En iyi internetten para kazanma yolları: +14 Kesin Yol

En iyi internetten para kazanma yolları: +14 Kesin Yol
Gönderi Tarihi: 05.02.2024

İnternetten para kazanma yolları çok geniş bir kavramdır. Hızla gelişen teknolojik çağda internetten para kazanmak gün geçtikçe kolaylaşıyor. Doğru bir şekilde çalıştığınızda online para kazanmanın kesin sonuçları olacaktır. Günümüzde çoğu insan internetten para kazanma yollarını hala dolandırıcılık, sahtekarlık şeklinde yorumluyor.

Artık teknoloji ve dijital dünya çok gelişti ve evde internetten para kazanmak mümkün. Çünkü internet kullanımı oldukça yaygınlaştı ve insanlar artık internet üzerinden alışveriş yapıyor , internet üzerinden iş yapabiliyor. Öğrenciler için internetten para kazanma yolları başta olmak üzere bir çok yöntemden bahsediyorum.

Burada evde para kazanmanın yolları hakkında yol gösterici ek iş fikirleri listeliyorum. Böylelikle ek iş ne yapabilirim? sorusuna cevaplar bulabilirsiniz. Size evde internetten para kazanmak için bir çok iş fikri sunabilirim. Makale yazarlığı, yorum, e-ticaret, satış ortaklığı bu seçenekleri daha da çok arttırabilirim:

İnternetten Para Kazanma Yolları

Online para kazanma şu dönemde herkesin hayal ettiği ve başarmak istediği bir uğraştır. Çok para kazanmak için ne yapmak lazım? diye soranların bu soruya cevap aramaktan ziyade kendilerini geliştirmeleri gerekir. İnternetten para kazanmak için yapmanız gereken tek şey öğrenmek. Çünkü internetten para kazanma yöntemleri sınırsız.

Evet bu kadar basit! Kimse sizden bunun için para talep etmiyor. Sadece aşağıda sıraladığım işlerin mantığını öğrenmeniz yeterli olacaktır:

1. Kodlama ile İnternetten Para Kazanmak

kod yazarak internetten para kazanma
kod yazarak internetten para kazanma

Kodlama beceriniz varsa bunu rahatlıkla kazanca dönüştürebilirsiniz. İnternetten para kazanmak için kodlama, yazılım bilginizi kullanabilirsiniz.

Birçok programlama dili var ve bunlar arasından hakim olduğunuz bir dil ile internetten para kazanmanız kaçınılmazdır.

Mobil uygulama geliştirerek, web sitesi yaparak, program yazarak, tema yaparak para kazanma seçenekleri mevcuttur.

Her işte olduğu gibi pazarlamanın burada büyük önemi vardır. Çünkü insanlara becerileriniz hakkında bilgi vermelisiniz.

Kod yazarak internetten para kazanmaya başlamak için becerilerinizi tanıtabileceğiniz bir websitesi oluşturabilirsiniz.

Tavsiye konum : Para kazandıran oyunlar

programlama ile internetten para kazanma
programlama ile internetten para kazanma

Yukarıda görünen örnekteki gibi bir web sitesi oluşturup insanlara hangi konuda uzman olduğunu belirtin. Böylece iş verecek olanlara kolaylık sağlamış olursunuz.

Bu şekilde bir sunum hazırlamak daha çok tanınmanıza olanacak sağlayacaktır. Ayrıca işinizi ciddiye aldığınızın bir göstergesi olacaktır.

Kod yazarak internetten para kazanmak için Sadeceon, Bionluk, R10, WMaracı gibi sitelerden faydalanabilirsiniz.

Şunu belirtmek istiyorum: kolay yoldan para kazanma diye bir terim yoktur. Hiç bir şey yapmadan zengin olamazsınız. Hiç bir işle uğraşmadan zengin olmak için sayısal loto tutturmanız gerekir.

2. Satış Ortaklığı (Affiliate Marketing) ve Dijital Ürünlerle İlgili Niş Blog Oluşturun

Satış ortaklığı evde internetten para kazanmanın en kolay yollarından biridir. Bu sistem ile birlikte oldukça güzel paralar kazanabiliyorsunuz. Mantığını anladıktan sonra satış ortaklığı ciddi manada en iyi ek işlerden biridir.

Sadece satış ortaklığına odaklı bir blog oluşturarak ciddi manada güzel paralar kazandırabiliyor.

İnternetten para kazanmak istiyorsanız blog açmayı öğrenmelisiniz. Neyse ki bu konuyu derinlemesine ele almıştım. Adım adım blog nasıl açılır? makalemi inceleyin.

Peki satış ortaklığı nedir?

Satış ortaklığı bir ürünün tanıtımını yapmanız ve müşterinin firmadan ürünü sizin aracılığınızla alarak bu üründen komisyon almanıza deniliyor.

Yani şöyle düşünün, bir laptop firmasının satış ortaklığı programına katıldınız diyelim. Siz oluşturduğunuz blogda bu firmanın oyun laptopunun tanıtımnı içeren bir makale hazırladınız.

Bu makale içerisine satış ortaklığı programında yer alan ürün linkini yerleştiriyorsunuz. Böylece makalenizi okuyup ürünü satın almak isteyen ziyaretçiler bu linkle ürünü satın aldığında sizde komisyon alıyorsunuz.

Örneğin; bilgisayarın fiyatı 5.000 TL diyelim. Satış ortaklığı programındaki komisyon oranı %10 ise 500 TL komisyon alırsınız.

Türkiye’de henüz bu sistem çok yaygın olarak kullanılmaya başlanmadı. Fakat yurt dışında sıklıkla kullanılıyor. Özellikle Amazon gibi dev şirketlerin satış ortaklığı programları bulunuyor.

amazon satis ortakligi internetten para kazanma
amazon satis ortakligi internetten para kazanma

Bu işten para kazanmak isteyen ve işi bilen Türk blogcular ise yabancı niş siteler oluşturup Amazon firmasının satış ortaklığı programına katılıyor.

Neden?

Çünkü Amazon’da satılan ürünler dolar ve euro bazlı fiyatlandırılıyor. Hal böyle olunca çok daha fazla para kazanılıyor. Türkiye’de 5.000 TL’lik bir satıştan 500 TL alınıyorsa yurt dışında bu komisyon 2-3 katına çıkıyor.

O yüzden yabancı dil seviyesi orta derecede olan kişilere tavsiyem Amazon satış ortaklığı dahilinde niş blog açmak. Aslında İngilizce bilmenize gerek bile yok.

Google çeviri kullanarak veya ücretli İngilizce makale yazdırarak da bu işin üstesinden gelebilirsiniz.

Satış ortaklığı sayesinde internetten para kazanmak için yapacaklarınız:

 • Niş bir anahtar kelime bulun.
 • Bu anahtar kelime ile ilgili bir blog oluşturun.
 • Blogunuza SEO çalışmaları yapın ve Google gibi arama motorlarında sıralamada yerinizi alın.
 • 3-5 ay içerisinde blogunuz belirlemiş olduğunuz anahtar kelimede sıralamada üst bölgelere yerleşmeye başlayacaktır. Bundan sonra satış ortaklığı bağlantılarınızı sitenize yerleştirin.
 • Son olarak para kazanmanın keyfini çıkarın.

3. E-Ticaret ile İnternetten Para Kazanmak

E-ticaret en yaygın internetten para kazanma yöntemlerinden birisidir. Aslında en mantıklı işlerden biridir. Çünkü internette satış yapabileceğiniz sayısız platform vardır.

Her platformda satış yaparak kazancınızı katlayabilirsiniz. Bunun için popüler bir ürün bulup bu ürüne dair güzel resimler yayınlamanız, tanıtımını doğru bir şekilde yapmanız gerekir.

Facebook, instagram, twitter, pinterest gibi sosyal ağlarda satış yapabiliyorsunuz. Özellikle instagram bu konuda oldukça popüler.

instagram internetten para kazanma
instagram internetten para kazanma

Yukarıdaki yabancı bir erkek giyim sayfasına ait instagram sayfasıdır. Ürünlerini farklı şekilde pazarlamak için çeşitli kombinler oluşturuyor.

En basiti Türkiye’de instagramdan bu şekilde satış yaparak para kazanan birçok sayfa mevcut. Yerel mağaza açıp sadece instagramdan satış yapanlar dahi var.

E-ticaret sitesi kurarak internetten para kazanmakta oldukça karlı bir iş. Bu konuda en önemli husus doğru ürünü tespit etmek.

Bunun içinde anahtar kelime analizi yapmanız gerekir. Bakın her konuda bütün oklar SEO’ya çıkıyor. Size tavsiyem öncelikle SEO öğrenmeniz.

SEO arama motoru opimizasyonudur. İnsanların aradığı kelimeleri analiz etmeden Google gibi arama motorlarında üst sıralara çıkmanıza kadar her ayrıntıyı kapsıyor.

Erkek giyim üzerine e-ticaret sitesi açtığınızı düşünün. Müşteri nereden sizi bilecek?

Bunun için Google Ads aracılığıyla reklam vereceksiniz ya da Google’da belirlediğiniz kelimelerde üst sıralara çıkacaksınız. Başka yolu yoktur.

İnternetten kolay para kazanma yöntemlerinden biride e-ticarettir. Eğer bu yönde eğiliminiz varsa kesinlikle bu işe girin. Kazancı oldukça iyidir.

4. Dropshipping

İnternetten hızlı para kazanma herkesin hayal ettiği bir iş sektörüdür. Lakin bunun için zamanı iyi değerlendirmeniz gerekir.

Dropshipping sistemi internet üzerinden para kazanmanızı hızlandırabilecek stoksuz satış yöntemidir.

Daha önce dropshipping deneyimi olmayıp bilmeyenler için açıklayayım:

dropshipping ile internetten para kazanma
dropshipping ile internetten para kazanma
 • Yukarıdaki resimde gördüğünüz üzere müşteri ürünü sizin siteniz üzerinden satın alır.
 • Satın aldıktan sonra siz tedarikçi olarak belirlediğiniz firmaya sipariş detaylarını iletirsiniz.
 • Tedarikçi müşterinin ürününü kargolar.

Bu yöntem oldukça basit ve karlıdır. Üstelik bunun için web sitesine de ihtiyacınız yok. Sosyal medya hesabınızdan da satış yapabilirsiniz.

Önemli olan tedarikçi bulmak. Kargo derdiniz olmaz, stok derdiniz olmaz. Bunların hepsini tedarikçi sizin yerinize halleder.

Sizin odaklanmanız gereken tek nokta satış yapmak. Yine e-ticaret sisteminde olduğu gibi ister Google Ads reklam verin ister instagram sayfanıza reklam verin.

Satışlarınızı nasıl yükselteceğiniz size kalmış. En iyi şekilde reklam yaparak bu işten güzel paralar kazanabilirsiniz.

Örneğin; Alibaba.com veya Amazon.com gibi yurt dışı kaynaklı sitelerden bulduğunuz ürünleri Türkiye’de daha yüksek fiyata satabilirsiniz.

Nasıl satarım? diye düşünmeyin. Bu işin mantığını ve kurgusunu yapmak size kalıyor. Müşterileriniz ürün satın alırken üçüne beşine bakmaz alır.

Dropshipping internetten kolay para kazanma yöntemlerinden biridir.

5- E-kitap

E-kitap yazarak internetten para kazanma yöntemine çok sıcak bakmayabilirsiniz fakat kazanç potansiyelini duyunca çok şaşıracaksınız.

Konu ne olursa olsun. Uzmanı olduğunuz bir alanda e-kitap yazmak oldukça kazançlıdır.

Mesela ben kendimden örnek vereyim. SEO, WordPress, Blog, Web Programlama konularında 2005 yılından beri araştırmalar yapıyorum.

Gerek yabancı gerekse Türkçe kaynaklardan edinmiş olduğum bilgi birikimi mevcut ve bu yöntemleri kullanarak internet üzerinden kolay para kazanabiliyorum.

Sırf WordPress ve SEO üzerine bir e-kitap yazıp satışa sunsam hızlı bir şekilde para kazanacağıma eminim.

Çünkü bu konularda gerçekten tecrübeli ve doğru bilgiler vererek insanlara faydalı olabileceğimi biliyorum.

İnsan psikolojisini konu alan bir e-kitap örneği vereyim:

e-kitap yazarak internetten hizli para kazanma
e-kitap yazarak internetten hizli para kazanma

Hayır diyebilme sanatı üzerine yazılan bu kitap 13,30 TL’den satılıyor. İdefix.com’da en çok satılan kitaplar arasında yer alıyor.

13,30 TL çok cüzü bir rakam. Herkesin alabileceği bir seviyede tutulmuş. İlgi çekici bir başlık ve kapakla satışlar daha da arttırılabilir.

Sizin yapmanız gereken uzmanı olduğunuz alanda e-kitap yazmak olacaktır. Fitness, sağlıklı yaşam, araba, finans, blog, seo konu ne olursa olsun gerçekten insanlara fayda sağlayabileceğiniz bir e-kitap yazmalısınız.

Hatta bununla ilgili bir site açıp insanlara ufak ufak bilgiler verin. Ardından can alıcı bilgiyi e-kitabınıza aktarın ve pazarlamasını yapıp para kazanmaya başlayın.

6- Google’dan Para Kazanma

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Google internetten para kazanma alanında size oldukça güzel fırsatlar sunar.

İçerisinde barındırdığı Google Adsense ve Google Ads araçlarıyla para kazanmanızı sağlar.

Google reklamlarından para kazanma fikirleri de buradan türemiştir.

Peki nasıl kazanılıyor?

Bir blog sitesi açıp insanların aradığı kelimeler üzerine makale yazmaya başlıyorsunuz. Konu sağlık, ekonomi, spor, yaşam, teknoloji her şey olabilir.

Yazdığınız özgün makaleler neticesinde Google Adsense başvurusu yapıyorsunuz.

Başvurunuz kabul edildikten sonra Google reklamlarını sitenize yerleştiriyorsunuz.

Reklamlar yerleştirildikten sonra sitenizi ziyaret eden kişiler bu reklamları gördüğünde veya tıkladığında siz para kazanıyorsunuz.

En basit haliyle anlattım.

Bu size inandırıcı gelmedi mi? Hay hay hemen kanıt koyalım:

googledan para kazanma
googledan para kazanma

Bu mail bana Google Adsense’den geldi. Finans alanında açtığım blog sitem ile Google Adsense’den para kazanıyorum.

Bana Mart ayında kazancımın arttığını ve $115.85 kazandığımı belirtiyor.

Buda 803,84 Türk Lirası yapıyor. Bu site 6 aylık ve ilerleyen aylarda kazancı daha da artacak.

Pasif gelir elde etmek isteyip, uyurken bile para kazanmak istiyorsanız bu iş tam size göre.

7. Makale Yazarlığı Yapın

Makale yazarak internetten para kazanmak editörlük işlerini sevenler için güzel bir fırsattır. Özellikle öğrenciler için internetten para kazanma yöntemleri arasında biçilmiş kaftandır.

Blog açmak veya e-ticaret işleriyle uğraşamayan ev hanımları ve öğrencilerin yapabileceği en güzel işlerin başında gelir diyebilirim.

Evde internetten para kazanmak için makale yazarlığı yapabilirsiniz. Üstelik yazdığınız makaleleri alabilecek yüzlerce müşteri bulunuyor.

SEO uyumlu, özgün ve akıcı makaleler yazmayı öğrendiğiniz taktirde ayda 1000-2000 TL belkide daha fazla para kazanabilirsiniz.

Örnek Ücretlendirme:

 • 100 Kelime: 2.2 TL + Kdv
 • 150 Kelime: 3.3 TL + Kdv
 • 200 Kelime: 4.4 TL + Kdv
 • 250 Kelime: 5.5 TL + Kdv
 • 300 Kelime: 6.6 TL + Kdv
 • 350 Kelime: 7.7 TL + Kdv
 • 400 Kelime: 8.8 TL + Kdv
 • 500 Kelime: 11 TL + Kdv
 • 600 Kelime: 13.2 TL + Kdv
 • 1000 Kelime: 22 TL + Kdv

Yukarıda bulunan fiyatlandırmalara bakıp araştırma yaparak sizde makale yazarlığı yaparak evden para kazanmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Özellikle koronavirüs salgını dolayısıyla evden çıkamayanlar için pratik ve güzel bir iş fikridir.

Yazdığınız makaleleri wmaraci – r10 – bionluk – sadeceon gibi siteler üzerinden satabilirsiniz. Bu forum ve alışveriş sitelerinde ilan vererek kendinize müşteri bulabilirsiniz.

#İlgili İçerik: Makale Yazarak Para Kazanmak

Eğer kendiniz satış yapamıyorsanız bu işi yapan köklü firmalar var. Bu firmalara makale yazarı olarak iş başvurusunda bulunup yine tam zamanlı olarak çalışmanız mümkün. Makale yazarlığı, üniversite öğrencileri ve liseliler için para kazanma yolları arasında en makul olanlarından biridir.

8. YouTuber Olun

YouTuber olmak belkide online para kazanma yöntemlerinden en karlısı diyebiliriz. Çünkü teknoloji ve dijital dünya hızla gelişiyor.

İnsanların okumaktan çok izlemekten keyif aldıkları aşikar. Türkiye’de nüfusun çoğunluğunu gençlerinde oluşturması da ayrı bir etken.

YouTube’dan para kazanmak için ciddi manada insanların beğenebileceği video içerikler oluşturmalısınız.

Konunuz ne olursa olsun. İşinizi gerçekten iyi yapıyorsanız bunu kayda alıp YouTube kanalınıza yükleyin.

Ünlü YouTuber Enes Batur bu işe Minecraft oyunu ile başladı. Yine Reynman eğlenceli videoları ile bu işe girişti.

Şuan milyarlarca lira kazanıyorlar.

Bayanlar için kolay para kazanma yollarından biride YouTuber olmak diyebiliriz. Evinizde yemek videoları, el işi videoları veya çeşitli videolar çekerek para kazanabilirsiniz.

Peki YouTube’da nasıl başarılı olunur?

 • Video içeriklerin başlıkları mutlaka dikkat ve ilgi çekici olmalı
 • Takipçi sayınızı arttırmak için diğer kanallarda tanıtım yaptırın
 • Düzenli bir video içerik programı oluşturun ve buna mutlaka uyun
 • Video içeriklerin kapak görselleri mutlaka ilgi çekici olmalı
 • Gerekirse kanalınızın kapak ve profil fotoğrafını özel olarak bir grafikere yaptırın.

YouTuber ekipmanları almanız ayrı bir güzellik olacaktır. Çünkü kaliteli videolar oluşturmak için bir çok kamera ve cihaz gerekiyor.

Ayrıca video düzenleme programına da ihtiyacınız olacak. Bunun için sağlam bir bilgisayar da şart. Başlarda bu tür ihtiyaçları alamasanız da ufak ufak video içerikler üretin.

İlerleyen zamanlarda çok daha kaliteli videolar oluşturmak için ekipman listenizi genişletebilirsiniz.

123 GO! Like Turkish kanalının videolarına baktığınızda tüm videoların kapak görselleri ve başlıkları ilgi çekicidir. İnsanlar bu tarz videoları merak edip izlemeyi seviyorlar.

youtubedan para kazanma
youtubedan para kazanma

Bir diğer örnek ise Ruhi Çenet’in kanalından. Oluşturduğu video içerikleri incelediğinizde ilgi çekici ve insanların merak edebileceği konuları ele aldığını görebilirsiniz.

youtuber olmak
youtuber olmak

Bence bu işte gönlünüz varsa hiç zaman kaybetmeden başlayın. Hem eğlenceli hem de kazançlı bir işe sahip olabilirsiniz.

#İlgili İçerik: YouTube İçerik Fikirleri

9. Online Kurslarda Bilginizi Konuşturun

Udemy gibi çevrimiçi kurs platformlarında bilginizi konuşturun. Bu tarz platformlara kayıt olarak bilgi birikiminiz sayesinde internetten para kazanabiliyorsunuz.

Online kurs platformlarında insanlara neyi nasıl yapabileceklerini anlatan video içerikler yükleyeceksiniz.

Sağlıktan finansa varana kadar birçok kategoride eğitim videoları yayınlanabiliyor:

online kurslar
online kurslar

Yukarıda ki örnek Udemy sitesinden alındı. Satış teknikleri ve İkna Eğitimi adı altında eğitim oluşturulmuş ve satışa sunulmuş.

Fiyatı 29,99 TL olarak belirlenmiş. İnsanlar 30 TL vermekten çekinmeyip yeni bilgiler öğrenmek için çaba sarf edebiliyor.

Fiyat uygun olunca satışta oldukça fazla olabiliyor. Bu işin maliyeti yok. Tek bir video ile pasif gelir elde etme şansınız var.

Eğer belirli bir konuda bilgi birikiminiz ve tecrübeniz varsa bunu kazanca dönüştürebilmek mümkün.

Aşağıdaki resimde benim alanımla ilgili bir kurs görüyorsunuz. Bu kurs ile WordPress ve internet sitesinden para kazanma yönteminin öğrenileceği ifade edilmiş ve 29,99 TL’den satışa çıkarılmış.

online kurs ile para kazanma
online kurs ile para kazanma

Bu kursa kayıt olan 12.826 öğrenci bulunuyor. Kazandığı parayı siz hesap edin. Pasif gelir açısından oldukça önemli bir kaynak.

Bunu şöyle düşünün. 1-2 ay boyunca eğitim videoları hazırlamak için uğraşırsınız fakat bu size yıllarca kazanç sağlayabilir.

10. Anket Doldurarak Para Kazanma

Anket doldurarak para kazanmak bana oldukça itici gelse bile insanlar bu konuda ısrarla soru sorduğundan dolayı kaleme almak zorunda kaldım. İnternetten nasıl para kazanılır? sorusunun cevaplarından biride anket doldurarak para kazanmak diyebiliriz.

Bu iş fikri sizi zengin yapmaz ama tatmin edecek kadar kazanabilirsiniz.

YSense en çok kazandıran, en güvenilir anket ile para kazanma sitesi olarak ön plana çıkıyor.

YSense ile sadece anket doldurarak para kazanma değil, çeşitli yan görevler de mevcut. Bu görevler genelde size verilen kelimeyi Google’da aratma, reklamlara tıklama, video izleme, uygulama deneme gibi basit işlemlerden oluşuyor.

 • Doldurduğunuz anket başına 0,05 ile 2 dolar arasında kazanç elde edebiliyorsunuz.
 • Görevlerde ise 0.01 dolardan 5 dolara kadar kazanç elde etmeniz mümkün.

Bazı görevlerde sizden bir ürün satın alıp, deneyip buna göre anket doldurmanız isteniyor. Bu tür anketlerin ücretleri 20 dolara kadar çıkabiliyor.

Tabi ki bu yöntemi eğer gerçekten ihtiyacınız olan bir ürünse, anket teklifindeki ücrete göre ürünü daha ucuza mal etme konusunda avantajlı duruma gelecekseniz eğer, o zaman uygularsınız.

Kayıt olduğunuzda aşağıdaki gibi bir panelle karşılaşırsınız. Buradan anketleri ve görevleri yönetebilirsiniz:

anket doldurarak para kazanma
anket doldurarak para kazanma

Paranızı payoneer ile çekebiliyorsunuz. Payoneerden kendi hesabınıza para çekebilmeniz için hesabınızda en az 50 dolar olması gerekiyor. Çekim için de 2 dolar komisyon kesiliyor.

Bu nedenle ysenseden para çekebilmek için en az 52 dolar para biriktirmeniz gerekiyor ki Payoneer aracılığı ile kendi banka hesabınıza paranızı aktarabilesiniz.

Referans sistemi mevcut. Sizin referans linkiniz ile üye olan kişilerin kazançlarının %20’si size aktarılıyor.

Ayrıca Türkçe forumda bulunuyor. Kayıt olup forumda bilgi alışverişinde bulunabiliyorsunuz.

11. Twitch Yayıncılığı

Üniversite öğrencileri ve liseliler için internetten para kazanmanın en zevkli yöntemlerinden birini paylaşıyorum. Öğrenciler için internetten para kazanma yolları arasında en zevkli ve eğlenceli olanı diyebilirim.

Twitch, oyuncuların canlı yayın yaparak oyun oynadığı bir platformdur. Neredeyse tüm oyun kategorileri bulunur. Özellikle popüler oyunlar olan LOL, PUBG, CS:GO, Minecraft gibi oyunlara çok rağbet var.

Bu platformda oyuncular canlı yayın açarak oyun sevenler ile birlikte oyun oynama şansını yakalıyor.

Oyun hakkında bilgi almak isteyen veya oyun nasılmış? bir bakayım diyenler genelde bu platformda canlı yayın açan kullanıcıları takip ediyor.

Oyuncuların en çok kullandığı platformlardan biridir.

Peki nasıl para kazanılıyor?

Twitch yayıncılığı yaparak para kazanabilmek için canlı yayınınızın izlenmesi gerekir.

Mesela bir yayın açtınız CS:Go oynuyorsunuz diyelim. Bu yayını 3-5 kişi izlerse para kazanamazsınız.

Eğer bu yayını 1.000-5.000 kişi arasında izleyen olursa para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bağış ile para kazanma: Bu yöntemde sizi izleyen oyuncuların bağış yapmalarına olanak sağlamalısınız. Bağış yapıldığında, yapanın ismi ve notu canlı yayın akışında yayınlanmalıdır.

Bağışlar genelde minimum 3 TL gibi ufak bir miktarda oluyor. Tabi izleyiciniz dilerse 1.000 TL’de bağış yapabiliyor.

Reklamlardan para kazanma: Reklamlardan para kazanma olayı ise bildiğimiz Twitch TV’de bulunan reklam ortaklığı programını açtığınızda gerçekleşiyor.

Twitch yayıncısı olabilmek için sağlam bir bilgisayara ve oyuncu ekipmanlarına ihtiyacınız olacaktır.

Birde oynadığınız oyunda profesyonel olmanız çok önemlidir. İnsanlara of adam çok iyi oynuyor dedirtmeniz gerekecektir ki izlenme alabilesiniz.

En çok takip edilen Twitch yayıncıları:

 1. wtcN
 2. Jahrein
 3. UNLOSTV
 4. Mithrain
 5. KendineMuzisyen
 6. ZEON
 7. PintiPanda
 8. Rammus53
 9. Levo
 10. RiotGamesTurkish

12. Freelancer Çalışmak

Freelancer nedir? serbest çalışmak anlamına gelen bir kelimedir. Uzmanı olduğunuz bir konuda evden çalışarak internetten para kazanmanıza buna örnek verebiliriz.

Mesela web programlama konusunda uzmansınız diyelim. Freelancer.com gibi bir siteye üye olup burada iş verenlerin sorunlarını çözerek rahatlıkla para kazanabiliyorsunuz.

Freelancer olarak Türkiye’de biounluk ve sadeceon gibi siteleri de tercih edebilirsiniz.

WordPress alanında uzmansanız kesinlikle kayıt olmanızı tavsiye ediyorum. Sitenin sistemi çok güzel.

Kayıt olduğunuzda yeteneklerinizi seçmenizi istiyor. Seçtikten sonra sol tarafta size seçtiğiniz yetenekle ilgili güncel işlerin bildirimi geliyor.

O kadar çok bildirim geliyor ki yetişmek zor gerçekten:

freelancer calismak
freelancer calismak

En iyi freelancer sitelerinden biridir. Giriş seviyesinde İngilizce ile çok güzel paralar kazanabilirsiniz. Mutlaka deneyin.

13. İnstagram’dan Para Kazanma

İnstagram, internetten para kazanma yolları arasında yer alan en kazançlı platformlardan biridir.İnstagramdan para kazanmak için sayfanızın şüphesiz takipçiye ihtiyacı vardır. Eşsiz bir instagram sayfası, özenle hazırlanmalı ve takipçi sayısını arttırmalıdır.

Eğer bol takipçiye sahip bir instagram sayfanız varsa internetten para kazanmak için uygulayabileceğiniz 2 etkili yöntem var:

1) İnfluencer

influencer instagramdan para kazanma
influencer instagramdan para kazanma

İnfluencer yani etkileyici pazarlama, kendi alan uzmanında bir bilgi düzeyine sahip veya sosyal etkiye sahip olan hak sahiplerinin onaylarını ve ürün yerleşimlerini içeren bir sosyal medya pazarlaması türüdür.

Sahip oldukları sosyal medya ve dijital kanalları aracılığı ile herhangi bir ürün ya da servis hakkındaki yaşadıklarını, deneyimlerini takipçileri ile paylaşmaları yoluyla tanıtım ve pazarlama aktiviteleri yapan, belirli bir topluluğu etkileme ve yönlendirme gücüne sahip kişi, kişiler ve gruplar.

Influencer’lar güçlerini basitçe sosyal erişim, özgün içerik ve tüketicinin güveninden alıyor. Bu kişiler sosyal medya kanallarından milyonlara özgün içeriklerle ulaşıyor.

Influencer’lar ayrıca hedef kitleleriyle güçlü ilişkiler kuruyor ve bu kitleler influencer’ların fikirlerine güveniyor.

Örneğin; Alâ Tokel Bülbül / @alabulbul

İnstagramda makyaj malzemesi ve benzeri ürünleri takipçilerine tanıtıyor.

instagramdan nasil para kazanilir
instagramdan nasil para kazanilir

2) Satış yaparak

İnstagramdan satış yaparak para kazanmak oldukça popüler. Giyimden, takıya kadar her çeşit ürünü satabilirsiniz.

Yalnız kargo ve benzeri ayrıntıların hesabını iyi yapmalısınız. Özellikle kapıda ödeme ve ücretsiz kargo avantajlarını uygulamasınız.

Gerekirse sattığınız ürüne 10 TL fazla fiyat yazın ama kargoyu ücretsiz yapın. İnstagram, internetten para kazanmanın en zevkli işlerinden biridir.

14. Link Kısaltarak Para Kazanmak

trlink kisaltma sitesi
trlink kisaltma sitesi

Link kısalt para kazan mantığıyla birlikte internetten para kazanılabiliyor. Link kısaltma siteleri ile birlikte url dediğimiz bağlantıları kısaltabiliyoruz. Bu kısaltılan bağlantılar genelde indirme sitelerinde, sosyal medyada kullanılıyor.

#İlgili İçerik: Link Kısaltma Siteleri (En İyi 5 Servis)

TRLink, adfly gibi en çok kullanılan link kısaltma siteleri ile kazanç sağlayabilirsiniz. Yapmanız gereken şey linkinizi bu sitelerde kısaltarak paylaşmak. Bu linke tıklayan kişiler reklamları izlediğinde siz kazanç sağlamış olursunuz. Ne kadar çok kişi tıklarsa o kadar çok kazanırsınız.

BONUS: Para Kazandıran Siteler

İnternetten para kazandıran siteler size iş imkanları sunar. Bu tarz sitelerde ticari akış çok fazladır.

İnternet üzerinden para kazanmak için bu tür para kazandıran siteleri kullanabilirsiniz:

 1. Sadeceon
 2. Bionluk
 3. Hepsiburada
 4. Gittigidiyor
 5. n11
 6. Çiçeksepeti
 7. Elance
 8. Fiverr
 9. oDesk
 10. Craigslist
 11. Freelancer
 12. Swagbucks
 13. Qmee
 14. Gift Hunter Club
 15. GiftHulk
 16. Field Agent
 17. YouTube
 18. R10
 19. WMARACI
 20. Amazon Associates
 21. Kindle Direct Publishing

Yukarıda paylaştığım internetten para kazandıran siteler arasında görev yap para kazan mantığında bulunan siteler vardır. Bu sitelerden yatırımsız ve sermayesiz para kazanmak çok kolaydır.

Yapmanız gereken bu tarz sitelere üye olup belirlenen görevleri yerine getirmek. Mesela üye olduktan sonra sitede yorum yap görevi bulunuyor. Size vereceği siteye girip yorum yapıyorsunuz.

Bu yorum karşılığında para kazanıyorsunuz. Türkiye’de fazla yaygın değil ama yavaş yavaş yayılmaya başladı.

BONUS: Para Kazandıran Oyunlar

Para kazandıran oyunlar ile oyun oynayarak para kazanabilirsiniz. Üstelik yatırımsız internetten para kazanmanın en eğlenceli yollarından biridir.

Oyun oyna para kazan tarzında oyunlara da bu listede yer veriliyor. Netten oyun oynayarak para kazanma düşüncelerinizin gerçek olması için hiç bir engel yoktur.

Oyun oynayarak para kazanmak mümkündür. Para kazandıran oyunlardan ziyade bu oyunları oynayarak nasıl para kazanacağınıza dair bilgilere de yer verilecektir.

Dünya ve Türkiye genelinde milyonlarca oyuncu bulunuyor. Gerçekten bu sektörden ekmek yiyebilirsiniz.

 1. League Of Legends
 2. Para kazandıran oyunlar: Dota 2
 3. Counter Strike Global Offensive
 4. Para kazandıran oyunlar: Playerunknown’s Battlegrounds
 5. H1Z1: King of the Kill
 6. Black Desert Online
 7. Knight Online
 8. World of Warcraft

BONUS: Para Kazandıran Uygulamalar

Bu uygulamalar sizi zengin yapmaz ama ekstra bir gelir sağlayabilir. Özellikle internetten para kazanmak isteyen öğrenciler ve ev hanımları için güzel bir alternatif.

Zengin olabilmek için ticari atılımlar ve uzun vadeli emek vermek gerekir.

Para kazandıran mobil uygulamalar sayesinde gerçek para kazanabilirsiniz. Bu uygulamalar sizi zengin yapmaz ama ekstra bir gelir sağlayabilir.

Özellikle öğrenciler ve ev hanımları için güzel bir alternatif. Zengin olabilmek için ticari atılımlar ve uzun vadeli emek vermek gerekir.

Aşağıda listelenen en çok para kazandıran mobil uygulamaları telefonunuza indirip para kazanabilirsiniz.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte mikro işler git gide artmaya başladı. Buda farklı bir gelir kapısını ardına kadar açtı. Mobil uygulamalar artık para kazandırabiliyor.

Akıllı cep telefonlarını bu kadar popüler hale getiren şeyler ise kesinlikle Google Play ve App Store‘de yer alan milyonlarca uygulama.

 1. ParaMAX : Görev Yap Para Kazan
 2. Bounty – Görev Yap, Para Kazan
 3. Bildikçe Kazan – Para Ödüllü Bilgi Yarışması
 4. Kolay Para: Para Kazanma
 5. Qumpara – Fişini Gönder Kazan
 6. SadeceOn – Yeteneğini Göster
 7. Yandex.Toloka

BONUS: Para Kazanma Fikirleri

Sermayesiz internetten para kazanma fikirleri ile hiç paranız olmadan iş sahibi olabilirsiniz. 6 milyardan fazla internet kullanıcı bulunuyor. Buda size internetten para kazanma imkanları sunuyor.

#İlgili İçerik: Pasif Gelir Nedir? En iyi Pasif Gelir Kaynakları

Hızlı para kazanmak için yüzlerce fırsat bulunuyor. İnsanlar sevdikleri dallarda iş imkanları yakalayabiliyor. Sermayesiz işler genellikle kıyıda köşede parası olmayan kişilerin tercih ettiği yöntemlerdir.

 1. Fotoğrafçılık yapın
 2. Köy yumurtası üretimi yapın
 3. Çay ocağı açın
 4. Parti evi açmak
 5. Evlilik teklifi, nişan organizasyonluğu yapın

İnternetten Nasıl Para Kazanılır?: S.S.S.

İnternetten para kazanma hakkında sıkça sorulan soruları bir araya getirdim. Bu sorulardan yola çıkarak sizde bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ne İş Yapabilirim?

1- Özel gün siparişleri

Özel gün siparişleri gerçekten oldukça karlı bir iştir. Özellikle sevgililer günü ve benzeri günlerde insanlar özel ürünler arayışına giriyor. Bu işe fikrinizi ve sevginizi kattığınızda kesinlikle başarılı olabilirsiniz.

Mesela eskiden sadece çiçek göndermek yeterli oluyordu. Fakat gün geçtikçe farklı hediye ürünleri çıkmaya başladı. Çiçek ve çikolata kutuları, ayıcıklar, sevgi kutuları ve benzeri inovatif ürünler türedi. Sizde inovasyonun gücünü kullanarak hem dükkan açabilir hem de sosyal medya ve e-ticaret yaparak satış yapabilirsiniz.

2- Tavuk yetiştiriciliği

Sağlıklı beslenmeye günden güne daha çok önem veren insanlar kırmızı et yerine beyaz eti tercih etmeye başlamışlardır. Son yirmi senedir tavuk ve yumurta tüketimi tüm dünyada sürekli bir artış trendindedir.

Hiç şüphe yok ki bu durum da tavuk yetiştiriciliğini en kazançlı işlerden biri yapıyor. Türkiye’de son 10 yılda yaklaşık %200’e yakın büyüyen tavukçuluk sektörünün, gelecek 10 yıl içinde de ivme kazanarak büyümesi bekleniyor.

3- Bebek ürünleri satışı

Bebek mamaları, kıyafetleri, eşyaları ve oyuncakları üretimi ve satışı en karlı ve en çok para kazandıran işlerden biridir. Türkiye’de 0-5 yaş arası nüfusun 5 milyona yakın olduğu tahmin edilmekte. Nüfus sürekli arttığından, bu tür ürünlere olan talep de her geçen gün artıyor.

İşinizi stratejik bir biçimde ayarlarsanız çok kazançlı bir işe sahip olabilirsiniz. Hatta e-ticaret ile internetten para kazanmanız bile mümkün.

4- Doğal bitkiler ve organik ürün satışı

İnsanlar bir sürü işlemden geçen ve kimyasal malzemelerle korunan fast food yiyecekler ve şişelenmiş içecekler yerine hayvanlardan ve bitkilerden üretilen taze ürünlere yönelmeye başladı.

Çeşitli hastalıkları ve rahatsızlıkları tedavi etmek amacıyla kullanılan bitkiler ilaç ve bitkisel gıda takviyeleri üretmek için harmanlanıyor.

Doktorlar insanların daha sağlıklı ve dinç olması için taze sebzeler, yumurtalar, et ve meyveler yemelerini tavsiye ediyor. İşte bu nedenle taze meyve ve sebzelere ve aynı zamanda doğal bitkisel içeceklere olan talep büyük bir hızla artıyor.

Bitkisel ürünler üretebilmek ve satabilmek için gerekli ruhsat ve izinleri almanız gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.

Ne iş yapabilirim? diyenler için organik ürün pazarı oldukça güzel bir sektördür. Sosyal medya üzerinden satış yaparak internetten para kazanmanız olağan.

5- Abonelik kutuları

Müşteri sizin servisinize üye oluyor ve siz de farklı ürünleri toplayarak genelde aylık olarak müşteriye gönderiyorsunuz.

Bu yöntem genelde oyunlar, kırtasiye ya da şekerleme alanlarında kullanılıyor ve her kutunun içeriği sürpriz olarak kalıyor.

Oldukça eğlenceli bir konsept ve bu nedenle de popülerliği günden güne artıyor.

Bu iş fikri yeni başlayan girişimciler için oldukça ideal. Henüz kullanılmamış çok fazla ürün çeşidi var. Piyasadaki boşlukları araştırıp abonelik sistemini kullanabilirsiniz.

6- Organik evcil hayvan mamaları

Yenilikçi iş fikirleri denilince evcil hayvan mamaları muhtemelen aklınızın ucundan bile geçmemiştir. Çoğumuzun evcil hayvanı var ve bu hayvanların tamamı beslenmeli.

Yani evcil hayvan maması çok büyük bir endüstri. Peki bu kadar fazla ve büyük mama üreticisi varken siz nasıl aradan sıyrılabilirsiniz?

İnsanlar arasından popülerleşen beslenme şekilleri, bir süre sonra hayvanlar için de popüler hale geliyor. Yani hali hazırda insanların ilgilendiği Paleo diyeti, sağlıklı beslenme gibi modaları hayvanlara uyarlayabilirsiniz.

Kendinizi belirli bir çevreye pazarlamaya, genele yayılmamaya dikkat etmeniz önemli.

7- Sağlıklı yemek arabası

Yemek arabası denilince aklınıza ne geliyor? Yağlı dönerler, köfteler vb. Yenilikçi bir durum söz konusu değil gibi. Fakat tüm bunlar eskide kaldı. Yeni akım, sağlıklı ve kaliteli yemek servisi yapan seyyar satıcılar.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi kendinize öncelikle vegan, glütensiz ya da paleo diyeti gibi özel bir alan belirlemelisiniz.

Zaten popüler olan gıdaların alternatiflerini sunmak sizi başarıya götürecek bir stratejidir. Örneğin; sağlıklı glütensiz, vegan dondurma.

Ne Satabilirim?

Ne satabilirim? diyenlere özel internetten, dükkandan, evden, instagramdan satabileceği en ilginç ve karlı ürünler:

Yarım Çizme
Isıtmalı Yelek
Minimal Takı ve Aksesuar
Akıllı Saat
Otomobil Aksesuarları
Seyahat Malzemeleri
Fitness Kıyafeti
Oduncu Gömleği
Bebek Kıyafeti
Hayvansal Bileşen İçermeyen Makyaj Malzemeleri
Cep Mendili
Sanat Malzemeleri
Parti Aksesuarları
Sahte Kirpik
Taş Devri Diyeti
Epilasyon
Detoks Çayı – Detoks Suyu
Matcha Çayı
LED Aydınlatma
Kot
Online Yemek Teslimatı
Üyelik Kutuları
Postür Düzeltici Korse
Bluetooth Hoparlör
Selülit Önleyici Masaj Aleti
Drone
Kadın İç Çamaşırı
Telefon Kılıfı ve Aksesuarları
Abiye/Elbise
Kulaklık
Oyuncak
Korse
Kol Saati
Köpek Tasması
Kablosuz Şarj Aleti
Renkli çoraplar
Askeri malzemeler
Parfüm
Erkek atkısı
Erkek boğazlı kazak

Evde Nasıl Para Kazanılır?

Evde çalışarak para kazanmak için yeteneklerinizi ve becerilerinizi kullanabilirsiniz. Koronavirüs salgınından dolayı çoğu çağrı merkezi elemanı evlerinde çalışıyor. Sizde çağrı merkezi şirketlerine bu konuda başvuru yaparak evden çalışabilirsiniz.

İnstagramdan Nasıl Para Kazanılır?

İnstagramdan para kazanmak için öncelikle belirli bir kitleye ihtiyacınız var. Sayfanızı etiketlerle organik olarak sürekli geliştirin. Öyle çok fazla takipçiniz olmasına gerekte yok. Daha sonra satış ortaklığı ve reklamlar sayesinde para kazanabilirsiniz. İş tamamen sizde bitiyor. E-ticaret yapabilir, reklam alarak para kazanabilirsiniz.

İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

İnternetten para kazanmak için yeteneklerinizi ve becerilerinizi kullanabilirsiniz. Online kurs verebilir, e-ticaret yapabilir veya satış ortaklığı işine girebilirsiniz. Bu yöntemler size en yüksek kazanç sağlayacak olanlardır.

Para Nasıl Kazanılır?

Çok basit çalışarak, çabalayarak, emek vererek. Ne olursa olsun bıkmadan, usanmadan doğru bildiğiniz yoldan giderek para kazanabilirsiniz. En önemli bu yolda giderken sevdiğiniz işin peşinden sonuna kadar koşun.

Son Bölüm

İnternetten para kazanmak için yapılabilecek işleri listeledim. Teknolojik ve dijital gelişmeler nezdinde bu yazımı güncellemeye devam edeceğim. Son zamanlarda çekiliş yaparak para kazanmak gibi yöntemlerde belirdi. Merak etmeyin güncel internetten para kazanma yollarını bu listede bulabileceksiniz.

#İlgili İçerik: Sermayesiz Yeni İş Fikirleri

İnternetten para kazanmak kesin ve garanti bir kazanç kapısıdır. Özellikle pandemi dönemlerinde bu sektör çok fazla artış gösterdi. İnsanlarda artık alışverişlerini internetten yapar oldu. Hal böyle olunca birçok seçenek ve iş gün yüzüne çıkmaya başladı.

İnternetten para kazanma yolları elbette yukarıdaki yöntemlerle sınırlı değildir. Birçok yolu ve yöntemi vardır, bu yazıyı zaman zaman güncelleyeceğiz ve yeni bilgiler edinmenizi sağlayacağız. Bizi takip etmeye devam edin.