Netflix En İyi Filmler (+20 Film Önerisi)

Netflix En İyi Filmler (+20 Film Önerisi)
Gönderi Tarihi: 04.02.2024

Netflix en iyi filmler listesi ile aksiyona, maceraya, bilim kurguya, komediye, korkuya ve romantiğe doyacaksınız. Netflix film önerilerinde sinema tarihinin en iyi filmlerini keşfedeceksiniz. En çok izlenen filmler ve bu filmlerle ilgili kısa bilgilere yer verdim.

Netflix platformunda yayınlanıp izleyiciler tarafından en çok beğenilenleri bir araya getirdim.

Hangi filmi izlesem? diye düşünüyorsanız kesinlikle aşağıda sıraladığım netflix en iyi filmler tavsiyelerine göz gezdirin. Bende kaliteli film tutkunu olarak sevebileceğinizi düşündüğüm Oscar ödüllü filmleri derledim.

Yabancı filmler genel itibariyle daha çok ilgi görüyor. Türk yapımı filmlerde ise romantik-komedi ve dram kategorisi ilgi görüyor.

Netflix En İyi Filmler Listesi

1- The Platform

The Platform

Bir hapishanede üzeri yiyecekle kaplı bir platform kat kat aşağı iner. Üst katlardaki mahkûmlar doyasıya yerken alttakiler aç ve çaresiz kalır. İsyan kaçınılmazdır. Netflix en iyi filmler listesinde yer verdiğim bu film biraz bulandırıcı ama konusu dikkat çekici oluşundan dolayı izlemenizi tavsiye ediyorum.

2- Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

Max, kıyamet sonrası bir çölde asi bir kadın ile kadın mahkûmlardan oluşan çetesinin zulümden kaçmasına, tehditleri savuşturmasına ve evlerini aramasına yardım eder. Netflix en iyi filmler listesinde yer verdiğim bu film gerçekten efsane denilecek tarzda. Mutlaka izlemelisiniz.

3- Başlangıç

Başlangıç

Bu akıl almaz bilim kurgu gerilimde, hedefleri bilinçaltlarına girerek bireylerin düşüncelerini etkilemek olan bir casusluk çetesinin hikayesi anlatılıyor. Netflix en iyi filmler listesinde Başlangıç filmine yer verilmese olmazdı. Kesinlikle izlemeniz gereken bir başyapıt.

4- Özgürlük Yolu

Özgürlük Yolu

Vahşi doğada münzevi bir hayat sürmek isteyen genç bir adam, görünüşte sağlam görünen ailevi bağları ve tüm birikimleri dâhil her şeyi geride bırakır.

5- Derin Darbe

Derin Darbe

Dev bir kuyruklu yıldız Dünya’ya çarpmak üzereyken ABD başkanı, uzaya çıkıp onu yok edecek ekibe liderlik etme görevini sert mizaçlı, emektar bir astronota verir. Yeni nesil bilmez. Netflix en iyi filmler sıralamasında Derin Darbe filmine yer vermemin nedeni gerçekten oldukça keyifli bir film olmasından kaynaklanıyor. Hani derler ya 5 kere izledim. İşte o tarz bir başyapıt.

6- Yıldızlararası

Yıldızlararası

İnsanlık yok olmanın eşiğindeyken bir grup astronot, yaşanabilir başka bir gezegen bulmak için bir solucan deliğinden geçerek tehlikeli bir yolculuğa çıkar. Uzay filmleri sevenlerin kaçırmaması gereken bir başyapıt.

7- Er Ryan’ı Kurtarmak

Er Ryan’ı Kurtarmak

İkinci Dünya Savaşı sırasında sekiz kişilik Amerikalı bir komando birliği, Almanların kontrolündeki bölgeye girer. Amaçları üç kardeşi katledilen bir askeri kurtarmaktır. Efsane filmler arasında yer alan Er Ryan’ı Kurtarmak keyifle izleyebileceğiniz bir yapıt.

8- Zincirsiz

Zincirsiz

Django adlı özgür bırakılmış köle, yanında Alman bir ödül avcısıyla birlikte, karısını sadist bir çiftlik sahibinden kurtarmak için Amerika’da yolculuk eder. Netflix sürükleyici filmler denilince buna Zincirsiz’i örnek verebiliriz. Konusu ve işleyişi ile zevk alacağınıza eminim.

9- Kara Şövalye

Kara Şövalye

Batman, Tğm. Gordon ve bölge savcısı, Gotham’ın yeraltı dünyasını çökertmeye devam ederlerken yeni bir kötü adam, bir çuval inciri berbat etmek üzeredir.

10- Keskin Nişancı

Keskin Nişancı

ABD Donanma Kaplanlarında keskin nişancı olan Chris Kyle, Irak’ta eşi benzeri görülmemiş bir kurban sayısına ulaşırken ailesiyle arasındaki bağlar yavaş yavaş zayıflar. Netflix’te en çok izlenen filmler arasında yer alan bu aksiyon dolu yapıt gerçekten size keyif verecek.

11- Gladyatör

Gladyatör

İmparatorun ölümüyle tahta geçmesi beklenen bir Romalı general, önceki hükümdarın iktidara susamış oğlu tarafından ölüme mahkum edilir. Tarih ve aksiyonun bol olduğu bu filmi sakın kaçırmayın.

12- Hayalet

Hayalet

Bir soyguncu tarafından öldürülen Sam’in kız arkadaşı Molly’ye karşı duyduğu aşk ölümüyle sona ermez ve Sam’in ruhu Molly’yi tehlikede olduğu konusunda uyarmaya çalışır. 90 yapımı film olmasına bakmayın. Gerçekten keyifle izleyebileceğiniz oldukça güzel bir filmdir. Eskiler çok iyi bilir.

13- Köstebek

Köstebek

Bostonlu iki çaylak polis, gizli kimliğe bürünür. Biri, İrlanda mafyasının karizmatik patronunun çetesine sızarken diğeri de kendi teşkilatına ihanet etmektedir.

14- King Kong

King Kong

Klasik filmin Peter Jackson imzalı bu yeniden çevriminde maceracı kaşif ve film yapımcılarından oluşan bir grup, Kafatası Adası’nda dev bir gorille karşı karşıya gelir.

15- Yüzüklerin Efendisi: İki Kule

Yüzüklerin Efendisi: İki Kule

Frodo ve Sam Tek Yüzük’ü yok etmek için Mordor’a doğru yola çıkarlar. Bu arada Gimli, Legolas ve Aragorn orklar tarafından yakalanan Merry ve Pippin’i aramaya koyulurlar. Bilim kurgu sevenler için kaçırılmayacak filmlerden biridir.

16- Esaretin Bedeli

Esaretin Bedeli

Cinayetle suçlanan onurlu banker Andy Dufresne, Shawshank hapishanesinde yeni bir hayata başlayarak yavaş yavaş yaşlı mahkum Red ile yakın bir ilişki kurar.

17- Yeni Hayat

Yeni Hayat

Uçağı Pasifik Okyanusu’na çakılan FedEx sistem mühendisi Chuck Noland, ıssız bir adada yaşam mücadelesi vermek zorunda kalır. Bu tarz filmleri sevenler için Netflix en iyi filmler sıralamasında yer verdim. Hayatın ve yaşamın önemini vurgulayan bu film oldukça sürükleyici ve keyifli..

18- The Matrix

The Matrix

Bir hacker insanların gerçeklik diye algıladığı şeyin aslında makineler tarafından yaratılan bir simülasyon olduğunu öğrenir ve bundan kurtulmak için isyancılara katılır. Zamanının en meşhur filmlerinden olan Matrix netflix en iyi filmler listesindeki belki de en popüleri..

19- Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği

Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği

Sauron’un Yüzüğü’nü yok etmek için Hobbitlerin huzur dolu köyünden ayrılan Frodo Baggins, Mordor’un karanlık uçurumlarına kadar uzanan tehlikeli bir yolculuğa atılır. Efsane filmler arasında yer alan Yüzüklerin Efendisi serisinden sadece bir bölümü..

20- Baba

netflixteki filmler baba
netflixteki filmler baba

Bir mafya ailesinin reisi suikast girişimine maruz kalır ve canını zor kurtarır. Babasını öldürmeye çalışan kişileri haklama görevini ailenin küçük oğlu üstlenir.

#İlginizi Çekebilir: Dünya Klasikleri Listesi (En İyi +20 Kitap)

Sizin Netflix’te En İyi Filminiz Hangisi?

netflix bilim kurgu filmleri
netflix bilim kurgu filmleri

Netflix en iyi filmler sıralamasında yer verdiğim bütün yapıtlar kullanıcılar tarafından en çok izlenenlerden oluşuyor. İnsanların keyifle izlediği, gerçekten onlarda iz bırakan filmleri listeledim. Listede yer alan çoğu filmi izlemiş biri olarak gerçekten keyif alacağınızdan eminim. Eğer sizin film tavsiyeleriniz varsa aşağıda bulunan yorum alanından belirtebilirsiniz.