CAN TANRIKULU
Take a fresh look at your lifestyle.

Fırsat: Herkese Ücretsiz Bzet Coin! bu bağlantıya tıklayarak Bzetmex borsasına üye olan herkese 30 Bzet Coin hediye! 30 Bzet Coin yaklaşık 50 TL değerindedir. Kimlik doğrulaması yapılması gerekmektedir.

Youtube beğeni parası

Youtube beğeni parası hakkında bilgi arayanlar için yeni bir inceleme makalesi hazırladım. Youtube beğeni parası ne kadar, Youtube beğeni parası hesaplama gibi konularda bilgiler vereceğim.


Youtube’da video yayınlayanlar, videolarının kaç defa izlendiğini, videolarını izleyen kaç kişinin beğendiğini, kaç kişinin beğenmediğini, kanalına kaç izleyicinin abone olduğunu merak ederler ve sürekli bu istatistikleri takip ederler.

Bildiğiniz gibi, bir videoyu beğenen ne kadar çok izleyici varsa o video o kadar popüler sayılır ve beğeni sayısı fazla olan videolar daha fazla insana gösterilir ve youtube vitrininde yani ön planda daha çok belirmeye başlar.

Youtube vitrininde, ön planda genellikle yüksek beğeni sayısına sahip videolar gösterildiğinden dolayı beğeni sayısı youtuberlar için önemli bir metriktir.

Ayrıca yayınladığı videolar çok sayıda beğeni alan youtuber’ların video kanallarına da daha çok kişi abone olmaktadır.

Bu sebeplerden dolayı youtube beğeni metriği önemli bir metriktir ve youtube’da video yayınlayanlar videolarının beğeni oranını sürekli takip etmekte ve beğeni sayısını artırmak istemektedirler. Bu video beğeni sayısını doğal yollardan artıramayan youtuberlar bazen dışarıdan beğeni satın alarak para karşılığında videolarını youtube izleyicilerine beğendirmektedirler. Yapılan bu işleme beğeni satın alma işlemi denir.

Yani bir youtube video yayınlayıcısı, youtube’da yayınladığını videoların beğeni sayısı artsın diye bu hizmeti veren sitelerden beğeni satın alır. Aldığı her beğeni karşılığında para öder. Bu aslında yapay bir işlemdir. Yani doğal değildir. Para karşılığında birilerine videolara beğeni satın almaktır. Yazımızın devamında youtube videolarına alınan beğenilerin parasından yani beğeni parasının nasıl hesaplandığından bahsedeceğiz. Böylelikle kaç para karşılığında kaç beğeni satın alabileceğinizi sizler de hesap edebileceksiniz.

Youtube beğeni parası hesaplama

Youtube beğeni parası hesaplamak için öncelikle youtube video beğeni hizmeti veren siteleri araştırmak gerekir. Bu sitelerin ana sayfalarında genellikle kaç video beğenisinin kaç TL olduğu yazılıdır. Para karşılığında beğeni satın almak isteyenler bu tarz beğeni satışı yapan sitelere girerek youtube beğeni satın alabilirler. Ayrıca görev yap para kazan tarzı sitelere görev vererek de youtube videolarına beğeni çekmek mümkündür.

Şimdi ülkemizde youtube beğeni parasının kaç TL civarlarında olduğunu analiz edelim.

Yazımızın hazırlandığı tarih itibari ile instatakipci adlı internet sitesinde bir youtube videosu için 100 beğeni 12 TL karşılığında temin edilmektedir. Bu youtube beğeni parası, beğenilerin gerçek Türk kullanıcılar tarafından yapılması içindir. Söz konusu sitenin açıklamalarına baktığımızda ise youtube videosu için beğeni satın alma hizmetinin şu özelliklerde olduğunu görüyoruz:


Youtube beğeni hizmetimiz için sizlere 4 opsiyon sunmaktayız; Türk gerçek, Türk bot, yabancı gerçek ve yabancı bot olmak üzere. Opsiyonlardan birini tercih ederek normal Youtube videolarınıza ve Shorts videolarınıza dikkat çekebilirsiniz. Global çapta kitlelere erişmek için yabancı gerçek ve bot beğenileri tercih edebilirsiniz. Türkiye çapında bir etkileşim kazanmak için ise Türk gerçek ve Türk bot beğenileri kullanabilirsiniz.

Söz konusu sitenin gerçek kullanıcı beğenisi, bot beğenisi, yerli beğeni, yabancı beğeni gibi birçok farklı hizmeti bulunmaktadır. Bot beğenileri daha ucuzdur. Aşağıda örnek bir youtube beğeni parası hesabı yer almaktadır:

Youtube beğeni parası (gerçek yerli izleyici)

100 Yotube beğenisi : 12 TL

250 Youtube beğenisi : 28 TL

500 Youtube beğenisi : 50 TL

1000 Youtube beğenisi : 90 TL

Youtube beğeni parası (bot yerli izleyici)

100 Yotube beğenisi : 9 TL

250 Youtube beğenisi : 19 TL


500 Youtube beğenisi : 34 TL

1000 Youtube beğenisi : 65 TL

Youtube videolarınıza beğeni satın almak için çok sayıda site mevcuttur. Youtubemarketim, sosyalmedyaofisi, instatakipçi, 360sosyal, görevlendin gibi birçok sosyal medya hizmet sitelerinden youtube beğenisi satın almak mümkündür.

Youtube beğeni parası yukarıdaki gibi hesaplanır. Beğeni satın almak ucuz bir işlemdir. 100-200 TL karşılığında beğeni satın alınabilir. Peki satın alınan bu beğeniler, yani videonun beğeni sayısının artması ne işe yara diyecek olursanız onu aşağıda açıklayalım.

Yotube beğeni satın almak ne işe yarar?

Youtube beğenilerini para karşılığında satın almanın bazı faydalarının olduğu söylenir. Bu faydalar şu şekilde özetlenebilir.

  • İlk olarak youtube videolarınızın beğeni sayısı yüksek görünür.
  • Beğeni sayısı yüksek görünen videoların izlenme olasılığı artar.
  • Beğeni sayısı yüksek olan videoların trendlere girme olasılığı artar.
  • Beğeni sayısı yüksek olan youtube videolarının youtube ana sayfasında ve çeşitli vitrinlerde gösterilme olasılığı artar.
  • Beğeni sayısı fazla olan videolarda etkileşim var demektir.
  • Dolaylı yoldan youtube videolarından para kazanma olasılığı da artmış olur.

Sonuç olarak youtube beğeni parası çok da fazla maliyetli değildir. Cüzi miktarlara binlerce beğeni satın almak mümkündür.

Ancak şunu da önemle belirteyim ki, bu tür beğeni parası ile satın alınan beğeniler sonuçta yapay beğenilerdir. Organik değildir. Önemli olan organik beğenidir. Yani bir izleyici sizin youtubedaki videonuzu izler ve içinden gelerek beğen butonuna basar. Bu organik beğenidir.

Dışarıdan para karşılığı alınan beğeniler doğal değildir. Doğal beğenilerle tam olarak aynı etkiyi göstermezler.


Youtube beğenilerinden para kazanılır mı?

Youtube beğeni parası demekten kastınız eğer beğenilerden para kazanmak yani videonuza yapılan beğeni başına para almaksa şunu belirtelim ki youtubenin böyle bir hizmeti yoktur.

Yani youtube üzerinden yayınladığınız videolara gelen her beğeni karşılığında bir para ödemesi yapılması söz konusu değildir.

INTERNATIONAL
Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap