En İyi Buzdolabı Markaları: Tavsiye ve Yorumlar

1

En iyi buzdolabı markası ve tavsiyeleri ile birlikte yeni beyaz eşya alacaklar için güzel bir rehber hazırladım. Piyasadaki en iyi buzdolabı markalarını ve modellerini bir araya getirdim. Kullanıcı yorumları, tavsiyeler ve araştırmalar sonucunda güzel bir liste oluştu. Bosch, Samsung ve benzeri markaların en iyi ve en kullanışlı modellerini aşağıdaki listede bulabilirsiniz.

Değerli arkadaşlar, bu noktada şunu da önemle belirteyim. Ben bu makaleyi hazırladıktan sonra piyasaya daha değişik üst model buzdolapları da çıktı. Özellikle fiyat ve performans bakımından oldukça tatmin edici buzdolabı modelleri mağazalarda yerlerini aldı. Akıllı telefonlara benzeyen işletim sistemleri ile donatılmış ve wifi bağlantı özellikli birçok yeni model buzdolabı modelleri çıktı.

Ben ilk fırsat bulduğumda bu yazıyı güncelleyerek yeni modeller hakkında sizlere bilgi vereceğim. Şimdilik aşağıdaki listeyi bu şekilde bıraktım ancak siz tercihinizi yaparken online alışveriş sitelerindeki yeni ürünleri de mutlaka inceleyiniz.

Tek ve çift kapılı, gardırop tarzı buzdolabı çeşitleri bulunuyor. Son zamanlarda şirketlerin daha az elektrik tüketen ve daha ucuz ürünler olarak piyasaya sürdükleri LowFrost buzdolaplarında belirli zamanlarla buz çözme işlemi yapılması gerekiyor. Yani alışık olduğumuz NoFrost buzdolabı teknolojisinden daha farklı çalışıyor ve iç kısmı buzlanma yapıyor.

En İyi Buzdolabı Markaları ve Modelleri

1. Samsung RT46K6000S8 A+ Çift Kapılı No-Frost Buzdolabı

https://www.youtube.com/watch?v=Mspa4Gd_3Cs
Samsung RT46K6000S8 A+ Çift Kapılı No-Frost Buzdolabı

Yalnız Twin Cooling Plus™ geleneksel bir üstten donduruculu buzdolabında 30% olan nemliliği, 70% oranıyla sağlayarak buzdolabındaki yiyeceklerin tazeliğini korumak adına elverişli bir ortam yaratır. Böylece içindeki malzemeleri kurumadan, daha uzun süre taze tutar.

Twin Cooling Plus™ sistemi beklenmedik kokuların buzdolabından dondurucu bölmesine yayılmasını durdurmak için bölmeleri ayrı ayrı soğutur. Böylece donmuş yiyeceklerin orijinal tadı daha uzun süre korunur.

Saklamada üstün esneklik sağlar. Farklı sebeplerden dolayı taze tutmanız gereken tüm yiyecekler için dondurucunuzu bir buzdolabına dönüştürün. Ya da özelliklere bağlı olarak enerji tasarrufu için kapalı moduna alın.

Buzdolabının içine erişirken genellikle engellere takılırsınız. Kolay Kayan raf yiyeceklerinizi etkili bir biçimde saklamanızı, düzenlemenizi ve bunlara erişmenizi sağlar – arkada ve köşede kalanlara kolaylıkla erişebilirsiniz. En iyi buzdolabı markaları listesinde yer alan Samsung kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilmektedir.

2. Samsung RT46K6000WW A+ Çift Kapılı No-Frost Buzdolabı

Samsung RT46K6000WW A+ Çift Kapılı No-Frost Buzdolabı

Dijital İnverter Teknolojisi soğutma talebine karşılık kompresör hızını 7 seviye arasında otomatik olarak ayarlar. Daha az enerji tüketir, sesi azaltır ve uzun ömürlü performans için eskime ve yıpranma oranını düşürür.

Yüksek verimliliğe sahip LED aydınlatma sistemi geleneksel aydınlatma sistemlerine göre daha ince, daha şık ve daha tasarrufludur. Üst ve yan taraflarda yerleştirilen lambalar her köşeyi güzel ve parlak bir şekilde aydınlatarak daha iyi görünürlük sağlar.

3. Siemens KG86NAI42N A+++ Kombi No-Frost Buzdolabı

Siemens KG86NAI42N A+++ Kombi No-Frost Buzdolabı

Siemens KG86NAI42N A+++ 682 Lt NoFrost Buzdolabı geniş depolama alanı, yüksek soğutma ve dondurma kapasitesi ve sade tasarımıyla mutfaklarda fark yaratmayı başarıyor. Son derece sessiz bir şekilde çalışan bu buzdolabı, çevrede gürültü oluşmasının önüne geçiyor ev ortamında sessizlik sağlıyor. Mıknatıslı kapı tasarımı ile dolabın kapağının daha kolay kapatılması destekleniyor.

Kapı açık unutulduğundaysa sinyal sesi ile kullanıcıları uyararak elektrik enerjisi israfı yaşanmasını önlüyor. Cam raflarla yatay olarak bölünmüş dolabın iç dizaynı farklı ürünleri farklı raflarda muhafaza etme olanağı sunuyor. Bunun yanı sıra oldukça kolay bir şekilde çıkartılabilen bu cam raflar, pratik bir şekilde temizlenip tekrar takılabiliyor. En iyi buzdolabı markaları listesinde yer alan Siemens kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilmektedir.

4. Altus ALK 471 NX A++ Kombi No Frost Kombi Buzdolabı

Altus ALK 471 NX A++ Kombi No Frost Kombi Buzdolabı

Altus marka No Frost buzdolabı ile yiyeceklerinizi kısa sürede soğutabilirsiniz. Ürünün, soğutma özelliğinin yanı sıra dondurma özelliği de mevcut. No Frost dondurma teknolojisi karlanma sorununu önler. Hızlı soğutma ve hızlı dondurma özelliklerini kullanarak buzdolabınızdan yararlanabilirsiniz. Ürünün gövdesinde kontrol düğmeleri yer alır. Bu düğmeleri kullanarak soğutma ve dondurma seviyesini belirleyebilirsiniz. Buzdolabının alt kısmında dondurucu bölüm yer alır.

Üst kısımda ise soğutucu bölüm bulunur. Dijital kontrol paneli soğutma ve dondurma seviyesini dijital olarak gösterir. Buzdolabının her iki kapısı da mıknatıslı kapanış özelliğine sahiptir. Bu sayede dolabınızın kapılarının aralık kalması önlenir. Kapıları açık unuttuğunuzda devreye sesli uyarı sistemi girer. En iyi buzdolabı markaları listesinde yer alan Altus kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilmektedir.

5. VESTEL NF520 A++ 520 Lt NoFrost Buzdolabı

VESTEL NF520 A++ 520 Lt NoFrost Buzdolabı

Vestel Buzdolaplarında yer alan Çok Amaçlı Bölme (Kahvaltılık+ 0°C Bölmesi) sizin farklı ihtiyaçlarınıza çözüm sunmak üzere tasarlandı.. Buzdolabınızın bu bölmesini dondurucudan çıkarttığınız gıdaların çözülmesi için kullanabilirsiniz. Böylece, sağlık bir şekilde gıdanızın çözülmesini sağlamış olursunuz.

Buna ek olarak, 1-2 gün içerisinde tüketeceğiniz et ve balık gibi hassas gıdalarınızı bu bölmede muhafaza ederek uzun süre taze kalmasını sağlayabilirsiniz. Kahvaltılık bölmesi olarak da kullanılabilen bu bölme ile, süt ve süt ürünleri başta olmak üzere, ürünlerinizi daha uzun süre taze bir şekilde bu bölmede saklayabilirsiniz. En iyi buzdolabı markaları listesinde yer alan Vestel kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilmektedir.

6. Bosch KGN86AI42N A+++ 682 lt No-Frost Buzdolabı

Bosch KGN86AI42N A+++ 682 lt No-Frost Buzdolabı

Bosch KGN86AI42N A+++ 682 Lt No Frost Buzdolabı, geniş iç hacmi ile ev ve ofisler için ideal buzdolabı seçenekleri arasında yer alır. Alttan donduruculu Bosch No Frost buzdolabı, Vita Fresh sistemi ile iki kata kadar uzun süreyle besinlerinizi taze tutar. Lezzetten taviz vermeden yiyecek ve içeceklerinizi muhafaza eden Bosch No Frost buzdolabı, sağlıklı beslenme bakımından ihtiyaç duyduğunuz her an yardımınıza koşar. Kahvaltılık, günlük yemekler, et ve süt ürünleri, sebze ve meyveler Bosch No Frost buzdolabı ile uzun süre taze bir şekilde tüketilmek üzere muhafaza altına alınır. En iyi buzdolabı markaları listesinde yer alan Bosch kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilmektedir.

7. LG GN-H702HLHU A++ Çift Kapılı No-Frost Buzdolabı

LG GN-H702HLHU A++ Çift Kapılı No-Frost Buzdolabı

LG DoorCooling+™, geleneksel soğutma sistemine göre iç sıcaklıklarda daha eşit serinlik ve daha hızlı soğutma sağlar. İç kısım ve bölmenin kapı tarafı arasındaki sıcaklık farkını önemli ölçüde azaltır.

LG’nin Inverter Lineer Kompresörü sayesinde, geleneksel kompresörlere göre daha az bileşen kullanarak verimlilik konusunda pazar lideridir. Bu nedenle, Inverter Lineer Kompresörde daha az sürtünme noktası bulunur ve dolayısıyla daha az gürültü söz konusudur. En iyi buzdolabı markaları listesinde yer alan LG kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilmektedir.

No Frost Mu, Low Frost Mu?

en iyi buzdolabi modelleri
en iyi buzdolabi modelleri

Buzdolabını seçiminde ikinci aşama, sistem seçimidir. Tabi ki bunun için öncelikle Nofrost ve LowFrost’un ne anlama geldiğini bilmek ve nasıl çalıştıklarını kısaca öğrenmek gerekir.

Son zamanlarda şirketlerin daha az elektrik tüketen ve daha ucuz ürünler olarak piyasaya sürdükleri LowFrost buzdolaplarında belirli zamanlarla buz çözme işlemi yapılması gerekiyor. Yani alışık olduğumuz NoFrost buzdolabı teknolojisinden daha farklı çalışıyor ve iç kısmı buzlanma yapıyor. NoFrost öncesindeki buzdolaplarındaki buzlanmayı hatırlayanlar bir an durup düşünebilir.

Ancak şirketler, buzlanmanın minimum seviyede olduğunu belirtiyorlar. Bu dolapların en dikkat çekici yönü ise çok sessiz çalışması ve buz çözme işlemi yapmadığı için çok az enerji harcamasıdır. LowFrost sistemine sahip bir buzdolabı alacakların mağazalarda bir örneğini incelemeleri, karar verme konusunda işlerini kolaylaştırabilir.

# İncelemenizi Tavsiye Ederim >> Derin Dondurucu Tavsiyeleri (A+++ 5 Dondurucu)

NoFrost buzdolabı sistemi ise buz çözme işlemini kendi kendine çözen ve buzdolabının içinde buzlanma yapmayan sistemdir. Pek çoğumuzun evinde olan da tür de NoFrost dolaplardır.

Buzdolabı Almadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

en iyi buzdolabi markalari
en iyi buzdolabi markalari

Hala kararsız iseniz modeli seçmenize yardımcı olacak birkaç önerim var.

  • Özellikleri kontrol edin: Ayarlanabilir raflar fazladan yer açabilir ve dondurucu özellikli bölmeler balık gibi çeşitli hassas yiyecekler için daha uzun süre koruma olanağı sağlar. Bu tarz ekstra özellikler karar vermenize yardımcı olabilir.
  • Boyutları kontrol edin: Genişlik genellikle en kritik maddedir. Alacağınız buzdolabının mutfaktaki yerine tam olarak yerleşeceğini ve kullanışlı olup olmayacağını test edin.
  • Dış kaplamasına dikkat edin: Paslanmaz dış kaplamaya sahip buzdolabı çeşitleri sıkça tercih ediliyor. Bazı modeller parmak izlerine karşı dayanıklıdır. Çoğu marka genellikle dolaplarınızla uyum sağlayabilen paneller sunar.
  • Gürültü faktörü: Özellikle Amerikan mutfaklarda buzdolabının çıkardığı ses önemli. Salonda otururken garip sesler duymak istemezsiniz. Bu konuda Siemens buzdolapları gerçekten iyi diyebilirim.

Siz Hangi Buzdolabı Markasını Tercih Ettiniz?

en iyi buzdolabi hangisi
en iyi buzdolabi hangisi

En iyi buzdolabı modelleri ve markalarını listeledim. Bosch, Samsung, Siemens, Arçelik, Altus, Uğur, Profilo ve benzeri markalardan hangisini neden tercih ettiğinizi yorum alanından belirterek buzdolabı satın alacak kişilere sizde yardımcı olabilirsiniz.

Son Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2022

INTERNATIONAL

1 yorum
  1. Değerli ziyaretçim, digital pazarlama uzmanı olarak, sitemde sizlerden gelen talepler doğrultusunda içerkler oluşturuyorum. Bir çok ürünü ve hizmeti sizlerden gelen istekler üzerine inceledim ve inceleme yazıları yazdım. Yazılarımın bir çoğu kendi alanında bugüne kadar hazırlanmış en büyük rehber niteliğinde yazılardır. Sizlerin de özel bir konuda inceleme talebiniz varsa lütfen yorum alanından bana iletiniz. Taleplerinize dönüş yapmaya çalışacağım.
  2. avatar of osman
    osman diyor

    şimdiki beyazeşyalar dakikalite hemen hemen aynı kalite

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.