Mutlu ve Üzgün Emoji Çeşitleri Bulabileceğiniz Siteler, En Farklı Şaşkın Emojiler Burada

Mutlu ve Üzgün Emoji Çeşitleri Bulabileceğiniz Siteler, En Farklı Şaşkın Emojiler Burada
Gönderi Tarihi: 05.02.2024

Üzgün ya da Mutlu veya Şaşkın Emoji Çeşitleri Bulabileceğiniz Siteler son dönemlerde emoji ile mesajlaşmaya olan rağbetin artması ile çokça araştırılmaktadır.

Öyle ki bu emoji olayı öyle bir sektör haline gelmiştir ki herkes kendi markasına ait emojileri tasarlamaya ve üretmeye başlamıştır. Burada özellikle kendi markama uygun, markamı yansıtan emojileri nasıl tasarlarım, markamın imajını nasıl yansıtırım düşüncesi ön plana çıkıyor.

Tıpkı markalar gibi, insanlar da emoji seçerlerken nasıl kendimi yansıtırım, karşımdakine kendim hakkında nasıl bir fikir ya da imaj verebilirim düşüncesi ile herkes kendine uygun, kendini yansıtan ve karşıdakinin hoşuna gidecek emojiler araştırmakta.

İşte biz de bu yazımızda size aradığınız türden emojiler bulmanıza yardımcı olmaya çalışmaya çalışacağız 🙂

Geçmiş yıllara nazaran günümüzde mesaj kullanırken emojilerden sıklıkla yararlandığımızı söyleyebiliriz. Hal böyle olunca birbirinden güzel binlerce emoji piyasaya sürülmüş ve birçok kişi tarafından kullanılmaya başlanılmıştır. Bu emojiler ile ilgili olarak pek çok uygulama, web sitesi ve çevirici siteler de piyasada yerini almıştır.

Birçok çeşite sahip emojilerin yanı sıra, karikatürler, avatarlar ve gifler de kullanıcılara sunulmuştur.  Sizler de emojiler üzerinde araştırma yapıyorsanız, yazımıza kulak verebilirsiniz. Sizlere bu yazımızda Üzgün ve Mutlu Emoji Çeşitleri Bulabileceğiniz Siteler ve emoji uygulamaları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Üzgün Emoji Çeşitleri Bulabileceğiniz Siteler

Şaşkın, Mutlu ve Üzgün Emoji Çeşitleri Bulabileceğiniz Siteler ve uygulamalar üzerinde bilgi vermeden önce bilmeniz isteriz ki, emojiler ile ilgili olarak pek çok uygulamada yer almaktadır. Bu uygulamaların geneli Android ve İOS işletim sistemine uyumludur. Yazımızda hem emoji uygulamaları, hem siteleri hem de emoji çeviriciler hakkında sizlere detaylı olarak anlatımda bulunacağız. Öncelikle hangi konulara değineceğimizi sizlere listeleyelim.

 • Emoji Siteleri
 • Andorid Emoji Uygulamaları
 • İOS Emoji Uygulamaları
 • Emoji Çeviriciler
 • Kelimeleri Emojiye Çeviren Uygulama

En İyi Üzgün, Mutlu ve Şaşkın Emoji Siteleri Nelerdir?

Emoji siteleri, emojinin kullanımının artması ile birlikte oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Günümüzde binlerce emoji sitesi yer almaktadır. Ancak ülkemizde belirli başlı emoji siteleri tercih edilmektedir. Yapmış olduğumuz araştırma ile birlikte sizlere en çok kullanılan ve tercih edilen emoji sitelerini maddeler halinde açıklayacağız.

 • Unicode-Table
 • Emoji Engine
 • Pixabay
 • Getemoji
 • Emojiall
 • Emojipedia
 • Teknotalk
 • Discord Emoji
 • Emoji Dunyası
 • PiliApp

Yukarıda belirtmiş olduğumuz siteler emoji anlamında en çok tercih edilen ve en popüler emoji siteleridir. Bunun yanı sıra pek çok Andorid ve İOS işletim sistemine uygun çok uygulamada bulunmaktadır. Emojilere hem uygulama hem de web sitesi üzerinden ulaşabilmeniz mümkündür.

En İyi Üzgün, Mutlu veya Şaşkın Emoji Uygulamaları Nelerdir?

Emoji sitelerinin yanı sıra aynı zamanda Android ve İOS kullanıcıları içinde mükemmel uygulamalar mevcuttur. Bu uygulamaları edinerek birbirinden güzel pek çok emoji çeşidine ulaşabilmeniz ve kullanabilmeniz mümkündür. Hemen sizlere en çok tercih edilen emoji uygulamaları hakkında bilgi verelim.

 • Facemoji Klavye: Gif ve emoji klavyesi olarak adlandırılan Facemoji klavye en çok tercih edilen emoji uygulamaları arasında yer almaktadır. Android ve İOS destekli olan bu emoji klavyesini indirerek birbirinden güzel emojiler gönderebilirsiniz. İçerisinde yaklaşık olarak 3500+ fazla emoji ve gifin yer aldığı bilinmektedir. Emojinin yanı sıra güzel yazı tipi, tuş sesi ve klavye teması gibi pek çok özelliği bulunmaktadır.
 • Emoji Maker: Emoji Maker uygulaması her ne kadar İOS için de uyumlu olsa da, bu uygulamayı genellikle Android işletim sistemine sahip kullanıcıların kullandığı bilinmektedir. Şık tasarımı ile birlikte göz dolduran Emoji Maker birbirinden güzel emojileri sizlere sunmaktadır. Ayrıca bu uygulama üzerinden kendi avatarınızı oluşturabilmeniz de mümkündür. Emoji Maker tarafından emoji oluşturmak ve emoji elde etmek oldukça kolay ve pratiktir. Hatta avatara yüz, saç, sakal ve gözlük gibi pek çok item de ekleyebiliyorsunuz.
 • Elite Emoji: Elite Emoji uygulamasını da hem İOS hem de Android işletim sistemi üzerinde kullanabilmeniz mümkündür. Diğer emoji uygulamalarına göre biraz daha kapsamlı olan Elite Emoji içerisinde 2000+ emoji ve çıkartma yer almaktadır. Bunun yanı sıra sunmuş olduğu gifler ile de ön plana çıkmaktadır. Yoğun bir emoji ve gif Kütüphanesine sahip olan Elite emoji aynı zamanda görsel tasarımı ile de ön plana çıkan bir uygulamadır. Ayrıca emoji ile birlikte gönderilecek esprili mesajları da kullanıcılarına sunmuştur.
 • Kika Klavye: Kika klavye emojinin yanı sıra 8000+ klavye temasını kullanıcılarına sunan bir uygulamadır. Kika uygulamasını da hem Android hem de İOS işletim sisteminde kullanabilmeniz mümkündür. Ayrıca emoji klavyesi ve gif klavyesi olarak kullanımının pek çok kişi tarafından beğenildiğini görmekteyiz. Özellikle popüler klavye temalarının oldukça güzel olduğunu ve pek çok kişi tarafından kullanıldığını söyleyebiliriz. Sizler de birbirinden güzel klavye temaları ve emojilere ulaşmak için Kika Klavye uygulamasını kullanabilirsiniz.
 • Bitmoji: Bitmoji bir kişisel emoji uygulamasıdır. İOS işletim sistemine sahip kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Bitmoji üzerinden karikatür avatarınızı oluşturmanız mümkündür. Büyük bir emoji kütüphanesine sahip olan Bitmoji’nin birçok kişi tarafından kullanıldığını dile getirebiliriz. Sizler de Bitmoji uygulaması ile birlikte birbirinden güzel emojilere ulaşabilir ve gönderimini sağlayabilirsiniz.

Emoji Çevirici Siteler Nelerdir?

Emoji kullanmak kadar bu emoji ne anlama geliyor? Sorusunun da oldukça çok araştırıldığını bilmekteyiz. Özellikle son dönemlerde emojilerde olan artışın pek çok kişinin kafasını karıştırdığı ve hangi anlama geldiğine yönelik olarak araştırmalar yapıldığı görülebilmektedir. Sizler için en iyi emoji çevirici siteleri paylaşıyoruz. Bu siteleri kullanarak emojilerin cümledeki anlamına ulaşabilirsiniz.

 • Super Emoji Translator: Süper emoji çevirici, emojilerin ne anlama geldiğini öğrenmek isteyenlerin sıklıkla tercih etmiş olduğu bir sitedir. Site içerisinde bulunan “Here’s your emoji translation” kısmına emojili mesajı yazarakTranslate İnto Emojis!” butonuna tıklayabilirsiniz. Çok kısa bir sürede emojileri ortadan kaldırarak anlamları ile birlikte mesajı hazırladığını görebilirsiniz.
 • Decodemoji: Decodemoji emoji barındıran yazıların kolay bir şekilde metine dönüşmesini sağlayan siteler arasında yer almaktadır. Kolay kullanımı ile birlikte pek çok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Decodemoji’nin bünyesinde birçok emojiyi ve anlam karşılaştırmasını belirttiğini söyleyebiliriz. Sizler de emojili mesajlarınızı metin haline çevirmek için decodemoji sitesini deneyebilirsiniz.
 • LingoJam Emoji Tercümanı: LigoJam Emoji Tercümanı sağlamış olduğu hoş tasarımı ile birlikte oldukça ön plana çıkmaktadır. Diğer emoji çeviriciler gibi emojili içeriğin düz metin haline dönüşmesini sağlamaktadır. Hoş tasarımı ile birlikte pek çok kişi tarafından tercih edilen LingoJam emoji arşivi ve anlam yüklemesi ile birlikte oldukça popüler olarak tercih edilmektedir. Sizler de hoş tasarımı ile birlikte LigoJam Emoji Tercümanı sitesini tercih edebilirsiniz.

Kelimeleri Emojiye Çeviren Uygulamalar

Hemen bir üst başlığımıza emojilerin kelimeye çevrildiğini söylemiştik. Bunun tam tersine kelimeleri emojiye çeviren uygulamalar da mevcuttur. Bu uygulamaların en iyisini sizlerle paylaşıyoruz. SpeakEmoji, girmiş olduğunuz cümleyi emojilere çevirerek sizlere sunmaktadır. Pratik ve hızlı bir kullanım sağlayan SpeakEmoji uygulamasını ya da sitesini kullanarak cümlelerinizi birbirinden güzel uygun emojilere dönüştürebilmeniz mümkündür. Bunun için yapmanız gereken düz metininizi ilgili alana girerek çevir butonuna tıklamak ve çevirinin bitmesini beklemek olacaktır.

Üzgün ve Şaşkın ya da Mutlu Emoji Çeşitleri Bulabileceğiniz Siteler

Üzgün, Mutlu ve Şaşkın Emoji Çeşitleri Bulabileceğiniz Siteler ile ilgili olarak en popüler ve öne çıkan siteleri sizlerle paylaştık. Bu siteleri kullanarak mutlu, şaşkın veya üzgün emojiler başta olmak üzere birçok emojiye ulaşabilmeniz mümkündür. Aynı zamanda belirtmiş olduğumuz uygulamalar üzerinden de Android ve İOS cihazlarınızda kolay ve güzel pek çok emojiye ulaşabililirsiniz. Ayrıca emojilerin ne anlama geldiğini ve çevirisini de yine belirtmiş olduğumuz site ve uygulamalar üzerinden görebilirsiniz. Sizler de emojiler ve buna ilişkin site ve uygulamalar hakkındaki düşüncelerinizi sosyal medya hesaplarımızdan bizlere iletebilirsiniz.