Türk Telekom Gizli Numaradan Arama Yapma

Türk Telekom Gizli Numaradan Arama Yapma
Gönderi Tarihi: 05.02.2024

Türk telekom gizli numaradan arama nasıl yapılır ya da sadece Türk Telekom değil diğer operatörlerden de yani Turkcell ve Vodafone gizli numaradan arama yapabilirsiniz, peki Turkcell Turk Telekom Vodafone gizli numaradan arama nasıl yapılır haydi öğrenelim bakalım.

Yaw bu arada erkek adam delikanlı adam gizli saklı işler yapmaz haa! Arayacaksan adam gibi ara ulan! Gizli numaradan aramak da neymiş? Delikanlı adam numarasını gizlemez, varsa bir diyeceği arar söyler, delikanlı adam kimseyi taciz etmez, gizliden aramaz, sapıklık yapmaz. 🙂 Şimdi sadede gelelim.

İnsanlar çeşitli sebeplerden dolayı zaman zaman gizli numaradan arama gerçekleştirmektedir. Gizli numara, karşıya numarayı düşürmemek ya da arayamayacağınız bir insanı aramak için kullanılabilir. Bu gibi durumlarda pek çok insan gizli numaranın ne olduğunu ve gizli numaradan nasıl arama yapılabileceğini araştırıyor. Bizler bu yazımızda operatörünüzden nasıl gizli arama yapabileceğinizi paylaşacağız. Paylaştığımız tüm adımları eksiksiz olarak uygulayarak Türk Telekom gizli numaradan arama gerçekleştirebilirsiniz. Adımlardan herhangi birini atlamanız durumunda numaranız karşı tarafa düşecektir. yani numaranız karşı tarafın telefonunda görünecektir. Bu nedenle tüm adımları eksiksiz olarak uyguladığınızdan emin olmalısınız. Peki, gizli numaradan arama nasıl yapılır?

Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır?

Türk Telekom hattı kullanıcıları gizli numaradan arama gerçekleştirmek için ilk adımda numarayı gizliye çevirmek için aşağıdaki adımları takip etmelidir. Ancak telefonun işlemcisi bu adımda oldukça önemlidir. Telefonunuz Android ise gizli numaradan arama gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekmektedir. Adımlardan herhangi birini atlamanız ya da yanlış yapmanız durumunda numaranız karşı tarafa düşecektir. Bu nedenle tüm adımları eksiksiz ve doğru bir şekilde uyguladığınızdan emin olmanız son derece önemlidir. Peki, Android kullanıcıları gizli numaradan nasıl arama yapabilir?

Android telefon kullanıcıları gizli numaradan arama gerçekleştirmek için;

  • İlk olarak telefonun ayarlar kısmına girmelidir.
  • Ayarlar sekmesine girdikten sonra ekranda yer alan seçenekler tuşuna tıklamalı ve ardından arama ayarları bölümünü seçmeniz gerekmektedir.
  • Tüm adımları eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra ek ayarlar bölümüne giriş yapmalısınız.
  • Ek ayarlar kısmında arayanın kimliğini seçerek bu kısımda bulunan numarayı gizle sekmesine giriş gerçekleştirmelisiniz. Bu adımda Android telefon kullanıcıları gizli numara ile arama gerçekleştirebilecektir.

Tüm adımları eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlamış olduğunuzdan emin olduktan sonra Türk Telekom gizli numaradan arama yapabilirsiniz. Bu yöntem sadece Türk Telekom için değil diğer tüm operatörler için geçerlidir.

Türk Telekom Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır?

Türk Telekom gizli numaradan arama gerçekleştirmek isteyenlerin uygulaması gereken birkaç adım vardır. Bu adımları uygulayarak dakikalar içerisinde numaranızı gizli numaraya çevirebilir ve arama gerçekleştirebilirsiniz. Sebebiniz her ne olursa olsun gizli numaradan arama yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz. Yazımızın bu kısmında Iphone kullanıcılarının numarasını gizli numaraya nasıl çevirebileceğine yer verdik. Sizler de bu adımları uygulayarak gizli aramalar gerçekleştirebilirsiniz. Iphone kullanıcıları numarasını gizli numaraya çevirmek için şu adımları uygulamalıdır;

Iphone üzerinden gizli arama gerçekleştirmek için;

  • İlk adımda telefonunuzun “Ayarlar” kısmına giriş gerçekleştirmelisiniz.
  • Giriş yaptıktan sonra menüde yer alan telefon sekmesine girmeli ve ardından aramalar bölümüne tıklamalısınız.
  • Burada bulunan “numaramı göster”e bastıktan sonra son bir aşama kalacaktır.
  • Son aşamada ekrana gelecek olan numaramı göster seçeneğini pasif hale getirmelisiniz.  Bu aşamadan sonra numaranız gizli hale geleceği için istediğiniz numarayı gizli numaradan arayabilirsiniz.

Neden Gizli Numara Olarak Arama Yapamıyorum?

Telefon üzerinden gizli bir şekilde arama gerçekleştirmek için arayacağınız kişinin gizli numaralara izin vermesi gerekmektedir. Karşı taraf gizli numaralara izin vermemişse aramanız gerçekleşmeyecektir. Bu nedenle arayacağınız kişinin hattının gizli numaralara açık olması son derece önemlidir.  Gizli numaradan arama gerçekleştirmek istiyorsanız telefonunuzun ayarlar kısmına giriş yaptıktan sonra  bu kısımda yer alan “Arama Kimliğimi Göster” sekmesini pasif hale getirmeniz ve kapatmanız gerekmektedir. Bu uygulama ile dakikalar içerisinde istediğiniz kişiyi gizli numaradan arayabilirsiniz. Ancak üst kısımda belirttiğimiz gibi arayacağınız kişinin hattının gizli numaraya açık olması gerekmektedir.

Türk Telekom Gizli Numara Karşı Tarafa Görünür mü?

Gizli numaralar çeşitli sebeplerden dolayı pek çok kişi tarafından sıklıkla kullanılıyor. Ancak gizli numara kullanmak isteyen ya da gizli numara ile arama yapmak isteyen kişiler “Türk Telekom gizli numara karşı tarafa görünür mü?” sorusunun cevabını merak ediyor. Numara gizleme adımları sırasıyla uygulanmadığında numaranız karşı tarafın telefonunda görünecektir. Bu nedenle bu gibi durumlarda numaranızın karşı tarafa görünmemesi adına oldukça dikkatli olmanız gerekmektedir. Numara gizleme adımlarını eksiksiz bir şekilde izlerseniz numaranız karşı tarafın telefonunda görünmeyecek ve ekrana “gizli numara” yazısı gelecektir. Yazımızın detaylarından “Türk Telekom gizli numara ile arama nasıl yapılır?” sorusunun cevabına ulaşabilirsiniz.

Gizli Numaradan Arayan Bulunur mu?

Gizli numaradan arayanlar nasıl bulunur sorusu, cevabı oldukça fazla kişi tarafından araştırılan sorular arasında yer alıyor. Sizler de sizi gizli numaradan arayıp rahatsız eden kişinin kim olduğunu ve numaranın kime ait olduğunu öğrenmek istiyorsanız birkaç adımda bu uygulamayı gerçekleştirebilirsiniz. Herkesin merakla araştırdığı ve kime ait olduğunu bulmak istediği gizli numaralar her geçen gün gelişen teknoloji sayesinde bulunabilmektedir. Eğer istemediğiniz halde aranıyor ve rahatsız ediliyorsanız telefonunuzu gizli aramalara kapatabilirsiniz. Bunun yanı sıra savcılığa giderek rahatsız edildiğinizi söylemeniz durumunda gizli numaranın kime ait olduğu bulunabilmektedir.  Vereceğiniz yazılı dilekçe sonrasında alanında uzman ekipler numaranın kime ait olduğunu belirleyecek ve gereken cezayı almasını sağlayacaktır. Sizler de bu yöntem ile sizi rahatsız eden gizli numaraların kime ait olduğunu bulabilir ve gerekenin yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra Türk Telekom ya da bir başka operatör fark etmeksizin numaranızı gizleyerek gizli aramalar gerçekleştirebilirsiniz. Unutmamanız gereken nokta numaranızın yasal işlemlerle açığa çıkarılabileceğidir. Bu nedenle her ne olursa olsun karşınızdaki kişiyi rahatsız edecek boyutlarda arama gerçekleştirmemelisiniz. Bunun dışında numaranızı gizleyerek gizli numara aramaları yapmanız mümkündür. Türk Telekom gizli numaradan arama yapma işlemi bu şekildedir.