En İyi Bisiklet Markaları Sıralaması: 10+ Öneri

2

En iyi bisiklet markası sıralaması ile yolculuğuna ayrı bir konfor katabilirsiniz. Dünyanın en iyi bisikleti hangileridir? Hangi bisikleti almalısınız? hepsine cevap bulabileceğiniz kapsamlı bir rehber oluşturdum.

Giant, Specialized, Bianchi gibi birçok marka arasından en iyilerini bir araya getirdim. Türkiye’nin en iyi bisiklet markası hakkında da bilgi vermeden konuyu bitirmiyorum.

Bisiklet sürmek sağlığınıza, cebinize katkıda bulunur. Yakıt sıkıntısı yok, pedal çevirmek hem kilo vermenize hem de kondisyon kazanmanıza yardımcı olur. Bu sebeple bisiklet sürmenin ayrı bir zevki ve faydası vardır.

Bu rehberimde bisiklet alacaklara tavsiye niteliğinde önerilerde bulundum. Hemen aşağıda dünyanın en iyi bisiklet markalarını inceleyin;

En İyi Bisiklet Markası Sıralaması

1. Bianchi Bisiklet

en iyi bisiklet markalari bianchi
en iyi bisiklet markalari bianchi

Bianchi, 130 yılı aşkın süredir İtalya’nın Treviglio kentinde bisiklet üretiyor ve bu da onu dünyadaki en eski bisiklet markalarından biri yapıyor. Günümüzde parçaların çoğu Tayvan’da üretiliyor ancak Treviglio fabrikası markanın genel merkezi olmaya devam ediyor ve kalite kontrol sağlıyor.

Her şeyden önce Bianchi, Tour de France gibi dünyaca ünlü yarışlarda kullanılıyor ve aerodinamik yol bisikletleri üretiyor . En iyi bisiklet markaları sıralamasında ilk sırada yer alıyor.

2. Cannondale Bisiklet

en iyi bisiklet modelleri cannondale
en iyi bisiklet modelleri cannondale

Cannondale Bicycle Corporation, Kanadalı holding Dorel Industries’in bir Amerikan şubesidir. Ana ürünlerinden biri bisikletlerdir. Eskiden özel bir şirket olan Cannondale, 1995 yılında 22 milyon dolarlık arzdan sonra halka açık hale geldi. Bugün, Cannondale yüksek kaliteli bisikletler üretiyor. Bisiklet şasilerinin birçoğu çelik veya titanyum gibi malzemelerden üretiliyor. Cannondale, karbon fiber teknolojisinde bir öncü ve bisiklet üretimi için malzeme ile oynamaya başlayan ilk şirketlerden biri olarak kabul edilir. Bu sebeple en iyi bisiklet markaları sıralamasında yer alıyor.

3. Colnago Bisiklet

en iyi bisikletler colnago
en iyi bisikletler colnago

Muhtemelen gezegende en çok arzu edilen bisiklet olan Colnago, uzun bir süredir yarışların dışına çıkıyor. Bu İtalyan şirketi 50 yılı aşkın süredir yarış kazanan iskeletler üretmektedir. İtalya , Cambiago’da basit bir atölye ile başlayan serüven, artık dünya çapında mükemmel bir yarış bisikleti markası olarak kabul ediliyor.

Titanyum malzeme kullanılarak üretilen Colnago bisikletleri oldukça kalitelidir. Dağ, yol, yarış ve normal kullanım bisikletleri bulunuyor.

4. Co-op Bisiklet

co op en iyi bisiklet siralamasi
co op en iyi bisiklet siralamasi

Co-op , ünlü dış mekan ekipman üreticisi ve perakendecisi REI tarafından oluşturulan popüler bir bisiklet markasıdır. Onları diğer birçok markadan ayıran uygun fiyatlı giriş seviyesi ve orta sınıf bisikletler yapmaya odaklanıyor olmalarıdır. Co-op çoğunlukla hibrit , yol ve macera bisikletleri yapar, ilgileniyorsanız, bir göz atmalısınız!

5. Critical

critical en iyi bisikletler
critical en iyi bisikletler

Basit, hızlı , sabit bisikletler bir süredir popüler. Biniciler onları severler çünkü hızlıdırlar, bakımı kolaydır ve çoğu zaman gerçekten iyi görünürler. Bununla birlikte, hızlı bisikletlerin normal bisikletlerden daha az hareketli parçası olmasına rağmen fiyatları oldukça yüksek olabilir.

6. Specialized

dunyanin en iyi bisiklet markalari specialized
dunyanin en iyi bisiklet markalari specialized

Özellikle amerika kıtasında bir ekol haline gelen Sprecialized, Dünya genelinde oldukça bilinen ve pek çok dünya şampiyonluğu olan bir bisiklet markasıdır. Profesyonellerin tercih ettiği bu bisiklet markasının yapmış olduğu Ar-ge çalışmaları, onun ne kalitede bisikletler ürettiğinin birer kanıtıdır. Kaliteli parçalardan üretilen, konfor ve güven hissiyatı sağlayan bu markanın Türkiyede satış fiyatları 2,000-80.000 tl arasında değişmektedir. Eğer profesyonel değilseniz başlangıç olarak 2000-2500 tl arasında Hardrock Sport 29 ile deneyim yaşayarak bu maceraya başlayabilirsiniz.

7. Trek

trek bisiklet
trek bisiklet

Yine karşınızda ABD malı olan ve amerikanın en çok satan bisiklet markalarından bir tanesi olan Trek markası. Performans ve konfor açısından oldukça etkili olan Trek ürünleri verdiğiniz paranın hakkını alabileceğiniz kalitede bisikletler üretmektedir. Bu yüzden bazı bisikletçiler ona ”bisikletlerin mercedesi” diye ifade etmektedir. Tasarım konusunda da oldukça başarılı olan Trek modelleri en çok tercih edilen bisiklet markaları sıralamasında 2. olarak kendini göstermektedir. Eğer bir Dağ bisikleti almayı düşünüyorsanız başlangıç olarak 2000-5000 tl arası Marlin 6-7 alarak pedallayabilirsiniz.

8. Giant

giant bisiklet
giant bisiklet

Bu sefer karşınızda üst üste 4 yıl Eurobike Ödülünü kazanan Tayvan menşeili, dünyanın en büyük bisiklet üreticilerinden olan Giant markası yer almakta. ”Ride Life. Ride Giant” (Giant sür hayatın keyfini sür) sloganıyla bisiklet sürücülerinin favorisi olan bu marka listede 3. sırada yerini almaktadır. Eğer bir Giant almayı düşünüyorsanız başlangıç olarak 2000-5000 tl arasında olan ROAM veya Talon serisini tercih edebilirsiniz.

9. Scott Sports

scott sports bisikletleri
scott sports bisikletleri

İsviçreli bisiklet üreticisi Scott listede 4. sırada kendini göstermektedir. Sadece bir bisiklet üreticisi olmayan Scott markası motocross, kayak, koşu malzemeleri ve aksesuarları üretmektedir. Dünyada kendini kanıtlamış bisiklet markaları arasında yerini alan Scott en hafif kadrolu bisikletler ve en hafif süspansiyonlu bisikletler üreterek bisiklet sürücülerinin dikkatini çekmeyi başarmıştır.

10. Santa Cruz

santa cruz bisikletleri
santa cruz bisikletleri

Kendine has tasarımlarıyla dikkatleri üzerine çeken Santa Cruz, California merkezli üst düzey dağ bisikleti üreticisidir. Bisiklet kullanıcıları tarafından yapılan anketlerde en çok tercih edilen bisiklet markaları arasında yerini almaktadır.

Bisiklet Çeşitleri

bisiklet cesitleri
bisiklet cesitleri

Kullanıcısına özgürlük sağlayan, doğa ile bir bütün olma duygusunu yaşatan, pratik, ekonomik ve sağlıklı bir ulaşım aracı olan bisiklete hayatınızda daha fazla yer vermeye başlamanın tam zamanı belki de. Bu çevreci harekete katılmaya karar verenlerin sonraki adımı, nasıl bir bisiklet satın almalıyım? sorusuna yanıt aramak oluyor.

#İlginizi Çekebilir: En İyi Akıllı Saat Markaları

Bisiklet seçimi konusundaki sorularınıza yanıt bulabilmeniz için öncelikle bisiklet çeşitlerini incelemeniz önem taşıyor. Yazımızın temel bisiklet çeşitlerini sıraladığımız bu bölümünü dikkatle okumanızı öneriyoruz. Bu sayede kendi kullanım amacınıza en uygun marka ve modele karar verebilirsiniz.

En İyi Yol Bisikleti

yol bisikleti
yol bisikleti

Yarış bisikleti olarak da adlandırılan yol bisikletlerinin ilk ortak özellikleri hız odaklı olarak üretilmiş olmaları. Uzun mesafe sürüşleri için tasarlanan bu bisikletler hız ve mesafe yapmak amacıyla pedallayan sporcular tarafından tercih ediliyor. Bu bisiklet çeşidinde kullanılan dişli sayısı, malzeme ağırlıkları ve teker kalınlıkları da diğer modellerden farklı oluyor. 5 kilogram ağırlığından başlayan modelleriyle öne çıkan yol bisikletleri daha ziyade asfalt sürüşleri için ideal.

En İyi Şehir Bisikleti

sehir bisikleti
sehir bisikleti

Bisikleti ulaşım amacıyla kullanmak isteyen, şehir içi seyahatlerinde trafiğe takılmadan pedallamak isteyen kullanıcıların tercihi şehir bisikletleri oluyor. Yüksek konfor derecesindeki bu bisikletler, yol hakimiyeti açısından dik sürüş profiliyle üretiliyor. Geniş tekerlekleri, rahat seleleri ve çamurluk, suluk gibi aksesuarlarıyla hava şartları ve yol ihtiyaçları da düşünülüyor. Çok sayıda kullanıcısı olan şehir bisikletleri yol şartlarına mukavemetli olması açısından hafiflikten ziyade dayanıklılık çerçevesinde tasarlanıyor.

En İyi Dağ Bisikleti

dag bisikleti
dag bisikleti

Darbe emici nitelikleriyle toprak, taş, engebeli yollar ile dağlık araziler için üretilen dağ bisikletleri, genellikle outdoor sporları seven aktif sporcular tarafından tercih ediliyor. Düşme ve atlama gibi arazi şartlarının yaratacağı darbelerde olabilecek en yüksek konforu sunan full-süspansiyon modelleriyle öne çıkan dağ bisikletleri ayrıca asfalt sürüş konforu da sünen daha hafif Hardtail modelleriyle de ilgi görüyor.

En İyi Tandem Bisiklet

tandem bisikleti
tandem bisikleti

Çift ya da üç kişinin aynı anda pedallamasına ortam sunan Tandem bisikletler bir dönem oldukça modaydı. Genellikle çocuklu çiftler tarafından tercih edilen bu bisikletler, tek başına sürüş konusunda yeterli tecrübesi olmayan sürücülerin tecrübe edinirken güvende olmalarına imkan sunuyor.

En İyi Gösteri Bisikleti

gosteri bisikleti
gosteri bisikleti

Profesyonel gösteri sporcularının tercih ettiği show amaçlı sürüş tekniklerine uygun gösteri bisikletleri bisikletle birlikte akrobatik hareketler yapmayı imkanlı hale getiriyor. Hafif, renkli ve minik modelleriyle BMX olarak tanınan bu gösteri bisikletleri, 2008 senesinden beri olimpiyat oyunlarında da kendine yer buluyor.

Sonuç

Bisiklet seçerken kullanım amacına göre seçmeniz sizin için faydalı olacaktır. En iyi bisiklet markaları sıralamasını incelediğiniz. Seçtiğiniz ve kullandığınız bisiklet markalarını aşağıdaki yorum alanında belirtebilirsiniz.

Son Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2022

INTERNATIONAL

2 Yorumlar
 1. Değerli ziyaretçim, digital pazarlama uzmanı olarak, sitemde sizlerden gelen talepler doğrultusunda içerkler oluşturuyorum. Bir çok ürünü ve hizmeti sizlerden gelen istekler üzerine inceledim ve inceleme yazıları yazdım. Yazılarımın bir çoğu kendi alanında bugüne kadar hazırlanmış en büyük rehber niteliğinde yazılardır. Sizlerin de özel bir konuda inceleme talebiniz varsa lütfen yorum alanından bana iletiniz. Taleplerinize dönüş yapmaya çalışacağım.
 2. avatar of c
  C diyor

  Bianchi aldım oldukça memnunum.

 3. avatar of kenan
  Kenan diyor

  Ates bisiklet aldım baya ekonomik ve başarılı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.