En İyi Kolajen Markası Hangisidir?

1

En iyi kolajen markası hangisidir? Kolajen takviyesi cilt sağlığı ve güzelliğini korur. Tırnakları güçlendirir. Kemikleri güçlendirir. Tendonlar ve bağ dokusu gibi dokuları güçlendirir. Kalp-dolaşım sisteminin verimli çalışmasına etki eder. Ayrıca iç organlarımızın sağlığını korumayı da destekler.

Tıbben saydığımdan daha çok faydası olduğu da kesin. Kolajen zaten vücudumuzda olan bir protein olduğu için çok çok önemlidir. Yaşla birlikte azalmaya başladığı için birçok kadın kolajen takviyesine 30’lu yaşlarında başlıyor.

En iyi kolajen markalarını sizler için derinlemesine araştırdım. Kullanıcı yorumlarına da yer verdiğim bu rehberde tavsiye edebileceğim en iyi kolajen markasını paylaştım. Aşağıda bulunan listeden kolajen markalarını öğrenebilir ayrıca birçok detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

En İyi Kolajen Markası Hangisidir?

1. Supra Protein Multi Collagen Complex

en iyi kolajen markası 1

Eğer ilk kez kolajen kullanacaksanız ve çok fazla marka ve içerik arasında kaybolduysanız çözüm basit: Balık ve sığır kolajenine ek olarak Türkiye’de ilk kez tavuk ve yumurta zarı kolajeninin de kullanıldığı Supra Multi Collagen Complex, hem sağlık hem anti-aging etkilerini bir arada sunuyor. Hangi tip kolajen size uygun sorusuna verilmiş en pratik cevap olan bu üründe 5 TİP kolajen bir arada ( TİP 1, 2, 3, 5 & 10) bulunuyor.

Özetle, tüm kolajen tiplerinin faydası tek üründe toplandı ve sinerjik şekilde çalışıyorlar. Hyaluronik asit ve c vitamini ile desteklenmiş formülüyle güçlü bir destek sunan ürün, saç ve tırnakları da güçlendiriyor.

Kullanım süresi ve şekli: Günde 2 tablet bir bardak suyla tüketilir. Ürün 1 aylık kür şeklindedir. En iyi sonuç için 2-3 aylık düzenli kullanım tavsiye ediliyor.

Ürün ile ilgili daha detaylı bilgi ve satın alma sayfası için https://www.supraprotein.com/multi-collagen-complex adresini ziyaret edebilirsiniz.

en iyi kolajen markası 2

2. Voonka Kolajen Hyaluronic Acid

voonka kolajen markasi
voonka kolajen markasi

Günde 1 defa kullanılması önerilen Voonka Collagen Hyaluronic Acid tablet şeklindedir. Balık kolajeni olan Voonka hidrolize tipidir. İçeriğinde bulunan bakır, biotin, selenyum, C vitamini ve çinko sayesinde vücudunuzun ihtiyacı olan takviyeyi almasını sağlar.

İçeriğinde bulunan bakır sayesinde saç ve cilt pigmentasyonuna katkıda bulunur. Genel olarak saç, cilt ve tırnaklarınızın için kullanabileceğiniz Voonka Collagen Hyaluronic Acid uygun fiyata sahiptir. Kullanıcılar tarafından en iyi kolajen tercihleri arasında gösterilmektedir. İçerisinde 32 adet tablet bulunan Voonka kolajeni bir ay boyunca kullanırsanız etkisini görebilirsiniz. Bu hususlardan en iyi kolajen markası listesinde yer alıyor.

3. Prosante Ultra Kolajen Shot

prosante ultra kolajen markasi
prosante ultra kolajen markasi

Prosante UltraKolajen Shot; içinde bulunan yüksek oranda hidrolize edilmiş kolajen peptidleri ve vücut sağlığını için gerekli yardımcılar sayesinde zamanla kaybedilen kolajen ihtiyacına takviye desteği kazandırmayı amaçlayan bir ürün olarak dikkatleri çekmekte.

İçeriğinde bulunan güçlü antioksidanlar, serbest radikallerin vücudumuza verdiği hücresel hasarı onarmaya yardımcı olurken, Glikozamin Sülfat, Kondroitin Sülfat ve Metilsülfanil Metan sayesinde eklem, kas, kemik sağlığınızı da onarmanın yanında korumanızı da sağlıyor.

Prosante UltraKolajen; hidrolize edilmiş kolajen peptidleri sayesinde kolajenin emilimini arttırarak daha hızlı biyoyararlanıma sunmasını sağlıyor. Ayrıca ürün içeriğinde şeker bulunmadığı için, kilo aldırmak gibi bir durum ile karşı karşıya kalmıyorsunuz. Daima genç görünüme, sağlıklı bir vücuda ve ışıltı dolu bir cilde sahip olmak istiyorsanız Prosante UltraKolajeni tercih edebilirsiniz. Bu hususlardan en iyi kolajen markası listesinde yer alıyor.

4. Cosvia Collagen

cosvia collagen markasi
cosvia collagen markasi

Cosvia Collagen içinde barındırdığı yüksek oranlı kolajen içeriği ile vücutta kaybedilen kolajen ihtiyacına takviye desteği ile cilde derinlemesine nemlilik kazandırmayı amaçlayan bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

İçeriğinde barındırdığı antioksidanlar, serbest radikallerin cildimize verdiği hücresel hasarı onarmaya yardımcı olurken, ciltte yenileme sağlayan vitamin, mineral ve bitkisel özleri içeren Cosvia Collagen; hidrolize edilmiş kolajen peptidleri sayesinde kolajenin daha hızlı emilimini ve cilmize daha etkili nüfuz etmesini sağlıyor.

Ayrıca ürün içeriğinde şeker olmadığı için, kilo aldırmak gibi bir durum ile karşı karşıya kalmıyorsunuz. İçinde yer alan ahududu aroması ile içimi oldukça kolay ve lezzetli bir ürün. Eğer her zaman genç görünüme ve ışıltı dolu bir cilde sahip olmak istiyorsanız Cosvia Colagen tercih edebilirsiniz. Bu hususlardan en iyi kolajen markası listesinde yer alıyor.

5. Solgar Hyaluronic Acid Collagen Complex

solgar hyaluronic acid collagen markasi
solgar hyaluronic acid collagen markasi

Bir diğer marka ise Solgar. Hyaluronic asit ile zenginleştirilen bu kolajen takviyesi, vücudun daha dengede çalışabilmesi için gerekli olan metabolizmayı destek verirken bir yandan da bağışıklık sisteminizi güçlenmesine yardımcı oluyor. Bunlara ek olarak diş ve cilt sağlığımızın da yanında olan bir ürün.

Düzenli kullanımda yorgunluğa ve bitkinliğe dair olan şikayetleri azaltmada yardımcı görevi görüyor. Kimi kullanıcıların ürün kullanım yorumlarını okuduğumda edindiğim bilgi de ise , Tip 2 kolajen içerdiği konusunda uyarılarda bulunmuş. Yani cilt ve saç sağlığındansa kemik sağlığı için daha etkili olduğunu söyleyebiliriz. Bu hususlardan en iyi kolajen markası listesinde yer alıyor.

6. Neocell Süper Collagen + Vitamin C 120 Tablet

neocell super kolajen markasi
neocell super kolajen markasi

Süper Kollajen, ürün içeriğinde NeoCell’in teknolojik olarak geliştirmiş olduğu hidroliz işlemini kullandığı büyük kolajen moleküllerini barındırıyor. Vücutta sağlıklı kollajen oluşumunu destekleyen, klinik olarak incelenen BioActive kollajen NeoCell içeriyor. Klinik Sonuçlar neticesinde NeoCell Collagen kullananların cilt hidrasyonunu ortalama % 21 oranında arttırdığı ve % 50’ye kadar da yükselttiği, % 92’sinde artmış cilt hidrasyonu ve % 60 daha sıkı, daha yumuşak cilde sahip olduğu görülmüştür. Bir gıda takviyesi olarak vücuda kuvvet ve esneklik sağlayan karmaşık bir yapısal proteinden oluşan Neocell Süper Collagen tercih edebileceğiniz ürünler arasında yer alıyor. Bu hususlardan en iyi kolajen markası listesinde yer alıyor.

7. Youtheory Collagen

youtheory collagen
Youtheory Collagen

Yaşlanmanın erken belirtilerine yol açan ciltte sarkmalar, derin çizgiler cildin görünüm kalitesini etkileyen en önemli unsurlar arasında yer alır. Youtheory Collagen ürün içeriğinde bulundurduğu C vitamini takviyesi ile vücudun hayati proteini beslemesine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bu ürün, yaşlanma sürecinin etkilerine karşı koymak için yoğun bir beslenme sağlar.

#İlgili İçerik: En İyi Balık Yağı Markaları

Bir çok markanın piyasaya sunmuş olduğu kolajen içeren ürünler arasında Youtheory Collagen, anti aging konusunda en uzman markaların başında yer alıyor. Hem ürün özellikleri hem de kısa süre içerisinde hızlı sonuç sağlayan yapısıyla ürün kullanıcıları arasında tercih sebebi olmaya devam ediyor. Cildin yenilenmesi, kas ve kemik sisteminin güçlenmesi gibi konularda en önemli yardımcılardan biri. Bu hususlardan en iyi kolajen markası listesinde yer alıyor.

8. Naturagen Collagen

naturagen kolajen
naturagen kolajen

Ürün içeriğinde şeker ve gluten barındırmayan Naturagen Collagen bünyesinde Hyaluronik Asit, Biotin, Koenzim Q10 Vitamin B, Vitamin B6, Vitamin C, Vitamin E vitaminleri barındırıyor. Optimum cilt yapısını ve sağlıklı cilt görünümünü desteklemek için gerekli temel besinleri içinde barındıran Naturagen Collagen, Kolajen ve elastin üretiminden sorumlu olan fibroblastların yoğunluğunu arttırmayı hedefliyor. Bu sayede cildin daha iyi nemlenmesini sağlarken dokuları iyileştiriyor ve kırışıklıkların azalmasına yardımcı oluyor. Bu hususlardan en iyi kolajen markası listesinde yer alıyor.

9. Dinamis Multi Collagen with Vit-C Powder

dinamis multi collagen
Dinamis Multi Collagen

Dinamis; vizyon ve misyon olarak ürün içeriğini formüle ederken ham maddesinin en doğal kaynaklıardan olmasına dikkat ediyor. Ürün kullanıcı adaylarının ve kullananların maksimum etki almasını hedefliyor bu nedenle. Ham madde seçiminde yüksek kalite bitkisel, vitamin ve mineralleri tercih ederek, ürünlerini GMP prensipleri ile üretim yapan tesislerde üretip ve bitmiş ürün analizlerine tabi tutarak, kalite testleri ile güvence altına alıyor. Gluten, tatlandırıcı, koruyucu, tuz, maya, soya ve süt ürünleri içermeyen bu ürün Hidrolize Kollajeni içinde yoğun şekilde barındırıyor. Tercihler arasında ilk sıralarda yer alan markalardan bir tanesidir.

Botanik Ecza firması tarafından üretilen Suda Collagen bir yerli ve en iyi kolajen markası arasında olup, bedenimize yaşlandıkça kaybettiğimiz kolajen miktarını geri kazanmamıza yardımcı olan tüm besin değerlerini ve proteinleri içeriğinde barındırıyor. %100 kırmızı etten yani sığır kolajeninden üretilen Suda Collagen, Alman VERISOL markalı biyoaktif hidrolize kolajen peptitlerini bünyesinde barındırıyor. Bu besin takviyesinin içinde 5500 mg sığır kolajeni, 100 mg hyaluronik asit, 500 mcg biotin ve 5 mg koenzim Q10 bulunuyor. Gluten ya da laktoz gibi alerjen maddeler içermediği için rahatlıkla tercih edilebilir markalar arasında. Bu hususlardan en iyi kolajen markası listesinde yer alıyor.

10. Imunex Collanex

imunex collanex
imunex Collanex

Formülü İsviçre’de geliştirilen, özel bir gıda takviyesi çeşidi olan Imunex Collanex ürün içeriğinde aktif şekilde C vitamini barındırması nedeniyle kan damarlarının, kemiklerin ve kıkırdağın normal fonksiyonu için gerekli olan tüm kollajen oluşumuna katkı sağlıyor.

All in One Sığır kolajeninden üretilmiş olan All in One Collagen içeriğinde TİP 1, TİP 2 ve TİP 3 hidrolize kolajen peptit bulunduruyor. 8.800 mg’lık kolajene sahip olduğundan dolayı günlük kolajen ihtiyacınızı fazlasıyla giderir nitelikte. İçeriğindeki Tip 2 kolajen ile eklem sağlığını korumaya ve kemiklerin kırılganlaşmasını önlemeye yardımcı olmayı hedefleyen bu gıda takviyesi ihtiyaca göre tercih edilebilir nitelikte markalardan. Bu hususlardan en iyi kolajen markası listesinde yer alıyor.

11. CollaJeune® Beauty

collajeune beauty markasi
collaJeune beauty markasi

Türkiye’nin ilk hidrolize balık kolajeni olan CollaJeune® Beauty , İçeriğindeki hidrolize balık kolajeni cilt tonunun, esnekliğinin ve elastikiyetin korunmasında önemli bir rol oynarken içeriğinde C Vitamini, Hyaluronik Asit ve Çinko ile zenginleştirilmiş bu formül, bağ dokularının ve derinin ana proteini olan TİP 1 ve TİP 3 kolajenin doğal kaynağıdır. Günlük ihtiyaç duyulan kolajen miktarını cömertçe içeren bu kolajen takviyesi tercih edilebilir markalar arasında yer alıyor. Bu hususlardan en iyi kolajen markası listesinde yer alıyor.

Kolajen Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? (En İyi Kolajen Markası)

en iyi kolajen markasi 2021
en iyi kolajen markasi 2022

En iyi kolajen markası vücudumuz ve cildimiz için önemli bir protein olduğu için alırken dikkat edilmesi gereken noktalar da vardır. Öncelikle kolajenin alt tiplerinden hangisini kullanmanız gerektiğine karar vermeli ve araştırmalısınız.

Eğer kolajeni cildiniz için kullanacaksanız tip 1 ve tip 3 kolajenleri tercih etmelisiniz. Bu tipteki kolajenler direkt olarak cilde uygulanabilirler. Saç veya tırnaklarınızı beslemek için bir kolajen tercih edecekseniz tip 3 kolajeni tercih etmelisiniz.

Kaslarınız ve tendonlarınız için takviye olarak kullanmak istiyorsanız tip 1 ve tip 3’ün karışımları olan kolajenleri tercih etmelisiniz. Eklem ve kıkırdaklarınızda ağrı varsa seçmeniz gereken kolajen tipi 2’dir.

#İlgili İçerik: En İyi Multivitamin Hangisidir?

En iyi kolajen markasi tiplerinin yanı sıra balık veya sığır kolajeni seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz.. Emilimi daha kolay bir kolajen istiyorsanız sığır kolajeni tercihleriniz arasında yer alabilir.

Tabii ki bu durumda kolajeni, ne için kullanmak istediğiniz de önem taşımaktadır. Bu yüzden vücudunuzun günlük kolajen ihtiyacı ve etkilerini de göz önünde bulundurmanız gerekir.

En iyi kolajen markası için seçim yaparken dikkat etmeniz gereken son ve en önemli noktalardan biri de toz, tablet ya da içilebilir kolajendir. Kolay ve tek kullanımlık olduğu için daha hızlı tüketilen sıvı kolajenler daha sık tercih edilmektedir. Yine de siz kendi bünyenize ve isteğinize göre kolajen tipinizi seçebilirsiniz.

Kolajen Nedir?

Kolajen, vücudumuzun protein yapısının yaklaşık üçte birini oluşturan bir proteindir. Kaslarımızda, kemiklerimizde, tendonlarımızda ve bağ dokularımızda bulunan bu protein; aynı zamanda kan damarlarımızın, dişlerimizin ve gözümüzün yapısında da yer alıyor. Bu nedenle kolajeni tüm bu dokuları bir arada tutan bir tutkal gibi düşünebiliriz. Kolajenin 16 alt türü bulunuyor. Bunlardan en yaygın olanlar ise Tip 1, Tip 2, Tip 3 ve Tip 4 kolajen. Tip 1 kolajen, yani vücudumuzdaki kolajenin %90’ı, deri, kemik, tendon, kıkırdak, diş ve bağ dokularda bulunuyor. Tip 2 kolajen, eklemlerde yer alıyor. Tip 3 kolajen; kaslarda, damarlarda ve organların desteklenmesinde görev alıyor. Tip 4 kolajen ise cilt katmanlarında bulunuyor. Vücudumuzun ürettiği kolajen miktarı, yaş ilerledikçe azalıyor. Bu nedenle birçok insan, daha sağlıklı ve genç bir cilt görünümü için kolajen takviyesi almayı tercih ediyor. Bu sayede kolajen eksikliğinin yol açtığı sarkma ve kırışıklık gibi problemlerin önüne geçiliyor.

Kolajenin Faydaları Nelerdir?

-Cilt sağlığını geliştiriyor. Cildin elastikiyetisini arttırıyor ve cilt kusurlarının iyileşmesine yardımcı oluyor.
-Kırışıklık oluşumunu azaltarak yaşlanma belirtilerini geciktiriyor.
-Kıkırdak bütünlüğünün korunmasına yardımcı oluyor. Bu sayede eklem ağrılarıyla mücadele ediyor, eklem iltihaplanmasını engelliyor.
-Kemiklerin güçlenmesini sağlıyor. Kemik kaybının önlenmesine katkıda bulunuyor.
-Kırık ve çatlakların iyileşme sürecini hızlandırıyor.
-Kas kütlesinin korunmasına ve arttırılmasına yardımcı oluyor.
-Saç ve tırnak sağlığının gelişmesine katkıda bulunuyor.
-Yaraların iyileşme sürecini hızlandırıyor.
-Sindirim sisteminin düzenlenmesini sağlıyor. Bu sayede metabolizmanın hızlanmasına yardımcı oluyor.

Tip 1 Kolajen Nedir?

Vücudumuzda en fazla miktarda bulunan kolajen çeşidi olan Tip 1 kolajen; çünkü vücudumuzda yer alan kolajenin tam olarak %90’ı, deri, kemik, tendon, kıkırdak, diş ve bağ dokularda bulunuyor. Tip 1 kolajen, kemikleri güçlendiriyor, doku onarımını destekleyerek yaraların daha çabuk iyileşmesini sağlar, cildin elastikiyetini arttırarark iltte yer alan kırışıklık ve çizgileri kaldırmada aktif rol oynuyor.
Tip 1 kolajen ,vücudumuzun parçalarını bir araya getiren eozinofilik liflerden meydana geliyor. Bu nedenle sağlıklı bir yaşam için vücudumuzda tip 1 kolajen eksikliğini gidermemiz için ihtiyacımız olan en uygun kolajen çeşidine başvurmamız mümkün.

Tip 2 Kolajen Nedir ?

Bağ dokularındaki kıkırdak oluşumuna yardımcı olan tip 2 kolajen eklem sağlığı açısından oldukça önemli bir yere sahip olmakla birlikle, eklem ya da kıkırdak sorunlarına bağlı olarak ortaya çıkan cilt problemleri, saç ve tırnak sorunları gibi problemlerin giderilmesine yardımcı olan bir takviyedir. Tip 2 kolajen bir uzman kontrolünde alınmalıdır.

Tip 3 Kolajen Nedir?

Organlarımızı ve cildimizi oluşturan hücre dışı matrisin ana bileşeninden oluşan Tip 3 kolajen vücuttaki kan dokusun oluşmasına yardımcı olurken, cildin esnekliğini ve sıkılığını korumasına destek verir niteliktedir. Kasları ve organları desteklemenin yanı sıra damarlara da elastikiyet verirken kırışıklıkları azaltır, esnekliği artırır, kemik matrisini destekler, sindirim sistemini destekler ve cilt nemlendirmesini artırabilir. Zayıf veya hasar görmüş tırnakları onarır ve ince telli saçları gürleştirir.

Tip 4 Kolajen Nedir?

Cildin sıvı filtrasyonu aşamasında rol oynayan tip 4 kolajen, sindirim ve solunum yüzeylerini oluşturmaktadır. Cildin derin katmanlarında bulunan kolajen tipi, yağ ve organları çevreleyen bazal zarın oluşumunda etkilidir.

Kolajenin Zararı Var mı?

Aslında kolajen vücudun direkt olarak ihtiyaç duyduğu ve kendi ürettiği bir proteindir. Bu nedenle direkt olarak zararları var demek kesinlikle doğru olmaz. Fakat bazı kolajen takviyeleri nadir de olsa yan etkiler oluşturabilir. Bunun sebebi de takviye ürünlerde yer alan etkin maddelere veya üründe kullanılan kolajen kaynağına karşı kullanıcıların hassasiyetleridir. Bu da genelde doz aşımı yapan kişilerde görülebilen yan etkilerdir. Peki bu durumlara bağlı olarak gelişen yan etkiler nelerdir?

-Yorgunluk hissi
-Şişkinlik
-Aşırı duyarlılığa bağlı reaksiyonlar
-Ağızda kötü tat
-Mide bulantısı, kusma

Sonuç

En iyi kolajen markası hangisidir? detaylı bir şekilde açıkladım. Kullandığınız ve memnun kaldığınız farklı markaları aşağıda bulunan yorum alanında paylaşarak arayış içerisinde olanlara yardımcı olabilirsiniz.

Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2022

INTERNATIONAL

1 yorum
  1. Değerli ziyaretçim, digital pazarlama uzmanı olarak, sitemde sizlerden gelen talepler doğrultusunda içerkler oluşturuyorum. Bir çok ürünü ve hizmeti sizlerden gelen istekler üzerine inceledim ve inceleme yazıları yazdım. Yazılarımın bir çoğu kendi alanında bugüne kadar hazırlanmış en büyük rehber niteliğinde yazılardır. Sizlerin de özel bir konuda inceleme talebiniz varsa lütfen yorum alanından bana iletiniz. Taleplerinize dönüş yapmaya çalışacağım.
  2. avatar of arzu
    arzu diyor

    en iyi kolajen kaynakları olarak bitkisel besinleri yani sebzeleri tavsiye ederim arkadaşlar. hem esneklik hem gençlik kazanmak için ise bol bol su tüketmelisiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.