CAN TANRIKULU
Take a fresh look at your lifestyle.

Fırsat: Herkese Ücretsiz Bzet Coin! bu bağlantıya tıklayarak Bzetmex borsasına üye olan herkese 30 Bzet Coin hediye! 30 Bzet Coin yaklaşık 50 TL değerindedir. Kimlik doğrulaması yapılması gerekmektedir.

Google ADS Uzmanı – Adwords Uzmanı (%100 Etkili Reklam Hizmeti)

Google Ads uzmanı arama, görüntülü, alışveriş, uygulama, YouTube ve benzeri reklam kanallarında kendini kanıtlamış, gerçekten performans odaklı geri dönüşler alabilen reklamlar yönetebilen kişidir.


Google Adwords yeni adıyla Google Ads reklam verme hizmeti ile beraber şirketinizin ve işletmenizin marka bilinirliğini, satışlarını ve ziyaretçi sayısını arttırabilirsiniz.

Google, milyarlarca kişinin kullandığı bir arama motorudur. Özellikle COVID-19 süreci insanlara internetin ne denli güçlü olduğunu daha iyi fark ettirdi.

İnternet satışları, e-ticaret sektörü çok daha fazla popüler oldu. İnsanlar artık aradıkları her şeyi internetten rahatlıkla bularak elde edebiliyor.

Google Ads danışmanlık hizmeti internete bu kadar fazla talebin olmasıyla güç kazandı. Büyük küçük işletmeler artık Google’a reklam vererek daha fazla görünürlük ve kazanç elde etmek istiyor.

Google Ads uzmanı ve sertifikalarına sahip olan birisi olarak bugüne kadar binlerce kişiye ve firmaya reklam hizmeti verdim. E-ticaret, sağlık, beyaz eşya servisi, araç kiralama, online psikolog, avukatlık bürosu, halı yıkama ve sayamadığım birçok sektörde insanların daha fazla kazanmasına vesile oldum.

Google reklamları ile birlikte mantık az bütçe ile daha fazla kazanç elde etmektir. 1.000 TL reklam bütçesi ile birlikte 5.000 TL kazandığınızı düşünün. Ne kadar karlı değil mi?

Aşağıda Google Ads sertifikasına bir örnek bıraktım. Bu sertifika tarafımca alınmıştır. Arama ağı sertifikası olarak geçmektedir.

google ads sertifikasi kadir can tanrikulu
google ads sertifikasi kadir can tanrikulu

Bizim profesyonel uzmanlarımız şirketiniz için Google Ads hesabınızı daha karlı hale nasıl getirir birlikte keşfedelim;

Sadece reklam hesabınızı oluşturmakla kalmayıp sektörünüzle alakalı optimizasyon işlemlerini sağlıyoruz.


Anahtar kelime, rakip ve sektör analizlerini ücretli araçlarından biri olan Semrush ile yapıyoruz.

Ayrıca bizden hizmet alan ve reklam hesabını yeni açan müşterilerimize 115 TL Harca 300 TL kazan kodunu ücretsiz sağlıyoruz.

 • Anahtar kelimeleriniz ve TBM oranlarının ayarlanması
 • Rakip sitelerin reklam analizleri
 • Reklam gruplarının oluşturulması
 • Reklam metin ve başlıklarının ayarlanması
 • Doğru hedefleme ve yer seçimi yapılması
 • Dönüşüm ayarlamalarının yapılması
 • Reklam kampanyasının kalite puanının en yüksek seviyeye ulaşması için gerekli ayarlamaların yapılması
 • Google Ads sahte tıklamaların çözümlenmesi
 • Negatif anahtar kelimelerin takibi ve düzenlenmesi
 • Konum ve zaman planlaması

Google reklamları ile piyasaya sağlam bir giriş yapmak istiyorsanız kesinlikle doğru yerdesiniz.

Google Ads, Google’ın sunmuş olduğu bir reklamcılık hizmetidir. Bing Ads gibi, Google Ads ile reklam veren kullanıcıların reklamları, aranan kelimeyle ilişkilendirilerek; Google arama sayfasında arama sonuçlarının en üstünde ve en altında yer almaktadır. 2019’da Google AdWords’ün ismi Google Ads olarak değiştirilmiştir.

# Hemen İnceleyin: Google Ads Nedir? Google Reklam Verme

Reklam sahibi, yayınlamasını istediği reklamı başlık, reklam metni, url girerek bir bütçe belirler. Reklam verenler reklamların gösterileceği ülke, bölge veya şehri seçebilir. Bunun dışında reklamların gösterileceği gün ve saat aralığını belirleyebileceği gibi ayrıca reklamların gösterileceği yaş, cinsiyet gibi demografik özellikleri de seçebilirler. Reklamlar Google arama sonuçlarında, anahtar kelimeler ile ilişkilendirilerek metin reklamı olarak gösterilir.

google ads reklamlarina ornek
google ads reklamlarina ornek

Google arama ağı reklamı kampanyasının yanı sıra birçok kampanya türü vardır.


Her ihtiyaç için farklı bir çözüm sunan Google Ads reklam türleri, e-ticaret dünyasındaki pazarlama kolunun önemli bir bölümünü oluşturmakta. Bu reklamlardan verim almak için her bir türün çalışma prensibini bilmek ve doğru bir şekilde kullanmak lazım.

Arama Ağı Reklamları (Search Ads)

En temel Google Ads reklam türlerini içeren grup arama ağı reklamlarıdır. Google arama ağı, arama motorunun sonuç sayfasını, bu sayfanın sekmelerini ve türevlerini içerir. Dolayısıyla bu bölümlerde gösterilen reklamlar, arama ağı reklamları ana grubuna dahildir. Bu reklamlar arama sonuçlarının altında ya da üstünde, Görseller ve Alışveriş sekmelerinde, Haritalar ve Google Play uygulamalarında gösterilir. Ayrıca Google arama ağı iş ortakları grubundaki web sitelerinde yayınlanması da mümkündür.

Metin Reklamlar – Standart Arama Ağı Reklamı

google ads metin reklamlari
google ads metin reklamlari

Google Ads reklam türleri arasında en yaygın kullanılan yöntemlerden birisi metin reklamlardır. Bu reklam türü ile bir e-ticaret sitesinin ürün ve hizmetleri arama ağında ve görüntülü reklam ağında gösterilir. Genellikle reklam olduklarını belli eden bir ibare ile gösterilirler. Arama motorunun sonuç sayfasında ilk sıralarda yer alabilmeye olanak tanıyan reklamlardır.

Alışveriş Reklamları

Alışveriş reklamları, e-ticaret sitelerini ve online alışveriş alışkanlığı olan kullanıcıları yakından ilgilendiren bir reklam türüdür. Alışveriş reklamları Google’ın alışveriş sekmesinde gösterilir. Reklam ürün görseli, ürün adı, fiyatı, satıcı adı ve bazı farklı bilgiler içerir. Bu sayede kullanıcılar reklama tıklamadan önce de ürün hakkında bilgi sahibi olur. İhtiyaç duyulan bir ürünün aranmasının ardından gösterim sağlandığı için yüksek bir dönüşüm oranı yakalanabilir.

Alışveriş reklamlarından faydalanabilmek için Google Merchant Center kullanmanız gerekir. Merchant Center’a ürünlerinizi ve gerekli bilgileri aktarmanız halinde Google algoritması, ilgili aramalarda reklamlarınızı gösterir. Söz konusu işlemleri basit ve hızlı bir şekilde gerçekleştiren OtoPilot gibi bir akıllı reklam otomasyonu da mevcuttur.

Dinamik Arama Ağı

Dinamik arama ağı reklamları, kapsamlı yapısı bulunan ve envanteri geniş olan web siteler için idealdir. Anahtar kelime eşlemesi ile çalışır ve reklam içeriğinin başlığı ve açılış sayfası doğrudan web sitesinden alır. Site sahibi sadece bir reklam öğesi açıklaması ekler. Dinamik arama ağı reklamlarının diğer arama ağı yöntemlerinden farkı, kullanıcının yaptığı arama ile daha yakından ilgili olması ve web sitesinin ana sayfasına değil, doğrudan kullanıcının ihtiyacını karşılayacak olan sayfaya yönlendirmesidir.

Görüntülü Reklam Ağı Reklamları (Display Ads)

google ads goruntulu reklam agi
google ads goruntulu reklam agi

Görüntülü reklam ağı ve bu ağdan gösterilen reklamlar, doğru kitleye ulaşabilmek adına geliştirilmiş stratejilerden oluşur. Bu reklamlar web sitelerinde, YouTube videolarında, Gmail’de ve mobil uygulamalarda gösterilir. Görsel temelli reklamları içerir.

Resim Reklamları

Bir e-ticaret sitesini, bu sitenin ürününü ya da hizmetini tanıtan görselin bulunduğu bir reklam türüdür. Reklam görseli kullanıcı tarafından hazırlanarak Google Ads’e yüklenir. Görsel, statik resim ya da animasyon formatında olabilir. İş ortağı web siteleri ile birlikte görüntülü reklam ağının tüm bölümlerinde gösterilebilir. Görselin herhangi bir yerine tıklanması halinde kullanıcı, ilgili web sitesine yönlendirilir.


Görüntülü Alışveriş Reklamları

Görüntülü alışveriş reklamlarında, reklama konu olan ürünün görseli, reklamın büyük bir bölümünü oluşturur. Potansiyel müşteriler reklama konu olan ürünü net bir şekilde görerek ilgili web sitesine yönelirler. Görüntülü reklam ağındaki tüm alanlarda bu reklamlar gösterilebilir. Ayrıca alışverişe teşvik eden video reklamları da görüntülü alışveriş reklamı olarak kabul etmek mümkündür.

Video Reklamlar

Video reklamlar, tek başına bir video olarak ya da diğer videoların yayınlarının içinde yer alabilen, YouTube ve görüntülü arama ağının tamamında gösterilebilen reklam türleridir. Google Ads reklam türlerinin önemli bir bölümünü oluşturan bu reklamlarda video, reklam veren e-ticaret sitesi sahibi tarafından temin edilir.

Trueview Video Reklamlar

TrueView for Action reklamlar, temelde bir video reklam değildir fakat video reklamların önemli bir bileşenidir. Bu reklam türü ile video reklamlara bir CTA, yani harekete geçirici mesaj ve buton eklenebilir. Harekete geçirici mesaj, başlık ve bitiş ekranı gibi öğelerden oluşabilen bu reklam eklentisine tıklayan kullanıcı, videoda gördüğü ürün ya da hizmete doğrudan ulaşabilir.

Video Discovery Reklamları

Video Discovery, YouTube’a özel bir reklam türüdür. Masaüstü sitede videoların yan tarafındaki reklam alanı ve arama sonuçları, mobil cihazlarda ise YouTube ana sayfası gibi kullanıcıların video içerikleri keşfettikleri alanlarda gösterilir.

Bu reklamlar videonun küçük resmi ve birkaç satırlık açıklama metninden oluşur. Kullanıcıların reklamı izlemesi için videoya tıklaması gerekir. Ardından video, YouTube izletme sayfasında oynar ya da kullanıcıyı kanal ana sayfasına yönlendirir.

Bumper Reklamları

Bumper reklamlar, atlanamayan video içi reklamlardır. En fazla 6 saniye uzunluğa sahip olabilen bu reklamlar herhangi bir videodan önce, sonra ya da oynatma sırasında gösterilir, kullanıcılar bu reklamı geçemez. YouTube’da, Google iş ortağı web sitelerinde ve mobil uygulamalarda gösterilir.

Yayın Dışı Reklamlar

Google Ads reklam türleri arasında mobile özel olmasıyla öne çıkan yayın dışı reklamlar, mobil kullanıcılardan oluşan potansiyel müşteri kitlesine ulaşmak amacıyla yayınlanır. Yayın dışı video reklamlar, göründükleri an sesleri kapalı bir şekilde oynamaya başlarlar. Reklamı gören kullanıcı, sesi açmak videoya dokunabilir. YouTube’da kullanılamayan bu reklam türü, iş ortağı web sitelerinde (mobilden girildiğinde) ve mobil uygulamalarda gösterilir.

Remarketing Reklamları (Yeniden Pazarlama Reklamları)

Remarketing reklamları, e-ticaret sitelerinin en önemli dijital pazarlama araçlarından birisidir. Bu reklamlar kişiselleştirilmiş olarak gösterildikleri için dönüşüm oranları oldukça yüksektir. Remarketing reklamlar, kullanıcıya, daha önce ziyaret ettiği e-ticaret sitesini ve incelediği ürünü spesifik olarak hatırlatır. Bu da e-ticaret sitesinden alışveriş yapmadan çıkan bir kullanıcının geri dönme ve alışveriş yapma ihtimalini artırır.

Remarketing reklamları 5 farklı şekilde kullanılabilmektedir.

 • Standart Remarketing

Bir web sitesinin geçmişteki ziyaretçilerine, farklı web sitelerine ya da mobil uygulamalara göz atarken reklam gösterilmesi yöntemidir.

 • Dinamik Remarketing

E-ticaret siteleri için kullanışlı olan bu yöntem, kullanıcının geçmişte incelediği bir ürünün doğrudan reklam olarak gösterilmesi yöntemidir.

 • Arama Ağı Reklamlarına Yönelik Remarketing

Bir web sitesinden ayrılan kullanıcıya, bir sonraki aramasında, ayrıldığı sitenin reklamının gösterilmesi yöntemidir.

 • Video Remarketing

Video üzerinden pazarlama yapanlar için ideal olan video remarketing, etkileşime girilen bir videonun, YouTube ya da diğer görüntülü arama ağı araçlarında tekrar gösterilmesi yöntemidir.

 • Müşteri Listesiyle Remarketing

Google Ads’in müşteri eşleştirme yöntemi sayesinde bir e-ticaret sitesinin, müşterilerin verdiği bilgilerden oluşan listeler aracılığıyla, farklı Google ürünlerinde reklam göstermesi yöntemidir.

Uygulama Reklamları

Uygulama reklamları, çoğunlukla ücretli uygulama ile hizmet sunan firmalar ve uygulamaya sahip olan e-ticaret siteleri tarafından kullanılır. Uygulama sahibinin Google Ads hesabı üzerinden gireceği bir metin ve ekleyeceği görsel öğeler ile oluşturulan reklamlar görüntülü reklam ağı, arama ağı, YouTube, Google Play gibi pek çok farklı yerde gösterilebilir.

Pek çok reklamın aksine tek tek tasarlanmasına gerek yoktur. Google Ads, mevcut öğeleri işleyerek uygulama reklamlarını farklı reklam alanlarına göre optimize eder.

Alışveriş Reklamları (Shopping Ads)

Google Ads reklam türleri arasından en çok tercih edilenlerden birisi Shopping Ads, yani alışveriş reklamlarıdır. E-ticaret sitelerinin dijital pazarlama çalışmalarının temelini bu reklamlar oluşturur.

Bu reklam türü; söz konusu site ya da ürün ile doğrudan ilgili potansiyel müşterilere gösterilme, doğrudan ürün içerip satış odaklı olma, yüksek görüntülenme ve dönüşüm oranlarına sahip olma ve ölçülebilirlik gibi avantajlardan dolayı sıklıkla tercih edilir.

Alışveriş reklamlarının 3 farklı türü vardır.

 • Ürün Alışveriş Reklamları

Merchant Center’a yüklenmiş olan ürün verileri ile oluşturulan reklamlardır. Yazımızın yazıldığı tarih itibariyle Türkiye’de sadece bu alışveriş reklamı türü kullanılabilmektedir.

 • Vitrin Alışveriş Reklamları

Aynı satıcının birbiri ile alakalı ürünlerini grup halinde gösteren ve karşılaştırma yapmaya olanak tanıyan reklamlardır. Yazımızın yazıldığı tarih itibariyle sadece 20 ülkede kullanılabilmektedir.

 • Yerel Envanter Reklamları

Bu alışveriş reklamı türü, e-ticaret siteleri tarafından kullanılamamaktadır. Sadece fiziksel mağazalara özeldir. Reklamda bir ürün görünür ve ürünün altında mağazanın adresi, telefon numarası, çalışma saatleri gibi bilgiler yer alır. Yazımızın yazıldığı tarih itibariyle 14 ülkede kullanılabilmektedir.

Telefon Araması Üreten Reklamlar

Telefon araması üreten reklamlar sayesinde kullanıcılar, doğrudan ilgili kişi ya da kurum ile iletişime geçebilirler. Kullanıcıları telefonla aramaya teşvik etmek için tasarlanan bu reklamlar, yalnızca telefon araması yapabilen cihazlarda gösterilir. Reklama tıklanması ile birlikte, reklama konu olan telefon numarası, telefonun arama ekranında belirir ve kullanıcıya sadece arama tuşuna dokunmak kalır.

Google Ads sertifikası işinizi ciddiye aldığınızı ve bu konuda uzman olduğunuzu gösterir. Google Ads eğitimi alarak bu işi yapmak istiyorsanız kesinlikle sertifikalarınızı alın.

Ads sertifikaları, Google Ads’in temel ve ileri düzey kavramlarında yetkinlik gösteren kullanıcılara Google tarafından verilen profesyonel onay belgeleridir.

Şu anda altı Google Ads sertifikası sunulmaktadır:

 • Google Ads Arama Ağı,
 • Google Ads Görüntülü Reklam Ağı,
 • Google Ads Video,
 • Alışveriş reklamları,
 • Google Ads Uygulamaları ve Google Ads Ölçüm.

Google Ads sertifikası, Google’ın bu kişileri dijital reklamcılık uzmanı olarak onayladığını gösterir. Google Ads sertifikalarına Skillshop’taki Google Ads Sertifikasyonları sayfasından erişebilirsiniz.

 • Uzmanlığınızı kanıtlayın. Yazdırabileceğiniz, kişiye özel bir sertifikayla mevcut ve potansiyel müşterilerinize sertifikalı bir dijital reklamcılık uzmanı olduğunuzu gösterin.
 • Şirketinizin Google Partners programında Google İş Ortağı veya Premier İş Ortağı olmasına yardımcı olun. Koşullar hakkında daha fazla bilgi
SertifikaAçıklama
Google Ads Arama Ağı SertifikasıGoogle Arama Ağı kampanyaları oluşturma ve bu kampanyaları optimize etme konusundaki uzmanlığınızı gösterin. Kullanıcıların sertifikalı olması, belirli pazarlama hedeflerine ulaşmak üzere kampanya performansını iyileştirmek için Akıllı Teklif ve Kitle Çözümleri gibi otomatikleştirilmiş çözümlerden yararlanabildiklerini gösterir.
Google Ads Görüntülü Reklam Ağı SertifikasıGörüntülü reklamcılık yatırımınızdan en iyi sonucu almak için Google Görüntülü Reklam Ağı’ndan yararlanma konusunda uzman olduğunuzu doğrulayın. Kullanıcıların sertifikalı olması, belirli pazarlama hedeflerine ulaşan etkili Görüntülü Reklam Ağı stratejileri ve kampanyaları geliştirebildiklerini gösterir.
Google Ads Video SertifikasıYouTube ve Google Video reklamcılık çözümlerinden sonuç elde etme konusundaki yeteneğinizi gösterin. Kullanıcıların sertifikalı olması, potansiyel müşterilere geniş ölçekteki satın alma yolculukları boyunca ulaşmak için YouTube’da etkili hikayeler anlatmayı öğrendiklerini gösterir.
Alışveriş Reklamları SertifikasıAlışveriş reklamlarını kullanma ve optimize etme konusundaki uzmanlığınızı doğrulayın. Sertifika almak kullanıcının, erişimi ve dönüşümleri artıran Alışveriş kampanyaları oluşturup bunları optimize etme konusunda bilgi sahibi olduğunu da gösterir.
Google Ads Uygulamaları Sertifikasıİşletmeyi olumlu yönde etkileyecek Google Uygulama kampanyaları oluşturma konusundaki uzmanlığınızı gösterin. Kullanıcıların sertifikalı olması, kampanya oluşturma sürecine ve gelişmiş optimizasyon stratejilerine dair temel bilgileri kavradıklarını gösterir.
Google Ads Ölçüm SertifikasıGoogle’ın ölçüm çözümleri aracılığıyla dijital reklam performansını ölçme ve optimize etme konusundaki yeteneğinizi gösterin. Kullanıcıların sertifikalı olması, hangi metriklerin önemli olduğunu anlayabildiklerini ve temel analizlerden Google Ads performansını iyileştirip işletmelerinde etki yaratacak işlemler elde edebildiklerini gösterir.Not: Google Ads Ölçüm sertifikası, Google Partner rozetine dahil edilmez.
Google Ads sertifikası

Google Ads uzmanlarının maaşı sektörüne ve iş kabiliyetine göre değişiklik gösterebilir. Ads Hesap Yöneticisi pozisyonunda çalışanların kariyerlerinde ilerledikçe çalıştıkları pozisyonlar ve aldıkları ortalama maaşlar;

Google Ads Uzmanı MaaşıEN DÜŞÜKORTALAMAEN YÜKSEK
Adwords Hesap Yöneticisi6.580 TL8.210 TL12.560 TL
google ads uzmanı maaşı
INTERNATIONAL
Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap