En İyi Arkadaşlık Siteleri Hangileridir? Ciddi 10 Arkadaşlık Sitesi

lovoo arkadaslik sitesi

En iyi arkadaşlık siteleri ile birlikte yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Çöpçatanlık siteleri size benzeyen, sizinle aynı amaçları paylaşan bireylerle bir araya gelerek tanışabilmenize olanak tanır.

Üstelik tamamen güvenli ve dilerseniz gizli (anonim) şekilde insanlarla konuşma şansınız da oluşur!

Tanışma siteleri ya da flört siteleri olarak bilinen bu tarz siteleri ve uygulamaları kullanırken dikkatli olmakta fayda var.

Cep telefonuna arkadaşlık uygulaması indiren kullanıcılar, hem yeni arkadaşlara sahip olabiliyor hem de özel hayatında bambaşka bir yola girme fırsatına da sahip oluyor.

Arkadaşlık uygulamaları tabi ki özelliklerine göre farklı özellikler sunuyor; bu sitelerdeki kullanıcılar da sunulan bu özelliklere bakarak kendileri için en uygun koşulları sunan arkadaşlık uygulamasını tercih ediyor ve yeni insanlarla tanışmak için ilk adımları atmaya başlıyor.

Aşağıdaki listede en bilinen ve en çok kullanılan arkadaşlık siteleri yer alıyor, bunlar aynı zamanda en güvenilir arkadaşlık siteleri ancak güvenilir derken sitelerin güvenilir olmasından söz ediyorum. Yoksa arkadaşlık sitelerinden bulacağınız arkadaşların güvenilir olup olmadığını siz kendiniz ölçüp biçmeli ve hemen herkese güvenmemelisiniz.

En İyi Arkadaşlık Siteleri

1. Tinder

en iyi arkadaslik siteleri tinder
en iyi arkadaslik siteleri tinder

Tinder hem masaüstü web sitesinden, hem de mobil aplikasyonundan kullanıcılara hizmet vermeye devam ediyor. Sistemin işleme biçimi ise son derece basit: Öncelikle kimlerle ilgilendiğinizi belirtmeniz gerekiyor. Daha sonra kendinizle ilgili sizden istenen bilgileri girin.

Özellikle bulunduğunuz konum ve yaşınız Tinder’da oldukça önemli. Ayrıca insanlarla tanışabilmek için mutlaka fotoğraf yüklemelisiniz.

Tinder’da ana sayfanızda beğendiğiniz kişileri sağa doğru, beğenmediklerinizi ise sola doğru kaydırırsınız. Sizi beğenen ve sizin beğendiğiniz kişiler ise “match” olur.

Hemen konuşmaya başlayabilirsiniz! Peki, Tinder’in temel avantajı ne? Söyleyelim: Tinder konum odaklı olarak çalışır. İnsanların sizin bulunduğunuz konuma uzaklığını görebilir hatta aramalarınızı konum odaklı şekilde yapabilirsiniz. Bu hususlardan dolayı en iyi arkadaşlık siteleri listesinde yer almaktadır.

2. Lavinsta

en iyi arkadaslik sitesi lavinsta
en iyi arkadaslik sitesi lavinsta

Türkiye’nin en yeni ve en renkli tanışma sitelerinden biri olan Lavinsta arkadaşlık sitesi, kullanışlılığının yanında gerçek profilleri ile kısa sürede kullanıcıların tercih listesinde yer almayı başardı. Güvenilir profillerden oluşan üyelere sahip olan bu site, dilediğiniz şehirden kalbinize hitap edecek kişilerle tanışmanıza olanak veriyor. Bu hususlardan dolayı en iyi arkadaşlık siteleri listesinde yer almaktadır.

3. LinkedUp

en iyi arkadaslik uygulamalari
en iyi arkadaslik uygulamalari

LinkedIn kullanmayı sevenler için ona bağlı olarak geliştirilen bir arkadaşlık sitesi önereceğiz: LinkedUp! Bu platformda oldukça iyi çalışan bir referans sistemi var. Sizin önerinizle platforma üye olan kullanıcıların sayısı beşe ulaştığında sistem size yeni kriterler belirleme seçeneği sunuyor.

#İlgilinizi Çekebilir: En İyi Kore Dizileri: Yeni ve En Çok İzlenen 10 Güney Kore Dizisi

Bu sayede siteyi kullanırken daha kişiselleşmiş bir deneyim yaşayabiliyorsunuz. Bu hususlardan dolayı en iyi arkadaşlık siteleri listesinde yer almaktadır.

4. Happ’n

en i̇yi arkadaşlık siteleri hangileridir? ciddi 10 arkadaşlık sitesi
happn en iyi arkadaslik uygulamasi

Tamamen ücretsiz bir şekilde kayıt olarak kullanabileceğiniz Happ’n, basit, kullanıcı dostu ve modern ara yüzü ile dikkat çekiyor. Bu sistem sayesinde kolaylıkla çevrenizdeki Happ’n üyelerini görüntüleyebilirsiniz. Platformda gördüğünüz herkesin kısa biyografisini, yaşını, ismini öğrenebileceksiniz.

5. Badoo Arkadaşlık Sitesi

badoo arkadaslik sitesi
badoo arkadaslik sitesi

Hem yurtiçi ve yurtdışında oldukça geniş bir kitleye sahip olan Badoo, tanışma sitesi anlayışını yerle bir etmiş durumda. Video görüşme, sesle arama, çoklu sohbet odaları, yakınındakileri görüntüleme, ve daha bir çok özellik yani burda ne ararsanız var.

Özellikleriyle öne çıksa da listemizde başlarda yer alamadı çünkü Dünya çapında çok yaygın olması nedeniyle ülkemizden birileriyle karşılaşma imkanınız çok düşük. Bu hususlardan dolayı en iyi arkadaşlık siteleri listesinde yer almaktadır.

6. Wakie

wakie arkadaslik uygulamasi
wakie arkadaslik uygulamasi

Dünyanın farklı yerlerindeki insanlarla mesajlaşmak iyi bir seçenek olabilir, pek çok arkadaşlık platformu da zaten bunu sunuyor. Wakie, diğerlerinden farklı olarak sesli görüşme, iletişim kurma, uyandırma, soru sorabilme hizmetlerini sağlamaktadır.

Platformun dünya çapında çok sayıda kullanıcıya sahip olması kurduğunuz arkadaşlıklar sayesinde dil ve iletişim becerinizi geliştirmenize yardımcı olabilir. Wakie tam 2 milyonluk bir kullanıcı kitlesine sahip.

7. Lovoo

lovoo arkadaslik sitesi
Lovoo arkadaslik sitesi

40 milyondan fazla sahip olduğu kullanıcı ile çevredeki kişilerle tanışmanızı sağlayan ve ilgi alanlarınıza ilgi duyan diğer kullanıcılara ulaşmanızı sağlayan Lovoo uygulaması, etiketler ile birlikte kullanıcıların profillerine eklediği bilgiler ve hikayeler üzerinden eşleşmeler gerçekleştiriyor. Lovoo, en iyi arkadaşlık siteleri ve uygulamaları arasında yer almayı başarıyor.

8. OkCupid

en i̇yi arkadaşlık siteleri hangileridir? ciddi 10 arkadaşlık sitesi
okcupid arkadaslik uygulamasi

Birilerine mesaj atmak için eşleşme gerçekleşmesini beklemekten sıkıldınız mı? Artık beklemenize gerek yok. Çünkü diğerlerinden farklı olarak Copid sayesinde, eşleşme gerçekleşmeyen kişilere bile mesaj atma özgürlüğünüz olacak. Elbette bu özgürlük çok da geniş değil, çünkü kişilerin istemedikleri kişilerden mesaj almalarını engelleyen bir kural da gerekli.

Bu çerçevede daha güvenli bir deneyim için uygulama, eşleşme öncesi mesaj kutusu sınırlaması getiriyor. Okcupit, gerçek hikayeler ve gerçek insanları bir araya getirmeyi amaçlayan bir platform olarak kendini şu şekilde tanıtıyor: “OkCupid’de bir fotoğraftan daha fazlasısınız.” Okcupid en iyi arkadaşlık siteleri listesinde ön sıralarda yer alıyor.

9. Tango

tango arkadaslik uygulamasi
tango arkadaslik uygulamasi

Ülkemizde epey popüler olan ve çok sayıda kullanıcıya sahip olan Tango’nun en önemli özelliği, kuşkusuz kullanıcı sayısı. Platforma üye olan kişilerin sayısı 300 milyondan fazla. Bu da hem yerli hem yabancı inanılmaz derecede geniş bir kitleye erişim sağlayabilmeniz anlamına geliyor.

Tango’nun Tinder gibi güçlü rakiplerinden farklı olarak sunduğu bir ek avantaj daha var: o da görüntülü konuşma seçeneği! Tıpkı Skype ya da Whatsapp kullanır gibi, Tango üzerinden dünyanın herhangi bir yerindeki kişiyle kolaylıkla görüntülü konuşabiliyorsunuz.

10. Blendr

blendr uygulamasi
blendr uygulamasi

Blendr, dünya çapında oldukça popüler! Özellikle kullandığını arkadaş sitesinin çok sayıda üyesi olmasını önemseyenler 180 milyon kullanıcıya sahip bu platformu sevecekler. Blendr da diğer birkaç rakibi gibi GPS üzerinden aktif edilebilen bir hizmet sunuyor. Kullanıcı belirlediği aralıkta bekar olan ve Blendr kullanıcısı olan diğer üyeleri görüntüleyebiliyor.

En İyi Arkadaşlık Sitelerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Popülerlik: Arkadaşlık sitelerinin size gerçekten geniş bir kitle sunmasını istiyorsanız, sitenin popüler olmasını önemsemek zorundasınız. Ne kadar çok kişi kullanıyorsa, sizin aradığınız daha çok kişi sitede sizi bekliyor olacak!

Mobil Uygulama: Seçtiğiniz arkadaşlık sitesinin kullanımı kolay, hızlı, pratik ve kullanıcı odaklı bir mobil uygulaması var mı? Mobil uygulamalar, gün içinde dilediğiniz anda telefonunuzu çıkarıp söz konusu uygulamadan yararlanmanızı sağlar. Mobil uygulama yoksa biz de yokuz!

Güvenlik: Seçtiğiniz mobil uygulamanın sizi kötü niyetli kişilerden korumak üzere kullandığı çeşitli algoritma, sistem ve yönetmelikleri olmak zorundadır. Aksi takdirde arkadaşlık sitesi gibi bir platformda kendinizi yeterince güvende hissedemezsiniz.

INTERNATIONAL

One thought on “En İyi Arkadaşlık Siteleri Hangileridir? Ciddi 10 Arkadaşlık Sitesi

  1. Değerli ziyaretçim, digital pazarlama uzmanı olarak, sitemde sizlerden gelen talepler doğrultusunda içerkler oluşturuyorum. Bir çok ürünü ve hizmeti sizlerden gelen istekler üzerine inceledim ve inceleme yazıları yazdım. Yazılarımın bir çoğu kendi alanında bugüne kadar hazırlanmış en büyük rehber niteliğinde yazılardır. Sizlerin de özel bir konuda inceleme talebiniz varsa lütfen yorum alanından bana iletiniz. Taleplerinize dönüş yapmaya çalışacağım.

Bir yanıt yazın