En İyi Hosting Firmaları: %60’a Varan İndirim Kodu (2021)

En iyi hosting firmaları (2021) ile çalışma yapmak blog ve web sitenizin gidişatı ve sağlığı açısından oldukça önemlidir. Blog açmak ve site kurmak için benim tavsiye ettiğim web hosting firmalarının haricinde en ucuz hosting firmalarından en kalitelisine kadar size detaylı bir liste hazırladım. Bu listede Türkiye’nin en iyi hosting firmaları yer alıyor.

Yerli hosting firmaları ile rahat bir şekilde internet sitenizi oluşturabiliyorsunuz. En iyi wordpress hosting firmalarına da bu listede yer verdim.

Ucuz web Hosting, site kurmak için almanız gereken bir barındırma hizmetidir. Hangi Türk hosting firmalarından hizmet almanız gerektiğine dair aşağıda detaylı bilgilere yer verdim.

Aşağıda sıraladığım ucuz web hosting firmalarından hangisini seçerseniz seçin kesinlikle memnun kalacaksınız. Destek, hız, kalite, fiyat konusunda gerçekten benimde severek ve isteyerek çalışacağım firmalardır.

Kendimin kullanmayacağı hiç bir tavsiyede bulunmuyorum. Bende aşağıda yer verdiğim listede bulunan Turhost firmasını kullanıyorum.

Türkiye’nin En İyi Hosting Firmalarını İnceleyin:

1. Turhost

en iyi hosting firmasi turhost
en iyi hosting firmasi turhost

2004’ten bu yana hizmet vermektedir. Hosting, domain, SSL, sunucu, eposta, canlı yayın ve lisans hizmetleri vermektedir.

Turhost hız performansının nedeni muhtemelen sunucularının Türkiye’de olmasıdır. Sunucularında kesinlikle masaüstü bilgisayar bulunmadığını sitelerinde belirtmektedirler.

Tüm sunucular hosting hizmeti vermek adına bir araya toplanmış çeşitli ekipmanlardan oluşmaktadır. Türkiye’deki blog sitelerinin %50’sinden fazlası Turhost ile çalışmaktadır.

Turhost Lisans hizmetleri olarak cPanel, Plesk ve LiteSpeed lisans hizmetleri vermektedir. Yine SSL hizmeti olarak da çeşitli markaların ürünleriyle hizmet etmektedir. Bu markalar Comodo, GlobalSign, Alpha’dır. Ayrıca Ev SSL hizmeti de vermektedir.

WordPress hosting almayı düşünenler ve sağlam bir firma ile yoluna devam etmek isteyenler için biçilmiş kaftandır. Yıllardır müşteri bazlı oldukça memnuniyet verici çalışma stilleri mevcuttur.

Turhost’un hosting fiyatları bütçenize göre değişiklik gösterir. Ufak siteler için ucuz hosting hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Bunun sebebi çok kaliteli hizmet vermesi olarak gösteriliyor. En iyi hosting firması sıralamasında birinci sırada yer alıyor.


2. Güzel Hosting

en iyi hosting firmalari guzelhosting
en iyi hosting firmalari guzelhosting

En iyi hosting firmaları listemde ikinci sırada Güzelhosting firmasına yer veriyorum. Oldukça kaliteli, ucuz ve hızlı bir hizmet sunuyorlar.

Bizzat kendimde tüm web sitelerimde Güzelhosting firmasını tercih ediyorum. Yaklaşık olarak 3 yıldır bu firmayla çalışıyorum ve herhangi bir problem yaşamadım.

Hem maliyet hem de kalite açısından gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bir hosting firmasıdır. Yüksek performanslı kurumsal hosting, e-ticaret, bulut sunucu gibi hizmetleri uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

7/24 uzman teknik destek ekipleriyle kendi işlerinin olmayan konularda bile size yardımcı oluyorlar. Müşteri memnuniyeti bakımından en iyi firmalardan diyebilirim.

Bu firmayı tercih ettiğinizde yeni üyelerine özel Güzel hosting indirim kodu sağlıyorlar. Siteyi aşağıdaki bağlantıdan ziyaret ederek kampanya koduna ulaşabilirsiniz.


3. Odeaweb

en iyi hosting firmalari odeaweb
en iyi hosting firmalari odeaweb

Fiyat performans açısından Odeaweb firması güzel bir atılım yaparak piyasada yerini aldı. Özellikle sunduğu hızlı ve kaliteli hizmet sayesinde müşteri memnuniyeti bakımından en iyi firmalardan biri diyebilirim.

Domain, wordpress hosting, SSL, Reseller Hosting, Sunucu gibi başlıca hizmetleri bulunuyor.

İzmir, İstanbul ve Denizli’de yer alan veri merkezlerinden hizmet veriyorlar. Webmaster forumlarında kullanıcı memnuniyeti bakımından oldukça puan toplayan bir firmadır.

Verdiği hizmete nazaran kesinlikle fiyatları oldukça uygundur. Benim tercih edeceğim firmalardan biridir.


4. Hostinger

web hosting firmasi hostinger
web hosting firmasi hostinger

Hostinger çok uzun süredir piyasada yerini koruyor. Çok kolay kullanışlı paneli ile aradığınız her işlem tek sayfada bulunuyor. Performans açısından çok yüksek hızlar ile basit siteler 1 saniye altında açılıyor.

Hostinger destek ekibi 7/24 çalışıyor ve sorularınızı profesyonel bir şekilde cevaplandırıyor.

Yeni başlayanların bile gönül rahatlığıyla seçebileceği kolay kullanımı olan Hostinger, uzun soluklu işleriniz için indirimli fiyatları ile size yüksek performans sağlıyor. Özellikle 1 yıldan uzun süreli alımlarda ortalamanın altındaki fiyatları ile Hostinger kullanıcıları cezbediyor.

Hostinger, hosting sektörünün Starbucks’ı gibidir. Şu anda dünyanın dört bir yanında 30 milyon kadar müşteriye hizmet sunan dev bir şirkettir. Paylaşımlı, bulut ve VPS çözümleri sunmaktadır. Ayrıca dört kıtada veri merkezleri bulunuyor.

Hostinger sektörün en iyi destek hizmetlerinden birini sunuyor. Destek temsilcilerine 7/24 canlı sohbet üzerinden erişebiliyorsunuz ve birkaç kez onlarla görüştükten sonra gerçekten hızlı, etkili ve profesyonel olduklarını söyleyebilirim. En iyi hosting firması sıralamasında dördüncü sırada yer alıyor.


5. Cenuta

en iyi hosting firmalari cenuta
en iyi hosting firmalari cenuta

2020 yılında %100 Türk sermayesi ile Izmir’de kurulmuştur. Cenuta Telekomünikasyon A.Ş. alan adı, hosting, sunucu, veri merkezi çözümleri gibi dallarda hizmet sağlamaktadır.

Cenuta Telekomünikasyon A.Ş. sürekli AR-GE çalışmaları yürütmekte ve AR-GE çalışmaları ile yarının teknolojilerini bugünden kullanmanıza olanak sağlamaktadır.

Güler yüzlü ekipleri ile beraber 7/24 sizlerin yanında olmak ve destek vermek için sürekli çalışıyor ve kendilerini geliştiriyorlar.

Cenuta Telekomünikasyon A.Ş. tamamen şeffaf bir şekilde yönetim anlayışına sahip. En uygun fiyata en kaliteli hizmeti sağlamak adına sürekli çalışmalar yapmakta ve yeni nesil sunucularla hizmet sağlamaktadır.


En İyi Hosting Firması Nasıl Belirleniyor?

ucuz hosting
ucuz hosting

1. Uptime (Çalışma Süresi): Bir web sitesinin sunucu herhangi bir teknik hata veya elektrik kesintisi, doğal afet vb. gibi diğer sebeplerden dolayı bozulması, kısa süre duraksaması, ara ara kesinti yaşatması veya çalışmayı engelleyecek derece yavaşlık sonucu sunucu ip adresine ulaşılamaması gibi sorunlar haricinde kalan, sitenin yayın yaptığı zaman dilimini içeren süreye çalışma süresi ve daha teknik ismi, daha doğrusu İngilizce ismi ile uptime diyoruz.

2. Sayfa yüklenme süresi: Sitelerin sayfa yüklenme sürelerinin 2-3 saniye altında olması arama motorlarından bir nevi artı puan almalarına neden olmaktadır. Dolayısıyla site ne kadar hızlı açılıyorsa SEO açısından o kadar olumlu etki edeceği anlamına gelmektedir.

Hız açısından en yüksek performans gösteren hosting sağlayıcısı 0.8 saniye ile Hostinger olmuştur.

3. Fiyatlandırma: Özellikle işini yeni internete taşıyacak olan kullanıcılar için fazla miktarlarda para ödemek ve hosting almak pek cazip gelmemektedir.

Genel olarak Türkiye’de hizmet veren hosting şirketlerinin fiyatlarına baktığımızda ortalama fiyatların aylık 20-30 TL olduğu görülmektedir.

 • Güzelhosting: En düşük web hosting yıllık fiyatı 29,90 TL
 • Turhost: En düşük web hosting yıllık fiyatı 80,78 TL
 • Odeaweb: En düşük web hosting yıllık fiyatı 24,99 TL
 • Hostinger: En düşük web hosting yıllık fiyatı 102,00 TL
 • Cenuta: En düşük web hosting yıllık fiyatı 22,99 TL

En yüksek fiyat Hostinger firmasında bulunurken en düşük fiyat ise Cenuta firmasında bulunuyor. Bütçenize göre dilediğiniz firmayı tercih edebilirsiniz.

4. Müşteri Desteği: En iyi müşteri desteği veren firma hem hız hem açıklayıcılık hem de kibarlık açısından GüzelHosting oldu. İkinci olarak en iyi desteği veren firma olarak da Turhost’u gösterebiliriz.

5. İade: Hizmetten memnun kalmadığınızda iade süreci bulunan firmaları tercih etmeniz kalite standartları açısından önemlidir. İade sürecini en iyi yöneten firmalar arasında ise Hostinger ve Turhost bulunuyor.

6. Kullanım Kolaylığı: En iyi hosting firmalarından hizmet almak son derece önemli fakat bu firmaların kullanıcı arayüzü ve panelinin anlaşılır ve sade olması gerekir. Hizmet alan müşteriler istediği gibi tüm ayarları bir iki tıklamayla yerine getirebilmelidir.


En İyi Hosting Firması İle Çalışmanın Faydaları;

en iyi web hosting
en iyi web hosting
 • Web siteniz daha hızlı açılır.
 • Kaliteli bir web hosting size güvenlik seçenekleri sunar. Kesintisiz hizmet almış olursunuz. Böylece siteniz ikide bir kapanmaz.
 • SEO kriterlerinden birini tamamlamış olursunuz. Böylelikle Google gibi arama motorlarında üst sıralara yükselmenize etken etmiş olur.
 • Teknik anlamda bir sorun yaşamazsınız. Size sunulan kaliteli hizmet sayesinde sorunsuz bir deneyim yaşarsınız.
 • 7/24 destek hatları sayesinde bir problem yaşadığınızda anında muhatap bulabilirsiniz.

Yukarıda sıraladığım maddeler web sitenizin geleceği açısından oldukça önemlidir. Sorunsuz ve sıkıntısız bir hizmet arıyorsanız hiç tereddüt etmeden en iyi hosting firmaları ile çalışmayı tercih etmelisiniz.

Kurumsal hosting firmalarının her zaman desteği ve güvenilirliği ön plandadır.


Hosting Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

wordpress hosting fiyatlari
wordpress hosting fiyatlari

Hosting alırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Göz önünde bulundurmanız gereken bu maddeler ileride sorun yaşamanızı engelleyecektir. En iyi hosting firmalarından alışveriş yaparken bile aşağıda sıraladığım maddelere dikkat etmelisiniz.

1. Site Taşıma Hizmetleri Her Zaman Ücretsiz Değildir

Aklınıza yatan bir hosting firmasını tercih ettiniz ve tüm düzeninizi kurdunuz diyelim. Bu firmada hoşlanmadığınız bir durum ile karşılaştığınızda başka bir firmayla çalışmak isteyebilirsiniz.

Sitenizi taşımak için bazı hosting firmaları sizden ücret talep edebilir. İşte bu noktaya dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü site taşıma işlemini ücretsiz yapan hosting firmaları mevcut.

Turhost ve Güzelhosting gibi firmalar sitenizi ücretsiz kendi sunucularına taşırlar.

2. Hizmet Yenileme Fiyatları Genelde Daha Yüksek Olur

Ucuz hosting hizmeti aldım derken gelecek bir sonraki ödemede şaşırtıcı bir fiyatla karşılaşabilirsiniz. Evet maalesef bu acı bir gerçektir. Yıllık 200 TL’ye aldığınız hosting hizmeti bir sonraki yıl 500-700 TL gibi bir rakamı bulabilir.

Bu sebeple hosting firması tercih ederken aylık veya yıllık yenileme ücretlerini göz önünde bulundurmayı sakın unutmayın.


En İyi Hosting Firmaları ile İlgili S.S.S

En iyi hosting firmaları ile ilgili sıkça sorulan soruları bir araya getirdim. Bu soruların cevaplarını inceleyerek yararlı bilgiler edinebilirsiniz.

 1. WordPress için hangi hosting firması?

  Birçok hosting firması wordpress hosting şeklinde paketler çıkardı. Bu paketleri kullanarak daha stabil ve hızlı wordpress siteleri oluşturabiliyorsunuz. Benim tavsiye ettiğim firma Turhosttur.

 2. Hosting nedir?

  Sitenizin 7/24 açık kalabilmesi için kullanılan barındırma hizmetidir.

 3. SEO hosting nedir?

  SEO Hosting, internette belirli bir sektörde yerini bulmak veya sabitlemek için webmasterların kullandığı hosting türüdür. Bu hostingler, farklı sınıflardaki (A,B,C,D gibi) IP’lerden oluşmaktadır. İşimize yaracak olan IP aralıkları C Class ve üzeri IP’lerdir.

 4. Radyo hosting nedir?

  Radyo hosting, web hosting gibi bir fiziksel sunucu üzerinde barınır. İnternet üzerinden canlı yayın yapmanıza yardımcı programlar ile radyo yayını yapabilirsiniz. Radyo hosting paketlerinde en önemli detaylar dinleyici limiti, trafik ve auto dj özelliğidir.

 5. Ücretsiz hosting siteleri güvenilir mi?

  Ücretsiz hosting veren siteler güvenilirdir. Sitenizi ücretsiz hosting veren firmalar aracılığıyla kurabilirsiniz. Fakat uzun soluklu bir proje için bedava hosting tarzı platformlar işinize yaramayacaktır.

 6. WordPress hosting nedir

  WordPress hosting bir WordPress sitesinin barındığı sunucunun donanımsal ve yazılımsal kaynaklarının WordPress yazılımına özel olarak optimize edilmesi için geliştirilmiş bir hosting hizmetidir.

 7. Web hosting ile wordpress hosting farkı ne?

  WordPress hosting paketlerini diğer hosting planlarından ayıran bazı özellikler aşağıdaki gibidir: Tek tıkla WordPress kurmak mümkündür. Veritabanı kurma gibi işlemlerle uğraşmazsınız. … Önbellekleme için özel yazılımlar default olarak sunucuya yüklü olduğundan, WordPress siteniz daha hızlı çalışır.

En iyi hosting firmalarını belirlerken kesinlikle işinize yarayacak kaliteli şirketleri göz önünde bulundurdum.

Müşteri memnuniyeti, kalite, fiyat ve performans açısından Türkiye’de hizmet veren en kaliteli firmaları titizlikle listeledim.


Tercihiniz Hangi Web Hosting Firması Oldu?

Yukarıda 5 adet hosting sitesi sıraladım. Bu hosting firmaları arasında arayüz, müşteri desteği ve hizmet farkları olabiliyor. Listede yer verdiğim tüm firmalar ile gönül rahatlığıyla çalışabilirsiniz.

En iyi hosting firmaları listesinde 5 adet siteye yer verdim fakat bunun haricinde aynı altyapıyı kullanan bir kaç firma daha var.

Natro, Alastyr, Veridyen, Netinternet gibi firmalarda hosting hizmeti vermektedir. Fakat bu firmalar çoğu kişi tarafından yaygın olarak bilinmez. Buna bağlı olarak Godaddy hosting firması reklamlarıyla ön plana çıktı. Fakat kullanım bakımından Türk firmalarla yarışamaz.

#İlginizi Çekebilir: Dünya’nın En iyi Hosting Firmaları (2021)

Peki siz hangi firmayı tercih ettiniz? Hangi firmayla çalıştığınızı veya çalışmaya karar verdiğinizi aşağıda bulunan yorum alanından belirtebilirsiniz.

Son Güncelleme Tarihi: 9 Eylül 2021

Yorum Ekle