Uygulama üzerinden para kazanma

Uygulama üzerinden para kazanma
Gönderi Tarihi: 31.01.2024

Mobil uygulamalar üzerinden para kazanma yolları başlıklı bu makalemde sizler için incelediğim bedava para kazanma uygulamaları hakkında bilgiler vereceğim.

Eğer android ya da ios işletim sistemine sahip bir cep telefonunuz varsa, o halde söz konusu uygulama mağazalarında çok çeşitli para kazandıran uygulamalar bulabilirsiniz.

Esasında para kazandıran uygulama bulmanız zor değildir. Android telefonlar için Google play market veya ios Apple telefonlar için Apple store üzerinde kısa bir araştırma yaparsanız para kazandıran (daha doğrusu para kazandırdığını iddia eden) yüzlerce uygulama bulabilirsiniz.

Önemli olan şey ise sadece para kazandırdığını iddia eden değil aynı zamanda gerçekten para kazandıran bir uygulama bulabilmektir.

Ek gelire ya da cep harçlığına ihtiyaç duyan, para kazanma yollarını arayan bir öğrenci olabilirsiniz. Aile bütçesine katkıda bulunmak isteyen ve bu amaçla para kazandıran uygulama arayan bir ev hanımı olabilirsiniz.

Akşamları ne iş yapsam da para kazansam diye ek iş arayan ek gelir arayan bir birey olabilirsiniz. Bu yazımız para kazanmak isteyen herkes için. Bu yazımızda gerçekten para kazandıran birkaç uygulama türünden bahsedeceğiz.

Para kazandırdığını iddia eden ancak bir şey kazandırmayan, boşa vakit harcatacak uygulamalara burada yer vermeyeceğiz.

Uygulama üzerinden para kazanmak mümkün mü?

Cep telefonunuza yükleyeceğiniz bir para kazandırma uygulaması üzerinden para kazanmanız gayet olası tabii ki. Ancak ne kadar uğraş ile ne kadar para kazanacağınız konusu cep telefonunuza yükleyeceğiniz uygulamanın türüne göre değişir.

Bazı uygulamalar çok uğraş karşısında az para kazandırırken bazı uygulamalar nispeten biraz daha az uğraşla ek gelir elde etmenizi sağlarlar.

Şimdi gelin para kazandıran uygulamaları kategorize edelim ve hangi tür uygulamaların gerçekten para kazandırabileceğini, hangi uygulamaların ise boşa zaman kaybı olabileceğini belirtelim.

Para kazandıran uygulama türleri nelerdir?

Uygulamalardan para kazanmak

Para kazandıran uygulama türlerini aşağıdaki şekilde başlıklar halinde ele alabiliriz:

 • Anket doldurarak para kazanma uygulamaları
 • Yürüyerek/koşarak/adım atarak para kazanma uygulamaları
 • Reklam izleyerek para kazanma uygulamaları
 • Görev yap para kazan uygulamaları
 • Para ödüllü para kazandıran bilgi yarışmaları
 • 2. el eşya satışından para kazandıran uygulamalar

Şimdi bu uygulama türlerinin her birini ayrı ayrı ele alalım ve hangi tarz uygulamaların ne kadar para kazandırdığını inceleyelim. Bu sayede sizler de hangi uygulamalar üzerinden para kazanılabileceğini, hangi uygulamaların ise para kazandırmayacağını öğrenmiş olacaksınız.

Uygulama üzerinden anket doldurarak para kazanma

Anket doldurarak para kazandıran uygulamalardan gerçekten para kazanabilirsiniz. Anket doldur para kazan uygulamaları arasında oldukça meşhur olanlar ve uluslararası firmalar da var. Fakat anket doldurarak para kazandıran uygulamalar genellikle anket başına 25 kuruş, 50 kuruş ve bazen de 1 TL gibi paralar verirler.

Ayda yaklaşık olarak 10 ya da en fazla 15 anket çıkar karşınıza. Bu da yaklaşık olarak aylık 15-20 TL gibi bir ek gelir elde etmek demektir. Ayda 15-20 TL yani birkaç simit parası zor kazanırsınız. Eğer uygulamada para çekmek için bir limit varsa mesela 100 TL bakiyeye ulaşmadan para çekmenize izin verilmezse o zaman işiniz çok zordur. Bir yıl ya da daha fazla süre anketlere katılım sağlarsanız belki 100 TL kazanır ve paranızı çekersiniz. Uğraşıp uğraşmamak size kalmış.

Uygulama üzerinden para kazanmak
Uygulama üzerinden para kazanmak

Örnek olması bakımında, Google ödüllü anketler para kazandırma uygulaması ile ilgili olarak mağazada bulunan birkaç kullanıcı yorumunu buraya yazayım ki hemen kısaca bir fikir edinebilesiniz. Bir kullanıcı şunu demiş: “Uygulamayı yıllardır kullanıyorum. Yurtdışı kaynaklı bir uygulama herşeyin fiyatı delice yükseliyor. Amerika kaynaklı dolar geliri olan bir firma ancak yıllardır anketlerden alınan para hiç artmadı hâlâ 50 krş -60 krş veriyor hâlâ. Bu konuda Google dan bir güncelleme bekliyoruz.”

Başka bir yorumda ise şu ibareler mevcut: “Aslinda uygulama güzel ama kuruş uzerinden odeme yapiyor tek sorun bu değil tabikide hadi diyelim 30 krş veriyosun falan okeyde neden 2 ayda 1 anket geliyor? Yani Google Play çok pahalı bir platform. Birçok uygulama Google Play bütçesiyle ödemeyi kabul ediyor, fakat herşey çok pahalı yani ya kuruş değil TL uzerinden odeme yapın yada anket arttırın”

Ödüllü anketler ile ilgili başka bir yorum: “Uygulama güzel bir uygulama oyunlara filmlere kitaplara kullanabiliyorsunuz ama 1 sorun var o da anketler çok yavaş geliyor 2,3 aya bı geliyor benimkiler. Ben bekleyemem onu 3,4 ay da bir geliyorsa uğraşamam diyenlere tavsiye etmıyorum ama ben beklerim o orda biriksin diyenlere tavsiye ediyorum anketlerde guzel sevdiğin tatlıları ulkeseri içeceği fln soruyor öyle çok özel şeyleri sormuyor beklerim diyen herkese tavsiye ederim. Bir de daha çok anket gelirse sevinirim beklemek çok sıkıcı”

Anket doldurarak para kazanma uygulamaları ile ilgili yorumlar bu şekilde. Siz kendi değerlendirmenizi yapın ve para kazanmak için bu tarz uygulamalar ile uğraşılır mı uğraşılmaz mı kararınızı verin.

Yürüyerek adım atarak para kazanma uygulamaları

Bu tarz uygulamalar kullanıcı adım attıkça veya yürüdükçe para kazandıran uygulamalardır. Atılan bin adım başına puan verirler. Kazandığınız puanları gerçek paraya dönüştürmek için size bol bol reklam izletirler. Bu aşamada zorluk yaşayabilirsiniz.

Binlerce adım atarsınız ancak karşılığında 0,0001 TL gibi kazanç görürsünüz, hem internetiniz boşa gider, kotanız harcanır hem de bol bol reklam izleyerek vaktinizi heba etmiş olursunuz.

Saatlerinizi hatta günlerinizi haftalarınızı bu iş için ayırırsınız ancak karşılığında bir şey kazanamazsınız. Dolayısıyla adım atarak para kazandıran uygulamaları ek gelir elde etmek isteyenlere önermiyorum. Para kazanmak isterken internet kotanızı da çabucak bitirir ve eldeki paradan da olabilirsiniz.

Yürüyerek (adım atarak) para kazandıran ve adım atarak para kazandırdığını iddia eden bazı uygulamalar hakkında yapılan yorumları da hemen buraya ekleyeyim. Bir kullanıcı yürüyerek para kazanma uygulaması hakkında şunu demiş: “Son güncellemeden sonra adımların 3/1 veriliyor. Tamamen haksızlık sadece zamanımız çalınıyor, ve izletilen videolar için 0.1 ile 1000 arası sweatcoin verilir deniliyor. Ama 6 aydır kullanmama rağmen sadece 1 kere 9 gördüm gerisi 0.1 0.9 oluyor genelde ben siliyorum uygulamayı. Yeni başlayan arkadaşlar başlamayın zamanınıza ve internetinize yazık”.

Adım at para kazan uygulamaları hakkında yapılan bir başka yorum ise şu şekilde: “Biriken parayi harcayacabilecegimiz bir yer yok. Çok inandırıcı gelmiyor açıkçası, sırf göstermelik trendyol hediye çeki boyner hediye çeki koymuşlar onlar da hep out of stock yani. Pop-up gibi her uygulamaya girişte de değişiyor ikisinden biri gözüküyor. Digital offers da da yoklar yani hahahah tamamen scam ya. Pil kullanimini kisitlamasam 2dk’da da yüzde 3 şarj yiyordu. Mining mi yapiyor napiyorsa artık bilemeyeceğim. GÜVENİLİR DEĞİLSİNİZ“. Bir diğer yorum da bu şekildeydi. Bu tarz uygulamalardan para kazanmak için siz de uğraşmak isterseniz kolay gelsin diyorum.

Uygulama üzerinden reklam izleyerek para kazanma

Reklam izleyerek para kazanma uygulamaları da yukarıda bahsettiğimiz adım atarak para kazanma uygulamaları gibidirler.

Size para kazandırma vaadiyle onlarca reklam izletirler, bu sırada internet kotanız sürekli reklam izlemekten dolayı çabuk bitmeye başlar. Onlarca hatta yüzlerce reklam izlersiniz ancak kazandığınız miktarı gördüğünüzde deliye dönersiniz. Çünkü günlerce haftalarca yüzlerce reklam izlemişsinizdir, internet kotanızı bitirmişsinizdir ancak kazandığınız para yalnızca 1 ya da 2 TL dir.

Dolayısıyla reklam izleyerek para kazandıran uygulamalar ne kadar çok reklam izlerseniz o kadar çok para kazanırsınız sloganıyla tanıtım yapmakta iseler de siz siz olun bu tarz uygulamalar hakkındaki yorumları okumadan bu işlerle uğraşmayın derim. Boşa kürek çekmiş olursunuz.

Reklam izle para kazan uygulamaları hakkında da oldukça fazla yorumlar mevcut, vakit buldukça buraya ekleyeceğim.

Uygulama üzerinden görev yaparak para kazanma

Görev yap para kazan uygulamaları yukarıda saydığımız uygulamalara göre nispeten daha iyidir. Android ya da ios mağazasında bu tarz uygulamalar pek çoktur. Görev yap para kazan uygulamaları gerçekten para kazandırır. Kazanacağınız para ise yerine getirdiğiniz görev türüne ve görev sayısına bağlı olarak değişir.

Görev yap para kazan uygulamalarında, kullanıcıya genellikle aşağıdaki gibi görevler verilir ve görevi yerine getirme karşılığında aşağıda yazdığımız paralar verilir.

Görev yaparak para kazanma uygulamasından nasıl para kazanılır?

 • Bir facebook sayfasını takip etme görevi – 20 kuruş
 • Bir tweeti retweet yapma görevi – 20 kuruş
 • Bir facebook gönderisini beğenme görevi – 20 kuruş
 • Bir facebook profilini takip et görevi – 20 kuruş
 • Bir instagram beğenisi yapma görevi – 20 kuruş
 • Bir youtube kanalına abone olma görevi – 30 kuruş
 • Bir youtube videosuna yorum yazma görevi – 40 kuruş
 • Bir web sayfasını ziyaret etme görevi – 40 kuruş
 • Bir web makalesine yorum yazma görevi – 50-90 kuruş

Yukarıdaki yazdıklarımız ve bunların dışında yine bunlara benzer birçok görev bulunmaktadır. Akıllı cep telefonuna sahip olan herkes bu görevleri kolaylıkla yerine getirebilir.

Görev yap para kazan uygulamalarından aylık 100 TL, 150 TL gibi sabit getiri elde edenler mevcuttur. Kazanacağınız para yerine getirdiğiniz görev sayısına ve türüne göre değişir. Yerine getirilecek olan görev ne kadar zaman alıcı bir görev ise o kadar çok para kazandırır.

Görev yap uygulamaları üzerinden para kazanabilmek için indirdiğiniz uygulamanın ve yapımcısının sağlam ve güvenilir ve kurumsal olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi halde paranızı çekememe gibi bir riskle karşılabilirsiniz.

Bilgi yarışması uygulaması üzerinden para kazanma

Para kazandıran bilgi yarışmaları da mevcuttur. Bunların içinde özellikle epey meşhur olanları da vardır. Ancak günümüzde artık para kazanma özelliklerini yitirmeye başlamışlardır denilebilir.

Yarışmak zordur, sorular zordu, jokerler parayla satılır, bazı uygulamalarda yarışmaya katılmak için katılım ücreti istenir ve benzeri zorlukları vardır. Son zamanlarsa para kazandıran ya da ödül kazandıran bilgi yarışması uygulamaları ile ilgili şikayetler bir hayli artmıştır.

Dolayısıyla bilgi yarışması uygulaması üzerinden para kazanma olayını sürekli ek gelir getirici bir yönteml olarak görmüyor ve tavsiye etmiyoruz.

2 el eşya satma uygulaması üzerinden para kazanma

İkinci el eşya satış uygulamaları vasıtasıyla da para kazanabilirsiniz. Bu tarz uygulamalar, uygulamayı cep telefonuna yükleyen kullanıcıya doğrudan para kazandırmazlar. Bir ürünün satışı için alıcı ve satıcıyı bir araya getirme işlevi görürler. Dolayısıyla bu tarz uygulamalar üzerinden para kazanabilmeniz için satılacak eşyalarınızın bulunması gerekmektedir.

Sadece 2. el eşya satışı değil sıfır eşya ya da ürün de satabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken şey ise parayı almadan ürünü teslim etmemektir. Çünkü bu tarz uygulamalardan dolayı dolandırılan kişi sayısı her geçen gün artmaktadır.

Bedava para kazandıran uygulamalar nelerdir?

Daha önce yazmış olduğum bir makalemde, para kazandıran uygulamalar hakkında oldukça geniş kapsamlı bilgiler vermiştim. Para kazandıran uygulamalar hakkında daha detaylı bilgi almak ve bedava para kazandıran uygulamaların isimlerini öğrenmek için o makaleme de göz atmanız faydalı olabilir. Hemen alt satıra ilgili makalemin linkini de ekliyorum. İyi okumalar dilerim.

Bedava para kazandıran uygulamalar: https://cantanrikulu.com/para-kazandiran-uygulamalar/