Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma
Gönderi Tarihi: 03.02.2024

Ziraat bankası sim kart bloke kaldırma işlemini bu rehberle birlikte kolay bir şekilde yapabileceksiniz. Ziraat Bankası ATM’lerinden işlem yaparken bazen sim kart bloke problemiyle karşılaşılabiliyor. Bu problemi bizzat deneyimlediğim için vereceğim bilgiler nettir.

Ziraat sim kart bloke kaldırma işlemlerini sadece müşteri hizmetleriyle kaldırmanız  şu an için mümkün değil. Ziraat bankasından almış olduğunuz bankamatik veya kredi kartınız mevcutsa ve kartınızın şifresini biliyorsanız sim kart blokenizi atmlerden kaldırabilirsiniz.

Banka kartınız yoksa veya kartınızın şifresini bilmiyorsanız ancak bir Ziraat Bankası şubesine giderek bloke olan sim kartınızı açtırabiliyorsunuz.

Ziraat Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Cep telefonu numaranızı farklı bir operatöre taşıdığınızda da sim kart değişikliği yapıldığından, aynı işlemleri uygulamanız gerekecektir. Ancak teknolojinin bu denli uygulandığı günümüzde, bankalardaki bloke işlemlerini gerçekleştirmek de oldukça kısa ve basit hale geldi. Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma işlemini ATM, ve Ziraat Bankası şubelerinden gerçekleştirebiliyorsunuz.

Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma işlemi en kolay ATM’ler üzerinden yapılmaktadır. Sim blokesine maruz kaldığınızda, herhangi bir Ziraat Bankası ATM’sine giderek banka veya kredi kartınızı ATM’ye takarak şifrenizi girmelisiniz. Şifrenizi girdikten hemen sonra ekranda karşınıza gelecek “Sim Kart Blokesi” uyarısını takip ederek sim blokesi kaldırma işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

# Ziraat Bankası ATM’sine kartınızla giriş yaptıktan sonra Diğer İşlemler ibaresine tıklayın.

ziraat bankasi sim kart bloke kaldirma
ziraat bankasi sim kart bloke kaldirma

# Sonra Bilgi ve Şifre İşlemleri ibaresine tıklayın.

ziraat sim kart bloke kaldirma atm
ziraat sim kart bloke kaldirma atm

# Daha sonra Sim Kart Bloke Kaldırma ibaresine tıklayarak Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

simkart bloke kaldirma ziraat
simkart bloke kaldirma ziraat

# En son olarak çıkan ibarede Evet butonuna tıklayın.

ziraat bloke kaldirma
ziraat bloke kaldirma

Tüm işlemler bu kadar. Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma işlemini ATM’den kolaylıkla halledebiliyorsunuz. Eğer yapamadıysanız aşağıdaki videolu anlatımı izleyebilirsiniz.

ziraat bankası sim kart bloke kaldırma

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma Müşteri Hizmetlerinden Nasıl Yapılır?

Eğer ATM üzerinden sim kart blokesini kaldıramadıysanız, müşteri hizmetlerine bağlanarak sim kart blokenizi kaldıramazsınız . Yapacağınızın işlemlerin zaman kaybından öteye gitmeyecektir. Atm’den yapamadığınız sim kart bloke kaldırma işlemi için banka şubesine gitmeniz tek çözüm. Bu menüde yönergeleri takip ederek rahatlıkla sim kart blokesi kaldırabilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası: 0850 220 00 00

Ziraat Sim Kart Bloke Kaldırma İnternet Bankacılığından Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası sim kart blokesi kaldırma işlemi İnternet Bankacılığı üzerinden de yapılmaktadır. İnternet bankacılığı üzerinde kredi veya banka kartı bilgilerinizi girerek, diğer güvenlik adımlarını tamamlayarak sim kart blokesini rahatlıkla kaldırabilirsiniz.

#İlgili İçerik: En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

Bazı durumlarda bu işlem İnternet Bankacılığı kullanmanıza engel olduğundan, işlemlerin en kolay çözüm yolu Ziraat Bankası ATM’leri ve Ziraat Bankası şubeleri olarak kabul edilmektedir. Bu iki yöntemi kullanarak hızlıca sim kart bloke kaldırma işlemi yapabilir ve işlemlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Sim kart blokesi kaldırmadan herhangi bir bilgi ve güvenlik SMS’i alamazsınız.

Ziraat Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi Neden Önemlidir?

Tek kullanımlık şifrenin gerekli olduğu her türlü işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için SIM kart blokenizi kaldırmanız gerekmektedir.

Tek kullanımlık şifrenin gerekli olduğu başlıca işlemler;

  • İnternetten bir ürün satın almak istediğinizde, Ziraat banka kartı ya da kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra tek kullanımlık şifre gönderilmektedir.
  • Herhangi bir faturayı online ödemeye çalışırken, güvenlik amacıyla müşterinin cep telefonu numarasına tek kullanımlık şifre iletilmektedir.
  • Bankanın Mobil uygulamasını kullanmak istediğinizde, giriş ekranında TC kimlik numaranız ve giriş şifreniz haricinde mesajla gönderilen güvenlik kodu sorulmaktadır.
  • Bankanın İnternet Bankacılığı sayfasına giriş yaparken de, aynı şekilde TC kimlik numaranız, giriş şifreniz ve tek kullanımlık şifre istenmektedir.

Sonuç

Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma işlemini 3 farklı yöntemle nasıl gerçekleştirebileceğinizi yukarıda ayrıntılı bir şekilde anlattım. ATM, Mobil Bankacılık ve İnternet Bankacılığı aracılığıyla kolaylıkla sim kart blokenizi kaldırabilirsiniz.