Ücretsiz Backlink Alabileceğiniz 100’lerce Site

Ücretsiz Backlink Alabileceğiniz 100’lerce Site
SEO
Gönderi Tarihi: 08.02.2024

Ücretsiz backlink alabileceğiniz yüzlerce siteyi bir araya getirdim. Kaliteli backlink listesi arayanların kanayan yarasına merhem olmak istedim. Doğal backlink kaynakları web sitenizin Google gibi arama motorlarında üst sıralarda yer almasını sağlayan yegane unsurlardır.

Aşağıda paylaşacağım ücretsiz backlink listesini kullanarak sitenize backlink anlamında değer katabilirsiniz. Backlink alma yöntemlerinden biride bu şekilde araştırılıp bir araya getirilen listelerdir.

Backlink almak gerçekten sitenizin arama motorlarında yükselmesini sağlar. Bu kaçınılmaz ve yeni bir düzenleme gelene kadar vazgeçilmeyecek bir yöntemdir. Aşağıdaki backlink kaynaklarını inceleyip sizde sitenize fayda sağlayabilirsiniz.

Ücretsiz Backlink Alma Siteleri

ucretsiz backlink
ucretsiz backlink

Ücretsiz backlink alabileceğiniz tüm siteleri paylaştım. Aralarında edu-gov sitelerde bulunmaktadır. Bilindiği üzere edu-gov devlet siteleri olduğu için çok kalitelidir.

Ücretli veya ücretsiz backlink alırken alacağınız sitenin değerlerinin iyi olmasına dikkat etmelisiniz. Değerlerden kasıt DA, PA oranları, site yaşı, güncelliği ve benzeri unsurları göz önünde bulundurmalısınız.

#İlginizi Çekebilir: Googleda Üst Sıralara Çıkmanın En Etkili 5 Yolu

Piyasada birçok çöp site mevcut. Açtıkları sitelere botlarla içerik çekerek insanlara backlink satışı gerçekleştiriyorlar. Bu tarz sitelerin ziyaretçisi ve kalitesi çok düşük oluyor.

DA Nedir?

da degeri
da degeri

Domain Authority yani alan adı otoritesi, Moz tarafından tasarlanmış bir algoritmayı kullanarak 1 ila 100 arasında skorla (1 kötü, 100 en iyisi) puanlanır. Domain otoritesi için şunları söyleyebiliriz:

1 – 19: Düşük (Not: site o yeni olabilir.)
20 – 29: Ortalama
30 – 39: İyi
40 – 59: Güçlü bir site
60 – 80: Çok güçlü bir site
81 – 100: Harika bir site!

PA Nedir?

pa degeri
pa degeri

Bir sayfanın aldığı Google+1 sayısı, Facebook Beğenileri, Twitter Retweet’leri veya LinkedIn gibi sosyal medya platformlarındaki paylaşımları, ilgili sayfaya bağlantı veren kök alanların sayısı gibi kriterler göz önüne alınarak oluşturulan Page Authority değeri, genel anlamda ve uzun vadede sitenizin genel otoritesini etkileyeceği için son derece önemlidir.

PA sorgulama işlemi de tıpkı yukarıdaki gibi DA sorgulama ekranından yapılmaktadır. Direkt olarak yazı adını yazmanız yeterlidir.

DA ve PA Nasıl Yükselir?

da pa nasil arttirilir
da pa nasil arttirilir

Moz tarafından kullanılan sıralama faktörlerini anlattıktan sonra Domain Authority ve Page Authority değerleri nasıl yükselir sorusunu cevaplayabiliriz. İşte DA ve PA değeri yükseltmek için yapmanız gerekenler:

– İyi bir domain seçmekle işe başlayın. Niş bir konuda site açıyorsanız, domainin anahtar kelime içermesi iyi bir tercih olabilir. Eğer kötü bir geçmişi yoksa eski ve güçlü bir alan adı satın almak isteyebilirsiniz, böylece alan adı yaşı oluşturmak zorunda kalmazsınız.

– Sayfa içeriğinizi SEO uyumlu hale getirin. SEO hem Google arama motoru sıralamasında hem de domain güçlendirmede önemli olduğundan, başlık etiketleriniz, resim alt etiketleriniz ve içeriğin kendisi de dahil olmak üzere sayfa içi SEO ayarlarınızı eksiksiz yapmanız gerekir.

– Makalelerinizde, ana anahtar kelimelerinizin varyasyonlarını geçirin. Kalıcı bağlantılarınızın kısa ve alakalı olmasını sağlayın.

– Düzenli olarak yayınlanan yüksek kaliteli içerikler oluşturun.

– Site içi bağlantılar kurun. Site genelinde ve yazı içi linklemeler ziyaretçileri bulmaya çalıştıklarına yönlendirerek kullanıcı deneyimini geliştirmeye yardımcı olur.

– Google Webmaster Tools’u düzenli olarak kontrol edin. Kötü veya zararlı herhangi bir backlink, alan adı otoritenizin düşmesine neden olabilir. Zararlı linkleri reddedin.

– Sitenizi mobil uyumlu hale getirin. Çok sayıda çevrimiçi kullanıcı, mobil cihazlar aracılığıyla internete erişmektedir. Web siteniz henüz mobil kullanım için optimize edilmemişse 1-0 geridesiniz demektir.

– Sayfa hızını arttırın. Düşük yükleme hızı, hemen çıkma oranınızı kötü etkiler.

– İçeriğinizi sosyal medya aracılığı ile tanıtın. Takip edenlerin içeriğinizi beğenmesini, paylaşmasını veya yorum yapmasını sağlayın. Sosyal paylaşım düğmelerini doğrudan web sayfalarınıza ekleyin.

Bir siteden backlink almadan önce aşağıda vereceğim sitelerden mutlaka analizine bakın. Sitenin google indexi, DA ve PA değerleri ne durumda öğrenin.

SEO Review Tools

CheckMoz

Kaliteli Backlink Almak Neden Önemlidir?

Kaliteli backlink almak Google gibi aram motorlarında sitenizin yükselişe geçmesini sağlar. Bu sebeple oldukça önemlidir. Sitenizin bilinirliğini ve otoritesini arttırmak için backlink çalışması yapılır.

Mesela edu, gov.tr, bel.tr gibi uzantılara sahip sitelerden backlink almak oldukça yararlıdır. Bu siteler yıllanmış ve resmi kuruluşlara ait oldukları için çok fazla önem arz etmektedir. Bu tür sitelerden alınan backlinkler oldukça kalitelidir ve sitenize doping etkisi yapar.