CAN TANRIKULU
Take a fresh look at your lifestyle.

Fırsat: Herkese Ücretsiz Bzet Coin! bu bağlantıya tıklayarak Bzetmex borsasına üye olan herkese 30 Bzet Coin hediye! 30 Bzet Coin yaklaşık 50 TL değerindedir. Kimlik doğrulaması yapılması gerekmektedir.

En İyi Kilo Aldırıcı Protein Tozu Markaları

En iyi kilo aldırıcı protein tozu markalarını uzun araştırmalar sonucunda bir araya getirdim. Aktif olarak kendimde vücut geliştirme sporu ile ilgilendiğimden dolayı severek markaları yakından inceledim. Bu spora yeni başlayıp kilo almak isteyenler için takviye niteliğinde karbonhidrat ve besin değeri yüksek ürünler kullanması faydalı olacaktır.


En iyi kilo aldırıcı karbonhidrat tozu seçiminde kafa karışıklığını ortadan kaldıracak bir inceleme oluşturdum. Kullanıcı yorumları ve ürünlerin içeriği ile ilgili sizi aydınlatacak çarpıcı bilgilere yer verdim. Kilo aldırıcı toz seçerken özellikle en sık dikkat edilen nokta şeker oranıdır. Şeker oranı fazla olan gainer ürünleri yağlanmaya sebebiyet verebiliyor. Buda sporcuların istemediği bir durumdur.

Metabolizması hızlı olanlar için kilo almak gerçekten çok zor bir durumdur. İstediği kadar yemek yiyemez veya yese bile çabucak yakar. Kilo almak için bu sebeple daha çok yemeniz gerekir. Vücut yapınız da buna müsait olmadığı için kilo aldırıcı tavsiye edilir.

Doğal beslenmenize ekleyebileceğiniz, kilo aldırıcı olarak da bilinen gainer ürünleri özellikle vücut geliştiriciler tarafından bulk döneminde kullanılmaktadır. Gainer ürünleri birçok farklı makro besini bir arada bulundurur ancak karbonhidrat oranları yüksek olduğu için temelde kilo alımına yardımcı olur.

Hemen aşağıda tavsiye niteliğinde bir araya getirdiğim kilo aldırıcı gainer ürünlerini incelemeye başlayın;

En İyi Kilo Aldırıcı Karbonhidrat Tozu Markaları

1. Optimum Serious Mass

optimum serious mass en iyi kilo aldirici
optimum serious mass en iyi kilo aldirici

Zengin bir karışım olarak nitelendirilen ürün, kilo almak isteyenler için porsiyon başına 1.250 kalori içeriyor. Ayrıca servis başına 50 gram protein ihtiva eden karışımda kullanılan; konsantre whey protein, kalsiyum kazeinat ve yumurta proteini olmak üzere 3 farklı emilim süresine sahip protein içeriği, onu rakiplerine karşı öne çıkarıyor.

#İlgili İçerik: En İyi Balık Yağı Markaları Hangileridir?

Ayrıca A, C, D, E ve B vitamini çeşitlerine ek zengin minerallere sahip olduğunu ekleyelim. Haftada 7 porsiyon tüketmek yeterli olacaktır. Yemeklerden hemen önce ya da antrenman sonrasında tüketilmesi tavsiye edilir. Porsiyon miktarı ikiye bölünerek gün içinde iki sefer olarak da tüketilebilir. Bu sebeple en iyi kilo aldırıcı gainer markaları arasında yer almaktadır.

2. Weider Mega Mass

Piyasanın en popüler markası olan Weider’in gainer ürünü olan Mega Mass, gerçek bir karbonhidrat bombası. Vitamin ve mineraller açısından oldukça zengin multivitamin içeriğine sahip olan Mega Mass size kilo ve hacim konusunda gerçek bir destek.


Özellikle bulk döneminde kilo veya hacim desteği isteyenler için tercih edilebilecek bir ürün. Tek servisinde 1.5 ölçek tüketmeyi öneren Weider’in Mega Mass ürününün her servisinde 319 kalori, 69 gram karbonhidrat, 13 gram protein ve 1 gram yağ bulunuyor. Yağ oranı düşük olduğu için, gerçekten kaliteli bir kalori kaynağı. Bu sebeple en iyi kilo aldırıcı gainer markaları arasında yer almaktadır.

3. Muscletech Premium Mass Gainer

muscletech en iyi kilo aldirici gainer
muscletech en iyi kilo aldirici gainer

Vücut geliştirme sporunun önde gelen supplement markalarından Muscletech üretimi kilo aldırıcının 335 gramlık bir porsiyonu 53 gram protein sunuyor. Zengin vitamin ve mineral içeriğine ek olarak yüksek amino asit sunan ürün kas kütlesini etkili biçimde arttırmaya yardımcı oluyor.

Porsiyon başına 4 gr gibi düşük yağ oranıyla da damar ve kalp sağlığını korumaya yardımcı ürünün tek dezavantajı fiyatıdır. Ülkemizdeki satış fiyatının, yukarıdaki rakiplerine göre biraz daha yüksek değere sahip olduğunu belirtelim.

Ancak kampanya dönemlerinde, firmanın plastik kutu yerine yumuşak paketler halinde piyasaya sunarak ambalaj maliyetini düşürdüğü ürünleri oldukça iyi fiyatlara alabiliyorsunuz. Bu sebeple en iyi kilo aldırıcı gainer markaları arasında yer almaktadır.

4. Hardline Pro Gainer

Türk markası Hardline’ın en popüler ürünlerinden olan Pro Gainer, oldukça kompleks bir içeriğe sahip ve bir o kadar da kaliteli. Bir servisinde 5 ölçek kullanılması öneriliyor; her servisinde 787 kalori, 154 gram karbonhidrat, 38 gram protein ve 1.20 gram yağ bulunuyor. Bu ürünle kilo alamamak neredeyse imkansız. Günlük beslenmenize de dikkat ediyorsanız, kullandığınız ilk ayda ciddi kilo artışları gözlemleyeceksiniz.

Protein içeriğinde hem whey protein hem de bitkisel protein bulunuyor. BCAA ve glutamin öncüleri açısından da zengin. Ayrıca zengin bir multivitamin içeriği ve 2.5 gramlık kreatin monohidrat içeriğine sahip.

Kilo almak isteyen kişilerin tüm ihtiyacı, Hardline Pro Gainer’da mevcut. Bu sebeple en iyi kilo aldırıcı gainer markaları arasında yer almaktadır.


5. Olimp Gain Bolic

olimp gain bolic
olimp gain bolic

Hammadde kalitesi ile ön plana çıkan Olimp’in Gain Bolic ürünü bulk ve kilo alma amaçlı kişiler için en iyi ürünlerden biri. İçerisinde bulundurduğu kreatin monohidrat, creapure formunda. Bu çoğu üründe bulunmayan kaliteli bir özellik.

Servis başına 2 ölçek kullanılan Gain Bolic her servisinde 376 kalori, 75 gram karbonhidrat, 15 gram protein ve 1.8 gram yağ bulunduruyor. Ek olarak 1.5 gram creapure formunda kreatin monohidrat ve 0.5 gram taurin içeriyor. Ayrıca BCAA amino asitleri bakımından da oldukça zengin.

Daha az yoğunluğu olan ve kaliteli olan ürünleri tercih ediyorsanız Olimp Gain Bolic doğru seçim. Bu sebeple en iyi kilo aldırıcı gainer markaları arasında yer almaktadır.

6. Supplementler Gainer

Supplementler.com Gainer’ın 1 servisinde 135 gr karbonhidrat, 26 gr protein ve 2,9 gr yağ bulunuyor. Ayrıca 440 mg ek kreatin ile de atletik performansın ve kas oluşumunun arttırılmasına destek olduğu görülüyor. Üründe bol miktarda birçok farklı vitamin ve mineral bulunuyor. Bu sebeple en iyi kilo aldırıcı gainer markaları arasında yer almaktadır.

Nasıl Kilo Alınır?

en i̇yi kilo aldırıcı protein tozu markaları
nasil kilo alinir

Kilo almak tamamen enerji dengesiyle ilgilidir. Yaktığınız kalorinin fazlasını tükettiğiniz her koşulda kilo alabilirsiniz. Yaktığınız kaloriden ne kadar fazla kalori tüketirseniz, o kadar çok yağlanırsınız.

Eğer yağlanmadan kilo almak istiyorsanız, belli sınırlar içinde yemeniz gerekecektir. Hızlı kilo almanın en iyi yolu, haftada en az beş kez fiziksel aktivite gerçekleştirerek kas kazanımına odaklanmaktır.

Neden Kilo Alamıyorsunuz?

Kilo alamıyorsanız, muhtemelen ne kadar fazla kalori yaktığınızın bilincinde değilsiniz. Çok yediğiniz halde kilo alamadığınızı düşünseniz de, aslında yeterli miktarda kalori tüketmiyorsunuz. Bunun sebebi enerji dengenizin farkında olmamanız da olabilir, iştahınızın azlığı da olabilir. Sebep her neyse, bu sebebin üzerine gittiğinizde kilo almanız çok kolay.

Ayrıca kilo alamamanızın bazı başka nedenleri de olabilir. Kilo alamamak ve düşük kilolu olmakla ilişkili en yaygın sağlık problemleri arasında şunlar bulunmaktadır:


 • zayıf bağışıklık sistemi
 • vitamin eksiklikleri
 • anemi
 • böbrek hastalığı
 • yorgun hissetmek veya düşük enerji seviyelerine sahip olmak

Bu gibi sağlık problemlerine sahipseniz ya da kendinizi aşırı halsiz ve yorgun hissediyorsanız en kısa zamanda bir doktora görünmeniz en iyi seçenek olacaktır.

Belirli bir sağlık sorununuz olmadığını varsayarsak bulking döneminde kas olarak kilo almak amaçlanır. Protein ihtiyacı yeterli enerji sağlanacağı için hemen hemen aynı kalırken, yağ ihtiyacı da çok fazla değişmez. Asıl kalori kaynağı olarak karbonhidrat arttırılır. Fazla karbonhidratı tüketecek iştah, zaman, istek herkeste olmayabilir. Bu nedenle, tüm bu faktörlere meydan okuyan gainer supplementleri devreye girer.

Hem tüketimi kolay, hem iştah gerektirmeyen, hem ekstra zaman almayan gainer ürünleriyle hızlı ve etkili bir şekilde bol miktarda kaloriyi vücudunuza alabilirsiniz. Üstelik bu kaloriler, bir sporcunun ihtiyacı olan karbonhidrat ve protein yoğunlukludur. Bu nedenle gainer kullandığınızda, etkili bir kilo artışı sağlayabilirsiniz. Tükettiğiniz besinleri, kas yapmaya uygun değerlerde tükettiğiniz takdirde kas ağırlıklı kilo artışı gözlemleyebilirsiniz.

Doğal Yollarla Hızlı Kilo Alma Yöntemleri

dogal kilo alma yontemleri
dogal kilo alma yontemleri

Zayıf vücut yerine dolgun ve yapılı bir vücuda sahip olmak isteyenler “Nasıl kilo alırım?”, ”En hızlı kilo alma yolları nelerdir?” ve “Sağlıklı kilo aldırıcı ürünler hangileridir?” sorularına cevap bulmak ister. Bende de bu içerikte en iyi kilo aldırıcı ürünleri ile beraber, günlük hayatımızda kolay kilo almak için beslenme yollarını bir araya getirdik. Bu içerikte sayesinde kilo alma diyetleri içerisinde yer alan besin takviyelerini, kilo aldırıcı besinleri, sağlıklı kilo alma yollarını ve en iyi kilo aldırıcı ürünleri bulabilirsiniz.

Yukarıda yer alan kısımda en iyi kilo aldırıcı ürünleri sizlere aktardım. Yazımızın bu bölümünde ise en doğal yöntemlerle sağlıklı ve kolay şekilde “nasıl kilo alınır?” sorusuna cevap arayacağız. İşte, “Nasıl kilo alırım?” sorunuza cevap olacak sağlıklı ve hızlı kilo alma yöntemleri…

 1. Kahvaltınızı eksik etmeyin
 2. Günde en az 6 öğün besin tüketin
 3. Yağ, protein ve karbonhidrat seviyesi yüksek besinler tüketmek
 4. Kalori ve besin değeri yüksek yemekleri tercih edin
 5. Yemekle beraber su tüketmemeye çalışın
 6. Özellikle öğle ve akşam yemekleri sonrasında tatlı tüketin
 7. Omega-3 desteği alın
 8. Ara öğünlerde taze sıkılmış meyve suları tüketin
 9. Fıstık ve fındık ezmesi gibi besinler tüketin
 10. Uyumadan önce atıştırma yapın
 11. Yemek yemeden önce iştah açıcı şeyler yapın

Hemen hemen her gainer deneyen kullanıcıda etkisini apaçık bir şekilde gösteren bu ürünlerden piyasada oldukça fazla seçenek var. Ben de sizlere kolaylık sağlamak adına, piyasadaki en iyi gainer ürünlerine yönlendirmek istedim.

Bu içerikte, kilo almak isteyenler için en iyi kilo aldırıcı gainer önerileri paylaşıldı. Bu öneriler, eniyi.blog sitesinin en iyi gainer önerileri sayfasından derlenerek oluşturuldu. Bu sayfa, site ziyaretçilerine en iyi gainer ürünlerini sunmak için detaylı bir araştırma ve inceleme yapmıştır.

Eniyi.blog sitesinde yer alan gainer önerileri, ürünün kalori ve protein içeriği, ek besinler ve vitaminler gibi faktörlere göre belirlenmiştir. Ayrıca, her bir gainer ürünü hakkında detaylı bilgi verilerek, ziyaretçilerin doğru seçim yapmalarına yardımcı olur.

INTERNATIONAL
Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap