YouTube İçerik Fikirleri

YouTube İçerik Fikirleri
Gönderi Tarihi: 05.02.2024

YouTube içerik fikirleri ile ilgili müthiş bir rehber hazırladım. Bugünlerde sosyal medya oldukça aktif kullanılan bir platform. YouTube ise bunlardan sadece bir tanesi. YouTube video fikirleri fenomen olmak isteyen herkes için oldukça yararlı bir kaynak olacak.

Çok izlenmek, rakiplerinizden sıyrılmak için yaratıcı fikirlere ihtiyacınız var. Youtube videoları için içerik fikirleri adlı bu konum güzel bir rehber niteliğinde.

Hatta ilgilenenler için şunu söyleyebilirim ki, bu yazı youtube içerik fikirleri ve youtube içerik önerileri hakkında yazılan en iyi rehberlerden biridir.

Çünkü artık herkes video içerik üretmeye başladı. Sizi diğer video içerik üretenlerden ayıracak bir özelliğinizin olması gerekiyor.

Bu sebeple içerik ve vlog fikirlerine ihtiyacınız var. YouTube video konuları bu işte ilerlemeniz açısından oldukça önemlidir. YouTube’da en çok izlenen içeriklerden yola çıkarak fikir edinebilirsiniz elbette ama bu bir çözüm değildir.

Kendinize bir konsept belirlemeli ve o çizgide kararlı bir şekilde ilerlemelisiniz. Aşağıda Türkiye’de olmayan YouTube içerikleri de dahil olmak üzere gerçekten ilginizi çekebilecek içerik fikirlerini paylaşım. Hemen incelemeye başlayın.

Eğer dikkatlice incelerseniz youtube içerik önerileri konusunda gerçekten çok farklı tarz ve fikirler bulduğumu göreceksiniz.

YouTube İçerik Fikirleri Listesi

1. Şaka Videoları Kaydedin

youtube icerik fikirleri saka videolari
youtube icerik fikirleri saka videolari

Listemdeki ilk YouTube video fikri şaka videoları. Şaka videoları kaydetmek nispeten daha kolay görünse de oldukça zor olabilir.

Bir şaka videosu nasıl kaydedilir?

Bir şaka videosu kaydetmek için sokağa çıkmak istemiyorsanız, doğrudan evinizden veya ofisinizden başlayabilirsiniz. Bu videoları 1 Nisan günü gibi önemli bir olayda çekebilirsiniz. Bir iş arkadaşınızı şakalayın ve filme alıp YouTube’a koyun.

Renkli maskeler giyip onları rahatsız ederek oda arkadaşlarınıza bir şaka deneyebilirsiniz.

2. Çiftler İçin YouTube Video Fikirleri

youtube icerik fikirleri ciftler
youtube icerik fikirleri ciftler

Eşiniz veya partneriniz ile parodi videolarını oluşturmak, izleyici açısından oldukça komik olabilir. Bununla birlikte, tek zorluk rekabet olur, çünkü herkes parodi videoları hazırlıyor.

Bu yüzden diğerlerinden öne çıkmalısınız. En iyi fikirler kız arkadaşın veya erkek arkadaşın hakkında konuşmak olabilir, daha sonra konuyu genişletebilir ve film, müzik, moda vb.

3. Sevimli Bebek ve Hayvan

youtube icerik fikirleri hayvanlar
youtube icerik fikirleri hayvanlar

Yine parodi videoları gibi YouTube ve İnternet, sevimli bebek videoları veya hayvan videoları ile doludur.

Yeni başlayanlar için bu tarz YouTube videoları oluşturmak çok kolaydır, çünkü bunu doğrudan evinizden başlatabilirsiniz. Evcil hayvanlarınız veya çocuklarınız varsa, bu tür videoları kaydetmek sorunsuz olacaktır.

Ancak, kitlenizi etkilemek için olağanüstü hikaye anlatma becerilerine sahip etkileyici videolar oluşturmanız gerektiğini unutmayın.

4. Film İnceleme Videoları

youtube video fikirleri film inceleme
youtube video fikirleri film inceleme

Bu eğlenceli YouTube içerik fikri ile kesinlikle para kazanabilirsiniz. Son izlenen filmleri inceleyin ve filmdeki her sahnenin ve şarkının incelemesini yaparken bir video çekin. Filmin iyi olup olmadığı konusunda dürüst bir inceleme yapmanız gerekiyor. Ünlü olmak istiyorsanız yaratıcı olun. Genel içeriğe sahip bir video yüklemek kanalınız için yararlı değildir.

5. En İyi Restaurant Videoları

en iyi restoranlar youtube video fikirleri
en iyi restoranlar youtube video fikirleri

Bir gastronom iseniz ve düzenli olarak yeni restoranlar ve yemekler keşfetmeyi seviyorsanız, en iyi seçenekleri gösterebileceğiniz videolar çekmeye başlayın.

Burada özel bir şey yapmanıza gerek yok. Yeni lokantaları, barları, salonları vb. ziyaret etmeli ve menüleri ve hizmetleri vb. hakkında bir inceleme yazmalı veya video kaydetmelisiniz.

Hevesli bir gezgin ve yemek tutkunu olmalısınız.

6. Perakende Mağazalarını İnceleyin

youtube icerik fikri parakende magaza
youtube icerik fikri parakende magaza

Günlük yaşamınızda kullandığınız ürünlerle ilgili videolar çekmek de YouTube’dan para kazanmak için mükemmel bir fikir olabilir.

Reçel, yemeklik yağ veya diş macunu gibi ürünleri inceleyebilir ve düşüncelerinizi ifade edebilirsiniz. Çeşitli markalardan ürünlerin tarafsız bir incelemesini yapın ve yorum verirken dürüst olun.

Günlük olarak yeni bir ürün seçin ve üzerinde bir inceleme videosu oluşturun.

7. Ev İçi Videolar

ev ici vlog youtube video fikri
ev ici vlog youtube video fikri

Bu, oturma odalarını dekore etmeyi sevenler için mükemmel bir YouTube içerik fikri.

Oturma odanızın iç tasarımı, kullanılan çeşitli yatak veya yastık tasarımları, duvar dekorasyonu ve gardırobunuzda neler olduğu hakkında videolar oluşturabilirsiniz.

Her hafta en az üç video yükleyin.

8. Eğitim Videoları

egitim videolari
egitim videolari

YouTube’da video fikirlerinden biri de, ‘Nasıl Yapılır’ videoları veya belirli bir konuyu öğreten ‘Eğitici’ videolardır.

Örneğin, MS Excel’i biliyorsanız bunu anlatan bir video, veya photoshop kullanmayı biliyorsanız bununla ilgili içerikler oluşturabilirsiniz.

YouTube içerik fikirleri eğitim kategorisinde oldukça geniştir ve oldukça fazla video üretebilirsiniz. Her gün en az bir video yüklemeyi unutmayın.

9. Teknoloji

teknoloji videolari
teknoloji videolari

Akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar ve tabletler gibi teknoloji araçları yeni nesil kullanıcılar için her zaman büyüleyici.

En iyi youtube içerik fikirlerinden biri özellikle akıllı telefonlar, tabletler ve dizüstü bilgisayarlar olmak üzere teknoloji incelemeleridir.

Ayrıca, teknik incelemeyle ilgili bir kanal, kendi markanızı oluşturmak için ihtiyacınız olan daha fazla ziyaretçiyi çekmeye yardımcı olur. Birden fazla kanal aynı türde çalışırken, kitlenizi etkileşimde tutmanın heyecan verici yollarını öğrenin.

10. Ünlülerle Röportaj Videoları

unlulerle roportaj youtube icerik fikirleri
unlulerle roportaj youtube icerik fikirleri

Ünlüler herkes için her zaman göz alıcıdır. Ünlülerle bağlantı kurmaya başlayın ve onlarla etkileşimli bir röportaj videosu çekin. Yıldızların canlı röportajlarını çekerken, uygun şekilde giyindiğinizden emin olun ve onlara esas olarak zorlukları ve kariyerleri ile ilgili profesyonel sorular sorun.

Ünlü hikayeleri genel olarak trafik yaratır ve daha fazla takipçi, röportaj videolarını izlemek için YouTube’a akın etmeye başlar.

11. Oyun Videoları

youtube icerik fikirleri oyun videolari
youtube icerik fikirleri oyun videolari

Oyun becerilerinizi gösterin ve arkadaşlarınızla yeni oyunlar ve yorumları hakkında videolar kaydedin. Bir oyun oynarken canlı video görüntüleri veya bir video oyununun hikayesini anlatan videolar yayınlayın. Seviyeleri ve zorlukları tamamlamanın yollarını anlatan ilgili bir video oluşturun.

Bu tür videolar eğlencelidir ve doğrudan bu videolardan para kazanmaya başlayabilirsiniz.

12. Meydan Okuma

meydan okuma videolari youtube
meydan okuma videolari youtube

Bazı YouTube kullanıcıları için meydan okuma videoları çok çekicidir, ancak meydan okuma videolarının çekilmesi zor.

30 saniye içinde bir kase tavuk nugget yiyecek ya da hiç durmadan tam 2 litre kola içeceğiniz gibi bir meydan okumaya girmelisiniz, ya da önümüzdeki yedi gün boyunca uyumayacaksınız.

Bir meydan okuma ve bunu tüm dünyaya gösterme fikrinden hoşlanıyorsanız, bu temaya haftada en az bir video yükleyebilirsiniz

13. Haftalık Hızlandırılmış Videolar

haftalik hizlandirilmis videolar
haftalik hizlandirilmis videolar

Hızlandırılmış videolar, bir hafta veya bir gün içinde ne yaptığınızı açıklayan bir montaj oluşturduğunuz yerdir. Bu YouTube içerik fikirleri YouTube’da yaygındır ve bunlardan herhangi birini izlemeye başlarsınız ve bu videoları nasıl oluşturacağınızı öğrenirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey, bu videoyu piyasada zaten var olanlar gibi değil, yenilikçi bir şekilde oluşturmaktır.

Bu tür videoların oluşturulması genellikle zaman alır ve bu türden en az bir videonun yüklenmesi bir hafta boyunca yeterlidir.

14. İş Yaparken Kendinizi Filme Alın

youtube icerik fikirleri youtuber
youtube icerik fikirleri youtuber

Kendi arabanızı sürerken veya bir alışveriş merkezinde bir marka mağazasını ziyaret ederken kendinizi çekebilirsiniz. Yaşam deneyimlerini kitlenizle bir video şeklinde paylaşmak modaya uygun bir fikirdir.

Bu içeriğe dayalı olarak YouTube kanalınıza her gün bir video yükleyebilirsiniz

15. Açıklama Videoları Oluşturun

youtube video fikirleri aciklama videolari
youtube video fikirleri aciklama videolari

İzleyicilerin anlamasını kolaylaştırmak için anlaması veya açıklamak zor olan bir kavram bulun. Kullanıcılar, çeşitli konuları öğrenmek için kaynak görevi gördüğünden bu tür videoları YouTube’da arıyorlar.

Her gün bir video yükleyebilirsiniz.

16. İlginç YouTube Video Fikri

ilginc video fikirleri youtube
ilginc video fikirleri youtube

En sevdiğiniz konular hakkında ilginç gerçekler bulun ve videolarınızı bunun etrafında oluşturun. Bazı kanallar, aşina olmadığınız konu hakkında derinlemesine bilgi sağlar.

17. Yazarlar Hakkındaki Videolar

unlu yazarlar
unlu yazarlar

En sevdiğiniz yazarların video biyografisini yapın. Tek bir konudan ya da belki bir avuç konudan yazar seçebilirsiniz.

18. Yönetmenleri Kayda Alın

yonetmen videolari
yonetmen videolari

Birçoğumuz film meraklılarıyız, ancak çağımızın büyük beğeni toplayan yönetmenleri hakkında neredeyse hiçbir bilgiye sahip değiliz. Bu dünyada yaşayan insanların çoğu ‘Jurassic Park’ı gördü, ancak sadece birkaçı Stephen Speilberg’in geçmiş yaşamını biliyor.

Çeşitli ülkelerden belirli yönetmenlerin yaşam öykülerine derinlemesine dalın ve başarıları hakkında konuşun.

Her hafta en az üç video yüklemeyi deneyin.

19. Popüler Müzikler Hakkında İnceleme Videoları

müzik videolari
müzik videolari

Şu anda piyasada çok fazla trend olan bir şarkıya takıntılı mısınız? Çeşitli türlerin ve sektörlerin müziğinin ateşli bir dinleyicisi iseniz, müzik incelemeleri yapan bir kanal oluşturmak mükemmel bir fikirdir.

Bu segmentte haftalık olarak 4-5 video yüklemeyi deneyin.

20. Püf Noktalar

puf noktalar
puf noktalar

İnsanlar neler yapabileceklerinin farkında değiller. Diyelim ki kapı kilidinizi hırsızlara karşı daha güvenli hale getirmeye çalışıyorsunuz, ancak nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz. Bu gibi konulardaki videolar, birçok insanın ilgisini çeker ve YouTube’daki içeriğiniz milyonlarca görüntüleme ve takdir alır.

21. Mega Etkinliklerin Videosu

youtube icerik fikirleri konser
youtube icerik fikirleri konser

Müzik dinliyorsanız, bulunduğunuz bölgedeki canlı müzik konserlerine katılın ve deneyiminizi video kameranızda çekmeye başlayın. Spor tutkunuysanız, gidin ve stadyumlardaki canlı oyunları izleyin ve kalabalıktan insanlarla görüşün.

22. Kamu Yararı Üzerine Videolar Oluşturun

youtube video fikirleri hayat
youtube video fikirleri hayat

Aşırı kalabalık otobüsler veya metrolar, trafik kazaları, evsiz insanlar, sokak hayvanları, mitingler ve yaşam koşulları gibi acıklı yaşam koşulları ile ilgili videolar çekmek oldukça popüler olabilir.

Ayrıca, uyuşturucu kullanımı konusunda farkındalık yayan videolar yükleyebilir ve uyuşturucu bağımlılarıyla röportajlar yapabilirsiniz. Her hafta en az birkaç video oluşturmak için hızlı bir şekilde fikir edinebilirsiniz.

23. Doğuştan Gelen Yeteneğinizi Gösteren Videolar

dogustan yetenekler
dogustan yetenekler

Videolarınız aracılığıyla iç yeteneklerinizi göstermeye çalışın ve bunları YouTube’da yayınlayın. Yeteneğiniz, kitleniz için görsel olarak çekici videolar çekmenize yardımcı olacaktır.

Eğer iyi bir dansçıysanız, bir şarkının ezgileriyle dans ettiğiniz bir videoyu çekerek dans becerilerinizi sergileyin. Bir tasarımcıysanız, el sanatlarınız ve tasarımlarınızla ilgili videolar oluşturun.

24. İllüzyon ve Sihir Videoları

sihirbazlik youtube icerik fikri
sihirbazlik youtube icerik fikri

İzleyicilerinizi sihir becerilerinizle büyülemek istiyorsanız, o zaman illüzyonun her numarasını ayrıntılı olarak göstereceğiniz canlı oturumlar çekmeye başlayabilirsiniz.

25. Karaoke Videosu Kaydedin

karaoke youtube icerik fikirleri
karaoke youtube icerik fikirleri

En sevdiğiniz şarkının karaoke versiyonunu bulun ve birlikte şarkı söyleyin. Birden fazla araç, bu modda şarkı söylemenize yardımcı olacaktır. Şarkının karaoke versiyonunu söylerken video kaydedin. Ardından, YouTube kanalınıza gönderin.

26. Sanal Seyahat Rehberi Videoları

seyehat youtube video fikirleri
seyehat youtube video fikirleri

Bir seyahat meraklısıysanız ancak dünyayı dolaşmak için neredeyse hiç zamanınız yoksa, dünyadaki ünlü ülkelerin videolarını yapmaya başlayabilirsiniz. Videolarınızla, kitlenize belirli bir ülkede ünlü turistik sporların ne olduğunu, nerede yemek yiyebileceklerini, en iyi alışveriş merkezleri vb. gösterebilirsiniz.

Tek bir haftada 1-2 video yükleyebilir ve milyonlarca abone için sanal tur rehberi olarak hareket edebilirsiniz.

27. Bir Felsefe Videosu Hazırlayın

felsefe videolari
felsefe videolari

Hayat dersleri vermek, bilgi ve iletişim becerilerinizle izleyiciyi heyecanlandırmak istiyorsanız, takipçilerinizin hayatlarıyla ilgili videolar oluşturun. Onları çeşitli şekillerde etkilemeye çalışın.

Morallerini artırmak için konuşma oturumları düzenleyin.

28. Hikaye Anlatma Videoları

hikayeler youtube icerik fikirleri
hikayeler youtube icerik fikirleri

Kitlenizle paylaşmak için ilgi çekici bir hikayeniz var mı? Günlük yaşama uygun bir hikaye mi? Hikayenizi akıllıca bir video ile paylaşın. Bu YouTube video fikri, yaratıcılık becerilerinizi ve dil verimliliğinizi de içerir.

Karakterleri daha ilgi çekici hale getirmek için çalışmalısınız.

29. Kariyer Hakkında Derinlemesine Konuşun

kariyer youtube video fikirleri
kariyer youtube video fikirleri

Uzmanlığınız konusunda mükemmel bir deneyime sahipseniz, kariyer odaklı olacak ve izleyicilere kariyer dersleri verecek olan youtube kanalınıza başlayabilirsiniz .

Teknoloji alanında 15 yılı aşkın bir iş deneyiminiz olduğunu varsayalım, o zaman bu alanda mükemmel olmak isteyen öğrenciler için kariyer koçu olarak hareket edebilirsiniz. Bu bilgilendirici YouTube içerik fikri ile YouTube kanalınız aracılığıyla kariyer danışmanı olabilirsiniz.

Bu tür YouTube içerik fikirleri daha çok öğrencilerin dikkatini çekiyor.

30. Saç ve Makyaj Videoları

sac makyaj youtube icerik fikirleri
sac makyaj youtube icerik fikirleri

Bu YouTube video fikri yalnızca kızlar içindir. Bir güzellik uzmanıysanız ve başkalarına mükemmel saç modeli ve makyaj ile nasıl şık olunacağını öğretmeyi seviyorsanız, ‘maskara kullanmanın 7 yolu’, ‘piyasadaki en uygun fiyatlı eyeliners’ gibi stil ipuçlarına dayalı videolar yükleyebilirsiniz.

Kendi markanızı oluşturmaya çalışın çünkü orada birçok YouTube kanalı var ve diğerlerinden öne çıkmanız gerekiyor.

31. Yemek Pişirme ve Yemek Tarifi Videoları

yemek pisirme videolari
yemek pisirme videolari

Yine bayanlar için iyi bir youtube video fikri! Aşçılık ve bununla ilgili şeylere adanmış bir kanal başlatabilirsiniz.

İtalyan, Tayland, Çin, Türk, Akdeniz vb. Gibi tarifleri birleştirin. Füzyon tariflerini deneyin ve onlarla deney yapın. İki veya daha fazla kişiyi tadıma davet ederek şovunuzu daha canlı hale getirin.

Yemek pişirme yöntemlerindeki yenilikler ve kitlenizin önünde yeni şeyler denemek sizi rekabette öne geçirebilir.

32. Sağlık ve Fitness Videoları

fitness youtube video fikirleri
fitness youtube video fikirleri

Sağlık ve fitness videoları spor salonları ve yoga derslerinde çekilen videoları içerir. Sağlığımızdan giderek daha fazla haberdar olduğumuzdan, sağlık ipuçları ve egzersizler hakkında videolar oluşturun. İnsanlar artık sağlıklarını korumakla ilgileniyorlar.

Kilo verme ile ilgili ipuçlarını paylaşın ve videolarınızda yapılması gereken günlük egzersizleri gösterin. Bir ev antrenmanı gösterin ve interaktif bir sağlıklı yaşam koçu olun.

Bu nedenle, müziği arka plana dahil ederek eğlenceli sağlık ve fitness videoları oluşturmak, daha fazla görüntüleme elde etmek için avantajlı olacaktır.

33. Moda Videoları

moda youtube icerik fikirleri
moda youtube icerik fikirleri

Bir moda tutkunu ya da moda blogcusu iseniz, bir kanal oluşturmak ve moda ile ilgili videolar yüklemek şöhret ve para kazanmak için mümkün olan en iyi yoldur. Bu harika YouTube içerik fikirleriyle aynı anda biraz para kazanıyorsunuz.

Çeşitli kıyafetleri, ünlü markaların kıyafetlerini deneyebilir ve izleyicilere gösterebilirsiniz. Bu tür videolar aracılığıyla kitlenize moda tavsiyeleri sunabilirsiniz.

Videolarınızda markalarla iş ortaklığı yapabilir ve giysilerini tanıtabilirsiniz. YouTube içerik fikirleri arasında moda sektörü oldukça popülerdir.

34. Hayatınızdaki Bir Günün Video Turu

youtuber vlog
youtuber vlog

Bir başka harika YouTube video fikri, hayatınızda tek bir günde neler olduğuna dair. Tek bir YouTube videosu sayesinde çevrenizdeki milyonlarca kişiyle etkileşim kurabilirsiniz.

#Mutlaka İnceleyin: İnternetten Para Kazanma Yolları

Otobüs, taksi gibi toplu taşıma araçlarında seyahat ederken veya bir kafeteryada öğle yemeği yerken deneyiminizi çekmeye başlayabilirsiniz. Bu youtube video fikri, özellikle kızlar için büyük bir hit kazancı olacaktır.

Sonuç

YouTube içerik fikirleri listesini paylaştım. Fenomen olmak istiyorsanız hangi kategoriyi seçerseniz seçin işinizi çarpıcı ve azimle yapmayı sakın unutmayın!