Adsense Onay Nasıl Alınır? (%100 Sonuç)

Adsense Onay Nasıl Alınır? (%100 Sonuç)
Gönderi Tarihi: 08.02.2024

Adsense onay alma süreci ile ilgili olarak muhteşem bir rehber hazırladım. Bu zamana kadar Google Adsense başvurum onaylanmadı, adsense sitemi kabul etmiyor gibi serzenişte bulunanların derdine derman oluyorum.

Google Adsense onay alma işlemini sorunsuz gerçekleştirebilmek için aslında yapmanız gereken teknik, zor bir husus yok.

Yani adsenseden onay almak için işi karmaşıklaştırmaya gerek yok. Google Adsense size politika ihlali yapmayın, telif haklarına özen gösterin canımı yiyin diyor. Siz de aynen bu şekilde hareket edeceksiniz. Adsense onayı almak sanıldığı kadar zor değil.

Piyasada ücretli olarak satılan çoğu eğitim setini, taktik paylaşımını unutun. Ben burada ücretsiz olarak Google Adsense onay alma sürecini en ince ayrıntısına kadar anlatıyorum.

Aşağıda paylaştığım taktikleri doğru uygulayan her site adsense onayını mutlaka alacaktır.

Adsense Onay Alma Aşamaları (Kesin Sonuç)

Adsense onay alma işlemini gerçekleştirebilmeniz için yapmanız gereken ayar ve adımları aşağıda tek tek anlattım. Bu adımları harfiyen uygulamanız adsense onayı almanızı kolaylaştıracaktır. Uyarıyorum! Bir tanesini bile atlamayın. Aşağıda anlattıklarımın hepsini mutlaka blogunuzda uygulayın. Hadi başlayalım..

1. Gerekli Sayfalar

adsense onay alma sayfalar
adsense onay alma sayfalar

Adsenseden onay almak için blogunuzda bazı olmazsa olmaz denilecek cinsten sayfaların bulunması gerekir. Bu sayfaların mutlaka doğru şekilde oluşturulması önemlidir.

Adsense onay alma aşamalarının en başında aşağıda sıraladığım sayfaların bulunması gelir. Nedir bu gerekli sayfalar?

  1. Hakkımızda
  2. Gizlilik Politikası
  3. İletişim

Sıraladığım bu sayfaların hepsinin sitenizde mutlaka bulunması gerekir. Bu sayfaları doğru bir şekilde oluşturduktan sonra sitenizin en alt kısmında veya üst kısmında yer alan menüde sergilemelisiniz.

adsense onay alma sureci
adsense onay alma sureci

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi benim blogumda tüm sayfalar mevcut ve blogumun en alt kısmında bu sayfaların bulunduğunu beyan ediyorum. Google Adsense onay alma süreçlerinden biride budur. Bu süreci mutlaka uygulamalısınız.

2. Google Search Console

google search console adsense onay alma
google search console adsense onay alma

Adsense onayı almak için öncelikle web sitenizi Google’a kayıt etmelisiniz. Google Search Console aracılığıyla web sitenizi Google’a kayıt edin. Bu işlemi yapmadığınız sürece adsenseden onay almanız oldukça zordur.

Eğer sitenizi Search Console kayıt etmeyi bilmiyorsanız Goole Search Console Kayıt Olma yazımı inceleyin. Resimli bir şekilde sitenizi nasıl kayıt edeceğinizi anlattım.

3. Google Analytics

google analytics adsense onay alamiyorum
google analytics adsense onay alamiyorum

Google Analytics yine google bünyesinde bulunan bir analiz aracıdır. Sitenizi bu platforma ekleyerek ziyaretçi bilgilerini gözlemleyebilirsiniz.

Bu uygulama sayesinde sitenize gelen ziyaretçilerin hangi platformları kullanarak sitenizi ziyaret ettiği bilgisine ulaşabilirsiniz.

Eğer sitenizi Google Analytics’e kayıt etmeyi bilmiyorsanız Google Analytics Kayıt Olma yazımı inceleyin. Resimli bir şekilde sitenizi nasıl kayıt edeceğinizi anlattım.

Adsense başvurusu yapmadan önce sitenizi bu platforma kayıt etmeyi unutmayın. Adsense onay alma işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirmek için bunu uygulamanız gerekir.

4. Makale Sayısı

adsense onay makale sayisi
adsense onay makale sayisi

Adsense onay alma süreçlerinden biride makalelerle ilgilidir. Makale sayısı sitenize ekleyeceğiniz yazı sayısını ifade eder. Eğer yeni bir blog açtıysanız hemen gidip adsense başvurusu yapmayın.

Yeni blogunuzun makale sayısı az olacağı için adsense başvurunuz onaylanmayabilir. Bu husus %100 doğruluk payı içermiyor fakat yine de dikkat etmekte fayda vardır.

Bazı kişiler ben 2 makale ile adsense onayı aldım diyor fakat ne kadar doğru bilinmez. Zaten 2 makale ile adsense onayı almanın hiçbir mantığı yok. Çünkü adsense 2 yazı ile size para kazandırmaz. Hele hele yeni açılan bir blogun adsenseden hemen para kazanmaya başlaması oldukça güçtür.

Benim tavsiyem. Oluşturduğunuz her kategoriye 5-10 tane kaliteli yazı ekledikten sonra adsense başvurusu yapmanızdır.

5. Makale Kalitesi

makale kalitesi adsense onay alma rehberi
makale kalitesi adsense onay alma rehberi

Her ne kadar makale sayısı önemliyse makale kalitesi bir o kadar daha önemlidir. Adsense onay alma sürecinde belki de en önemli etkenlerden biridir.

Çünkü Google kopya içerikten, politika ihlali yazılardan nefret eder. Böyle blogların adsense onayı almaları hayaldir. Google özgün, düzenli, insanlara yarar sağlayan makaleleri sever.

Adsense onayı almak için sitenizi kaliteli yazılarla donatın. Yazılarınız özgün ve benzersiz olsun. Bir konu hakkında hiç bir bilgiye sahip değilseniz bile kopyala yapıştır yapmak yerine kendiniz değiştirerek yazın.

Adsense Yasaklı İçerik Türleri: Telif haklarına aykırı içerikler (örnek: film siteleri), müstehcen içerikler, hack, casino, kumar, alkol, uyuşturucu, tüm yasadışı içerikler.

6. Blog Tasarımı

blog tasarimi google adsense
blog tasarimi google adsense

Gerçekten kaliteli içeriklere sahip olmanız, google adsense onaylatma için tek başına yeterli olmayabilir.

Adsense onayı almak için en az içeriğin kalitesi kadar blogunuzun tasarımıda büyük önem taşır.

Eğer tema arıyorsanız ve mevcut temanızdan memnun değilseniz ve adsense uyumlu tema arıyorsanız kesinlikle MythemeShop temalarını inceleyin.

Blogunuzun kullanıcı dostu, kolay navigasyona sahip olması ve profesyonel bir tasarıma sahip olmasına mutlaka özen gösterin. Adsense onay alma işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirmek için bunu uygulamanız gerekir.

7. Diğer Reklamları Kaldırın

site reklamlari google adsense
site reklamlari google adsense

Google Adsense’e başvuru yapmadan önce eğer blogunuzda başka bir firmanın reklamı varsa, kaldırmanızda fayda var.

Çünkü blogunuzda başka bir firmanın reklamları olması, google adsense ekibi üzerinde kötü bir izlenime sebep olabilir. Adsense onay alma işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirmek için bunu uygulamanız gerekir.

8. Diğer Yapılacaklar

digerleri google adsense onay alma
digerleri google adsense onay alma
  • Eğer birden çok blogunuz varsa, en iyi diye nitelendirdiğiniz blogunuz ile başvurun.
  • Adsense’e başvururken mutlaka gerçek kimliğiniz ve gerçek bilgilerinizle başvurun.
  • Telif hakkı olan resimleri kullanmayın. Kullansanız bile mutlaka kaynağını belirtin.
  • Adsense programına katılmak için mutlaka 18 yaşınızın üzerinde olmanız gerekli.
  • Blogunuza paralı trafik sağladıktan sonra Adsense’e başvurmayın.

Sonuç

Adsense onay alma rehberinde her detaya değindim. İnanın yukarıdaki hususlara dikkat ettiğinizde adsense onayı almanız kaçınılmazdır. Eğer kafanız çok fazla karışıyorsa benim blogumu inceleyin. Ben bu blog ile sorunsuz bir şekilde onay aldım.

Son olarak, Adsense Şartlar ve Koşulları ve Adsense Program Politikaları‘nı mutlaka okumanızı tavsiye ederim.