Türkiye’nin En İyi Hosting Firmaları (2020)

En iyi hosting firmaları ile çalışma yapmak blog ve web sitenizin gidişatı ve sağlığı açısından oldukça önemlidir. Blog açmak ve site kurmak için benim tavsiye ettiğim web hosting firmalarının haricinde en ucuz hosting firmalarından en kalitelisine kadar size detaylı bir liste hazırladım.

Yerli hosting firmaları ile rahat bir şekilde internet sitenizi oluşturabiliyorsunuz. Hosting, site kurmak için almanız gereken bir barındırma hizmetidir.

En iyi hosting firması ile çalışmanın faydaları;

  • Web siteniz daha hızlı açılır.
  • Kaliteli bir web hosting size güvenlik seçenekleri sunar.Kesintisiz hizmet almış olursunuz. Böylece siteniz ikide bir kapanmaz.
  • SEO kriterlerinden birini tamamlamış olursunuz. Böylelikle Google gibi arama motorlarında üst sıralara yükselmenize etken etmiş olur.
  • Teknik anlamda bir sorun yaşamazsınız. Size sunulan kaliteli hizmet sayesinde sorunsuz bir deneyim yaşarsınız.
  • 7/24 destek hatları sayesinde bir problem yaşadığınızda anında muhatap bulabilirsiniz.

Yukarıda sıraladığım maddeler web sitenizin geleceği açısından oldukça önemlidir. Sorunsuz ve sıkıntısız bir hizmet arıyorsanız hiç endişelenmeyin aşağıda sıraladığım en iyi hosting firmaları ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılayacaktır.

Aşağıda sıraladığım web hosting firmalarından hangisini seçerseniz seçin kesinlikle memnun kalacaksınız. Destek, hız, kalite, fiyat konusunda gerçekten benimde severek ve isteyerek çalışacağım firmalardır.

Kendimin kullanmayacağı hiç bir tavsiyede bulunmuyorum. Bende aşağıda yer verdiğim listede bulunan Güzelhosting firmasını kullanıyorum.

Türkiye’nin En İyi Hosting Firmalarını İnceleyin:

1. Güzelhosting

en iyi hosting firmalari guzelhosting
en iyi hosting firmalari guzelhosting

En iyi hosting firmaları listemde ilk sırada Güzelhosting firmasına yer veriyorum. Oldukça kaliteli, ucuz ve hızlı bir hizmet sunuyorlar.

Bizzat kendimde tüm web sitelerimde Güzelhosting firmasını tercih ediyorum. Yaklaşık olarak 3 yıldır bu firmayla çalışıyorum ve herhangi bir problem yaşamadım.

Hem maliyet hem de kalite açısından gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bir hosting firmasıdır. Yüksek performanslı kurumsal hosting, e-ticaret, bulut sunucu gibi hizmetleri uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

7/24 uzman teknik destek ekipleriyle kendi işlerinin olmayan konularda bile size yardımcı oluyorlar. Müşteri memnuniyeti bakımından en iyi firmalardan diyebilirim.

2. Turhost

en iyi hosting firmasi turhost
en iyi hosting firmasi turhost

2004’ten bu yana hizmet vermektedir. Hosting, domain, SSL, sunucu, eposta, canlı yayın ve lisans hizmetleri vermektedir.

Turhost hız performansının nedeni muhtemelen sunucularının Türkiye’de olmasıdır. Sunucularında kesinlikle masaüstü bilgisayar bulunmadığını sitelerinde belirtmektedirler.

Tüm sunucular hosting hizmeti vermek adına bir araya toplanmış çeşitli ekipmanlardan oluşmaktadır. Türkiye’deki blog sitelerinin %50’sinden fazlası Turhost ile çalışmaktadır.

Turhost Lisans hizmetleri olarak cPanel, Plesk ve LiteSpeed lisans hizmetleri vermektedir. Yine SSL hizmeti olarak da çeşitli markaların ürünleriyle hizmet etmektedir. Bu markalar Comodo, GlobalSign, Alpha’dır. Ayrıca Ev SSL hizmeti de vermektedir.

Turhost fiyat bakımından diğer hosting şirketlerine göre biraz daha pahalıdır. Bunun sebebi çok kaliteli hizmet vermesi olarak gösteriliyor. En iyi hosting firması sıralamasında ikinci sırada yer alıyor.

3. Odeaweb

en iyi hosting firmalari odeaweb
en iyi hosting firmalari odeaweb

Fiyat performans açısından Odeaweb firması güzel bir atılım yaparak piyasada yerini aldı. Özellikle sunduğu hızlı ve kaliteli hizmet sayesinde müşteri memnuniyeti bakımından en iyi firmalardan biri diyebilirim.

Domain, wordpress hosting, SSL, Reseller Hosting, Sunucu gibi başlıca hizmetleri bulunuyor.

İzmir, İstanbul ve Denizli’de yer alan veri merkezlerinden hizmet veriyorlar. Webmaster forumlarında kullanıcı memnuniyeti bakımından oldukça puan toplayan bir firmadır.

Verdiği hizmete nazaran kesinlikle fiyatları oldukça uygundur. Benim tercih edeceğim firmalardan biridir.

4. Hostinger

web hosting firmasi hostinger
web hosting firmasi hostinger

Hostinger çok uzun süredir piyasada yerini koruyor. Çok kolay kullanışlı paneli ile aradığınız her işlem tek sayfada bulunuyor. Performans açısından çok yüksek hızlar ile basit siteler 1 saniye altında açılıyor.

Hostinger destek ekibi 7/24 çalışıyor ve sorularınızı profesyonel bir şekilde cevaplandırıyor.

Yeni başlayanların bile gönül rahatlığıyla seçebileceği kolay kullanımı olan Hostinger, uzun soluklu işleriniz için indirimli fiyatları ile size yüksek performans sağlıyor. Özellikle 1 yıldan uzun süreli alımlarda ortalamanın altındaki fiyatları ile Hostinger kullanıcıları cezbediyor.

Hostinger, hosting sektörünün Starbucks’ı gibidir. Şu anda dünyanın dört bir yanında 30 milyon kadar müşteriye hizmet sunan dev bir şirkettir. Paylaşımlı, bulut ve VPS çözümleri sunmaktadır. Ayrıca dört kıtada veri merkezleri bulunuyor.

Hostinger sektörün en iyi destek hizmetlerinden birini sunuyor. Destek temsilcilerine 7/24 canlı sohbet üzerinden erişebiliyorsunuz ve birkaç kez onlarla görüştükten sonra gerçekten hızlı, etkili ve profesyonel olduklarını söyleyebilirim. En iyi hosting firması sıralamasında dördüncü sırada yer alıyor.

5. Fibuhosting

fibuhosting wordpress hosting firmasi
fibuhosting

Fibuhosting yeni yeni piyasaya atılan firmalardan biridir. Hosting ve Sunucu Hizmetleri sağlayabilmek adına tamamı yerli sermaye ile Bartın’da kurulmuştur.

2008 yılından bu zamana kadar edindiği tecrübe ile müşterilerine kesintisiz ve hızlı bir internet hizmeti sunmaktadır.

Firma sahibi benim tanıdığım kadarıyla dürüst, işini titizlikle gerçekleştirmek adına güzel çalışmalar yürütüyor. WordPress hosting, SSL ve birçok hizmet sağlıyorlar.

Ucuz hosting arayanlar için güzel bir alternatif.

En İyi Hosting Firması Nasıl Belirleniyor?

1. Uptime (Çalışma Süresi): Bir web sitesinin sunucu herhangi bir teknik hata veya elektrik kesintisi, doğal afet vb. gibi diğer sebeplerden dolayı bozulması, kısa süre duraksaması, ara ara kesinti yaşatması veya çalışmayı engelleyecek derece yavaşlık sonucu sunucu ip adresine ulaşılamaması gibi sorunlar haricinde kalan, sitenin yayın yaptığı zaman dilimini içeren süreye çalışma süresi ve daha teknik ismi, daha doğrusu İngilizce ismi ile uptime diyoruz.

2. Sayfa yüklenme süresi: Sitelerin sayfa yüklenme sürelerinin 2-3 saniye altında olması arama motorlarından bir nevi artı puan almalarına neden olmaktadır. Dolayısıyla site ne kadar hızlı açılıyorsa SEO açısından o kadar olumlu etki edeceği anlamına gelmektedir.

Hız açısından en yüksek performans gösteren hosting sağlayıcısı 0.8 saniye ile Hostinger olmuştur.

3. Fiyatlandırma: Özellikle işini yeni internete taşıyacak olan kullanıcılar için fazla miktarlarda para ödemek ve hosting almak pek cazip gelmemektedir.

Genel olarak Türkiye’de hizmet veren hosting şirketlerinin fiyatlarına baktığımızda ortalama fiyatların aylık 20-30 TL olduğu görülmektedir.

  • Güzelhosting: En düşük web hosting yıllık fiyatı 29,90 TL
  • Turhost: En düşük web hosting yıllık fiyatı 80,78 TL
  • Odeaweb: En düşük web hosting yıllık fiyatı 24,99 TL
  • Hostinger: En düşük web hosting yıllık fiyatı 102,00 TL
  • Fibuhosting: En düşük web hosting yıllık fiyatı 13,99 TL

En yüksek fiyat Hostinger firmasında bulunurken en düşük fiyat ise Fibuhosting firmasında bulunuyor. Bütçenize göre dilediğiniz firmayı tercih edebilirsiniz.

4. Müşteri Desteği: En iyi müşteri desteği veren firma hem hız hem açıklayıcılık hem de kibarlık açısından GüzelHosting oldu. İkinci olarak en iyi desteği veren firma olarak da Turhost’u gösterebiliriz.

5. İade: Hizmetten memnun kalmadığınızda iade süreci bulunan firmaları tercih etmeniz kalite standartları açısından önemlidir. İade sürecini en iyi yöneten firmalar arasında ise Hostinger ve Turhost bulunuyor.

6. Kullanım Kolaylığı: En iyi hosting firmalarından hizmet almak son derece önemli fakat bu firmaların kullanıcı arayüzü ve panelinin anlaşılır ve sade olması gerekir. Hizmet alan müşteriler istediği gibi tüm ayarları bir iki tıklamayla yerine getirebilmelidir.

En İyi Hosting Firmaları ile İlgili S.S.S

En iyi hosting firmaları ile ilgili sıkça sorulan soruları bir araya getirdim. Bu soruların cevaplarını inceleyerek yararlı bilgiler edinebilirsiniz.

WordPress için en iyi hosting firması hangisidir?

Birçok hosting firması wordpress hosting şeklinde paketler çıkardı. Bu paketleri kullanarak daha stabil ve hızlı wordpress siteleri oluşturabiliyorsunuz. Benim tavsiye ettiğim firmalar Güzelhosting ve Odeaweb’dir.

Hosting nedir?

Sitenizin 7/24 açık kalabilmesi için kullanılan barındırma hizmetidir.

SEO hosting nedir?

SEO Hosting, internette belirli bir sektörde yerini bulmak veya sabitlemek için webmasterların kullandığı hosting türüdür. Bu hostingler, farklı sınıflardaki (A,B,C,D gibi) IP’lerden oluşmaktadır. İşimize yaracak olan IP aralıkları C Class ve üzeri IP’lerdir.

Radyo hosting nedir?

Radyo hosting, web hosting gibi bir fiziksel sunucu üzerinde barınır. İnternet üzerinden canlı yayın yapmanıza yardımcı programlar ile radyo yayını yapabilirsiniz. Radyo hosting paketlerinde en önemli detaylar dinleyici limiti, trafik ve auto dj özelliğidir.

En iyi hosting firmalarını belirlerken kesinlikle işinize yarayacak kaliteli şirketleri göz önünde bulundurdum.

Müşteri memnuniyeti, kalite, fiyat ve performans açısından Türkiye’de hizmet veren en kaliteli firmaları titizlikle listeledim.

Tercihiniz Hangi Web Hosting Firması Oldu?

Yukarıda 5 adet hosting sitesi sıraladım. Bu hosting firmaları arasında arayüz, müşteri desteği ve hizmet farkları olabiliyor. Listede yer verdiğim tüm firmalar ile gönül rahatlığıyla çalışabilirsiniz.

Peki siz hangi firmayı tercih ettiniz? Hangi firmayla çalıştığınızı veya çalışmaya karar verdiğinizi aşağıda bulunan yorum alanından belirtebilirsiniz.

Cevap bırakın