En İyi Granit Tencere Seti Tavsiyeleri

En İyi Granit Tencere Seti Tavsiyeleri
Gönderi Tarihi: 05.02.2024

En iyi granit tencere seti tavsiyeleriyle karşınızdayım. En iyi granit tencere markası hangisidir? Hangi tencereyi almalıyım? gibi sorularınıza cevap olabilecek şekilde kapsamlı bir araştırma yaparak bir liste hazırladım. Granit tencere seti almayı düşünen kadınlar için müthiş bir kaynak oldu.

Gerçek granit tencere nasıl anlaşılır bu içerikte onu da öğreneceksiniz. En iyi granit tencere seti ile hiç sorun yaşamayacağınıza eminim.

Granit tencereler, özellikle son 20 yıl içinde kullanımı epey yaygınlaşan sağlıklı, pratik ve estetik pişirme gereçleridir. Hassas yüzeyleri dolayısıyla bu tencerelerin ısıya ve çizilmeye dayanıklı, yüksek kaliteli gerçek granitlerden imal edilmiş olması gerekmektedir.

Bu kapsamda gerçek granit tencere modelleri, size oldukça uzun yıllar boyunca yararlanabileceğiniz sağlıklı deneyimler sunar.

En İyi Granit Tencere Seti Markaları

1. Karaca Granit Tencere Seti

en iyi granit tencere seti karaca
en iyi granit tencere seti karaca

İsviçre’de üretilen granit hammaddesi, tüm dünyaya KARACA markası adı altında satılmaktadır. Neden biogranit derseniz sağlıklıdır. İleri teknoloji ürünüdür. Üretimde kullanılan malzemeler sertifikalıdır, zararlı bir madde içermemektedir. Granit görünümlü güçlendirilmiş yüzeyi ile çizilmelere karşı olağanüstü dayanıklıdır. Maksimum yanmaz yapışmazlık sağlayan özelliğinden dolayı leke tutmaz ve kolay temizlenebilir. Muadillerine göre çizilmelere karşı 7 kata kadar dayanıklıdır. Bu sebeple en iyi tencere seti markaları arasında yer alıyor.

2. Emsan Granit Tencere Seti

emsan en iyi granit tencere seti
emsan en iyi granit tencere seti

Bu set ile pişirdiğiniz yemeklerin hiçbiri kolay kolay yanmaz ve yapışmaz. Ancak uzun süre ocakta yemek unutursanız yanık sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Bunun dışında herhangi bir sorunla karşılaşmamış olursunuz. Gıda ile temasa uygundur, Elde yıkanması tavsiye edilir. Yüksek ısıya maruz bırakılmadığı sürece ocakta pişen yemeklerde rahatlıkla kullanılabilir. Tencerelerde çizilme gibi sorunlara sebep olmaz. Günlük kullanım için uygundur. Bu sebeple en iyi tencere seti markaları arasında yer alıyor.

3. Taç Master Cook Granit Tencere Seti

Tac Master Cook Granit Tencere Seti
Tac Master Cook Granit Tencere Seti

Her zaman ayrıcalıklı görünmeyi sevenlerin tercihi Taç Master Cook, son derece estetik bir görünüme sahip. Kapakların yapısı ve tencere ağzına kapakların tam oturması, benzersiz bir yemek lezzeti oluşturmanıza yardımcı oluyor. Ayrıca, ürün içerisinde 4 farklı tencere ve 3 adet kapak var. Sosluk olarak kullanabileceğiniz görece derin tava / tencere, mutfağınızın favori parçası olacak. Bu sebeple en iyi tencere seti markaları arasında yer alıyor.

4. Schafer Rock Granit Tencere Seti

Schafer Rock Granit Tencere Seti
Schafer Rock Granit Tencere Seti

Yüksek puanlı kullanıcı yorumları ile dikkat çeken Schafer’in bu setinde 3 adet tencere, 3 adet kapak ve bir adet tava bulunmaktadır. Gerçek granit tencere arayanlar için Schafer mükemmel bir seçenek olabilir, çünkü ürünün iç yüzey kaplaması kaliteli bir granit. Kapakları ise tencereler ile mükemmel bir uyum içerisinde: Tam kapanıyor, oynama yapmıyor, buhar delikleri ise mükemmel çalışıyor. Slikon kol ve tencere tutacaklarına sahip olan bu set güvenli bir yemek yapma deneyimi sunacak. Schafer Siyah Rock Granit Setini satın alarak sağlıklı ve uzun ömürlü bu ürünü mutfağınıza ya da çeyizinize ekleyebilirsiniz. Bu sebeple en iyi tencere seti markaları arasında yer alıyor.

5. Gülsan Granit Tencere Seti

Gulsan Granit Tencere Seti
Gulsan Granit Tencere Seti

Sıra geldi Gülsan markasının eşsiz granit tencere setine. Bu set içerisinde biri 24 diğeri 20 cm’lik 2 derin tencere, 26 cm olan bir tane karnıyarık tenceresi ve 26 cm’lik de bir tava yer almaktadır. Farklı boyutlarda üretilmiş olan tencereler ve bir adet özel tavadan meydana gelen bu takım, bütün tencere gereksiniminizi tek başına karşılamayı başarıyor. Düz temperli camları aracılığıyla yemeğinizin hemen soğumadan, bütün lezzetinin içinde kalmasına olanak tanır. Böylece daha rahat bir şekilde lezzetli yemekler pişirirsiniz. Bu sebeple en iyi tencere seti markaları arasında yer alıyor.

Sıra NOMarkalarEniyiveucuz Puanı
1Karaca8.8
2Emsan6.8
3Taç4
4Schafer1.5
5Gülsan1.5
6Hisar1.2
7Korkmaz1.2
8Cem0.6
9Assos0.4
10Falez0.3
11Papilla0.3
en iyi granit tencere seti

Granit Tencere Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

 • En iyi granit tencereler epey bir ağırdır. Teflon ya da seramik tavalar gibi hafif olmadığından dolayı ele alındığında normalin üzerinde bir ağırlık hissi verir. Hafif olan ve ince yapıdaki tavalar granit olmayabilir.
 • En iyi granit tencerelerde pembe, beyaz ve gri tonlar orijinal renkler olduğu için bu tonlardaki granit tencereler daha güvenlidir. Dış kısmı kırmızı, mor, mavi gibi tonlarla hazırlanmış olan tencereler ise kaplama kısmı katkı maddeli ürünlerdir.
 • Granit oldukça ağır ve dayanıklı bir malzemedir. Granit ile hazırlanan tencerelerin 5 yıl ve daha uzun kullanım garantisi sunması ürünün kalitesini gösterir.
 • Granit tencere seçerken sap kısmını da en az granit maddesi kadar kaliteli bir üründen seçmek gerekir. Metal saplı ya da granit saplı tencereler diğer ürünlere göre daha kaliteli olacaktır.
 • Granit tencereler diğer tencerelere göre daha pahalı fiyatlardan satışa sunulur. Piyasa araştırması yapıldığında çok ucuza satılan granit ürünlere dikkat edilmelidir.

Granit Tencere Nasıl Kullanılır?

Granit tencerenizi yeni almışsanız kullanmadan önce:

 • Granit tencereler kullanımdan önce ılık bir su ile yıkanmalıdır.
 • Kullanım esnasında metal bir karıştırıcı kullanılmamalıdır.
 • Silikon, plastik ya da ahşap karıştırıcılar tercih edilmelidir.
 • Tencerenin genişliğine uygun bir ocak bölümü seçilmelidir.
 • Granit ürünleri sıcakken birden soğuk suya tutmamalı ve soğuk bir alana almamalıdır.
 • Granit tencerelerle hazırlanan yemekleri en fazla 3 saat kadar bu tencereler içerisinde tutmalıdır. Daha uzun süre kalması halinde yemekler zarar görebilir.
 • Granit ürünler mümkün olduğunca elde yıkanmalıdır. Bulaşık makinesinde yıkanacaksa özel yıkama ayarlarına uyulmalıdır.
 • Mikrodalga fırınlar içerisinde kullanılmamalıdır.

Granit Tencere Nasıl Temizlenir?

Granit tencereler kolay temizlenebilir özelliktedir. Yemek kalıntıları bir sünger yardımı ile temizlenebilir. Tel ya da farklı bir ürün kullanma gereksinimi olmadığı gibi granit tencereler için bulaşık deterjanı dışında ürünlerde kullanılmamalıdır.

#İlgili İçerik: En İyi Düdüklü Tencere Markaları

Granit tencereleri ılık suda temizlemek gerekir. Bulaşık makinesi kullanılacaksa granitin yıkama özelliklerine uygun derecelerde yıkama yapılmalıdır.

Granit Tencere Kullanmak Sağlığa Zararlı Mı?

Granit ürünler doğada bulunan granit taşından üretilmektedir. Granit taşı ise tamamen doğal minerallerden oluşur. Granit pişirme ürünleri ise sadece granit taşına şekil verme işlemlerinden geçerek hazırlanmaktadır.

Sağlığa zarar verebilecek herhangi bir kimyasal içermeyen granit ürünler sağlığa zararlı değildir. Ancak bazı granit ürünlerin içerisine eklenen kurşun, kadmiyum gibi zararlı bileşenler sağlık için zararlı olabilmektedir. Bu nedenle tamamen orijinal granit ürünlerin tercih edilmesine dikkat edilmelidir.

Granit Tencereler Çizilir Mi?

Granit taşı dış etkenlere karşı oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Granit tencerelerde bu dayanıklılığı hissettirir ve birkaç kaşık darbesi ile çizilmez. Ancak tencereye delici araçlar uygulamak çizilmesine neden olacaktır.

#İlgili İçerik: En İyi Döküm Tava Tavsiyeleri (+4 Öneri)

Çatal, bıçak gibi araçlar kullanılırken tencereye baskı yapılması sonucu çizikler kaçınılmaz olacaktır. Granit tencerelerde ufak tefek denilebilecek çizikler görülebilir. Bunlar sağlığa zararlı değildir. Fakat tencere içerisindeki çizikler çok fazla sayıdaysa ve derinse tencereyi değiştirmek gerekir.

Granit Tencere Özelliği Nedir?

Granit tencereler tanecikli ve doğal minerallerden oluşan granit taşından üretilmiştir. Granit hem tencerenin ham maddesi olurken hem de dış kaplama kısmının hazırlanmasında aktif olarak kullanılmaktadır.

Granit tencerelerin yapışma özelliği olmadığından dolayı temizlenmesi oldukça kolaydır. Isıyı bütün tencerenin içerisine eşit şekilde yaymasından dolayı pişirme konusunda oldukça başarılıdır. Yiyeceklerin her yerini eşit şekilde pişirir.

Yemek hazırlarken yağ kullanımını en aza indiren granit tencereler yanmaz ve yapışmaz.

Granit Tencere Mi Teflon Mu?

 • Granit tencereler sağlıklıdır ve herhangi bir kimyasal içermez.
 • Teflon tencerelerin içerisinde farklı kimyasal bileşenler bulunur. Sağlık açısından zararlı olabilir.
 • Granit yapışma yapmaz, yanmaz.
 • Teflonda yapışma durumu görülebilir.
 • Granit ağırdır ve sert olduğu için şekli değişmez.
 • Teflon tencereler hafiftir. Dışarıdan gelecek darbelerde şekli değişebilir.
 • Granit tencereler kolay kolay çizilmez ve kaplama denile kısımları soyulmaz, dökülmez.
 • Teflon tencereler kolaylıkla çizilebilir. Üst kısımda bulunan kaplama kısımlar zamanla dökülebilir.
 • Granit tencereler uzun ömürlü bir şekilde kullanılabilir.
 • Teflon tencerelerin kullanım ömrü kısadır.
 • Granit tencereler teflon tencerelere göre hem sağlık açısından hem de kullanım açısından daha avantajlıdır.

Granit Tencerede Yemek Lezzetli Olur Mu?

Granit tencereler ısının bütün kısımlara yayılmasını sağladığından dolayı pişirme konusunda oldukça başarılıdır. Tencerenin sadece alt kısımları değil yan kısımları da ısıyı başarılı bir şekilde yansıtır. Bu sayede pişirilecek olan yemekler kısa sürede ve daha kaliteli bir şekilde hazırlanmış olur. Yüksek ısıda dahi kullanılabildiği için yoğun ısı isteyen yemeklerin hazırlanmasında kullanılabilir.