CAN TANRIKULU
Take a fresh look at your lifestyle.

Fırsat: Herkese Ücretsiz Bzet Coin! bu bağlantıya tıklayarak Bzetmex borsasına üye olan herkese 30 Bzet Coin hediye! 30 Bzet Coin yaklaşık 50 TL değerindedir. Kimlik doğrulaması yapılması gerekmektedir.

Evden Para Kazanmanın Kanıtlanmış 15 Yolu

Evden para kazanmak için yapılması gerekenleri bir araya getirdim. Karantinada evde para kazanmak isteyenler için müthiş bir rehber oldu. Özellikle tüm dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 virüsünden dolayı insanlar ek iş arayışına girdi. Evden online para kazanmak artık popüler bir hale geldi.


İnternetten satış yaparak, eğitim vererek, makale yazarlığı yaparak para kazanabileceğiniz birçok yöntem mevcut. Merak etmeyin evde para kazanmanın yollarını tek tek listeliyorum. Bu yöntemleri uygularsanız kesinlikle ek gelir elde etmeniz kaçınılmazdır.

Daha öncesinde internetten para kazanma yolları adlı bir rehber hazırlamıştım. Aşağıda paylaştığım yöntemler haricinde bunları da incelemenizi tavsiye ediyor ve direk evden para kazanma yollarına geçiyorum.

Evden Para Kazanma Yolları

1. Blogculuk

Corona zamanı para kazanmak, internetten ek gelir elde etmek için en etkili yöntemlerden birisi blogculuktur. Evden para kazanma yolları arasında gerçekten yüklü miktarlarda para kazanabileceğiniz en etkili yöntemlerden biridir.

Benden internetten para kazanmak için iş fikri isteseniz kesinlikle bu yöntemi uygulamanızı öneririm. Çünkü yurt dışında bir çok kişi bu yöntemle para kazanıyor. Hatta öyle ki ek iş değil tam zamanlı işleri bu oluyor.

Peki bunu nasıl başarıyorlar? Nasıl para kazanıyorlar?

Satış ortaklığı ve Google Adsense ile birlikte pasif gelir elde etmek kaçınılmaz. Mesela Adam Enfroy blog nasıl açılır?, internetten nasıl para kazanılır? üzerine yazılar yazıyor. Bunun yanı sıra satış ortaklığı sağlayacak blog gönderilerine de yer veriyor.

evden para kazanmak adam enfroy
evden para kazanmak adam enfroy

Yazdığı blog binlerce kişi tarafından takip ediliyor ve bu kişiler sayesinde Google Adsense reklamları ve satış ortaklığı sayesinde para kazanıyor. Türkiye’nin en büyük alışveriş sitelerinden biri olan Trendyol’u düşünün.

Binlerde ürün yelpazesine sahip bu sitede bulunan ürünlerle ilgili kapsamlı bir tanıtım yazısı yazıp satış ortaklığı bağlantılarınızı bu yazıya ekleyip sizde para kazanabilirsiniz. Mesela en iyi saç kurutma makineleri şeklinde bir yazı yazıp farklı markalardan farklı modelleri listeleyip size ait satın alma bağlantısı ekleyebilirsiniz.


Bu şekilde sizin blogunuzdan saç kurutma makinesi alan kişiler size para kazandırmış olacaktır. 500 TL’lik saç kurutma makinesinden size %5 – %10 arasında para ödenecektir.

Tabi tüm bunları başarabilmek için SEO, WordPress gibi araç ve terimleri öğrenmeniz gerekir. Bunları öğrenmek zor değil. Ben kendi blogumda da aynı yöntemleri kullanarak kazanç sağlıyorum.

Blog nasıl açılır? öğrenmek istiyorsanız Blog Nasıl Açılır? | Para Nasıl Kazanılır? adlı rehberimi inceleyin.

2. Serbest Çalışan

İngilizce karşılığı freelancer olan serbest çalışan ibaresi günümüzde oldukça yaygın bir şekilde kullanılıyor. Evden para kazanmak isteyenler için içerisinde oldukça güzel seçenekler bulundurur. Logo tasarımı, davetiye tasarımı, online asistan, online danışmanlık, sosyal medya hesap yönetimi ve benzeri alanda bir çok iş seçeneği vardır.

Bionluk bu tür freelancer sitelerine mükemmel bir örnektir. Bende bu platformda ekstra işler yaparak evden para kazanıyorum.

Metin yazarlığı, yorum, inceleme, CV hazırlama gibi birçok kolay işlerde bulunuyor. Gerçekten evden çalışarak para kazanmanızı sağlayacak bir çok sektör var. Evden para kazanmak isteyen bayanlar için bence çalışılabilecek en güzel platform. Hemen ücretsiz üye olup kazanç sağlamaya başlayabilirsiniz. Evden para kazanma yolları arasında en geniş kapsamlı ve rahat olanlarından biridir.

3. Online Eğitmenlik

online egitmenlik evden para kazanma
online egitmenlik evden para kazanma

Aslında online eğitmenlik bloglamaya oldukça benzerdir çünkü eğitmenlik hizmetlerinizi satmak için blog veya YouTube gibi platformlara ihtiyaç duyarsınız. Bu alanı online öğretimden farklı kılan şey ise odak noktasının pratik bir beceriyi geliştirmek için tatbiki ve kişiselleştirilmiş rehberlik sunmak olmasıdır.


Tabii ki de evden para kazanma için harika bir seçenektir.

Öyle ki, bir eğitmen müşterilerinin katettiği aşamalara göre antrenman planlarını ayarlamak zorunda olduğu için proaktif olmalıdır.

Örneğin, fitness eğitmenliği veya liderlik eğitimi sunabilirsiniz. Ayrıca birilerinin şirketlerini yönetmelerine yardımcı olmak için iş eğitmeni veya insanların profesyonel ve kişisel sorunlarını çözmelerine yardımcı olmak için yaşam koçu da olabilirsiniz.

Bir eğitmenin gelirleri üzerinde çalıştıkları konuya göre değişmektedir. Ancak ortalama olarak saat başı $28, yıllık olarak ise $57,463 kazanırlar.

Bu listedeki bazı maddelere benzer olarak bir online eğitmen olmak için herhangi bir özel eğitim ihtiyacınız yok. Ancak bir konuda uzman olmalı ve müşterilerinizi eğitim aşamasında desteklemek için iyi iletişim becerilerine sahip olmalısınız. Eğitmenlik üzerine kitaplar okumak veya kursa katılmak bu konuda size yardımcı olabilir. Evden para kazanma yolları arasında en rahat işlerden biridir.

Bir Online Eğitmen Nasıl Olunur?

 1. Niche’inizi araştırın – uzmanlığınız konusunda daha fazla şey öğrenin ve eğitmenlik hakkında kaynaklar bulun. Eğer mümkünse bir sertifika alın.
 2. Web sitenizi kurun – güvenilir bir hosting alın ve bir kurumsal web sitesi oluşturun ki potansiyel müşterileriniz ne sunduğunuzu ve ücretlerin ne olduğunu öğrenebilsinler.
 3. Eğitmenlik platformları ve uygulamaları kurun – hizmetlerinizi Teachable gibi web sitelerinde sunmak dışında eğitmenliği NudgeCoachLife Coach Office veya CoachAccountable gibi araçlarla kolaylaştırabilirsiniz.

4. Yazılımcı

Evden para kazanma için yapılabilecek en gelirli işlerden biriyse programcı olmaktır. Bu işte genellikle bilgisayar yazılımları yapılır.

Programcılık web geliştiriciliği, yazılım geliştiriciliği, veri bilimciliği gibi birçok iş fırsatı sağlayan geniş bir iş alanıdır.


Eğer bir programcı olmak istiyorsanız ya elinizden her şey gelen biri olmalısınız ya da tek bir alanda uzmanlaşmalısınız. En başta küçükten başlamalı ve tek bir alana odaklanmalısınız. Daha sonra ise alanınızda uzmanlaştıkça becerilerinizi çeşitlendirerek yol katedebilirsiniz.

Programlamanın birçok dalı olduğu için maaş uzmanlığınıza göre değişebilir. Ancak, programcılar ortalama olarak saat başı $31 ve yıllık ise $65,455 kazanmaktadırlar.

Java, C++, Python ve PHP gibi geniş yelpazedeki program dillerini bilmelisiniz. Ayrıca, frameworkler, Linux komutları, Git ve Notepad++ gibi çoklu programlama araçlarında da uzman olmalısınız.

Öğrenecek çok fazla şey olduğunu mu düşünüyorsunuz? Merak etmeyin! Başlamanıza yardımcı olmak için birçok online kaynak mevcuttur.

Bu konuda önerdiğimiz en iyi ücretsiz kaynaklar ise CodecademyCoursera, and GitHub‘dır. Evden para kazanma yolları arasında en çok para kazandıracak olan işlerden biridir.

5. Grafiker

grakifer evden para kazanma
grakifer evden para kazanma

Adından da anlayabileceğiniz gibi grafik tasarımcıları ister sanatsal, ister reklamsal olsun görsel materyaller oluşturan insanlardır. Bu alan evden para kazanma için yapılabilecek işlerle doludur. En iyi yanıysa dijital olarak yapılabilmektedir ve online iş birliği yapmak zor değildir.

Tasarımın her günümüzün bir parçası olduğunu düşünürsek grafik tasarımcılar birçok şirket tarafından istenmektedir. Amerikan İş İstatistikleri Bürosu grafik tasarımcılığının 2028’e kadar %3 büyüme yaşayacağını tahmin etmektedir.

Grafik tasarımcıları için yıllık ortalama maaş $48,158‘dir. Saat başına ise $23‘dir.

Bir grafik tasarımcısı olmak için yaratıcılığateknik yeterliliğe ve sanatsal duyuya sahip olmanız gerekir. Ayrıca tasarım sorunlarını çözmek için iletişim becerilerine ve aynı anda birden fazla iş yapabilmeniz gerekir.

Eğer bu pozisyon için kusursuz olduğunuzu düşünüyorsanız Adobe IllustratorSketch ve diğer araçları kullanmayı bilmelisiniz. Ayrıca kendinize iyi bir çizim tableti alın ve renk teorisi ve bununla birlikte temel kompozisyon elementlerini de öğrenin. Evden para kazanma yolları arasında en çok para kazandıran işlerden biridir.

Grafik Tasarımcı Nasıl Olunur?

 1. Gerekli becerileri edinin – sanat teorilerini ve dijital kompozisyonları öğrenin. Bütün bunları kendiniz öğrenebilirken, sanatla alakalı bir üniversite bölümüyle de öğrenebilirsiniz.
 2. Keşfedin – bu işe hazırlanmak için çeşitli dijital ve geleneksel teknikler ve de araçları kullanmayı deneyin.
 3. Portföyünüzü kurun – kişisel projelere başlayın veya arkadaşlarınız ve aileniz için grafik tasarım hizmetleri sunun. Yeterince deneyime sahip olduktan sonra bütün çalışmalarınızı web sitenizde görüntüleyin.
 4. Müşteri bulun – iyi bir portföy ve özgeçmiş ile freelance platformlarından iş bulmaya başlayabilirsiniz. evinizden yapabileceğiniz kaliteli tasarım işleri için We Work Remotely ve Remotely Awesome Jobs sitelerini önermekteyiz.

6. Sosyal Medya Uzmanı

Sosyal medya hesaplarını ve etkinlikleri yönetmeniz için iyi miktarda para ödeyebilecek birçok işletme mevcuttur. Bu tam olarak da bir sosyal medya yöneticisinin işidir. Evde para kazanmanın yolları arasında bu iş harika bir seçenek olabilir.

Bir sosyal medya topluluk yöneticisi ortalama yıllık $52,046, saat başına ise $25‘dir.

Sosyal medya yöneticilerinin sorumlukları genelde içerik planlamaiçerik takvimlerini yönetme, marka itibarını ve imajını geliştirme ve bunlarla birlikte çeşitli sosyal medya ağlarında etkileşimi sürdürebilme gibi görevleri içermektedir.

Öyle ki stratejilerinin hangilerini iyileştirmelerini öğrenmek için gerekli veriyi toplayabilmek için analiz araçlarını kullanmayı da bilmelidirler.

Bir sosyal medya topluluk yöneticisi proaktif, iletişimsel ve zaman yönetimi konusunda verimli olmalıdır. Ayrıca yazarlık ve pazarlama konularında da iyi olmalıdırlar.

Bu pozisyonda bir iş arayanlar güncel stratejileri takip etmeli ve her zamana uyum sağlayabilmelidir. Böylelikle içerikleri ve sosyal medya stratejileri doğru zamanda doğru kitleyi çekebilir. Evden para kazanma yolları arasında en zevkli ve yapılacak işlerden biridir.

Nasıl Bir Sosyal Medya Yöneticisi olunur?

 1. Kalifiye olun – hevesli topluluk yöneticileri pazarlama ve gazetecilik gibi alakalı üniversite bölümlerini okuyarak bir diploma alabilirler. Ancak, bir diploma almanız zorunlu değildir ve gerekli becerileri resmi eğitim almadan da edinebilirsiniz. Bunun gibi kursları alabilirsiniz.
 2. Başvurmaya başlayın – bu pozisyon için iş fırsatları bulun. Remote.co ve Dailyremote gibi sitelerden başlayabilirsiniz.

7. Tercümanlık

tercumanlik evden para kazanma
tercumanlik evden para kazanma

Eğer bir dilden fazlasını akıcı bir biçimde biliyorsanız bir çevirmen olmayı düşünebilirsiniz. Evden para kazanma için bu işi yapmak okumayı sevenler ve farklı konularda metin çevirmekte iyi olanlar için harika bir seçenektir.

İletişim kurabilmenin git gide kolaylaştığı çağımızda işinin ehli olan çevirmenler her zaman aranmaktadır. İnsanların bilgi paylaşmaya ihtiyacı olduğu sürece çevirmenler her zaman iş bulabilecektir.

Çevirmenler freelancer olarak veya bir ajans ile çalışabilmektedir. Teknik alanlardan yaratıcı alanlara kadar bütün endüstrilerde çevirmenlere ihtiyaç duyulmaktadır.

Herkes herhangi bir dili çevirebilir ancak birden fazla dili bilmek bir çevirmenin ihtiyaç duyduğu tek nitelik değildir. Çevirmenler ayrıca çevirdikleri konuyu anlamalı ve araştırma için eleştirel düşünmeye sahip olmalıdırlar.

Çevirmenler ayrıca çevirdikleri dillere tam hakim olmalıdır. Dil bilgisi kuralları ve yapılarını, bunlara ek olarak hangi içerikte hangi kelimeleri ve ifadeleri kullanmayı bilmelidirler.

Neyse ki bunları öğrenmek için bir dil okuluna gitmeniz gerekmiyor. FluentU, FutureLearnRosetta Stone vb. gibi programlar ve araçlar sayesinde kendiniz öğrenebilirsiniz. Üstelik, hem online, hem de offline dil öğrenimi için binlerce kitap bulunmaktadır.

Bir çevirmenin sahip olması gereken bir diğer önemli beceriyse WordfastOmegaT ve SDL Trados Studio gibi çeviri veritabanı yazılımlarını kullanmayı bilmektir. Ancak unutmayın ki bu tarz araçlar insan çevirmenlerin daha verimli çalışmalarına yardımcı olmak içindir, onların yerini almak için değil.

Bir çevirmen yılda ortalama $61,571, saatte ise $30 kazanabilir. Hizmetlerinizi daha önce belirttiğimiz freelance platformlarında pazarlayabilir veya GengoTheWordPoint ve Language Line gibi çeviri sitelerine üye olabilirsiniz. Evden para kazanma yolları arasında en teknik ve bilgi gerektiren işlerden biridir.

Nasıl bir Çevirmen olunur?

 1. En az iki dilde uzman olun – üzerinde çalışmak istediğiniz hedef diller hakkında ne var ne yoksa öğrenin. Kendi başınıza öğrenebilir veya ders alabilirsiniz. Yeteneklerinizi kanıtlamak için sertifika ve akreditasyon alacağınız için ikincisini, yani ders almanızı öneririz.
 2. Belirli bir endüstriyi seçin – bir konuda uzmanlaşın ve bütün terimlerini öğrenin. Endüstrinizle alakalı materyalleri okuyarak bütün konseptleri öğrenin.
 3. Kendinizi pazarlayın – bir portföy sitesi oluşturun, endüstrinizle alakalı blog yazıları yazın, sosyal medyada aktif olun ve de freelance platformlarına katılın.
 4. Öğrenmeye devam edin – daha fazla dil öğrenin ve kendinizi geliştirin.

8. Video Editörlüğü

Video editörleri ham görüntüleri üretim ekibinin koşullarına ve vizyonuna uyan düzenlenmiş nihai ürünlere dönüştürürler. Teknik becerilere ve tecrübe sahip olmak dışında video editörlerinden son derece yaratıcı, sabırlı ve detay odaklı olması beklenir.

Eğer bu işe girmeyi düşündüğünüz bir alan ise şanslısınız ki fazlasıyla popülerdir. Video editörlüğü fırsatlarının 2028’e kadar %11‘e kadar artacağı ön görülmektedir.

Üstelik rehberler izleyerek kendi kendinize video editlemeyi öğrenebilir veya örneğin Fade to Black tarafından üretilmiş online kurslar alabilirsiniz.

Birçok işveren resmi eğitimdense deneyiminize ve yeterliliğinize değer verse de film yapımı veya benzer alanlarda bir diplomaya sahip olmak size yardımcı olacaktır. Bu, özellikle de televizyonlar veya yaratıcı ajanslar için çalışmak gibi büyük projelerde yer almak istiyorsanız oldukça yararlı olacaktır.

Birçok video editör yıllık ortalama $46,691 kazanmaktadır. Saatlik gelir ise projenin büyüklüğüne göre değişse de ortalama $22‘dır.

Prodüksiyon sonrası genellikle diğer ekip üyeleriyle iş birliği yapmayı gerektirse de Frame.ioShotgun ve LookAt gibi video iş birliği araçlarının artan popülerliğiyle bütün işi uzaktan da yapabilirsiniz.

Bu pozisyonun avantajları istediğiniz yerden çalışabilme özgürlüğüyle kalmaz. Video editörleri eğer gösterebilecekleri uzun bir başarı listeleri varsa ayrıca proje başına ücreti istedikleri gibi belirleyebilir.

Eğer ücreti nasıl belirleyeceğinizi bilmiyorsanız bu kapsamlı rehberi kullanabilirsiniz. Alternatif olarak BECTU gibi işçi sendikalarına danışabilirsiniz. Evden para kazanma yolları arasında yer alan bu iş gerçekten son günlerde oldukça popüler bir hal almaya başladı.

Nasıl bir Video Editörü olunur?

 1. Alanınızda kendinizi geliştirin – bunu yapmanın en iyi yolu kişisel projeler oluşturmaktır. Farklı editleme araçları, teknikler ve formatlar kullanmayı deneyin.
 2. Yapabildiğiniz kadar iş yapın – portföyünüz için edinebildiğiniz kadar tecrübe edinmeye odaklanın ve gönüllü veya düşük ödemeli projeleri kabul edin.
 3. Video editleme ile alakalı bir diploma edinin – bu isteğe bağlıdır ancak işinize fazlasıyla yarayacaktır. Alakalı bölümler film yapımclığı, video üretimi ve yayıncılık olabilir. Ayrıca meslek yüksek okullarına gidebilir ve yaratıcı medya yapımcılığına odaklanabilirsiniz.
 4. Sertifika alın – video editleme becerilerinizi geliştirmek için özel dersler alın. Adobe ve Sony Vegas birçok ürün satıcısı ürünlerinde yeterliliklerini kanıtlamak isteyenler için sertifika sunmaktadır. Veya The Society of Broadcast Engineers gibi resmi organizasyonlar tarafından verilen sertifikalar alabilirsiniz.
 5. İş ağınızı kurun – film yapımcıları topluluklarına katılarak daha fazla tecrübe elde edin, kar amacı gütmeyen video editleme projelerine katılın veya editleme ekipmanı markalarıyla ortak olun.

9. Ses Editörlüğü

ses editorlugu evden para kazanma
ses editorlugu evden para kazanma

Eğer ses editörlüğü size göreyse bir ses editörü ve yapımcısı olmayı düşünün. Bu meslekte çalışanlar videolar, filmler ve şarkı notaları için ses düzenler ve üretir. İşleri bir müzisyene kıyasla daha tekniktir ancak genellikle birlikte çalışırlar. Bu işi evde çalışarak para kazanmak için yapabilirsiniz.

Daha basitçe anlatacak olursak ses editörleri ham dosyaları düzenler ve onları proje koşullarına uyan bir şeye dönüştürürler. Buna ses özelliklerini ayarlamak veya kendi seslerini eklemek de dahildir.

Bu alanda iş arayanlar detay odaklıyaratıcı ve ses tasarımında tutkulu olmalıdırlar. Bunlara ek olarak bilgisayar kullanmayı iyi bilmeleri ve Ableton gibi ses editleme yazılımlarını ve de çeşitli kayıt ekipmanlarını kullanabilmelidirler.

Bu alana meslek yüksek okullarına veya üniversiteye gitmeden girebilir olsanız da özellikle ses mühendisliğinin temelleri üzerine bazı eğitimler ve sertifikalar sayesinde bu endüstride adınızı duyurabilirsiniz.

Ancak başlamanız için Coursera’nın sağladığı bu kurs gibi online kurslar da bulunmaktadır. Uzaktan ses editörlüğü yapmak isteyenler iş birliğini kolaylaştırmak için bu iş akışı taslağını kullanabilirler.

Bir ses editörünün ortalama yıllık maaşı $50,322 iken saatlik kazancı ise $24‘dır. Evden para kazanma yolları arasında en geniş kapsamlı ve rahat olanlarından biridir.

Nasıl bir Ses Yapımcısı olunur?

 1. Eğitim alın – ses teknolojisi üzerine doğru eğitimi alın ve sertifikanız olsun. Ses Yapımcılığı ve Ses Tasarımı üzerine bir bölüm de okuyabilirsiniz.
 2. İşin uzmanlarından öğrenin – sesler üzerinde oynama beceriniz yaratıcılık ve sanatçı ruhunuza bağlıdır. Neyse ki bu konuda uzmanların işlerini nasıl yaptıklarını izleyerek ve onların tekniklerinde ilham alarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Bu listedeki uzmanların çalışmalarını dinleyerek başlayabilirsiniz.
 3. İş ağı – bu endüstride iş bulmanın en iyi yolu iş yapmaktır. Sıkça pratik yapmanın dışında ses tasarımcı topluluklarına katılın ve birçok projede bulunarak kendinizi tanıtın.

10. Sanal Asistanlık

Bir sanal asistan şirketler için uzaktan asistanlık sağlayan sözleşmeli bir işçidir. İşleri idari ve sekreterlikle alakalı görevler yapmaktır. Bunlara muhasebecilik, konuşmaları metine dökmek, rapor yazmak, randevuları yönetmek ve e-posta yollamak gibi işler dahildir.

Evden para kazanma için harika bir iş seçeneğidir.

Ancak, içerik yazarlığısosyal medya yöneticiliğimüşteri hizmetleri ve dijital pazarlama gibi alanlarla alakalı işler de yapabilirler.

Birçok sanal asistanın belirli bir konu üzerine odaklanması daha pratik olacaktır. Örneğin Rosa Bosma hevesli girişimciler için sanal asistanlık hizmeti sunmaktadır.

Genel anlamda eğer teknolojiyle aranız iyiyse gerekli bütün temellere sahipsiniz. Muhasebe, dijital pazarlama ve grafik tasarım konusunda yeterliliğe sahip olmak da bu alana girmek isteyenler için faydalı olacaktır.

Genellikle bir sanal asistan saat başına $29 kazanabilir ve yıllık gelirleri ise $61,290‘ı bulabilir. Bu işin en iyi yanıysa çok yönlülüğü ve az masrafı nedeniyle birçok şirket tarafından rağbet görmesidir.

OutsourceWorkers‘a göre bir sanal asistanı işe almak şirketlerin yıllık operasyon bütçesinden %78 tasarruf etmelerini sağlar. Bunun nedeni ise sadece bir taneye ihtiyaç duyacakları ve ödemenin de saat başına olmasıdır.

Eğer gelecekte hiçbir şeyden etkilenmeyecek ve sunduğunuz beceriler üzerinde tam kontrole sahip olduğunuz bir evden para kazanma fırsatı arıyorsanız bu fırsat tam size göre olabilir. Evden para kazanma yolları arasında en eğlenceli işlerden biridir.

Nasıl bir Sanal Asistan olunur?

 1. Uzmanlaşın – bir konu seçin ve ücretinizi belirleyin. Ücretinizi belirlemek için bu rehberi kullanabilirsiniz.
 2. Bir web sitesi kurun – hizmetinizi kesin olarak belirten bir profesyonel web sitesi kurarak online varlığınızdan herkesi haberdar edin.
 3. Diğer kanalları da kullanın – hizmetinizi sosyal medyada ve çeşitli freelance platformlarında tanıtın.
 4. İş ağı – teklifinizi oluşturun, müşterilerle ilişki ve çeşitli endüstrilerdeki diğer freelancerlar ile ağ kurun.

Evden Para Kazanmak İçin Neler Gerekli?

Evden para kazanmak için genel olarak bilgisayar ve internet imdadınıza yetişiyor. Bilgisayar üzerinden yapabileceğiniz birçok evde iş örneği var.

Korona Virüs Sonrası Evde Nasıl Para Kazanılır?

Koronavirüs salgını ile birlikte birçok şirket izin vererek evde beklemenizi ya da uzaktan çalışmanızı tavsiye ediyor. Dolayısıyla evde para kazanmak için çok miktarda boş zamanınız kalıyor. Uzmanlık alanınıza göre birçok işe yönelebilirsiniz. Makale yazmak, medium ile para kazanmak, Udemy’de eğitim vermek, Shutterstock üzerinden para kazanmak, Youtube kanalı açmak, Instagram üzerinden kazanç sağlamak, çocuk bakıcılığı yapmak, çağrı merkezi desteği sunmak gibi birçok evde para kazanma yöntemleri bu dönemde popüler haline gelecektir.

Sonuç

Evden para kazanmak hiçbir zaman şimdiki kadar kolay olmamıştı. Teknolojinin hızlı gelişimiyle herkes evinden güven ve rahat içinde çalışarak para kazanabilir.

Dünyanın her yerinde, özellikle de ülkemiz Türkiye’de de evde kalmaya geçilmesiyle birlikte verimliliğini koruyarak uzaktan çalışma esnekliğinden keyif alan herkes için evden para kazanmak harika bir seçenektir.

İşte bu rehberimde sunduğum en iyi evden para kazanma yollarının bir özeti:

 1. Blogculuk/satış ortaklığı – tüm dünyayla ilgi alanlarınızı ve bilgilerinizi paylaşırken markaları tanıttığınız için para kazanabilirsiniz.
 2. Freelancerlık – bir freelancer olmak kendi planınıza, çalışma alanınıza ve de para kazanma seçeneklerinize sahip olmanızı sağlar. Bağımsızlığa fazlasıyla önem verenler için harika bir fırsattır.
 3. Online öğretmenlik – eğer öğretmeyi seviyorsanız bilgilerinizi bir online öğretmen olarak paylaşabilirsiniz. Bu şekilde, nerede olursanız olun daha fazla öğrenciye erişebilirsiniz.
 4. Online eğitmenlik – insanların pratik becerilerini geliştirmek üzerine odaklanırsınız. Fazlasıyla kişiselleştirilebilir ve en iyi yanıysa evden yapılabilmektedir.
 5. Online danışmanlık – uzman olan kişiler bu seçeneği düşünebilir. Bu alan fazlasıyla rekabetlidir ve IT’den maliyeye, maliyeden sağlığa kadar birçok kalifiye meslekler tarafından rağbet görmektedir.
 6. Müşteri hizmetleri temsilciliği – nerede olursanız olun tüm dünyadan müşterilere yardım edin. Evden yüksek miktarda para kazanabileceğiniz fazlasıyla esnek bir iştir. Üstelik, bu alana girmek için özel bir eğitime ihtiyacınız da yoktur.
 7. Programcılık – evden para kazanma için en kalifiye ve yüksek gelirli işlerden biridir. Özellikle de bilgisayarların günlük hayatımızın bir parçası olduğunu düşünürsek birçok fırsata ve uzmanlığa kapı açan bir meslektir.
 8. Web tasarımcılığı – bir web sitesinin ön yüzüyle ilgilenen bir web geliştirme dalıdır. Bir web tasarımcısı hem yaratıcı, hem de teknik olabilir. Böylelikle web siteler güzel göründükleri kadar fonksiyonel de olabilir.
 9. Grafik tasarımcılığı – grafik materyalleriyle çalışmayı sevenler için kusursuz bir fırsattır. Eğlenceden ürün tasarımına, ürün tasarımından reklamcılığa kadar her yerde görseller olduğu için fazlasıyla aranan bir pozisyondur.
 10. Veri girişi – işi bir veritabanına giriş yapmak olan kapsamlı bir terimdir. Bu pozisyonda çalışanlardan çok titiz ve hızlı olması beklenmektedir.
 11. Sosyal medya yöneticiliği – bir şirketin sosyal medya varlığını yönetmeleri ve sosyal medya kampanyalarını ve takvimlerini yönetmeleri için işe alınırlar.
 12. Çevirmenlik –  ana diliniz dışında bir dilde akıcı mısınız? Bu alanı tercih edin! Bir çevirmen olarak yazılı materyalleri ve konseptleri bir dilden diğerine çevirmekle yükümlüsünüz.
 13. Metin yazarlığı – bir şirket için reklam materyalleri veya içerik yazarak evden para kazanın. Birçok öğrenme fırsatına sahip olan esnek bir iştir.
 14. Video editörlüğü – bir video editörü ham videoları düzenleyerek uyumlu ve bütün bir ürün haline getirmekle yükümlüdürler.
 15. Ses editörlüğü/yapımcılığı – video editörlerine benzerler ancak tek farkları video yerine sesle çalışmaktır. Ses editörleri sesleri belirli bir atmosfere veya koşullara uyması için düzenlerler.
 16. Sanal asistanlık – bu mesleği yapanlar geniş kapsamlı sekreterlikle alakalı ve idari işler yapmaktadırlar. Birçok sorumluluğa sahip olan ve ümit verici bir alandır.
 17. UX test ediciliği – bir web sitesini veya uygulamayı test ederek para kazanın. Ekstra gelir elde etmek isteyenler için makul bir seçenektir.

Peki size göre hangi evden para kazanma seçeneği en iyisi? Evden para kazanmak için neler yapılabilir listemden siz hangisini seçeceksiniz?

Evden para kazanma yolları arasından seçiminizi yaparak cevabınızı aşağıdaki yorumlar kısmında bizimle paylaşın!

Unutmayın, evde kalın, sağlıklı kalın!

INTERNATIONAL
Bunları da beğenebilirsin
Yorumları Göster (1)