En İyi 10 Çamaşır Makinesi Sıralaması

3

En İyi Çamaşır makinesi almadan önce hangi markanın daha iyi, ucuz, kaliteli olduğu hakkında araştırma yapmanız son derece önemlidir. En iyi çamaşır makinesini seçmeniz için size muazzam bir rehber hazırladım. Sessiz çalışan çamaşır makineleri şuanda trend çünkü bir çamaşır makinesinin çok gürültülü çalışması oldukça fazla rahatsızlık verebiliyor.

En iyi çamaşır makinesi sıralaması yaparak size fikir sunuyorum. Ayrıca aşağıda çamaşır makinesi kullananların yorumlarına yer verdim. Kullanıcı yorumları fikir edinebilmeniz açısından oldukça önemlidir. Bir çok ziyaretçimiz bana elektronik posta ile hangi çamaşır makinesi iyidir, en iyi çamaşır makineleri nelerdir, çamaşır makinesi alırken hangi hususlara dikkat etmeliyiz gibi sorular soruyordu.

Ben de bunun üzerine en iyi çamaşır makineleri başlıklı bu yazıyı hazırlamayı uygun gördüm. Bu yazı en iyi çamaşır makineleri konusunda yazılmış en kapsamlı rehberlerden biridir diye düşünüyorum.

Ben beyaz eşya almadan önce internette araştırma yapar, kullanıcı yorumlarını dikkate alarak satın alırım veyahut almam. Kesinlikle çamaşır makinesi alırken bu rehberi sonuna kadar incelemenizi tavsiye ediyorum.

Değerli arkadaşlar, bu noktada şunu da önemle belirteyim. Ben bu makaleyi hazırladıktan sonra piyasaya daha değişik üst model çamaşır makineleri de çıktı. Özellikle fiyat ve performans bakımından oldukça tatmin edici çamaşır makinesi modelleri mağazalarda yerlerini aldı. Akıllı telefonlara benzeyen işletim sistemleri ile donatılmış ve wifi bağlantı özellikli birçok yeni model çamaşır makinası modelleri çıktı.

Ben ilk fırsat bulduğumda bu yazıyı güncelleyerek yeni modeller hakkında sizlere bilgi vereceğim. Şimdilik aşağıdaki listeyi bu şekilde bıraktım ancak siz tercihinizi yaparken online alışveriş sitelerindeki yeni ürünleri de mutlaka inceleyiniz.

Bu rehberdeki yorum ve listeye bakarak satın alacağınız çamaşır makinesi ileride size sorun çıkarmayabilir ve kaliteli bir ürün seçmiş olursunuz. Detaylı araştırma sonucunda en iyi çamaşır makinesi marka tavsiyesi ve çamaşır makinesi fiyatlarını sizler için derledim.

En İyi Çamaşır Makinesi Sıralaması

1- Bosch WAW286HXTR i-DOS Wi-Fi A+++ 1400 Devir 9 kg Gri Çamaşır Makinesi

Bosch Çamaşır Makinesi

9 kg en iyi çamaşır makinesi tavsiyeleri arasında adını sık sık duyabileceğiniz Bosch WAW286HXTR i-DOS Wi-Fi A+++ 1400 Devir 9 kg Gri Çamaşır Makinesi, enerji sınıfı modelin beyazlar/renkliler programı, hassas programı, sentetikler programı, yorgan programı, yünlüler elde yıkama programı, alerji – hijyen programı, hızlı yıkama programı, kolay ütüleme fonksiyonu, Süper 15 dk / Süper 30 dk kısa programları gibi farklı program seçenekleri bulunuyor.

2- Bosch WGA142X0TR A+++ 1200 Devir 9 KG En İyi Çamaşır Makinesi

Bosch WGA142X0TR A+++ 1200 Devir 9 KG Çamaşır Makinesi

“Reload” Yeniden Yükleme Fonksiyonu çamaşır yıkamaya büyük bir esneklik getiriyor. Mevcut yıkama programını durdurup, makinenin kapağını açarak ilave çamaşırları makineye yerleştirebilir ve yıkamaya devam edebilirsiniz.

Pahalı ve narin kıyafetler sadece bir yıkamadan sonra mahvolabilir. Eşsiz, patentli VarioDrum yapısı, her türlü giyim eşyasındaki sert kir ve lekeleri; germe, kırışma ya da hasar görme olmadan nazikçe giderir. Seçilen programa bağlı olarak, damlacık şeklindeki tasarım ve asimetrik kanatlar çamaşırlarınızı döndürme yönü ne olursa olsun orta noktasından hafifçe döndürür.

Bu, yalnızca çok kirli giysiler için yoğun bir temizlik sağlamakla kalmaz, aynı zamanda tüm yük için daha hızlı, daha kapsamlı bir temizlik sağlar. Dolabınıza profesyonel kalitede bir temizlik sunun.

3- Samsung WW90J5475FW A+++ 1400 Devir 9 kg

Samsung WW90J5475FW A+++ 1400 Devir 9 kg Çamaşır Makinesi

Dijital İnverter Motor, üstün enerji verimliliği sağlar, sessiz çalışır ve 10 yıl garantilidir. Kendini Temizleyen Çekmece (StayClean), deterjanın fazlasının özel olarak tasarlanmış bir su yıkama sistemi ile yıkanmasını sağlar. Yani, az sabun artığı görünür ve hazne temiz olur.

Akıllı Kontrol (Smart Check) otomatik hata izleme sistemi sorunları tespit edip teşhis eder ve akıllı telefon Uygulaması kullanarak kolay sorun giderme çözümleri sunar. Böylece size zaman kazandırır.

4- Siemens WM12T581TR A+++ 1200 Devir 9 kg 4242003834060

Siemens WM12T581TR A+++ 1200 Devir 9 kg Çamaşır Makinesi

Uzun ömürlü hizmet garantisi: 10 yıl garantili iQdrive. Zaman içerisinde klasik motorlar karbon fırçaların mekanik sürtünmesinden dolayı eskimeye başlar; fırçasız iQdrive motor neredeyse hiç eskimez. Siemens, tüm iQ500, iQ700 ve iQ800 çamaşır makinelerinin uzun ömürlü motor kalitelerine, 10 yıllık garantiyle kefil olur.

Verimli, dayanıklı ve sessiz: iQdrive. Aynı performansla daha az enerji tüketimi, en iyi sonuçlarla kısa program zamanları veya maksimum sıkma ayarları olsa dahi iyi ve sessiz çalışmak – bunların hiçbiri fırçasız iQdrive motor için sorun değil. Bütün bu avantajların üstüne, neredeyse hiç eskimez.

Unutulan çamaşırlar için akıllı çözüm: Reload. Reload özelliği sayesinde yıkama sırasında çamaşır makinenizi durdurup kapağını açarak, unuttuğunuz veya eklemek istediğiniz çamaşırlarınızı makinenin içine yerleştirebilirsiniz.

30 dakikalık yıkama programı: hızlı yıkama 30. Az boyuttaki hafif lekeli çamaşırlar için 30 dakikalık hızlı yıkama programı, ana yıkamadaki program dizisini durulama ve sıkma esnasında kısaltır. Hafif lekeli olsa dahi kıyafetlerini tekrar tekrar yıkamak zorunda olan sporcular için ideal.

5- VESTEL CMI 9610 A+++ 1000 Devir 9 kg 20262682

VESTEL CMI 9610 A+++ 1000 Devir 9 kg Çamaşır Makinesi

Bugüne kadarki bildiğiniz tüm hızlı yıkama programlarını unutun! Sizi Vestel çamaşır makinelerinde yer alan Süper Hızlı 12 Dk Programı ile tanıştırıyoruz. Türkiye’deki en hızlı çamaşır yıkama programı olan bu fonksiyon, Vestel farkıyla evlerinize geliyor.

Kirli sepetinizde yer alan acil ihtiyaç duyduğunuz çamaşırlarınız mı var?

Dert değil. Vestel Süper Hızlı 12 Dk Programı ile rekor sürede temiz çamaşırlara sahip olabilirsiniz. 2 kilograma kadar olan hafif kirli çamaşırlarınızı, yalnızca 12 dakikada tertemiz yapan bu fonksiyon sayesinde zamandan tasarruf etmeye hazır olun! Yerli üretimin gururu Vestel ile zamanınızı daha değerli kılmanız mümkün.

6- Profilo CGA242X0TR A+++ 1200 Devir 9 kg

Profilo CGA242X0TR A+++ 1200 Devir 9 kg Çamaşır Makinesi

SilentPlus Motor, daha sessiz, daha uzun ömürlü, daha tasarruflu ve üstelik 10 yıl garanti sunar. EkstraEkle ile makinenizi çalıştırdıktan sonra unuttuğunuz çamaşırları ekleyebilirsiniz. JetPlus ile seçili programın yıkama süresinde %65’e varan zaman tasarrufu sağlanır. Ekspres 15’/30′ programları ile az miktardaki çamaşırlarını 15 ya da 30 dakikada yıkanmasını sağlar.

7- Hoover WDXOA5106AH/5-17 10 Kg Yıkama 6 Kg Kurutma 1500 Devir

Hoover WDXOA5106AH/5-17 10 Kg Yıkama 6 Kg Kurutma 1500 Devir Çamaşır Makinesi

Hoover WDXA 5106AH A 10 kg yıkama / 6 kg kurutma 1500 devir çamaşır makinesi ,10 farklı yıkama ve 3 farklı kurutma programına sahiptir. Makinenin sahip olduğu yıkama ve kurutma programlarının çeşitliliğinin yanı sıra, kirlilik dereceleri ve kumaş türleri farklı çamaşırlarınızın en iyi şekilde yıkanmasına imkan verir.

All In One teknolojisi, karma yıkama gerçekleştirme özgürlüğüne sahip olmanızı, Interver motor ise uzun ömürlü bir kullanım sağlar. Farklı kumaş türlerine sahip ev tekstili ürünleriniz veya giysileriniz için en uygun yıkama ve kurutma programlarına sahip bir çamaşır makinesi hayal ediyorsanız, Hoover WDXA 5106AH tam size göre bir tercih olabilir.

8- Samsung WW10N644RBX/AH A+++ 1400 Devir 10 kg Gri

Samsung WW10N644RBX/AH A+++ 1400 Devir 10 kg Gri Çamaşır Makinesi

Makineyi daha kolay ve etkili kullanın. Q-rator Akıllı Denetim Sisteminde* bulunan ‘Çamaşır Programı Önericisi’ kullanıcının çamaşır yıkama geçmişine bağlı olarak ideal çamaşır programını önerir. ‘Çamaşır Yıkama Planlayıcısı’ çamaşır yıkama programınızı optimize eder. ‘Ev Bakım Sihirbazı’ bağlantı ile makinenizdeki teknik hataları takip etmenizi sağlar.

Kullanmak zorunda kaldığınız sıklığı azaltın ve zamandan, çabadan ve sudan tasarruf edin. Büyük 10 kg kapasite, çamaşır yığınlarını tek bir yüklemede yıkamanıza izin verir ve büyük parçaları da rahatça makineye sığdırabilirsiniz.

9- Altus AL 9101 D A+++ 1000 Devir 9 kg

Altus AL 9101 D A+++ 1000 Devir 9 kg Çamaşır Makinesi Altus AL 9101 D
 • Kapasite (kg) (ÇM) 9.0
 • Enerji Sınıfı A+++ (-10%)
 • Program Sayısı 15
 • Max. Sıkma Devri (rpm) 1000
 • Su Girişi Tek (soğuk)
 • Yıllık enerji tüketimi (AE_c) (kWh) 195 kWh
 • Yıllık Su Tüketimi (AW_c) (l) 10559 L
 • Motor Tipi Inverter Motor
 • Çocuk Kilidi Var
 • Dengesiz Yük Kontrolü Var
 • Top sistemi Var
 • Otomatik Su Ayarlama Sistemi Var

10- Electrolux EW6F3146EB A+++ 10 kg 1400 Devir

Electrolux EW6F3146EB A+++ 10 kg 1400 Devir Çamaşır Makinesi
Temel teknik özellikler
 •  Yıkama kapasitesi (kg):  10
 •  PerfectCare Seri Adı:  PerfectCare 600 SensiCare System
 •  Yıkama kapasitesi (kg):  10
 •  Maksimum Sıkma Hızı:  1400
 •  Motor sistemi:  Inverter
 •  Yıkama Teknolojisi:  Eco-technology
 •  Motor Sistemi:  Inverter

En İyi Çamaşır Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

En iyi çamaşır makinesi sadece iyi çamaşır yıkama değildir. Aynı zamanda güvenebileceğiniz bir marka olmalı ve arkadaşlarınıza tavsiye etmekten mutluluk duymalısınız.

Yapılan geri bildirimleri inceledim. İster pahalı Miele çamaşır makinesi, ister orta sınıf bir Bosch veya çok daha ucuz bir VestFrost olsun. Markalar hakkında bildiğim her şeyi bir araya getirdim ve sizlere önerilerim var.

Makine satın alırken öğrenmeniz gereken bir çok önemli sorular var ve bu sorulara cevap bulmamız gerekiyor.

 1. Ne kadar enerji ve su tüketimi yaptıkları
 2. Motor ömrü ne kadar olduğu
 3. Hangi enerji sınıfına dahil oldukları
 4. Yıkama ve sıkma işleminde ses seviyeleri
 5. Ne kadar çamaşır yıkama kapasitesine sahip oldukları
 6. Maksimum devir hızı ne kadar
 7. Bize ne kadar kullanım kolaylığı sağladığı

Kaliteli çamaşır makinesi çamaşırlarınızda olan lekeleri temizleyebilir. Ama en iyi ve temiz yıkayan makine bundan daha fazlasıdır;

 • Çamaşırlarınızı akıllıca temizleyebilir.
 • Sessiz çalışabilir (sessiz çamaşır makinesi).
 • Narin çamaşırlarınıza hasar vermeden yıkar.
 • Gerektiği kadar güç ve su kullanarak elektrik faturalarınızda tasarruf etmenize yardımcı olur.
Çamaşır Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Bazıları doğru miktarda deterjan bile akıllıca dağıtabilir, bu nedenle deterjanda bile tasarruf sağlarsınız. Daha da önemlisi, kıyafetlerinizin mikrop ve bakterilerden arınmış olmasına yardımcı olabilir.

En Çok Satan Çamaşır Makinesi Markası Hangisi?

Sizin için bir araştırma yaptım. Hepsiburada ve Trendyol‘da en çok tercih edilen makineleri inceledim. Listeleri aşağıda görebilirsiniz.

en iyi camasir makinesi markalari
en iyi camasir makinesi markalari

Hepsiburada e-ticaret sitesinde Samsung, Vestel, LG, Hoover, Bosch gibi markalar fiyat performans olarak en çok satılanlar arasında yer alıyor.

en cok satan camasir makineleri trendyol
en cok satan camasir makineleri trendyol

Trendyol e-ticaret sitesinde ise durum yine aynı gözüküyor. Yukarıda sıraladığım en iyi çamaşır makinesi listesinde yer alan makinelerin bazılarının fiyatı 6.000 bazılarının ise 1.500 TL’den başlıyor.

En İyi Çamaşır Makineleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

En iyi çamaşır makinesi hakkında vatandaşlar tarafından sıkça sorulan soruları bir araya getirdim. Aşağıdaki sorulara bakarak fikir edinebilirsiniz.

En iyi çamaşır makinesi devir hızı kaç olmalı?

Devir hızı çamaşırlarınızı ne kadar sıkacağıyla ilgili bir özelliktir. 1000 devirli bir çamaşır makinesi aldığınızda çamaşır makinesi dakikada 1000 devirde çamaşırınızı 1 dakika içerisinde 1000 defa döndürerek sıkmaktadır.

Hangi marka çamaşır makinesi almalıyım?

-Bosch WAY28862TR.
-Siemens WM12T480TR.
-Samsung WW90K5410UW/AH.
-Profilo CMG140DTR.
-LG FH4U2VFNP3.
-Bosch WAT28480TR.
-Samsung WF90F5E0W2W/AH.
-Indesit IWD 71252 C ECO EU.

En İyi Çamaşır Makinesi en fazla kaç kg?

En fazla 12kg çamaşır makinesi vardır.

Beyaz eşya hangi marka daha iyi?

-Çamaşır makinesinde en iyisi Miele’dir.
-Bulaşık makinesinde Bosch.
-Buzdolabında Franke’dir.

En sessiz çamaşır makinesi kaç dB?

Centum System çamaşır makinesi, dış kazanı destekleyen geleneksel yayları ortadan kaldırarak normal bir konuşmaya eşdeğerdeki 67 dB‘lik ses seviyesiyle sektördeki en sessiz sıkma devrine sahip.

8 kg en iyi çamaşır makinesi kaç litre su harcar?

Çamaşır makinenizi mümkün olduğunca tamamen dolduktan sonra çalıştırın. 8 kg‘lik bir çamaşır makinesi tek seferde ortalama 56 litre su harcar.

Peki Siz Hangi Marka Çamaşır Makinesini Tercih Ettiniz?

Makine alırken yorumlara, kullanım videolarına dikkat etmenizde fayda var. Yukarıda ben sizin için hepsini derledim. En uygun çamaşır makinesini alıp güzel bir kullanım zevki yaşayabilirsiniz.

# İlginizi Çekebilir: En İyi Elektrik Süpürgesi Tavsiyesi

Ben evimde Bosch marka makine kullanıyorum ve gayet memnunum. Hem sessiz çalışması hemde ekonomik olması yönünden oldukça iyi bir izlenim bırakıyor. En iyi çamaşır makinesi kullanıcıdan kullanıcıya değişmekle birlikte fiyat bazlı kalite belli değildir. Yukarıdaki listede en iyi çamaşır makinesi adı altında bir çok seçenek sundum.

Aşağıda bulunan yorum alanından tercih ettiğiniz çamaşır makinesi markalarını belirtip insanlara hangi makineyi tercih etmeleri konusunda yardımcı olabilirsiniz.

Son Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2022

INTERNATIONAL

3 Yorumlar
 1. Değerli ziyaretçim, digital pazarlama uzmanı olarak, sitemde sizlerden gelen talepler doğrultusunda içerkler oluşturuyorum. Bir çok ürünü ve hizmeti sizlerden gelen istekler üzerine inceledim ve inceleme yazıları yazdım. Yazılarımın bir çoğu kendi alanında bugüne kadar hazırlanmış en büyük rehber niteliğinde yazılardır. Sizlerin de özel bir konuda inceleme talebiniz varsa lütfen yorum alanından bana iletiniz. Taleplerinize dönüş yapmaya çalışacağım.
 2. avatar of sevda
  sevda diyor

  Ben Samsung çamaşır makinesi kullanıyorum uzun zamandır. gayet de memnunum yani. modelini hatırlamıyorum ama bakarım yazarım buraya

 3. avatar of
  Anonim diyor

  şu yazıyı kaldırın bir zahmet 5 yıllık makineleri koymuşsunuz hiç birinin satışı yok bir de 2022 yazmış güncellemeye ya

  1. avatar of can tanrıkulu
   Can Tanrıkulu diyor

   Merhabalar, uyarınız için teşekkür ederim. Evet sitemdeki bazı ürün inceleme yazılarının güncellenmesi gerekiyor, uzun zamandır bunu düşünüyorum ancak vakit bulamadığım için yapamadım. Ancak en kısa süre içinde bütün ürün inceleme yazılarımı güncelleyeceğim. Uyarınız ve dikkatiniz için tekrar teşekkür ederim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.