Para kazandıran oyunlar : sıralı tam liste

Para kazandıran oyunlar : sıralı tam liste
Gönderi Tarihi: 30.01.2024

Para kazandıran oyunlar bilgisayarda ve telefonlarda para kazanma imkanı da sunuyor. Dijital dünyanın imkân ve olanakları artarken, oyunlardan para kazanmak giderek çok daha kolay ve gerçekleştirmesi pratik bir hâl alıyor.

Kripto paraların dijital oyunlar ve platformlarla entegre hale gelmesi, oyun severleri heyecanlandırırken, dijital oyunlardan para kazanmak giderek daha da popüler hale gelen bir konu olma özelliği taşıyor.

Peki, sadece oyun oynayarak para kazanmak mümkün mü? Para kazandıran oyunlar listesi başlıklı yazımızda sizlere dijital oyunlar üzerinden nasıl para kazanabileceğinizi anlatırken gelir elde edebileceğiniz oyunlar konusunda sizleri aydınlatmaya çalışacağız. İşte para kazandıran oyunlar listemiz.

Gerçek Para Kazandıran Oyunlar: Dijital Oyunlardan Nasıl Gerçek Para Kazanabilirsiniz?

Gerçek para, kulağa tuhaf bir tabir olarak gelebilir. Ancak hiç de öyle değil. Metaverse ve diğer platformlar, dijital oyunlarla dijital para arasındaki çizgiyi giderek belirsizleştirmeye başlıyor. Belki de bu yüzden oyunlardan para kazanmak veya para kazandıran oyunlar konusu söz konusu olduğunda, “gerçek para” giderek daha çok alıştığımız bir hale geliyor.

Peki dijital oyunlardan nasıl ve be şekilde para kazanabilirsiniz. İnternete bağlı bir akıllı telefon, tablet veya pc ile para kazandıran oyunlar sizin yeni gelir kapınız olabilir. Tüm bunlara ek olarak günümüzde, dijital oyunlardan para kazanmanın pek çok yöntemi bulunuyor. Para kazandıran oyunlar ekşi sözlük gibi pek çok platformda da sık sık gündem maddesi olan bir konu.

Para kazandıran mobil oyunlar

Gelir elde etmenizi sağlayan oyunlar çok çeşitli olabilir. Temel olarak oyunun kendisine ek olarak internet bağlantılı bilgisayar veya tablete / telefona ya da pc’ye sahip olmanız yeterlidir. Biraz tecrübe, araştırma ve sabır ile pek çok farklı şekilde oyundan para kazanmak mümkün olabilir.

Sizler için dijital oyunlardan nasıl para kazanılır başlığı ile çeşitli yöntem ve uygulanan modellerden söz edeceğiz. Ancak çoğu yöntem ve oyuna rağmen, ciddi paralar kazanmak istiyorsanız sabır ve tecrübeye ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Peki, nasıl oluyor da oluyor? Oyunlardan para kazananlar bunu nasıl yapıyorlar?

İçerik Üreticisi Olarak Oyunlardan Para Kazanmak

Youtube başta olmak üzere Twitch gibi pek çok online platform, sizlere oyun videoları ile para kazanma olanağı sunuyor. Kaleminiz ve yazma tecrübeniz varsa, dilerseniz çeşitli oyunlar hakkında ipucu, tanıtım, nasıl yapılır, haber yazarak da oyunlar – mobil oyun içerikleri veya Steam oyunları hakkında içerik meydana getirerek para kazanabilirsiniz.

Dijital oyunlardan para kazanırken elbette video düzenlemek veya da SEO uyumlu içerikler yazmak gibi çeşitli başka konularda da bilgisiz olabilirsiniz. Bunun için arkadaşlarınızdan yardım alabilir veya kendiniz öğrenerek video veya dijital oyun makalelerinizi düzenleyerek gelir elde edebilirsiniz.

İçerik üreterek mobil oyunlar veya pc oyunları üzerinden para kazanmanız mümkün. İnternet ülkemizdeki ve dünyadaki pek çok oyuncu için son derece önemli bir kaynak. Başta Multiplayer Online Oyunlar (PUBG Gibi) hakkında ipuçları, yöntem ve açıkları değerlendirmek herkes için önemli.

Özellikle multiplayer online oyunlar, mobil oyunlar hakkında oluşturacağınız içerikler için yine internetin kendisinden faydalanabilirsiniz. İngilizce biliyorsanız, düyadaki pek çok kaynaktan faydalanabileceğiniz gibi, dijital oyunlar, mobil oyunlar veya konsol oyunları hakkındaki içerikleriniz üzerinden de para kazanma işlemi mümkün.

Oyun oynayarak para kazanmak mümkün

İçerik üreterek oyun videoları veya yazılı oyun içeriklerinden para kazanmak için, popüler oyunları ve özellikle video düzenlemeyi öğrenin. Elbette bir pc oyunu / mobil oyun hakkında uzman olmanız da gerekiyor.

Oyun videoları, oyun makaleleri ve benzeri içerikler için internetten ücretsiz görsel bulabilir, metin veya videolarınızı kolayca düzenleyebilir, SEO uyumlu yazım araçlarından faydalanabilirsiniz. Youtube Gaming, Twitch ve oyunlarla ilgili siteler, oluşturduğunuz dijital oyun içeriklerinin en büyük müşterileri olacak ve sizden güncel kalmak adına sürekli içerik talep edeceklerdir.

Mod veya Dil Desteği ile Dijital Oyunlardan Para Kazanmak

Yatırımsız para kazandıran oyunlar sayesinde, sadece bir bilgisayar veya mobil telefona, internet bağlantısına ve para kazandıran oyunlar listesindeki bir oyuna sahip olmanız yeterli. Oyun oynayarak para kazanmak, bugün gençlerin severek gerçekleştirdikleri en önemli eylemlerden bir tanesi.

Bunun için oyunların beta testleri için yorum yapabilir, programcılığa meraklıysanız çeşitli modlar yazabilir veya oyun firmalarının dil destekleri için tercümanlık yapabilirsiniz. Günümüzde basit mobil oyunların arasında reklam alarak da para kazanmak mümkün.

Ancak, çoğu zaman oyun programlama süreci fazlaca İngilizce, boş zaman ve sabır gerektiriyor. Minecraft, Roblox, Counter Strike gibi oyunlar için modlar yazarak veya RPG oyunları için oyun firmalarına tercümanlık hizmeti vermek, sadece gelir elde etmenizi değil aynı zamanda dijital oyun yapımcılığı konusunda da sizleri ciddi anlamda geliştirebilir.

Para Kazandıran Oyunlar: Karakter, ITEM ve Seviye Satışı İle Gerçek Para Kazanmak

Para kazandıran oyunlar, oyunlardan gerçek para kazanmak isteyen gençlerin ilgi gösterdikleri konulardan. Ancak para kazandıran mobil oyun veya para kazandıran pc oyunu, farklı anlamlara gelebilir.

Örneğin, çeşitli içerikler oluşturarak oyunlardan para kazanmak istiyorsanız, PUBG veya World Of Tanks, Word Of Airplanes, Fortnite, Leauge Of Legends, World Of Battleships, Counter Strike Global Offensive, Minecraft ya da Roblox Oyunları ya da Clash Of Titans gibi oyunlar, kelimenin tam anlamı ile “para kazandıran” oyunlar arasında gelir.

Çünkü tüm dünyadan oyuncular, başkaları ile oynadıkları bu oyunlarda başarılı olmak için sürekli içerik tüketmek zorundalar.

Sizler de popüler ve çok oyunculu oyunlara odaklanarak oyunlardan para kazanabilirsiniz. Ancak oyunlardan para kazanma süreci, sadece oyun içerikleri veya da oyun yapım / pazarlama süreçlerindeki katkı ile gerçekleşmeyebilir.

Dijital dünya ile yaşadığımız fiziksel dünyanın arasındaki ince çizgi giderek daha belirsizleşiyor. Dijital dünyadaki gelişmiş bir “karakter”, “Item – Obje” veya gelinen bir seviye, ya da multiplayer oyunlara adanmış bir server – sunucu dahi ciddi anlamda para kazandırabiliyor.

Peki, bunlar hangi oyunlar? Oyunlar ücretsiz mi? Karakter veya Item satarak nasıl oyunlardan para kazanabilirim? Gelin, bu soruların cevaplarını birlikte verelim.

Para Kazandıran PC Oyunları Listesi

Para kazandıran oyunları PC – mobil oyunlar veya içerikle para kazandıran / item satışı üzerinden gelir sağlayan oyunlar olmak üzere iki temel kısma ayırabiliriz. Dijital oyun içerikleri üzerinden para kazanmak istiyorsanız, özellikle popüler online oyunları iyi takip etmeli ve oyunlarda neredeyse ustalık seviyesinde uzmanlaşmalısınız.

Item – Obje veya karakter / seviye satarak oyunlardan para kazanmak için Metin2, Second Life, CS GO, Leauge Of Legends, Pokemon Go gibi oyunlar çok daha idealdir. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan özel listelere geçelim ve hepsini ayrı ayrı sizlerle paylaşmaya başlayalım.

Para kazandıran oyunlar listesi

Para Kazandıran PC Oyunları Listesi

PC oyunlarından para kazanmak isterseniz STEAM gibi platformlardaki popüler oyunları incelemeyi düşünebilirsiniz. Among Us, Leauge Of Legends veya Cyperpunk 2077 gibi oyunları inceleyerek kendi içeriklerinizi yazabilir veya oyun videolarından gelir elde edebilirsiniz.

Dilerseniz, oyun geliştirme ve pazarlanma süreçlerinde de bulunmak tamamen sizin yetenek ve ilgi alanlarınıza kalıyor. Oyun firmalarına Steam üzerinden ulaşabilir, video düzenlemek için ekran kaydı yazılımları için satın alma yapabilir veya indie game developer’lar ile iletişime geçerek tercüme, içerik yazabilirsiniz.

Oyun programlamak ve Steam’de satışa sunmak, seçebileceğiniz bir başka yol ve dilerseniz mobil oyunlar için de yapabilirsiniz

Karakter geliştirmek, Object – ITEM veya karakter satışı da, günümüzde oyunlardan para kazanmak için tercih edebileceğiniz bir başka yol. Metin2, Second Life gibi RPG oyunlarının karakterleri Dolar üzerinden çok yüksek fiyatlara satılabiliyor.

Benzeri bir şekilde, Counter Strike Go oyunundan elde edebileceğiniz skin ve bıçaklar, skin setleri ve kıyafetler, silahlar ve nesneler sizlere ciddi anlamda gelir sağlayabilir. Peki, dijital karakter satarak oyunlardan para kazanmak için hangi pc oyunlarını tercih etmelisiniz? İşte para kazandıran oyunlar listemiz:

Metin2: Popüler bir RPG Oyunu olan Metin2, geliştirdiğiniz karakterleri veya elde ettiğiniz nesne ve objeleri satarak para kazabileceğiniz para kazandıran oyunların başında geliyor. İçeriğimizin ilerleyen kısımlarında, nesne veya karakter satarak para nasıl kazanılır sorusuna daha detaylı cevap vereceğiz.

DOTA: Dota, Metin2’de olduğu gibi geliştirdiğiniz karakterleri veya elde ettiğiniz objeleri satarak para kazanabileceğiniz bir başka RPG Oyunu olarak karşımıza çıkıyor.

Second Life: Oyunculara yepyeni, tamamen dijital bir dünya sunan Second Life, diğer Multiplayer oyunların gölgesinde kalsa da hala oldukça popüler. Oyunda elde ettiğiniz varlıkları dilerseniz gerçek dünyada gerçek paralara satabilirsiniz. Second Life için “Metaverse” in ilkel bir versiyonu denebilir.

Counter Strike GO: Birinci kişi görüş açısından aksiyon ve stratejinin hüküm sürdüğü oyundan para kazanmak için, elde ettiğiniz özel skin setlerini ve diğer objeleri satın. CS Go aynı zamanda içerik üretmek, e-spor müsabakalarına katılmak ve canlı yayın maçları için de son derece ideal bir pc oyunu olma özelliği taşıyor.

Leauge Of Legends: Dijital bir karakter için 10.000 Dolar ödenmesi, kulağa garip gelebilir. Ancak oldukça mümkün. LOL olarak da bilinen oyunda, sabırla geliştirdiğiniz karakteri satışa çıkarın. Böylece dijital oyunlardan gerçek para kazanma hayaliniz gerçek olsun.

Team Fortress 2: CS GO’ya benzerliği ile dikkat çeken oyunda, kazandığınız Steam Ödüllerini satarak para kazanabilmeniz mümkün. “Steam Başarı Ödülleri” temel olarak, diğer oyuncuların gözünde daha iyi veya güvenilir olmanızı sağlayan rozetlerdir. Bu ödül ve rozetler, sizlerin oyun hakkında ne kadar tecrübe sahibi olduğunuzu gösterir. Bununla beraber Steam Başarıları / Steam Rozetleri gerçek para karşılığı olan dijital varlıklar arasında yer alıyor.

Para kazandıran oyunlar listemizin diğer üyeleri arasında ayrıca Dollar Candy, Rust, Minecraft (burada yaptığınız bir ev veya kuleyi / özel bir makineyi satarak para kazanabilirsiniz), Depth, Exodus 3000, H1Z1 (eskisi kadar popüler değil) gibi farklı oyunlar yer alıyor. Oyunları oynadıkça ve tecrübe kazandıkça elde ettiğiniz varlıkları gerçek paraya dönüştürmek ise size kalıyor.

Para Kazandıran Mobil Oyun Listesi

Para kazandıran mobil oyunlar, günümüzün en çok merak edilen konularından bir diğeri. Genellikle mobil oyunlardan para kazanma işlemi, yukarıda sıraladığımız şekillerde gerçekleşebilir. Bir mobil oyunun geliştirilmesine / pazarlanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Kendi basit “hyper casual” mobil oyununuzu uygulama marketlerinde satabilir veya inceleme yazısı – inceleme videosu, canlı yayın, e-spor müsabakaları gibi yollardan para kazanabilirsiniz. Mobil oyun üreticileri, sizlerin mobil oyun yorumlarınız için dahi ödeme yapmaya hazırlar. Ancak elbette, mobil oyunlardan gerçek para kazanma yollarının hepsi bunlar değil. 

Mobil oyunlarda hesap, pin, obje veya karakter satarak da para kazanabilirsiniz. Mobil oyun dünyasında da skin ve objeler gerçek paraya dönebiliyor. İşte günümüzde para kazandıran mobil oyunlar listemiz.

Clash of Clans: Clash of Clans, basit bir mobil oyun olmasına karşın, deneyimli bir oyuncuysanız hesabınızı veya geldiğiniz seviyeyi satarak para kazanabileceğiniz oyunlar arasında geliyor. Ülkemizdeki çeşitli ilan sitelerinde de deneyimli oyuncu hesapları yüksek fiyatlardan alıcı buluyor.

Pokemon Go: Elde ettiğiniz Pokemon’ları takas edin veya satın. Nintendo’nun mobil oyun severlere armağanı olan oyun, sizin yeni gelir kapınız olabilir.

PUBG: Oyunda elde ettiğiniz skin setlerini, kıyafet, silah ve objeleri ilan sitelerinde satarak para kazanabilirsiniz. Üstelik sadece ülkemizde değil, diğer ülkelerde de.

Call of Duty Mobile: Call Of Duty mobile, tıpkı CS:GO veya Fortnite gibi oyundan para kazanma fırsatı sunuyor.

Gerçek Para Kazandıran Diğer Mobil Oyunlar Hangileri?

Bingo Cash, Pool Payday gibi mobil oyunlardan da para kazanmanız mümkün. Ancak bu oyunlarda kazandığınız gerçek paralar, çeşitli transfer uygulamaları ile hesabınıza aktarılıyor. Paypal ülkemizde yasaklandığı için, gerçek para kazanmak konusunda biraz sabırlı olmanız gerekebilir. Ayrıca 18 yaşından küçüklere bu tip bir yol önerilmez.

Dijital Oyun Varlıkları (Karakter, Silah, Araç, Seviye, Hesap) Nereden Satılmaktadır?

Yerli ve yabancı pek çok ilan sitesinde oyunlardan elde ettiğiniz dijital varlıkları satarak para kazanabilirsiniz. Bynogame.com, kopazar.com, itemhesap.com gibi siteleri ve yerli – yabancı ilan sitelerini deneyerek dijital varlıklarınızı satabilirsiniz. Ülkemizde de en az yabancı ülkeler kadar bu tip bir satış işlemi sıklıkla gerçekleştirildiğini de belirtelim.

Bu yazının hazırlanması esnasında aşağıdaki kaynaklardan faydalandım:

Kaynak : https://play.google.com/intl/tr_ALL/console/about/guides/monetize/

Kaynak : https://www.almancax.com/para-kazandiran-oyunlar.html

Kaynak : https://playacademy.exceedlms.com/student/path/16585?utm_campaign=mktpages&utm_medium=banner&utm_source=console

Kaynak : https://play.google.com/console/about/in-appproductssetup/

Kaynak : https://playacademy.exceedlms.com/student/path/79547?utm_campaign=mktpages&utm_medium=banner&utm_source=console

Uygulama yapma bilgisine sahip olup da oluşturduğu uygulamalardan veya geliştirdiği oyunlardan para kazanmak isteyenler için faydalı bir link : https://admob.google.com/home/admob-advantage/

Para kazandıran oyunlar hakkında yeni bilgiler edindikçe sizlere aktaracağım. Diğer para kazanma makalelerimi de okumanızı öneririm.

Bu makalenin diğer dillerdeki sürümleri:

https://cantanrikulu.com/ro/para-kazandiran-oyunlar/

https://cantanrikulu.com/ru/para-kazandiran-oyunlar/

https://cantanrikulu.com/ko/para-kazandiran-oyunlar/