz. Hatta indirdiğiniz telefon müzik ve şarkılarını dilerseniz alarm sesi olarak bile kullanabilir, sabahları alarm kurup güzel bir melodi ile ya da tercihinize göre güzel bir ilahi ile uyanabilirsiniz. Ya da dilerseniz internetten telefonunuza bir ezan indirin, sabahları alarm kurarak ve alarmın zil tonu olarak bu ezanı ayarlayın, sabahları bu ezan ile uyanın.

Geçmiş yıllara nazaran günümüzde müziklere hızlı bir şekilde erişim sağlamak daha kolay bir hale gelmiştir. Hatırlarsanız akıllı telefonlar yok iken nokia, ericsson, motorola vb. markalar vardı, o zamanlar telefonda hangi müzikler varsa zil sesi olarak sadece onları kullanabiliyorduk. Bir ara ericsson marka cep telefonlarında kendi müziğini kendin yap olayı vardı, daha doğrusu kendi melodini kendin yap olayı diyelim. Çünkü bu modellerde notalarla melodi yapıyorduk. Hey gidi günler heyyyy 🙂

Hatta ücretli telefon müzikleri vardı, kısa mesaj ile telefona geliyordu ama kontör ile satın alınıyordu, o zamanlar epey de pahalıydı ama yine melodi şeklindeydi. Neyse, şimdi müzik piyasasındaki rekabetin artması aynı zamanda bu sektöründe hareketlenmesini sağlamıştır. Bundan dolayıdır ki, birçok kişi talep etmiş olduğu müziği internet üzerinden kolay bir şekilde edinmektedir. Ancak bu sitelerin tercih edilmesinde de birçok kıstas bulunmaktadır. Sizler de internet üzerinden kolay bir şekilde telefon müzikleri indirebileceğiniz siteler üzerinde araştırma yapıyorsanız yazımıza kulak verebilirsiniz. Sizlere bu yazımızda En Popüler Telefon Müzikleri İndirebileceğiniz Siteler hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

En Popüler Zil Sesi ve Telefon Müzikleri İndirebileceğiniz Siteler

En Popüler Telefon Müzikleri İndirebileceğiniz Siteler ile ilgili olarak sizlere bilgi vermeden önce hangi tarz müziklerin talep edildiğine ilişkin olarak bazı güncel bilgiler paylaşalım. Günümüzde özellikle rap ve pop müziklerin diğer müziklere oranla tercih edildiğini dile getirebiliriz. Sanırım bu tercih ile birlikte Türk Sanat Müziği ve türkülere olan rağbetinde gün geçtikte azaldığını söylemek mümkündür. Peki, en çok dinlenen ve cep telefonlarına en çok indirilen müzik kategorileri nelerdir? Gelin hep birlikte bakalım.

Aşağıdaki liste sadece Türkçe olarak cep telefonlarına indirilen ve dinlenen müzikleri ifade ediyor. Yabancı müzikler dahil değildir ancak yabancı müzikler de dahil olsa idi sanırız yabancı müzikler, yani sözlü ya da sözsüz olsun, cep telefonları için yabancı müzikler ilk sırada olur idi diye düşünüyoruz.

  • Cep Telefonları İçin Türkçe Pop Müziği ilk sırada
  • Cep Telefonları İçin Türkçe Rap ikinci sırada
  • Cep Telefonları İçin Arabesk Müzik üçüncü sırada
  • Cep Telefonları İçin Türk Sanat Müziği dördüncü sırada
  • Cep Telefonları İçin Fantezi Müzik ise beşinci sırada dikkat çekiyor.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz müzik türleri ülkemizde en çok talep gören kategoriler arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra yabancı pop müzik, caz müzik ve rap müziğinde oldukça çok rağbet gördüğünü dile getirebiliriz.

Ücretsiz Telefon Müziği ve Zil Sesi İndirebileceğiniz Siteler ve Uygulamalar

Ücretsiz olarak telefonunuza müzik indirebileceğiniz birçok iste yer almaktadır. Ancak kullanıcılar hızlı ve kolay olması nedeniyle bazı siteleri tercih etmektedir. Sizler de istemiş olduğunuz müziği kolay ve hızlı bir şekilde indirmek istiyorsanız, bu siteleri tercih edebilirsiniz. Sizler için ücretsiz ve hızlı bir şekilde müzik indirebileceğiniz siteleri listeledik;

1- NoiseTrade

NoiseTrade ücretsiz olarak müzik edinebileceğiniz en hızlı siteler arasında yer almaktadır. Sitede müzik indirebildiğiniz gibi aynı zamanda bu müzikleri dinlemeniz de mümkündür. Bu sitenin bir dezavantajı ise şarkıyı indirmek için mail adresinizi girmeniz gerektiğidir. Mail adresinize şarkının tüm albümü gönderilmektedir. Ayrıca site üzerinde yer alan Trending Now isimli sekmeye tıklayarak popüler müzikleri de görebilmeniz mümkündür.

2- Zedge

Zedge, telefonunuza müzik sesi yükleyebileceğiniz en başarılı platformlardan bir tanesidir. Son dönemlerin müzik indirmede en popüler sitesi olarak yer almaktadır. Zedge ile Windows, Android ve iOS işletim sistemlerini kullanarak müzik indirebilmeniz mümkündür. Sanırım internet sitesinin yanında uygulama olması da Zedge’yi ön plana çıkaran en önemli unsurlardan birisidir. Özellikle aramış olduğunuz zil sesine kategoriler üzerinden ulaşarak hızlı bir şekilde indirmeniz mümkündür. En popüler ve en güzel zil seslerinin bulunduğu ZEDGE sitesine gitmek için şuradan buyurun : https://www.zedge.net/

3- Last.Fm

Last.FM, 2002 yılında bu yana müzik sektöründe devleşmiş bir sitedir. 2002 yılında bir internet radyo kanalı olarak yayım hayatına başlayan Last.FM günümüzde pek çok kişi tarafından müzik indirmek için kullanılmaktadır. Sizler site içerisinden ister radyo kanalı ile müzik dinleyebilir isterseniz de bu müzikleri kolay bir şekilde indirebilirsiniz. Bunun yanı sıra en çok dinlenen müziklere kategoriler halinde ulaşabilmeniz mümkündür. Ücretsiz müzik indirmek için kullanabileceğiniz en iyi sitelerden biri olduğunu belirtebiliriz. Buradan indirdiğiniz cep telefonu müziklerini de dilerseniz telefonunuza zil sesi veya alarm sesi olarak ayarlayabilirsiniz. Gitmek isterseniz site adresi : https://www.last.fm/

4- Free Play Store Music

Free Play Store Music, Android kullanıcılarının müzik indirmek için sıklıkla tercih etmiş olduğu bir platformdur. Google Play Store üzerinden bu uygulamaya kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Kullanıcı yorumlara bakıldığında da Free Play Store Music uygulamasının oldukça beğenildiğini görülecektir. Özellikle hoş bir tasarıma sahip olduğunu ve bu müzikleri ücretsiz bir şekilde kullanıcılarına sunduğunu belirtelim.  Sizler de Free Play Store Music uygulamasını telefonunuza yükleyerek istemiş olduğunuz cep telefonu müziğini indirebilir ve isterseniz sizi arayan biri olduğu zaman çalması için zil sesi ya da zil tonu olarak ayarlayabilirsiniz. Dilerseniz alarm sesi olarak ayarlayabilir ve alarmınızın sevdiğiniz bir müzik olarak çalmasını sağlayabilirsiniz.

5- Mobile9

Mobile9 cep telefonunuza zil sesi yükleyebileceğiniz en iyi siteler arasında yer almaktadır. Aynı Zedge de olduğu gibi birbirinden güzel birçok zil sesi çeşidine ulaşabilmeniz mümkündür. Bu site üzerinden aynı zamanda duvar kağıtları, cep telefonu uygulamaları indirebilmeniz de mümkündür. Önceden popüler olarak kullanılan bu sitenin günümüzde artık zil seslerine erişmek için kullanıldığını da görebilmek mümkündür.

6- SoundClick

SoundCilick isimli site üzerinden birçok müzik kategorisinde yer alan şarkıları indirebilmeniz mümkündür. Özellikle, Enstrümantal, HipHop, Elektro, Pop, Urban, Country, Jazz, Alternatif müzik, Metal, Latin, Rock başta olmak üzere pek çok kategoride müziğe erişim sağlanmıştır. Sizler de talep etmiş olduğunuz kategorideki müziklerin popülaritesini görebilir ve beğendiğiniz müzikleri hızlı bir şekilde buradan indirebilirsiniz.

7- Audiomack

Audiomack, dünya üzerinde popüler hale gelmiş müzikleri ana sayfasında sunan oldukça güzel bir sitedir. Birçok kişinin müzik indirme konusunda tercihinin Audiomack olduğunu söyleyebiliriz. Bunun en büyük sebebinin ise Android ve İOS uygulamalarının bulunması olduğu açıktır. Sizler de ister bilgisayarınızdan isterse cep telefonunuz üzerinden bu siteyi kullanarak müzik indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

8- Datpiff

Datpiff rap müzik severlerin uğrak noktasıdır. Datpiff sitesi üzerinden dünya üzerinde yer alan rapcilere ait birçok esere ulaşabilmeniz mümkündür. Özellikle hoş bir tasarıma sahip olduğunu dile getirebiliriz. Andorid ve İOS uygulaması da bulunan Datpiff adlı site üzerinden ücretsiz ve hızlı bir şekilde rap müziklere erişebilmeniz mümkündür. Datpiff aynı zamanda Rap müzikleri çok güzel bir şekilde kategorilere ayırmış ve en çok dinlenenleri bir liste haline getirmiştir. Bu durum ise rap müzik dinleyicileri tarafından popüler müziklere daha kolay bir şekilde ulaşılmasını sağlamıştır.

9- CCTrax

CCTrax geçmiş yıllardan günümüze kadar pek çok kişinin beğenerek kullandığı bir müzik indirme sitesidir. Site içerisinde yer alan müzikler Creative Common olarak yer almaktadır. İstemiş olduğunuz müzikleri kategoriler ve sanatçılar üzerinden ayırabilmeniz mümkündür. Özellikle sağlamış olduğu tasarımı ile birlikte kullanıcıların beğenisini kazanmayı başarmıştır. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra site üzerinden hızlı ve ücretsiz bir şekilde beğendiğiniz müzikleri dinleyerek indirebilirsiniz.

10- ReverbNation

ReverbNation çeşitliliği ile birlikte en iyi müzik indirme sitelerinden biridir. Alabama Shakes, The Civil Wars ve Imagine Dragons gibi grupların popülaritesinin artması ile birlikte siteye olan rağbet de çoğalmıştır. Pop, alternatif ve hip-hop kategorisinde yer alan müziklere rahatlıkla erişebilmeniz mümkün olduğu gibi bu müzikleri hızlı bir şekilde indirebilmeniz de mümkündür.

11- Apalon Ringtones

Apalon ringtones adlı telefon için zil sesleri adlı uygulama ise Android markette yer alan popüler zil sesi uygulamalarından biridir. Yaklaşık olarak 10 milyonun üzerinde indirilmesi bulunmakta olup 25 mb boyutu bulunmaktadır. Dilerseniz uygulamayı şu adresten indirebilirsiniz : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apalon.ringtones

Telefon Müziği İndirirken Dikkatli Olun!

Her alanda olduğu gibi telefonunuza müzik indirirken de oldukça dikkatli olmalısınız.  Bu sitelerin tercihinde ve indireceğiniz müziğin virüslü olup olmadığına oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir. Virüs kontrolü yaparak müzik indirmeniz sizler açısından faydalı olacaktır. Aksi halde indirmiş olduğunuz bir müzik telefonunuza ya da bilgisayarınıza zarar verebilir. Bundan dolayı müzikler ve siteler ile ilgili olarak yapılan yorumları kontrol etmeniz ve virüs taramasından geçirmenizi tavsiye ederiz.

En Popüler Zil Sesleri ve Telefon Müzikleri İndirebileceğiniz Siteler

Konunun özetine geçecek olursak, En Popüler Telefon Müzikleri İndirebileceğiniz Siteler ile ilgili olarak edinmeniz gereken bilgileri sizlerle paylaştık. Belirtmiş olduğumuz siteler milyonlarca kişi tarafından kullanılan sitelerdir. Birçok kategoride müziğin yer aldığı bu sitelerden sizler de istemiş olduğunuz müziği indirerek keyifle dinleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra sizler de müzik indirmede kullanmış olduğunuz siteler ile ilgili olarak düşüncelerinizi sosyal mecralarımızda bizlerle paylaşabilirsiniz.

Son Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2022

INTERNATIONAL Albanian Albanian Arabic Arabic Armenian Armenian Azerbaijani Azerbaijani Basque Basque Belarusian Belarusian Bosnian Bosnian Bulgarian Bulgarian Chinese (Simplified) Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Chinese (Traditional) Corsican Corsican Czech Czech Danish Danish Dutch Dutch English English Estonian Estonian Filipino Filipino Finnish Finnish French French Frisian Frisian Georgian Georgian German German Greek Greek Hawaiian Hawaiian Hindi Hindi Hungarian Hungarian Indonesian Indonesian Irish Irish Italian Italian Japanese Japanese Kannada Kannada Kazakh Kazakh Korean Korean Kurdish (Kurmanji) Kurdish (Kurmanji) Kyrgyz Kyrgyz Latin Latin Latvian Latvian Lithuanian Lithuanian Luxembourgish Luxembourgish Macedonian Macedonian Malagasy Malagasy Norwegian Norwegian Polish Polish Portuguese Portuguese Romanian Romanian Russian Russian Serbian Serbian Slovak Slovak Slovenian Slovenian Spanish Spanish Swedish Swedish Thai Thai Turkish Turkish Ukrainian Ukrainian Urdu Urdu Uzbek Uzbek Vietnamese Vietnamese
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.