Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar
Gönderi Tarihi: 06.02.2024

Öğrenciye kredi kartı veren bankaların listesini derledim. En iyi öğrenci kredi kartına sahip olabilmek için aşağıdaki bilgileri dikkatlice incelemenizi tavsiye ediyorum.

Öğrenci kredi kartı, genellikle üniversite öğrencilerinin tercih ettiği ve bankaların bu yönde hizmet verdiği bir araçtır. Kefilsiz öğrenci kredi kartı alabilmeniz bile mümkündür. Zaten öğrenciye kredi kartı veren bankalar genellikle kefil istemezler, gelir belgesi istemezler. Sadece bir öğrenci belgesi ibraz ederek öğrencilere özel kredi kartlarından birine sahip olabilirsiniz.

Gelişen teknoloji ve internet alışverişinin yaygınlaştığı dönemde öğrenciler için kredi kartı olmazsa olmazlardan biri haline gelebiliyor.

Üniversite öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için kredi kartı sıkça tercih sebebi olabiliyor. Talebin bu denli fazla olması bankaları harekete geçirerek öğrencilere yönelik kampanyalar başlatılabiliyor. Öğrenciler için düşük limitli kredi kartları sunuluyor. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında kendinize en uygun olanı seçerek faydalanabilirsiniz.

Düzenli ve belgelenebilir gelirin olması kredi kartı alımının en önemli şartlarından biri olsa da düşük limitli kredi kartı ürünleri öğrenciler özelinde hazırlanır ve 15-25 yaş aralığındaki öğrenciler kredi kartlarıyla indirim ve kampanyalardan yararlanabilir. 

Üniversite öğrencisine kredi kartı veren bankalar genellikle bu tarz kampanyalarını sirkülasyon dahilinde devam ettirir. Öncelikle öğrenciye anında kredi kartı veren bankalara bakalım.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

1. Akbank – Exi26

en kolay kredi karti veren bankalar akbank
en kolay kredi karti veren bankalar akbank

Akbank’ın öğrencilere özel avantajlarla dolu, Axess özelliği gösteren Exi26’dan 16-26 yaş aralığındaki gençler faydalanabiliyor. İlk yıl kart aidatı alınmayan bu kartta sonraki yıllarda kart aidatı 20 ₺ olarak ücretlendiriliyor. Öğrencilere özel taksit seçenekleri, 3 ay erteleme imkanı kartın sunduğu en önemli ayrıcalıklardan.

2. TEB

kredi karti veren bankalar teb
ogrenciye kredi karti veren bankalar teb

ÜniversiTEB bonus özelliklerine sahip, bonuslarla dolu bir kredi kartı. Bonus üyesi iş yerlerinden yapacağınız 50 liralık alışverişlerde hafta sonu sinema ve tiyatro biletlerine %50 indirim imkanlarıyla öğrenciler için oldukça avantajlı bir kart. Bu fırsatlara ek olarak ÜniversiTEB kredi kartınızla hesap işletim ücreti de ödemezsiniz.

3. Yapı Kredi

Öğrenci belgesiyle başvurarak, yıllık üyelik ücreti ödemeden Play kart sahibi olabilirsiniz. Play kartın tüm fırsatlarından yararlanabilir, Play Harçlık uygulaması ile 2 güne kadar faiz ve ücret ödemeden nakit çekebilirsiniz. Tüm World üye iş yerlerinde puan kazanımı sağlayabilirsiniz.

4. Garanti

en kolay kredi karti veren bankalar garanti bankasi
en kolay kredi karti veren bankalar garanti bankasi

Bonus kart özelliklerine sahip Bonus genç kartınıza yıllık kart ücreti ödemezsiniz. 25 yaş altı gençler için oldukça avantajlı bu ürün yaygın ATM seçeneği sayesinde her an ulaşılabilir ve nakit ihtiyacınızı istediğiniz zaman giderebilirsiniz.

5. Vakıf Bank

ogrenciye kredi karti veren bankalar vakifbank
ogrenciye kredi karti veren bankalar vakifbank

Vakıfbank’ın sunduğu tüm Worldcard özelliklerine sahip Like Card dünyanın her yerinde yapacağınız alışverişlerde size Worldpuan kazandıracak. Like kartın yıllık aidat ücreti 12 ₺ ancak ekstrenizi posta aracılığıyla değil elektronik posta olarak alırsanız yıllık aidat ücretini ödemezsiniz.

6. Ziraat

ogrenciye kredi karti veren bankalar ziraat bankasi
ogrenciye kredi karti veren bankalar ziraat bankasi

Genç Bankkart kredi kartı ve banka kartının tek kart üzerinde birleşmesiyle maximum kart özellikleri taşıyan kredi kartıdır. 18-26 yaş aralığında, faizsiz masrafsız ekstra alışveriş fırsatı sunan bu kart 5 yıl boyunca kart aidatı almıyor.

Öğrenci Kredi Kartı Limiti Ne Kadardır?

Öğrenci kredi kartı limiti kişinin durumuna göre değişiklik gösterir. Mesela üniversite öğrencisiyseniz ve geliriniz yoksa kredi kartı limitiniz 1.000 ₺’yi geçmez. Kredi kartı almak için düzenli ve belgelenebilir gelirin olması öncelikli şartlardan biri ancak bu şart karşılanmıyorsa geliri olmayan kişilere banka inisiyatifinde maksimum 1.000 ₺ limitli kredi kartı verilebilir.

Eğer öğrenci halinizle sigortalı bir işte çalışıyorsanız burada işler değişir. Şöyle ki; limitiniz, ilk defa kredi kartı aldığınızda ilk yıl belgelenebilir gelirinizin 2 katı, iki yıldan sonraki yıllarda kredi kartlarınızın toplamı belgelenebilir gelirinizin 4 katı olabilir. Mesela 2.000 ₺ geliriniz olduğunda 2.000×2=4.000 ₺ limitli bir kredi kartına sahip olabiliyorsunuz.

Üniversite Öğrencilerine Kredi Kartı Veren Bankalar Hangi Şartları Aramaktadır?

  • Öğrenci belgesine sahip olmak
  • 18-25 yaş arasında olmak (Bazı bankalar kendi inisiyatiflerinde üst sınırı 1-2 yaş esnetebilirler)
  • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaport
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Tüketici sözleşmesini imzalamak

Öğrenciye Anında Kredi Kartı Veren Bankalara Başvuru Nasıl Yapılır?

Öğrenci kredi kartı başvurusu bankaların şubelerinden, internet bankacılığı aracılığı ve telefon bankacılığıyla yapılabilir. Yukarıda da belirtilen başvurusu şartları banka inisiyatifinde değişiklik göstereceği için her banka başka evrak talebinde bulunabilir ya da işleyiş bankadan bankaya değişiklik gösterebilir.

# İlginizi Çekebilir: En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

Örneğin öğrenci kredi kartı almak için başvuracağınız banka ile daha önce bir bankacılık çalışmanız olduysa banka sizden yalnızca tüketici sözleşmesi imzalamanızı talep edebilir.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar Asgari Ödeme Tutarı Hesaplama

Kredi kartınızın limitine göre kredi kartı dönem borcu üzerinden hesaplanan en alt ödeme tutarı kredi kartı asgari ödeme tutarıdır. Öğrenci kredi kartlarında da asgari ödeme tutarı kartın limitine göre hesaplanır. Eğer bu tutar ödenmezse gerekli mevzuat uygulanır, geç ödeme dolayısıyla kredi notu düşürülür. Asgari ödeme oranı kartın alındığı ilk yıl %40, takip eden yıllarda ve tüm kartlarda %30’dur.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme

  • Banka müşterisi olan kişiler mobil bankacılık üzerinden banka hesaplarına giriş yaparak kredi kartı menüsünden veya başvurularım menüsünden kart takibi yapabilirler.
  • İnternet bankacılığı kullanmayan kişiler banka web sitesinden kredi kartı başvuru takip bölümüne girerek kişisel bilgilerini yazarak başvuru takibi yapabilirler.
  • Bankaların müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek müşteri temsilcisine bağlanarak veya sesli menü bölümlerinden kart sonuçlarına ait takibi yapabilirler.
  • Bazı bankalar SMS ile bilgilendirmeler yaparak kart başvurusu hakkındaki olumlu veya olumsuz dönüşleri müşterilerine kısa süre içerisinde iletmektedirler.
  • Son olarak bankalara ait şubelere giderek kart başvurusuna ait sonucu öğrenebilirsiniz.

Sonuç

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar listesini yukarıda paylaştım. Kartların özelliklerini okumadan asla başvuru yapmayınız. Listelediğimiz öğrenci kredi kartlarına ait başvuru işlemleri için aceleci davranmamanızı öneriyoruz. Zira yaptığınız her başvuru kredi sicilinizi olumsuz olarak etkileyebilmektedir. Her isteğe göre kredi kartı verilmektedir.