Rakip Araştırması İçin Ters Görsel Arama Nasıl Kullanılır? Ters Görsel Arama Nedir?

Rakip Araştırması İçin Ters Görsel Arama Nasıl Kullanılır? Ters Görsel Arama Nedir?
SEO
Gönderi Tarihi: 07.02.2024

Yeni bir web sitesi oluşturduğunuzda, dijital görünürlük elde etmek için büyümeniz gereken ilk şey trafik akışıdır. Sitenizi arama motorlarında sıralamada çok önemli olan etki alanı yetkisini artırmanıza yardımcı olur.

Uzun soluklu bir süreç olan trafik alabilmek için çok sayıda blog yazmalı ve platformunuzda yayınlamalısınız. Bu nedenle, kitleyi web sitenize çekmek için başka metodolojileri benimsemeniz gerekir. Ve mümkün olan en iyi çözüm, geri bağlantı fırsatları bulmaktır.

Bu nedenle, reklamınızı backlink fırsatları aracılığıyla rezerve etmek için doğru türdeki sayfaları bulmak bir zorunluluktur.

Web’de geri bağlantı fırsatlarıyla büyümek için güçlü sayfaları nasıl anlayabilirsiniz? Endişelenmeye gerek yok; seni koruduk. Backlink platformlarını bulmak için rakip analizi yapabilirsiniz. Rakiplerinizin müşterilerini nasıl bulduklarını, onlarla nasıl başa çıktıklarını ve yayınlamak için ne tür içerikler paylaştıklarını öğrenmenize yardımcı olur.

Rakipleriniz hakkında gizli gerçekleri bulmak için çok çaba sarf etmeniz ve araştırma yapmanız size yardımcı olacaktır. Ancak görsel arama servislerinin yardımıyla işinizi çok daha kolay hale getirebilirsiniz. Bu teknolojinin nasıl çalıştığını ve hangi platformların en iyi hizmeti sunduğunu göreceğiz.

Resim Arama ve Rakip Analizinde Çalışıyor

Adından da anlaşılacağı gibi nispeten kolaydır. Bunun yerine, metinsel bir sorgu yerine web’de görüntü tabanlı bir aramadır. Bu işlemi gerçekleştirmek için rakibinizin başlığının ekran görüntüsüne sahip olmanız veya resimlerini çekmeniz gerekir.

Daha sonra herhangi bir görsel arama platformuna gidecek ve çektiğiniz resmi yapıştıracaksınız. Giriş düğmesine bastıktan sonra, ekranınızda bazı sonuçlar görünecektir. Sonuçların ardından, rakibinizin farklı platformlardaki varlığını kolayca takip edebilirsiniz. Sonuç olarak, geri bağlantı fırsatları elde etmek için iletişime geçebileceğiniz bazı siteleri hızlı bir şekilde anlayabilirsiniz.

Tüm platformlarda şans bulmak için bu uygulamayı kademeli olarak farklı arama motorlarında tekrar tekrar izlemeniz gerekir.

Ancak bir platformdan diğerine geçmek zaman kaybı olacağından bu çok zaman alabilir. Üstelik her platformda sıfırdan başlayacaksınız. Ancak, bir çıkış yolu, farklı arama motorlarını sürekli olarak değiştirmeden tek seferde keşfetmenize yardımcı olabilir.

Bazı çevrimiçi resimli arama tesisler bu hizmeti sağlar. Farklı arama motorlarındaki arama sonuçlarını yeni sekmelerde açmanıza olanak tanır. Bu sayede zamanı durdurup tekrar başlama ihtiyacı hissetmezsiniz. Üstelik böyle bir hizmeti aramanıza gerek yok.

Burada en iyi fotoğraf arama olanaklarından bazılarını tartışacağız.

Olağanüstü Çevrimiçi Görsel Arama Platformları

Bunlar, web’de bulunan en iyi çevrimiçi tersine çevirme resim arama hizmetleridir.

DupliChecker.com

Bu program, aynı anda altıdan fazla arama motoruna erişmenize izin vererek verimliliği artırır.gidebilirsiniz https://www.duplichecker.com/tr/reverse-image-search.php. Anahtar kelimeleri, fotoğrafları veya bir URL’yi kullanarak arama yapabilirsiniz. Bu hizmetin en beğenilen özelliği, bu siteye giriş yapmadan veya kayıt olmadan kullanabilmenizdir. Ek olarak, bu yardımcı programı kullanarak dünyanın her yerinden her tür cihaz ve işletim sistemini kullanarak sonsuz arama yapabilirsiniz.

SmallSEOTools.com

Bu görsel arama özelliğinin yardımıyla, resimle arama veya anahtar kelimeler ve resim URL’leri ile yapabilirsiniz ve resim arama işlemi bu fonksiyon sayesinde artık oldukça basittir. Bu platformun arama çubuğuna sorgunuzu girebilir ve geri bağlantı fırsatlarını bulmak için sonuçlarınızı almak için Google, Yandex veya Bing’den uygun arama motorunu seçebilirsiniz. Ayrıca, bu tesis yaklaşık 15 dilde mevcuttur, bu da onu dünya çapında çeşitli halklar için uygun hale getirir.

SearchEngineReports.net

Bu sitedeki görsel arama hizmeti, başka bir yardımcı resim bulucudur. Bu özelliği, rakibiniz hakkında faydalı bilgiler bulmanıza yardımcı olacak web’de benzer görseller bulmak için kullanabilirsiniz. Ayrıca, bu özelliği, sizin haberiniz olmadan birinin görüntülerinizi kopyalayıp kopyalamadığını ve bunları platformunuzda kullanıp kullanmadığını öğrenmek için de kullanabilirsiniz. Ayrıca, bir resimdeki tüm nesnelerin derinlik analizini de yapabilirsiniz.

Sonuç

Geri bağlantılar, bir web sitesinin geliştirilmesinde hayati bir unsurdur. Araştırmaya göre, arama motorlarında üst sıralarda yer alan sitelerin kredinize 3 kat daha önemli geri bağlantılara sahip olduğu bulundu. Bu nedenle, tersten görsel arama bir rakip analizi yaptığınızda, en iyi sonuçları elde etmek için doğru stratejiyi ve optimum araçları seçmeniz gerekir. Aksi takdirde, sonunda en yüksek puanları alamazsınız. Rakip analizinde resim arama ilgilenilen tüm yönleri kapsamaya çalıştık. Bu nedenle, bu makaleyi baştan sona beğenmiş olduğunuzu umabiliriz.