En İyi Akıllı Bileklikler (+5 Tavsiye)

0

En iyi akıllı bileklik marka ve modellerinin bir listesini oluşturdum. Yaptığım araştırma ve incelemeler sonucunda akıllı bileklik tavsiyesi isteyenlere özel bir rehber oluşturdum. Honor Band, Xiaomi Mi Band gibi markaların en iyi modellerine yer verdim. En iyi akıllı bileklik markalarını merak ediyorsanız kesinlikle aşağıdaki listeye göz gezdirin.

Akıllı bileklikler birer teknoloji harikası olup her alanda kullanılmaya devam ediyor. Öyle ki bu bilekliklerle telefon görüşmesi yapabiliyor, sağlık durumunuzu kontrol edebiliyorsunuz. Bununla da kalmayıp özellikle aileler çocuklarının durumunu bu bileklikler sayesinde takip edebiliyor.

Tabi ki akıllı bileklik üreten bir çok firma bulunuyor. Haliyle bu kafalarda hangi akıllı bileklik? sorusunu uyandırıyor. Akıllı bileklik özellikleri, modeli ve markası bu hususta önemli bir rol oynuyor. Bu cihazlar akıllı saat olarak da tabir edilebiliyor.

Kafanızın karışmaması adına sizin için alınabilecek en iyi akıllı bileklikleri ve fiyatlarını listeledim. Satın almadan önce mutlaka aşağıdaki listeye göz gezdirin.

En İyi Akıllı Bileklikler

1. Xiaomi Mi Band 5 Akıllı Bileklik

Xiaomi Mi Band 5 Akıllı Bileklik

Teknoloji konusunda benzersiz ürün tasarımları geliştiren Xiaomi, tasarlamış olduğu yeni nesil akıllı bileklikler ile kaliteli bir deneyim sunuyor. 2020 yılında piyasaya sürülen Xiaomi Mi Band 5, özel manyetik kayış yapısı sayesinde kolunuzdan çıkarmadan şarj edilebilen özelliği ile ön plana çıkıyor. Özellikle şık tasarımı ile dikkat çeken model, spor yaparken tüm detayları kayıt altına alabilmenize ya da gün içerisindeki işlerinizi yönetebilmenize katkıda bulunuyor. Üstün performans ve pratik kullanım detayları ile ön plana çıkan Xiaomi Mi Band 5 modeli, TPU kordonu ve güçlendirilmiş plastik gövdesi ile uzun ömürlü bir kullanımı da beraberinde getiriyor. Bu husustan en iyi akıllı bileklikler sıralamasında yer alıyor.

2. M3 Akıllı Bileklik

M3 Akıllı Bileklik

Adım sayma: Günlük olarak sayım yapar, geçmiş günleri telefon uygulamasından kontrol edilebilir.

Uyku kontrolü: Ne kadar uyuduğunuzu hesaplar, sizin için uygun olan vakti uygulamadan göstererek daha sağlıklı bir uyku düzeni oluşturmanıza yardımcı olur.

Mesafe göstergesi: Günlük yürüdüğünüz adımı, metre-km olarak hesaplar. ayarlama yaparsanız ulaşacağınız yere kalan mesafeyi kontrol eder.

Kalp atışı: Bileklikten ve telefondan tek tuşla kalp atışınızı kontrol edebilirsiniz.

Enerji kalori hesabı: Günlük eforunuza göre harcadığınız kaloriyi görüntüleyebilirsiniz.

Kan basıncı: Bileklikten ve uygulamadan kan basıncı ölçümü yapabilirsiniz.

Yürüme mesafesi: Günlük adım sayınızı, metre-km olarak görebilirsiniz.

Hız: Yürüme, bisiklet vs ile kat etttiğiniz mesafenin hız olrtalamasını alabilirsiniz.

Mesaj bildirimi: Sms ve sosyal ağlardan gelen mesajları bildirim olarak ekrandan kontrol edebilirsiniz.

Çağrı bildirimi: Telefonunuza gelen çağrıları bileklikten kontrol edebilirsiniz. (telefona kayıtlı kişilerin isimleri, kayıtlı olmayanların numaraları gözükecektir.)

Telefon bul: Telefonunuzu kaybettiğinizde bileklikten komut vererek telefondan alarm çalar

Bileklik bul: Telefondan komut vererek kaybettiğiniz bilekliğinizi bulabilirsiniz.

Bilekliği salla fotoğraf çeksin: Ayarlamasını yaptıktan sonra bilekliği sallarsanız 3 saniye içerisinde fotoğraf çekecektir.

Titreşim: Bildirimler titreşim ile sağlanır.

Su içme hatırlatıcısı: Belirlediğiniz vakitlerde su içmeniz için bileklikten uyarı alırsınız. Bu husustan en iyi akıllı bileklikler sıralamasında yer alıyor.

3. İnter M4 Akıllı Bileklik

İnter M4 Akıllı Bileklik

AktiviteTakibi

Günlük Aktivitelerinizi İzler; Anlık Egzersiz, Gelişim Ve Kalori Bilgilerinizi Görebilirsiniz.   

UykuTakibi-Akıllı Alarm

Uyku Durumuna Geçtiğinizi Otomatik Algılar Ve Uyku Bilgilerinizi (Derin Uyku, Hafif UykuGibi)Kaydeder. Akıllı Alarm İle Belirlediğiniz Süre Sonunda Sizi Uyandırır. 

Arama Bildirimi

Telefonunuz Arandığında Titreşimle Uyarır Ve Arayan Kişiyi Ekranında Gösterir.  

Mesaj-Uygulama Bildirimleri

SMS Aldığınızda Bilekliğinizin Ekranından Okuyabilirsiniz. Skype, Wechat, Whatsapp, Twitter,Facebook, İnstagram…Gibi Uygulamalardan Mesaj Aldığınızda Sizi Uyarır. 

Suya Dayanıklı

Günlük Hayatta(Yağmur, El-Yüz Yıkama, Terleme Vs.) Suya Dayanıklıdır. Yüzerken Takılması Tavsiye Edilmez. 

Uzun Şarj Ömrü

7-10 Günlük Kullanma-Bekleme Süresi. 1 Saatte Tamamen Şarj Olur. Android-IOSUyumlu;  Android 4.4 Ve Üzeri, IOS 7.1 Ve Üzeri (Iphone 4s Ve ÜzeriModeller) İle Uyumludur. Bu husustan en iyi akıllı bileklikler sıralamasında yer alıyor.

4. Yui Smart Band 4 Akıllı Bileklik

Yui Smart Band 4 Akıllı Bileklik

Adım Sayar Nabız Ölçer Spor Modu Bildirimler Suya ve Toza Karşı Dayanıklılık IP67 Ekran: 0,96” – Renkli Ekran Bluetooth: 4.0 Batarya: Polimer Lityum Batarya Kapasitesi: 90 mAh Şarj Süresi: 1,5 – 2 Saat Kullanım Süresi: 4-6 Gün Bekleme Süresi: 2 Hafta Paket İçeriği: Akıllı Bileklik – Kordon – Şarj Ünitesi – Kullanım Kılavuzu ve Garanti Belgesi YUI Türkiye Garantili

5. Honor Band 5 Akıllı Bileklik

Honor Band 5

HUAWEI’in ürünü Honor Band 5 Renkli Ekran Akıllı Bileklik adımsayar, kalori hesaplama ve uyku takibi özelliklerinin yanı sıra Türkçe uygulaması ve 50 metreye kadar su geçirmezlik özelliğiyle de ön plana çıkıyor. KAMOLED ekranı sayesinde gün ışığında bile ekrandaki verileri rahatça okuyabilirsiniz. Çağrı görüntüleme ve reddetme, mesaj ve bildirim içeriği görüntüleme özellikleriyle telefonunuza gelen bütün bildirimleri görebilirsiniz. Ayrıca birçok ara yüze sahip olan ürünümüzle fotoğraf çekimi de yapabilirsiniz. Bu husustan en iyi akıllı bileklikler sıralamasında yer alıyor.

En İyi Akıllı Bilekliklerin Özellikleri Nasıl Olmalı?

en iyi akilli bileklik markalari
en iyi akilli bileklik markalari

Giyinilebilir teknolojinin en çok ilgi çeken örneklerinin başında akıllı bileklik modelleri geliyor. Birbirinden ilginç tasarımlarıyla beğenilen akıllı bileklikler çeşitli özellikleriyle öne çıkıyor. Bu teknoloji harikası aksesuarların ortak özellikleri ve sahip oldukları farklılıklar ürünün değerini değiştiren ana etkenler oluyor.

# İlginizi Çekebilir: En İyi Saç Düzleştirici Hangi Markaya Ait?

Giyilebilir teknolojisinin iki popüler ürünü olan akıllı bileklikler ve akıllı saatler her yaştan kullanıcının ilgi odağı olmaya devam ediyor. Akıllı bileklik modellerinin saatlere nazaran daha küçük ekranları ve hafızaları olduğunun altını çizerek akıllı bileklik modellerinin temel ve genel özelliklerine kısaca değinelim istiyoruz. 

 • Akıllı bileklikler kullanıcının bileğindeki konumlarıyla anlık nabız ölçümü yapabilirler.
 • Gün içinde veya belli bir süre içinde atılan adımı sayarak kullanıcıya raporlayabilirler.
 • Yiyecek içecek kalori hesaplaması ve harcanan kalori hesabı gibi kullanıcıya özel bilgileri raporlayıp, hafızalarında tutarak kıyaslayabilirler.
 • Dinlenme sürecini izleyerek kullanıcının uyku takibini yapabilirler.
 • Alarm ve kronometre özellikleri bulunur.
 • Hava durumunu ve yakın zamanlı tahminleri takip edebilirsiniz.
 • Anımsatma ve hatırlatıcı programlarıyla ilaç veya su içme planı, randevu veya program hatırlatma gibi avantajlar sunarlar.
 • Telefonunuzla eşleştirebilir ve anlık olarak telefona gelen bildirimleri akıllı bilekliğinizden takip edebilirsiniz.
 • Bluetooth bağlantısı ile diğer akıllı cihazlarla eşleştirebilirsiniz.
 • Müzik uygulamanızı yönetebilirsiniz.

Akıllı Bileklik Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

en iyi akilli bileklik tavsiyeleri
en iyi akilli bileklik tavsiyeleri

Bu temel özelliklerin yanı sıra kullanıcısına satın alma süreci sonrasında daha çok avantaj sağlayabilecek teknik özellikleri olan akıllı bileklikler daha çok tercih ediliyor. Satın aldığınız akıllı bileklikten daha fazla verim almak ve iyi bir yardımcı olarak kullanmak için şu ayrıntılara da dikkat etmenizi öneriyoruz:

 • Alacağınız akıllı bilekliğin suya dayanıklı olması,
 • Bildirimlerin ekrana eşzamanlı olarak düşmesi,
 • Pil şarj ve batarya süresi,
 • Ekran ölçülerinin ihtiyacınızı karşılayacak boyutta olması,
 • Beni bul özelliğini kullanmak veya çocuğunuzun güvende olduğundan emin olabilmek için özellikle GPSli akıllı bileklik modellerini tercih edebilirsiniz.

Hangi Akıllı Bilekliği Tercih Ettiniz?

en iyi akilli bileklikler
en iyi akilli bileklikler

En iyi akıllı bileklikleri listeledim. Kullandığınız ve memnun kaldığınız akıllı bileklik marka ve modellerini aşağıda bulunan yorum alanından belirterek yeni alacaklara yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca bu ürünleri Trendyol’dan ucuza satın alabilirsiniz.

Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2022

INTERNATIONAL

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.