Fotoğraf Düzenleme Programları (PC +10 Tavsiye)

Fotoğraf Düzenleme Programları (PC +10 Tavsiye)
Gönderi Tarihi: 07.02.2024

Fotoğraf düzenleme programı arayanlar için en iyilerini bir araya getirdim. Listede yeni başlayanlar ve profesyonel fotoğrafçılar için birbirinden güzel fotoğraf düzenleme programları (pc) var. Bunun yanı sıra bonus olarak en iyi fotoğraf düzenleme uygulamalarının da listesini konuya dahil ettim.

Akıllı telefonlar çıktı mertlik bozuldu. Şu sıralar akıllı telefonlar ve fotoğraf düzenleme uygulamaları sayesinde herkes fotoğrafçıyım diye geziniyor. Lakin ustalıkla fotoğraf çekip zorlu düzenlemeleri sadece profesyonel fotoğrafçılar bilir.

Ham fotoğraf, DSLR sensörünüz tarafından görülen işlenmemiş bir film gibidir. Fotoğraf düzenleme, çarpıcı bir görüntü elde etmek için pozlama, parazit azaltma, odaklama ve önemli nesneleri vurgulama gibi çeşitli şeylerin düzeltilmesini gerektirir.

Adobe’nin fotoğraf düzenleme programı herkes tarafından en iyisi olarak bilinir. Evet, Adobe Photoshop fotoğrafçılar tarafından sıklıkla kullanılır ancak buna alternatif olabilecek oldukça kolay kullanıma sahip fotoğraf düzenleme programları mevcut.

Bu rehberde, her türlü fotoğrafçının ihtiyaçlarını karşılayabilecek en iyi 10 fotoğraf düzenleme programını ele alacağız.

Başlayalım..

En İyi Fotoğraf Düzenleme Programı

1. Adobe Photoshop

fotograf duzenleme programi adobe photoshop
fotograf duzenleme programi adobe photoshop

MAC ve PC için en iyi genel fotoğraf düzenleme programlarından biridir. ”Adobe Photoshop” adı fotoğraf düzenleme ile eş anlamlıdır. Piyasada bulunan en iyi fotoğraf düzenleme programlarından biridir. Photoshop, tasarımcılar, sanatçılar ve illüstratörler de dahil olmak üzere tüm dünyada yaygın olarak kullanılan birincil araçtır.

Adobe Lightroom’un aksine Adobe Photoshop, tüm gelişmiş özelliklere tek bir pakette ihtiyaç duyan profesyoneller için titizlikle tasarlanmıştır. Rötuş, maskeleme, fotoğraf düzgünleştirme, iyileştirme ve benzeri çalışmaları rahatlıkla gerçekleştirebiliyorsunuz.

Adobe’nin fotoğraf ve resim düzenleme programı olarak bilinmekte olup gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Bu programda ustalaşmak demek gerçekten çok iyi gelir kapısına dönüşebilir.

2. Corel PaintShop Pro

en iyi fotograf duzenleme programi corel paintshop
en iyi fotograf duzenleme programi corel paintshop

Corel PaintShop Pro, yetenekli ve en iyi fotoğraf düzenleme programlarından biridir. Bazı fotoğrafçılar buna Adobe Photoshop alternatifi diyorlar, ancak diğerleri arasında Camera Shake Reduction, 3D modelleme, Faces Liquefy, ayrıntılı tipografi gibi Photoshop’un en gelişmiş amiral gemisi özelliklerinden yoksundur.

Ancak, etkili görüntü düzenleme için bir yazılım istiyorsanız, Corel PaintShop Pro kötü bir seçenek değildir. Sadece daha gelişmiş meslektaşları kadar iyi olmasını beklemeyin.

3. Skylum Luminar

fotograf duzenleme programi limunar
fotograf duzenleme programi limunar

Skylum Luminar, Adobe Lightroom’a mükemmel bir alternatiftir. Sonuç olarak, fotoğrafçılar arasında büyük popülerlik ile kullanılıyor.

Güçlü görüntü düzenleme özellikleri ile birlikte gelir. En son sürümü Luminar 4 daha hızlıdır ve hem Lightroom hem de Photoshop’un mükemmel bir karışımını sunar. Tek bir yazılımla her iki dünyanın da en iyisini elde edersiniz.

4. Adobe Lightroom

adobe lightroom fotograf duzenleme programlari
adobe lightroom fotograf duzenleme programlari

Adobe, fotoğraf düzenleme dünyasına giriş yapmaya ihtiyaç duymaz. Yıllar boyunca fotoğraf düzenleme programı güncellemelerinin yayınlanmasında öncü olmaya devam ediyor.

Adobe Lightroom, Adobe’nin bir başka güçlü resim düzenleme yazılımıdır. İdeal olarak, görüntülerini düzenlemek için daha basit ama yetenekli bir araç isteyen fotoğrafçılar için mükemmeldir.

Photoshop’un karmaşık ve göz korkutucu kullanıcı arayüzünün aksine, hem Lightroom Classic hem de CC, görüntü düzenleme için daha sezgisel ve kullanıcı dostu bir arayüz sunar.

5. Skylum Aurora HDR

aurora fotograf duzenleme programi
aurora fotograf duzenleme programi

Skylum Aurora HDR, hem doğal hem de çarpıcı görünen çekimler oluşturmak için görüntülerin verimli bir şekilde birleştirilmesini kolaylaştırır. Bağımsız bir uygulama olarak çalışır ve Adobe Photoshop gibi diğer araçlara aktarılabilir.

Ayrıca Apple’a fotoğraf uzantısı olarak da entegre edebilirsiniz. HDR görüntüler oluşturmak için kullanılan geleneksel yöntemlerin yanı sıra Aurora, fotoğrafçıların AI tabanlı bir araç aracılığıyla tek bir dosyadan HDR görüntüler oluşturmasını sağlar.

6. Canva

online fotograf duzenleme sitesi canva
online fotograf duzenleme sitesi canva

Canva, çarpıcı fotoğraf şablonları tasarlamanıza yardımcı olacak en popüler araçlardan biridir. Basit kullanıcı arayüzü, milyonlarca kişinin teknik bilgi olmadan grafikleri düzenlemesini sağladı. Online fotoğraf düzenleme uygulaması arayanlar için müthiş bir araç.

Kullanıcı dostu sürükle ve bırak editörü, fotoğraflarınıza birkaç katman eklemek için kullanılabilir. Ayrıca, sosyal medyada veya web sitenizde yayınlamak için fotoğraflarınıza kolayca yazı tipi ve diğer grafikler eklemenizi sağlar.

7. Pixlr Editör

pixlr editor online fotograf duzenleme
pixlr editor online fotograf duzenleme

Bu güçlü online fotoğraf düzenleme editörü, birkaç masaüstü fotoğraf düzenleme uygulamasından daha yeteneklidir. Pixlr, basit bir kullanıcı arayüzü ile etkileyici özelleştirme özellikleri sunan tam teşekküllü bir fotoğraf düzenleme web uygulamasıdır.

Tarayıcı tabanlı bir uygulama olmasına rağmen, görüntülerinde her yerden basit değişiklikler yapabilirsiniz.

8. Adobe Photoshop Elements

adobe photoshop elements fotograf duzenleme
adobe photoshop elements fotograf duzenleme

Adobe’nin fotoğraf düzenleme ekosistemine girmek isteyen profesyonel olmayan veya yeni başlayan biriyseniz, Elements mükemmel bir seçenektir. Adobe Photoshop Elements yeni başlayanlar için özel olarak tasarlanmıştır ve kullanımı kolay kullanıcı arayüzü ve güçlü fotoğraf düzenleme özellikleri ile birlikte gelir.

Profesyonel becerilere sahip olmadan Elements ile profesyonel düzeyde photoshop efektleri yürütebilirsiniz. Ayrıca temel fotoğraf düzenleme görevlerini büyük bir hızla gerçekleştirir.

9. Gimp

gimp fotograf duzenleme programi
gimp fotograf duzenleme programi

Gimp, GNU Görüntü İşleme Programı’nın kısaltmasıdır. Bu ücretsiz ve açık kaynaklı fotoğraf düzenleme programı, çarpıcı görüntüler oluşturmanıza yardımcı olabilecek profesyonel düzeyde özellikler ile birlikte gelir. Ayrıca geliştiricilerin kaynak kodunu değiştirmesine ve güncellenmiş sürümü dağıtmasına izin verir. Bu, gelişmiş sürümü sık sık yayınlamaya devam ettikleri anlamına gelir.

Ücretsiz fotoğraf düzenleme programı, yeni başlayan tasarımcılar, grafikçiler ve fotoğrafçılar için mükemmeldir.

10. Snappa

snappa online fotograf duzenleme uygulamasi
snappa online fotograf duzenleme uygulamasi

Snappa, bulut tabanlı bir fotoğraf düzenleme programıdır. Sosyal medya ilanları, pazarlama ve kişisel amaçlar için genellikle resim ve tasarıma ihtiyaç duyan profesyonellerin gereksinimlerini mükemmel bir şekilde karşılar.

Fotoğraf düzenleme aracı, bir projeyi daha hızlı bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olmak için farklı profesyonellerle işbirliği sunar. Ayrıca, Snappa’nın kullanıcı dostu arayüzü, fotoğrafçıların görüntülerini çarpıcı bir sanata dönüştürmelerini sağlar. Resimlerinize benzersiz efektler ve yeni boyutlar eklemenizi sağlar.

Fotoğraf Düzenleme Programı Hakkında SSS.

Fotoğraf düzenleme programı Türkçe dil desteğine sahip olduğunda kullanımı daha kolay geliyor olabilir fakat kaynakların yabancı dilde olmasından kaynaklı sorun yaşanabiliyor.

Fotoğraf düzenleme programları hakkında sıkça sorulan soruları bir araya getirerek yaşanılan sorunların çözümü hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlıyorum.

Profesyoneller fotoğrafları düzenlemek için hangi programı kullanıyor?

Profesyonel fotoğrafçılar genellikle fotoğrafları düzenlemek için Adobe Photoshop kullanır. Yazılım çok sezgiseldir ve herhangi bir işletme yüksek kaliteli fotoğrafları düzenlemek için gereken tüm araçlara ve özelliklere sahiptir.

Yeni başlayanlar için en iyi fotoğraf düzenleme programı hangisidir?

Fotoğraf düzenleme oldukça kolay bir işlemdir ve yeni başlayanların görüntüleri kırpmasına, döndürmesine, yeniden boyutlandırmasına ve kaydetmesine olanak tanır. Program ayrıca kullanıcıların fotoğraflarını geliştirmek için katmanlar, metin, şekiller ve filtreler eklemek de dahil olmak üzere çok sayıda görüntü özelleştirme yapmasına izin verir.

Yeni başlayan biriyseniz, kullanılacak en iyi fotoğraf düzenleme programı Adobe Photoshop’tur. Kullanımı kolay bir araçtır ve yeni başlayanların fotoğrafları düzenlemesine yardımcı olmak için online binlerce rehber vardır.

Photoshop’un ücretsiz bir sürümü var mı?

Photoshop 7 günlük ücretsiz deneme sürümü sunuyor ancak ücretsiz değil. Adobe Creative Cloud’a kaydolursanız, tüm Adobe araçlarına erişirsiniz ve bunun maliyeti aylık 52,99 ABD dolarıdır. Sadece Photoshop’u istiyorsanız, aylık $ 20.99’a mal olacak. Photoshop’a Gimp ve Pixlr gibi bazı ücretsiz alternatifler var, ancak bunlar o kadar profesyonel değil.

Photoshop ve Lightroom arasındaki fark nedir?

Adobe Photoshop, herhangi bir görüntüyü düzenlemenize ve ayrıntılı ayarlamalar yapmanıza olanak tanıyan bir araçtır. Diğer yandan. Adobe Lightroom, fotoğrafları düzenlemenizi, içe ve dışa aktarmanızı sağlayan platformdur. Her iki araç da birlikte kullanılabilir ve Adobe Creative Cloud’un (CC) bir parçasıdır.

Gimp Photoshop kadar iyi mi?

Gimp, Photoshop kadar gelişmiş değildir, ancak katmanlar, filtreler, eğriler ve daha harika özellikler sunar. Ancak, Photoshop endüstri standardıdır.

Microsoft’un fotoğraf düzenleyicisi var mı?

Windows 10, fotoğrafları görüntüleyen bir Fotoğraflar uygulamasına ve temel düzenleme özelliklerine sahiptir. Araç, görüntüleri geliştirebilir, kırpabilir ve döndürebilir ve resimlerinizi çekilen tarihe göre düzenler. Ayrıca, ücretsiz Fotoğraflar uygulaması fotoğraflarınızı e-posta ve sosyal medya aracılığıyla paylaşmanıza olanak tanır.

Mac’in fotoğraf düzenleyicisi var mı?

OS X, bazı iyi fotoğraf düzenleme özelliklerini içeren yeni bir Fotoğraflar uygulamasına sahiptir. Görüntüleri döndürme, kırpma ve boyutlandırma gibi basit görevleri yapabilirsiniz. Ayrıca yazı tipleri ve özel şekiller eklemenizi ve fotoğraflarınızı dışa aktarmanızı sağlar. Güzel bir özellik, tüm görüntülerin “tahribatsız” olmasıdır, yani görüntülerinizin eski sürümleri her zaman geri alınabilir.

Ücretsiz fotoğraf düzenleme programı var mı?

Ücretsiz fotoğraf düzenleme programı olarak paint 3d ve benzeri uygulamalar tercih ediliyor. Ayrıca canva, pixlr editör gibi online fotoğraf düzenleme araçları da bunlara alternatif olabilir.

Sonuç: Hangi Fotoğraf Düzenleme Yazılımını Seçtiniz?

Yukarıda bahsedilen tüm bu fotoğraf düzenleme programları kendi başlarına etkileyici özelliklere sahiptir.

Ancak, hangi fotoğraf düzenleme programının sizin için mükemmel olduğuna karar vermek, tercihinize, bütçenize, fotoğraf düzenleme becerilerinize bağlıdır.

# Tavsiye >> En İyi 5 CRM Programı, CRM Nedir?

Örneğin, GIMP, ücretsiz olarak güçlü bir fotoğraf düzenleme aracı arayan profesyoneller için en uygun seçenek olabilir.

Ancak, en iyi fotoğraf düzenleme özelliklerini elde etmek için nokta atışı yapmak istiyorsanız:

  • Adobe Photoshop
  • Corel Boyahane Pro
  • Skylum Luminar

Peki, hangi fotoğraf düzenleme programını seçtiniz? Aşağıdaki yorum bölümünde deneyimlerinizi aktarmayı unutmayın.