İnstagram Dondurma Linki

İnstagram Dondurma Linki
Gönderi Tarihi: 08.02.2024

İnstagram dondurma linki ile birlikte hesabınızı geçici olarak kapatabiliyorsunuz. İnstagram hesap dondurma işlemini ios veya android telefonlarınızdan da rahatlıkla yapabileceksiniz. Aşağıda paylaşacağım instagram hesap dondurma linki ile birlikte bir iki tıklamayla sorununuzu kökten çözmüş olacaksınız.

İnstagram geçici dondurma işlemini çeşitli sebeplerle yapmak isteyebilirsiniz. Bazen insan sıkılabiliyor. Hiç problem değil bunun için saatlerce uğraşmanıza veya belge göndermenize gerek yok. Hemen başlayalım.

İnstagram Dondurma Nasıl Yapılır?

İnstagram dondurma işlemini daha rahat yapabilmek için bilgisayar kullanmanızı tavsiye ediyorum. Fakat telefondan yapmak istiyorsanız hiç problem değil. Oradan da hesabınızı dondurabilirsiniz.

Yukarıdaki butona tıkladıktan sonra eğer instagram hesabınıza giriş yapmamışsanız giriş yapmanızı isteyen bir ekran gelecektir.

instagram dondurma linki ornek
instagram dondurma linki ornek

Bilgilerinizi girdikten sonra giriş yap butonuna tıklayın. Ardından karşınıza aşağıdaki gibi bir bölüm gelecektir.

instagram hesap dondurma
instagram hesap dondurma

Burada size hesabını neden kapatıyorsun? şeklinde bir soru yöneltilir. Hemen yan tarafında bulunan seçeneklerden hesabı neden kapatmak istediğinizi ifade edeni seçip aşağıda bulunan devam etmek için lütfen şifreni tekrar gir kısmına şifrenizi yazın.

Şifrenizi yazdıktan sonra son olarak en alttaki hesabı geçici olarak kapat butonuna tıklayın. Hepsi bu kadar. Hesabınız siz açılmasını isteyen kadar geçici olarak dondurulmuş olacaktır.

Önemli Uyarılar;

  • Instagram hesabınızı donduran kullanıcılar, uygulama tarafından belirlenen süreden önce hesabını tekrar aktif hale getirmek istediğinde “hatalı kullanıcı adı veya şifre” uyarısı ile karşı karşıya geliyor. Bu durumda panik yapmaya gerek yok. Yaklaşık 24-48 saat aralığında bir süre geçtikten sonra tekrar deneme yapabilirsiniz.
  • Bununla birlikte dondurduğunuz Instagram hesabınızı aktif hale getirdikten sonra tekrar dondurmak isterseniz bu işlem için 7 gün beklemeniz gerekir.

Geçici Olarak Kapatılan Instagram Ne Zaman Açılır?

instagram dondurma
instagram dondurma

İnstagram dondurma süresi 7 günde 1 kez yapılmaktadır. Instagram hesap dondurma 1 hafta beklemeden mümkün mü? diye merak ettiğinizi biliyorum. Hesabınızı aktif hale getirdiğinizde tekrardan dondurma işlemi için 7 gün beklemeniz gerekecektir. Sürekli olarak üst üste aynı işlemin yapılmasına İnstagram izin vermeyecektir.

#İlginizi Çekebilir: İnstagramdan Para Kazanmak

Hesabınızı kalıcı olarak silebileceğiniz gibi, geçici olarak kullanmaya ara da verebilirsiniz. Geçici olarak kapattığınızda kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaptığınızda hesabınız yeniden açılacaktır. Dondurulan İnstagram hesabı ne zaman açılır? derseniz bunun için 24-48 saat aralığında beklemeniz gerekmektedir.

İnstagram Dondurma Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İnstagram dondurma hakkında sıkça sorulan soruları bir araya getirdim. Hesabını geçici olarak dondurmak isteyip kafasında soru işareti oluşanlar için verimli bir kaynak oldu. Aşağıdaki soru cevapları inceleyerek kafanızdaki soru işaretlerini yok edebilirsiniz.

İnstagram hesabı dondurunca mesajlar, resimler ve takipçiler silinir mi?

Dondurma işleminizi gerçekleştirdiğinizde hesabınızda bulunan mesajlar, beğeniler, takipçiler, takip ettikleriniz ve kaydettikleriniz silinmemektedir. Profil bilgilerinizin tamamen silinmesi, kalıcı hesap dondurma işleminden sonra gerçekleşmektedir. Dondurma eyleminden sonra sadece profilinize, beğenilerinize, yorumlarınıza ve mesajlarınıza ulaşılamayacaktır.

İnstagram dondurulunca profil görünür mü?

Hayır, siz hesabınızı dondurduğunuzda profiliniz, diğer kullanıcılar tarafından görünmeyecektir. Başka bir hesaptan isminizi arattığınızda ”Böyle bir profil bulunamadı.” şeklinde bir arama sonucu ile karşılaşacaksınız. Bazı durumlarda hesap isminiz görünse dahi, bilgileriniz asla yer almayacaktır ve hesabınıza erişim sağlanmayacaktır.

İnstagram dondurma açma, nasıl açılır?

Geçici olarak dondurduğunuz hesabınızı tekrardan kullanmak istediğinizde, uygulama üzerinden daha öncesinde kullanmış olduğunuz kullanıcı adı ve şifrenizi girerek, kaldığınız yerden kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu sayede hesabınız tekrardan aktif hale gelecektir. Fakat şunu bilmelisiniz ki, dondurmuş olduğunuz hesabınızı açtığınızda, tekrardan dondurmak için 7 gün beklemeniz gerekecektir. Yedi gün sonunda hesabınızı yeniden geçici olarak dondurabilirsiniz.

İnstagram dondurulan hesap ne zaman silinir?

Hesabı geçici olarak kapattıysanız, hesabınız hiçbir zaman silinmeyecektir. Eğer hesabınızı kalıcı olarak silmek, profilinizi tamamen iptal ederek tüm bilgilerinizin silinmesini istiyorsanız İnstagram hesap silme linkine gitmeniz gerekmektedir.

Instagram hesabı dondurunca ne olur?

Instagram hesabı dondurulduğunda profil ve hesabınızı hiç kimse göremez. Kısaca hesabınızı silmiş gibi olursunuz ancak Instagram’a ne zaman giriş yaparsanız o zaman hesabınız tekrardan aktif edilir. Hesabınızı dondurduğunuzda kullanıcı adınızı bir başkası alamaz.

Sonuç

İnstagram dondurma işlemini yukarıda detaylıca anlattım. Oldukça basit bir işlem. İnstagram hesabını dondurmak isteyenler kolayca bunu gerçekleştirebilir. Bu içeriği sosyal medyada paylaşarak insanların hesabını dondurmasına yardımcı olabilirsiniz.