En İyi Elektrik Süpürgesi Tavsiyesi (2020)

Elektrik süpürgesi hiç şüphesiz her evin en temel ihtiyaçlarından biridir. En iyi elektrik süpürgesini seçebilmek için piyasada araştırma yapmanız gerekir. Elektrik süpürgesi fiyatları dolar bazlı firmadan firmaya göre değişiklik gösterebilir. Elektrikli süpürge tavsiyesi isteyenler için müthiş bir liste hazırladım.

Hazırladığım listede bayanlar tarafından en çok kullanılan, tavsiye edilen elektrik süpürgelerini bir araya getirdim. Evinizin temizliği özellikle koronavirüs salgınından sonra çok önemli bir hale geldi. Elektrikli süpürge ile toz ve pislikleri çekim gücüyle kolayca temizleyebilirsiniz.

Teknolojik gelişmeler ile birlikte yeni nesil elektrik süpürgeleri toz kaldırmadan mikropları hapsedebiliyor. Toz torbasız elektrik süpürgesi tavsiyesi başta olmak üzere toz torbalı, su filtreli, siklonik süpürgeler bulunuyor.

Hiç endişe etmeyin, en doğru seçimi yapabilmeniz için en yüksek emiş gücüne sahip, en yeni, en çok tercih edilen süpürgeleri bir araya getirdim. Hemen aşağıdaki listeyi inceleyin:

2020’nin En İyi Elektrik Süpürgeleri

1- Philips Marathon Ultimate Torbasız FC9928/07 Elektrik Süpürgesi

en iyi elektrikli süpürge Philips Marathon Ultimate Torbasız FC9928/07

Yeni Philips Marathon Ultimate torbasız elektrikli süpürge, üstün temizlik performansı sunar. PowerCyclone 8, havayla tozu olağanüstü bir performansla ayırır. TriActiveMax başlık ise tüm zeminlerde mükemmel performans gösterir.

elektrik supurgesi
elektrik supurgesi

Marka: Philips
Model: Marathon Ultimate Torbasız fc9932/07
Ses Seviyesi: 75 dB
Motor Gücü: 650 watt
Toz Haznesi: Var
HEPA Filtre: Yok
Toz Hacmi: 2,2 litre
Garanti Süresi: 24 ay

2- Xiaomi Beyaz Mi Robot Vacuum Mop Pro Akıllı Robot Elektrik Süpürgesi Mirbt3823

Xiaomi Beyaz Mi Robot Vacuum Mop Pro

En iyi robot elektrik süpürgesi. Xiaomi, ürettiği diğer teknolojik ve son nesil ürünlerin yanında aynı zaman da elektrikli süpürge üretimi de yapan bir firma konumunda. Mi Robot Vacuum ismini verdiği son nesil bu elektrikli süpürge, Xiaomi çatısı altındaki en kaliteli elektrikli süpürgelerin başında geliyor. 0.45 litre toz kapasitesi bulunuyor. Tam olarak şarj edilirse 2.5 saatlik muazzam bir kullanış süresinin yanında akıllı telefonunuz ile kontrol edebileceğiniz bir cihaz durumunda.

Yerden bir miktar yüksek koltuklarınız var ise sizin için ideal bir elektrikli süpürge diyebiliriz. Zaten son yılların en iyi teknolojik gelişimlerinden bir tanesi de robot elektrikli süpürgeler. Evinizin haritasını çıkardığı için telefondan da konumunu takip edebiliyorsunuz. Ayrıca 1800 pa emiş gücüne sahip olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Boşluk sensörü, toz sensörü, uzaktan kumanda, wifi desteği ve zamanlayıcı gibi son nesil ve teknolojik özelliklere sahip. Sessizlik konusunda ise oldukça başarılı.

3- Dyson Cinetic Big Ball Animal Pro 2 Toz Torbasız Elektrikli Süpürge

Dyson Cinetic Big Ball Animal Pro

Hijyenik el değmeden hazne temizliği yapabilen bu elektrikli süpürge %25 daha az sessiz özelliğiyle rakiplerine fark atmayı başarıyor. 700 Watt çekim gücüne sahip bu cihaz kullanıcı yorumlarına bakıldığında %90 memnuniyet oranında sınıflandırılabilir.

 • Devrilmeyen gövde tasarımı
 • Hijyenik hazne boşaltma mekanizması
 • Ömür boyu dayanıklı motor sonrası filtre
 • A enerji sınıfı
 • 80 desibel ses seviyesi
 • Hepa filtre

4- Rowenta RO7663 EA Silence Force Cyclonic 750 W Toz Torbasız Elektrik Süpürgesi

Rowenta RO7663 EA Silence Force Cyclonic 750 W Toz Torbasız Süpürge

2100 Watt çekim gücüne sahip bu ürün tasarımından ötürü sıklıkla tercih edilmektedir. Kullanıcı yorumlarına bakıldığında zamanla çekim gücünü kaybetmemesinden bahsedilmiştir. 67 desibel ses seviyesi de bu ürünü diğerlerine göre farklı kılmaktadır.

 • A enerji sınıfı
 • Hepa filtre
 • 2100 motor gücü
 • A sınıfı sert zeminde çekiş gücü
 • Emiş gücü ayar

5- Grundig VCC 9771 A 750 Watt Toz Torbasız Elektrik Süpürgesi

Grundig VCC 9771 A 750 Watt Toz Torbasız Süpürge

800 Watt çekim gücüne sahip bu cihaz aynı zamanda 69 desibel ses seviyesiyle de dikkat çekmektedir. Kullanıcı yorumlarına bakıldığında kesinlikle tavsiye edilebilir ürünlerden birisidir diyebiliriz. 

 • A enerji sınıfı
 • Hepa filtre
 • 800 Watt çekim gücü
 • A sınıfı sert zeminde çekiş gücü
 • A sınıfı toz yayma 
 • 69 desibel ses seviyesi

6- Karcher K 5 Compact Sulu Elektrikli Süpürge

Karcher K 5 Compact Sulu Elektrikli Süpürge

K5 Compact basınçlı yıkama makineleri lekelerden ve tozdan kurtulmak için etkili bir yöntem sunmaktadır. En güçlü özelliklerinden biri de su soğutmalı motorudur. Ayrıca su filtresi istenmeyen kirlere karşı pompayı güvenle korumaktadır.

 • 500 Watt motor gücü
 • 11.5 litre toz hacmi
 • Kir sökücü namlu
 • Su soğutmalı motor
 • Entegre su girişi filtresi
 • Yüksek basınç tabancası
 • Vario Power Jet

7- Arnica Bora 4000 2400 Watt Su Filtreli Turbo Fırçalı Elektrik Süpürgesi

Arnica Bora 4000 2400 Watt Su Filtreli Turbo Fırçalı Elektrikli Süpürge

Patentli su filtre sistemi, tozun suya tamamen hapsolmasını sağlayan çift yönlü emiş özelliği, tozu hiçbir şekilde kaçırmadığı laboratuvarlarda test edilmiş yıkanabilir hepa filtresi görsel olarak da uyumlu tasarımıyla göz dolduruyor.

 • 2400 Watt motor gücü
 • Hepa filtresi
 • Dar aralık ucu
 • Turbo başlık
 • Distribütör garantisi

8- Thomas Mistral XS Su Filtreli Islak/Kuru Elektrikli Süpürge

Thomas Mistral XS Su Filtreli Islak/Kuru Elektrikli Süpürge

Azami 1700 Watt motor gücüyle en ulaşılmaz noktalarda bile harika çözümler yaratabilen bu cihaz, kullanıcı yorumlarına da bakıldığında sulu sistem elektrik süpürgelerinde yarışı önde götürenlerden olmayı başarmış durumdadır.

 • 1700 Watt motor gücü
 • Hepa filtresi
 • Torbasız süpürme 
 • EKO emiş kademesi
 • Özel basınçlı püskürtme sistemi
 • 1.8 litre haznesi
 • 8 metre kablo uzunluğu

9- Arçelik Tornado Ergo S 4920 Toz Torbalı

Arçelik Tornado Ergo S 4920 Toz Torbalı

Marka: Arçelik
Model: Tornado Ergo S 4920 Toz Torbalı
Ses Seviyesi: 72 dB
Motor Gücü: 430 watt
Toz Torbası: Var
HEPA Filtre: Yok
Toz Hacmi: 3,5 litre
Garanti Süresi: 24 ay

Toz torbalı elektrik süpürgesi modellerinden Arçelik Tornado Ergo S 4920, sahip olduğu antibakteriyel katkılı toz torbası ile sağlık açısından da fayda sağlıyor. Hem yatay hem de dikey durabilen ve ağırlığı oldukça hafif olan model, özellikle dar alanlarda kullanım kolaylığı sağlıyor. Filtresi yıkanabilen elektrik süpürgesi, gereksiz masrafları önlüyor.

10- Electrolux Pc91-8stmt Pure C9 Torz Torbasız Elektrikli Süpürge

Electrolux Pc91-8stmt Pure C9 Torz Torbasız Elektrikli Süpürge

Pure C9, huzurlu bir temizlik deneyimi için PureFlow Silent sistemi ile üstün 4A sınıfı temizlik performansı sunar. 7 aşamalı filtreleme sistemi, gelişmiş mikro toz filtrelemesi sağlar ve evinize yalnızca temiz hava salınımını garanti eder.

# İlginizi Çekebilir: 2020’nin En İyi İnterneti Hangisi? (%100 Hızlı Firmalar)

7 aşamalı filtreleme sisteminin kritik bir basamağı olan devrim niteliğindeki 3 Boyutlu filtre, asgari emiş kaybıyla üstün 4A sınıfı temizlik performansı sağlar. İçinizin tamamen rahat olması için asla değiştirilmesi gerekmeyen, özel ömür boyu kullanabileceğiniz filtre ile beraber gelir.

Elektrikli Süpürge Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Elektrikli süpürge evin temizlik açısından en önemli gereçlerinden birisi hatta en önemlisidir diyebilirim. Pratik kullanışlı ve güçlü bir makine hayatınızı kurtarabilir. Bu içeriğim de 2020’nin en iyi elektrikli süpürge modellerini inceleyeceğiz fakat öncelikle elektrikli süpürge alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsetmek istiyorum. 

Watt Gücü

Watt gücü bir makinenin iyi performansının göstergesi değildir. Güç daha çok kullanılan elektriğin miktarı ile ilgilidir. Güç kavramı ve performans her zaman karıştırılmaktadır. Oysa Watt ve airwatt elektrikli süpürgenin toz çekim gücünü değil motor gücünü göstermektedir. Bu sebeple elektrikli süpürge alırken çekim gücüne dikkat etmek gerekmektedir.

Sessiz Olmasına

Makinenizin ses seviyesi de dikkat edilmesi gereken konulardan birisidir. Somut bir örnek vermek gerekirse standart bir elektrikli süpürgenin ses seviyesi 78 desibelken, en sessiz olanınki ise normal konuşma düzeyi olan 68 desibeldir. Buna bağlı olarak elektrikli süpürge seçerken ses seviyesini mutlaka test etmenizi öneririm.

Toz Torbalı Olmasına 

Gelişen teknolojinin etkisiyle son yıllarda toz torbasız ve su filtreli süpürgelerin toz torbalı modellere oranla daha çok satmasına rağmen, toz torbalı modeller hala revaçta olma özelliğini korumaktadır. Dışarıya atılan toz miktarında önemli oranda azalma kaydetmesi toz torbalı makinelerin tercih sebebi olduğunu gösteriyor.

Hepa Filtreli Olmasına

Çoğu elektrikli süpürge bu filtrasyon bakımından yeterli düzeydedir fakat astım ve alerji hastaları için havayı daha iyi filtre eden daha yüksek korumalı HEPA filtreler tavsiye edilmektedir.

Elektrik Süpürgeleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Elektrik süpürgeleri ile ilgili olarak kullanıcılar tarafından sıkça sorulan soruları bir araya getirdim. Aşağıdaki soruların cevaplarını incelemeniz elektrikli süpürge seçiminizde size yardımcı olacaktır.

En iyi elektrik süpürgesi kaç watt olmalı?

Evinizi veya küçük ofis alanınızı temiz ve tozsuz tutmak için elektrikli süpürge arıyorsanız, orta düzeyde emiş gücüne sahip standart bir elektrikli süpürge iyi bir seçim olacaktır. 1.600 veya 2.000 watt gücündeki bir vakum, 750 watt‘lık bir vakumdan daha fazla emiş gücüne sahip olmalıdır.

En sessiz elektrik süpürgesi hangisi?

Philips Performer Silent, gelişmiş başlık teknolojisi sayesinde kir ve ince toz parçacıklarını özenle toplar. 66 dB ses düzeyiyle en sessiz elektrik süpürgesidir. Böylece evinizdeki kimseyi rahatsız etmez.

Elektrik süpürgesi ne tavsiye edersiniz?

Philips. Model: Marathon Ultimate Torbasız fc9932/07. Ses Seviyesi: 75 dB. …
Arçelik. Model: Tornado Ergo S 4920 Toz Torbalı …
Bosch. Model: BGS7PERF5 Toz Torbasız. …
Dyson. Model: Cinetic Big Ball Animal Pro 2 Toz Torbasız. …
Rowenta. Model: RO8233 Silence Force Extreme Cyclonic 900W Torbasız.

Emiş gücü birimi nedir?

Süpürge seçimi yapılırken en çok dikkat edilen noktaların başında Watt birimi ile ifade edilen motor gücü gelir. … Süpürgenin sahip olduğu emiş gücü de Watt birimi ile ifade edildiğinden, bu karışıklığın yaşanması normaldir.

Halıda çekiş sınıfı B ne demek?

Örneğin B sınıfı bir elektrikli süpürge, A sınıfına göre biraz daha fazla elektrik harcasa da sert zemin ve halılarda daha iyi bir temizleme performansına, daha iyi bir temizleme verimliliğine sahip olabilir. … Bu da halı ve sert zeminde iyi bir performans göstermediğinin göstergesidir.

Airwatt kaç watt?

Bu iki birim aynı şey değil. Philips’in açıkladığı ” watt ” birimi kullandığı 2200 watt elektrik tüketen motorun uğradığı kayıp sonucu yer aparatı ağzındaki kalan güç. Dyson’ın açıkladığı ” airwatt ” birimi ise süpürgenin hortumunun içinden geçen havanın basıncı.

Sessiz Süpürge kaç desibel olmalı?

Piyasada mevcut ve bilinen elektrikli süpürgelerin motor çıkış sesinin 74 – 81 desibel aralığında olduğu bilinmektedir. Genel olarak yatık elektrikli süpürgeler daha sessiz bulunurlar ve ortalama çıkış sesi 72dB civarıdır.

Süpürgenin motoru neden yanar?

Akımın Fazla Gelmesi: Bilindiği üzere süpürgelerin de belli bir watt sınırı bulunmaktadır. Bu genellikle elektronik aletler için 220 şeklindedir. Bu rakamın az gelmesi ya da fazla gelmesi halinde süpürgenin motorunda sorunlar oluşacaktır. Özellikle fazla akım motoru yakmaktadır.

Elektrikli süpürgenin emiş gücü neden düşer?

Elektrikli süpürgelerin emiş gücünün azalmasının birkaç nedeni olabilir. Bunlardan ilki, makinenizin toz torbası ya da haznesinin dolmasıdır. Filtrelerin kir ve tozdan dolayı tıkanması da emiş gücünün azalmasına sebep olabilir. Makinenizin hortumu ya da borularına tıkanıklığa yol açan bir cisim sıkışmış olabilir.

Elektrikli süpürge toz torbalı mı toz torbasız mı?

Toz torbalı süpürgelerden daha pahalıdırlar. – Su hazneli torbasız süpürgelerin toz hazneleri çok çabuk dolmaktadır ve su haznelerini boşaltırken, hele ki uzun süre tozlar suda beklediyse çok kötü bir koku yaymaktadırlar. Kullanılmadığı zamanlarda su haznesi her zaman boş ve temiz olarak saklanmalıdır.

Peki Sizin Tercihiniz Hangisi Oldu?

en iyi elektrikli supurge
en iyi elektrikli supurge

Elektrik süpürgesi seçmeden önce yukarıdaki önerileri dikkate almanız oldukça işinize yarayacaktır.

Aşağıda bulunan yorum alanından hangi elektrik süpürgesini tercih ettiğinizi ve memnun kalıp kalmadığınızı belirtmeniz diğer satın alacak kişilere yardımcı olacaktır.

Cevap bırakın