Anket Doldurarak Para Kazanma: Güvenilir Anket Siteleri

Anket Doldurarak Para Kazanma: Güvenilir Anket Siteleri
Gönderi Tarihi: 03.02.2024

Anket doldurarak para kazanma artan dolar kuru ile birlikte belki de en iyi internetten para kazanma yöntemlerinden biri olabilir. Anket ile para kazanma sağlayan siteler arasında dolar ile ödeme yapanlar mevcut. Böylelikle dolar kurunun yüksek olması kazancınızı daha da arttıracaktır.

Fakat çoğu kişinin anket doldurarak para kazanma yöntemi ile ilgili olarak tereddütleri var. İnternetten anket doldurarak para kazanma doğru mu? Para kazanabilir miyim? Anketle para mı kazanılır? gibi soru işaretleri kafa karıştırabiliyor.

Anket doldurarak para kazanabilirsiniz.

Anket doldurarak para kazanma yorumları aklında bu tarz soru işareti olanlar için araştırma konularından biri haline geldi. İnsanlar artık daha önce bu yöntemle para kazanan kişilerin yorumlarına göre hareket etmeyi tercih ediyor.

Doğal olarak bu mantıklı bir hareket. Herkesin zamanı değerli ve kimse boşa kürek çekmek istemez. Bende anket doldurarak para kazanma sistemini test ettiğimden bu rehberi hazırlama gereği duydum.

En son ki aldığım ücretin üzerine 42 dolar daha kazancım oluşmuş. Aşağıya görselini bırakıyorum. Şuan 521,84 TL’ye tekabül ediyor.

anket doldurarak para kazanma
anket doldurarak para kazanma

Bu tarz anket sitelerinden paranızı çekebilmek için belirli bir sınır bulunuyor. Bazı anket siteleri 50 dolar eşiğine ulaşmanızı ister. Kazancınız 50 dolar ve üzeri bir tutara ulaştığında paranızı çekebiliyorsunuz.

Peki parayı hesabınıza nasıl aktaracaksınız?

Her anket sitesinin kendine has ödeme kanalları var. Bazılarından kazandığınız parayı Türkiye’ye aktarmanız için biraz uğraşmanız gerekirken bazılarında ise bu işlem daha basittir.

#İlgili İçerik: Evden Para Kazanmanın Kanıtlanmış 15 Yolu

Örneğin; benim kullandığım Ysense anket sitesinden 50 dolar kazancım olduğunda parayı Payoneer aracılığıyla alabiliyorum. Bunun yanında Paypal, Amazon bakiye çeki gibi alternatifleri de bulunuyor. Paypal Türkiye’de çalışmadığı için buradan işlem yapamıyorsunuz ama diğer kanalları kullanabilirsiniz.

para kazandiran anket siteleri ysense
para kazandiran anket siteleri ysense

Google anket doldurarak para kazanmak çok zor ve meşakkatli bir iş değil. Tabii ki size kolay para kazandırmaz. Sizi zenginde etmez. Fakat emek verirseniz hatırı sayılır bir gelire ulaşabilirsiniz. Buradaki tek önemli nokta dolar ve euro üzerinden kazanç sağlayabilmektir. O sebeple bu tarz güvenilir anket sitelerini tercih etmeniz gerekir.

Evet internetten anket doldurarak para kazanmanın işleyişi ile ilgili bilgi verdikten sonra en iyi anket sitelerini paylaşalım. Aşağıda en çok para kazandıran anket sitelerini bir araya getirdim. Bu siteleri kullanarak gelir elde edebilirsiniz. Ayrıca anket doldurarak para kazanma uygulaması arayanlar için de bir kaç tavsiyede bulundum.

Anket Doldurarak Para Kazanma: En İyi Anket Siteleri ve Uygulamalar

1. ySense

anket doldurarak para kazanma ysense 2022
anket doldurarak para kazanma ysense

ySense, Dünya’nın en popüler internetten para kazanma siteleri arasındadır. ySense ile birkaç farklı şekilde para kazanabilirsiniz. Bunlar; anketler, özel teklifler, görevler ve oyunlardır.

Daha önce clixsense olan site 2019 yılı Eylül ayı itibariyle adı ySense olarak değişmiştir.

Anket profilini doldurduktan sonra 1–2 gün size özel anketler gelmesini bekleyebilirsiniz. Ancak bu süre içinde görseldeki gibi her gün şansınızı deneyebileceğiniz anketler de yer alıyor. Gördüğünüz gibi eğer tamamlarsanız 1 dolar alacağınız anketler de mevcut.

#İlgili İçerik: İnternetten Para Kazanmak: +14 Kesin Yol

Anket doldururken sorulan ilk sorulardan biri “daha önce böyle bir ankete katıldınız mı ?” benzeri sorulardır. Bu sorulara her zaman hayır/katılmadım gibi cevaplar verin. Katıldım derseniz ankete devam edemezsiniz.

Anket doldururken olabildiğince tutarlı ve doğru bilgi vermeye özen gösterin. Örneğin bir ankette 35 farklı ankette 24 yaşındayım derseniz doldurduğunuz anketler onaylanmayabilir. Ayrıca yeni anketlerin daha önce doldurduğunuz anketlere göre geldiğini de unutmayın. 1 günde 10 $ kazandığım gün yarım saatte tam 8 anket tamamladım ve her anket diğerini bitirdikten sonra geldi. Bu sebeple anket doldurarak para kazanma siteleri arasında yer alır.

2. InboxDollars

guvenilir anket siteleri
guvenilir anket siteleri

Hızlı kayıt süreci ve basit kullanımı ile InboxDollars, bir puan sistemi değil, nakit ödül sistemi ile çalışır. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda para anketi olsa da ödülleri biraz düşük olabilir. Fakat gün boyunca düzenli birkaç ankete katılırsanız düşündüğünüzden daha iyi kazanç sağlayabilirsiniz.

Üye olmak ise 30 saniye sürer. İlk kayıt olduğunuzda 5 Dolarlık bir krediniz olur. Profil tamamlamalardan da para kazanırsınız. Size sunulan anketlerin listesini ve parasal karşılığını da sistemde görebilirsiniz.

InboxDollars’ın seveceğiniz bir yanı var. Çevrimiçi oyun oynama, e-posta okuma, video izleme ve düzenli olarak yapacağınız çevrimiçi alışverişler yapma karşılığında ödüller sunar. Amazon hediye kartı veya normal hediye çekleri ile de ödeme alabilirsiniz. Bu sebeple anket doldurarak para kazanma siteleri arasında yer alır.

3. Swagbucks

anket ile para kazanma
anket ile para kazanma

Swagbucks, çevrimiçi alışveriş yaparak, web’de arama yaparak ve video izleyerek puanlar kazanmanızı sağlayan eğlenceli bir ödül anket sitesidir. Para kazanmak için anket doldurarak para kazanmanın yanında bu tür eğlenceli şeylerle de kazanç sağlanabilir. Para için yapılan anketlerin zamanınıza değemeyeceğini düşünüyorsanız, Swagbucks arama motoru ile normal günlük web taramanızı yapabilirsiniz.

Bunları zaten yapıyorsunuz ayrıca aramalardan da kazanç elde edeceksiniz. Swagbucks üyeliği ücretsiz. Üye olduktan sonra görüşlerinizi paylaşmak ve Swagbucks puanları (SB) kazanmak için anketleri yanıtlamaya başlayabilirsiniz. Puanlarınızı ücretsiz hediye kartları ve nakit para olarak alabilirsiniz. Her gün on binlerce ücretli anket fırsatı sunan Swagbucks, mevcut en büyük ve yasal anket sitelerinden biri.

4. LifePoints

anket ile para kazanma siteleri
anket ile para kazanma siteleri

LifePoints, bir yıl içinde üyelerine 28 milyon dolara varan ödeme yapan dünya çapındaki en büyük influencer topluluklarından biridir. Kayıt olduğunuzda size 10 LifePoins’lik bir hoş geldin bonusu sunar. LifePoints’de diğer anket sitelerine oranla daha fazla ücretli ankete hak kazanabilirsiniz.

Bu, bir anket sitesine kayıt olurken dikkat edilmesi gereken bir husustur. Anketlerin süresi 10 dakika ya da daha azdır. Anket başına daha az kazanabilirsiniz ancak zamanınızın büyük kısmını bir anket için harcamaktan çok daha iyidir.

5. Survey Junkie

survey junkie
survey junkie

Facebook, Google hesaplarınızla ya da herhangi bir e-mail ile giriş yapabileceğiniz Survey Junkie, kullanımı kolay bir anket sitesidir. 10 milyondan fazla kullanıcısı var. 100 puan 1 dolar ve para çekebilmek için en az 1000 puan almanız gerekli. Türkiye’den şu anda katılım yok.

Yaş sınırı 13 olan bu siteye ABD, Kanada ve Avustralyalılar katılabiliyor. Ödeme eşiğine ulaşıldığında ise nakit veya ücretsiz hediye kartları olarak ödemeyi alıyorsunuz.

6. Branded Surveys

branded surveys
branded surveys

Çevrimiçi anketleri ve diğer görevleri tamamladıktan sonra size ödeme yapan Branded Surveys; kullanımı kolay, kullanıcı dostu ve kayıt işlemleri de oldukça hızlı. Kayıt olduktan sonra 100 puan, daha sonra tamamlaması birkaç dakika süren hızlı anketler için size 10–50 arasında puan kazandıran, sizi tanıyalım türünde anket soruları olacak.

Branded Elite sadakat programında ise anketlere katıldıkça Bronz, Gümüş ve Altın seviyelerine yükselirsiniz. Anketleri tamamladığınızda, arkadaş ya da ailenizi tavsiye etmek gibi görevleri tamamladığınızda puan alarak seviye atlarsınız. Daha yüksek seviyeler, daha iyi anket fırsatları ve daha yüksek kazanç potansiyeli sunar. Üyeler ne kadar çok anket alırsa o kadar çok kazanıyor. Branded Pay, sadece ABD’de kullanılır.

7. MyPoints

my points
my points

Tıpkı InboxDollars gibi MyPoints‘de anket yanıtlamak, video izlemek, hatta tatil rezervasyonu da yapmak gibi çevrimiçi etkinliklerle hediye kartları kazanmanızı sağlar. 10 milyondan fazla kullanıcısı vardır. 480 puan kazandığınızda 3 dolarlık hediye çekine çevirebiliyorsunuz. 15 bin 800 puan karşılığı ise 500 dolarlık hediye çeki.

1500 puana sahip olduğunuzda paranızı kredi kartınıza yansıtabiliyorsunuz. MyPoints şu anda ABD ve Kanada’da faaliyetlerin gösteriyor ve yeni kullanıcılarına 10 dolarlık Amazon hediye çeki veriyor. Bir dezavantajı sizi üçüncü taraf sitelerine yönlendirmesi. Kayıt yaşı ise 13. Türkiye’de sitenin bir ayağı yok, kayıt olmak için ABD merkezli siteyi kullanabilirsiniz.

8. Opinion Outpost

opinionoutpost
opinionoutpost

Düşük ödeme eşiği (100 puan=10 dolar) ve basit tasarımı olan Opinion Outpost, ücretli anketlere yani başlayanlar için oldukça kolay bir site. Puan sistemi üzerine çalışır ve PayPal hesabınıza nakit ve hediye kartları onu daha esnek hale getirir. Herhangi bir günde sunulan, oldukça yüksek sayıda ücretli çevrimiçi anketleri vardır ve birkaçına hak kazanma şansınızı artırabilirler. 17 yaşından büyük herkese açık olan siteden gelen e-mailleri zamanında açıp süresinde yanıtlamanız önemlidir. Bu sitede anketler genelde siyaset ve iş hayatı odaklıdır.

9. Pinecone Research

pione research
pione research

Pinecone Research, en çok rağbet gören sitelerden biri. Tamamlanması 15 dakika süren anketlerden anket başına 3 dolar kazanabilirsiniz. Bunun dezavantajı, erişiminin belli demografik bilgilere göre olmasıdır. Anket gönderimi, o sırda kimi hedeflediklerine bağlı olarak değişir.

Eğlenceli ürün testleri yapmanızı da sağlar. Anketler davetiyelidir bu yüzden ayda birkaç anket daveti fırsatı elde edersiniz. Katıldığınız anketlere hak kazanmanız garanti. Size her ay ön yeterlilik soruları gönderilir ve yanıtlarınıza uygun anketler size gönderilecektir.

Yani diğer pek çok anket sitesi gibi sizi bir sürü soru sorduktan sonra anketten diskalifiye etmez, zaman kaybetme endişeniz olmayacaktır.

10. Toluna

toluna

Toluna, markalar temasına dayalı bir anket uygulamasıdır; Anketleri, fikrinizin bilinmesine izin vermek ve şirketleri etkilemek için bir şans olarak kullanabileceğinizle övünüyorlar.

Uygulama üzerinden günlük piyangolara katılma şansı da var. Bu size bir milyon puan (yaklaşık 300 $) kazanma şansı verir. Bir de sosyal yönü var; çeşitli üyeler topluluktan hoşlandıklarını bildiriyor.

Bakiyenizi PayPal nakit transferi veya hediye kartı olarak alabilirsiniz. Yine de puanlarınızı çok fazla biriktirmemeye dikkat edin; kazandıktan sonra süreleri sona erer.