En İyi Makale Yazarak Para Kazanma Yöntemleri, Yazı yazarak para kazanmanın formülü

En İyi Makale Yazarak Para Kazanma Yöntemleri, Yazı yazarak para kazanmanın formülü
Gönderi Tarihi: 02.02.2024

Makale yazarak para kazanmak her kesimin becerebileceği bir sektör. Tek yapmanız gereken yazı yazmak. Bilgisayarda yazı yazarak para kazanmak istiyorsanız kesinlikle bu rehberimi pür dikkat okuyun. Makale yaz para kazan için yapmanız gerekenleri tüm detayıyla açıklıyorum.

Evde bilgisayar başında iş imkanı arayanlar için yapılabilecek işler arasında kesinlikle makale yazmak geliyor diyebilirim. Çünkü bilgisayar ve interneti olan herkes rahatlıkla bu işi yapabilir. Makale yazarak para kazanmak için sadece bu iki araca ihtiyacınız var.

Hızlı yazarak para kazanmak, 10 parmak yazarak para kazanmak tarzında aramaların google’da yapıldığı görülüyor. Bu yazımda yazarak kazanmanın tüm inceliklerini öğreneceksiniz. Ayda en az 2.000 TL kazandıracak olan püf noktaları inceleyin:

Makale Yazarak Para Kazanmak: Nasıl Yazılır? Ne Kadar Kazanılır?

makale yazarak para kazanmak
makale yazarak para kazanmak

Makale yazarak para kazanmak için öncelikle makale nasıl yazılır? öğrenmeniz gerekir. Özgün SEO uyumlu makale yazmayı bilmelisiniz. Çoğu makale hizmeti veren firma bu özellikleri yazarda aramaktadır. Bunun yanında düşünce ve yazma kabiliyetinizde oldukça önemlidir.

İşinizi ne kadar iyi yaparsanız makale yazarak para kazanmak o kadar kolay olacaktır. Hatta işleri yetiştirememe olasılığınız bile doğabilir. Bu işe rağbet oldukça fazladır. Çünkü insanlar makale yazarak vakit kaybetmek istemiyor veya profesyonel hizmet almak istiyor.

Makale Nasıl Yazılır?

makale nasil yazilir
makale nasil yazilir

Düzgün, doğru bir makale ortaya çıkarabilmek için aşağıda sıraladığım 10 hususa dikkat etmeniz gerekir. Bu hususlara dikkat etmeniz halinde sağlıklı ve beğenilen bir makale ortaya çıkarabilirsiniz.

1. İmla Kuralları

İmla hatası yapmaktan kaçınmanız şart. Özellikle virgül kullanımı çok önemli. Cümleye anlam yüklemek için virgül kullanın. Yaşı 30 ve yukarıda olanlar bilir. Eskiden Türkçe derslerinde şu örnek verilirdi: ”Oku, baban gibi eşek olma.”, ”Oku baban gibi, eşek olma.” Birincisinde; senin baban bir eşek. Eğer okumazsan sen de onun gibi olursun diyor. İkincisinde; eşek olmak istemiyorsan, sen de baban gibi oku diyor. Aynı kelimeler, aynı cümle, ama tek virgülün yeri nasıl değiştiriyor anlamı.

2. Araştırma

Özellikle hayal ürünü ve roman tadında olan kitaplar bana hep yapmacık gelmiştir. Sanırım hayata bilimsel açıdan bakıyorum. Bu nedenle bilim veya araştırma içermeyen kitaplar ilgimi çekmiyor. Fakat bu güne kadar yüz binlerce makale okudum. Çünkü araştırmayı, yeni şeyler öğrenmeyi seviyorum. Yazacağınız konu hakkında bir fikriniz yoksa, bolca makale okumanızı tavsiye ederim. Tabii ki kaynak seçimi çok önemli.

3. Paragraf Uzunluğu

İnsanlar özellikle internet ortamında aşırı sabırsızdır. Uzun cümleler, vermek istediğiniz mesajı almalarını zorlaştırır. Ayrıca, aşırı uzun makaleler ziyaretçinin gözünü korkutur. Doğrudan konuya girmek her zaman iyidir. Konuya tam anlamıyla açıklık getirmek için uzun uzun yazmak gerekiyor olsa bile, ziyaretçiye çile çektirmeyin. Her zaman kısa ama anlaşılır cümleler kurmaya çalışın.

4. Başlıklar

Ara başlıklar sayesinde ziyaretçi ile daha iyi etkili iletişim kurmanız mümkün. Zamanı olmayan ziyaretçiler sadece vurgu yaptığınız noktalara göz atmak isteyebilir. Ayrıca ara başlıklar, ziyaretçiler ve dolayısıyla arama motorları tarafından sevilen hareketlerdir. Pek çok insan, yazının tamamını okumak yerine sadece aradığını bulmak için ara başlıkları takip eder. Böylece insanlara aradıkları bilgiyi daha kolay bulmaları için fırsat vermiş olursunuz.

5. Özgünlük

Makale yazarak para kazanmak için özgün olmak şart. Yazdığınız makalenin, daha önce asla internet ortamında yayınlanmamış olması gerekmektedir. Kopya olmayacak, yani özgün olacak derken kastımız budur. ”Ben 5-6 cümle kopya alsam ne olur” diye düşünmeyin. Titiz bir müşteriye denk gelirseniz, vay halinize. O yüzden yazdığınız her makalenin, her satırı size ait olsun.

6. Doğru Bilgi

Aslında bu konu iyi araştırma yapmak ile alakalı. Zaten iyi bir araştırma sonucunda doğru bilgiye ulaşırsınız. Daha sonra bunu özetleyerek en iyi şekilde yorumlamalı ve kendi tarzınız ile ziyaretçiye aktarmalısınız.

7. Sadelik

İnternet kullanmak için diploma şart değil. Yazdıklarınız herkesin kolayca anlayabileceği bir dilde olmalı. Özellikle teknik terimlerden uzak durun. Eğer sizden talep edilen akademik bir makale değilse, insanları yormanın bir anlamı yok. Unutmayın, internet ortamında sadece lisans yapmış insanlar dolaşmıyor. Herkesin kendi çapında bir şeyler öğrenmeye hakkı var.

8. Düzen

Giriş, gelişme ve sonuç etapları içeren, düzenli içerik üretmeye çalışın. Her ayrıntı tam olarak olması gereken etapta yer almalı. Ayrıca, uzun ve bir o kadar karışık olan konuları kaleme alırken, maddeler halinde açıklamak iyidir.

9. SEO

Google’ın sevdiği türde içerikler yazmak için bilmeniz gereken birkaç şey var. Aslında çok kapsamlı bir konu. Fakat bu işe yeni girdiğinizi düşünerek yüzeysel geçeceğim.

İlk olarak, yazdığınız makalenin okuyanı sıkmaması lazım. Ziyaretçiyi ne kadar memnun ederseniz, aslında Google’ı da aynı şekilde memnun etmiş olursunuz.

Mesela şöyle bir örnek vereyim. Makalenizi bitirdikten sonra bir kere okuyun. Okurken kronometreyi çalıştırın ve kaç saniye yada dakika sürdüğünü tespit edin. 5 dakika sürdüğünü varsayalım. Eğer yazdığınız makalenin okunma süresi ortalama 2 dakika ise, ziyaretçiler yazınızın yarısında siteden çıkıyorlar demektir.

Yazdığınız konu ile ilgili, Google’da en fazla aranan anahtar kelimeleri kullanmaya çalışın. Makale hakkında bir yazı yazıyorsanız ”makale nedir, nasıl yazılır” gibi kelimeleri kullanın.

10. Kontrol

Yazdığınız makaleyi bitirdikten sonra, mutlaka 1-2 kez okuyun. Yazarken fark etmediğiniz hataları, okurken çok daha iyi tespit edeceksiniz. Aşağıda bir başka para kazanma türü olan youtube videoları oluşturarak para kazanma hakkında bilgi videosu yer almaktadır.

seo uyumlu makale nasıl yazılır?

Makale Yazarak Ne Kadar Kazanılır?

bilgisayarda yazi yazarak para kazanma
bilgisayarda yazi yazarak para kazanma

Bilgisayarda yazı yazarak para kazanmak hem rahat hem de güzel bir iş imkanıdır. Özellikle üniversite öğrencileri ve ev hanımları için güzel bir sektördür.

Ayda en az 2.000 TL kazanabilirsiniz. Bu fiyat teknik makalelere ve sizin iş kalitenize göre daha da artabilir. İnternetten para kazanma yolları arasında yer alan bu iş oldukça karlıdır. Abartısız ifade etmeliyim ki bu işten ayda 4-5 bin TL bandında kazananlarda mevcuttur.

Eğer SEO uyumlu makale yazıp kendinizi bu konuda kanıtlayabilir, müşteriye güven verip kanıtlar sunarsanız kazanç kaçınılmazdır. İş yetiştiremeyebilirsiniz. Hatta bu sizin için iş kurma fırsatı bile olabilir. Şöyle ki bilgi ve tecrübenizi personelinize aktararak çok güzel işler başarabilirsiniz.

Nasıl Çalışmaya Başlarım?

Makale yazarak para kazanmak istiyorsanız r10 forumunu takip etmelisiniz. Burada aktif olarak makale satışı, alışı yapılıyor. Aşağıdaki resim forumun makale kategorisinden bir kesittir. Makale yazarak para kazanmak istiyorsanız foruma üye olup pazara dahil olabilirsiniz.

yazarak para kazanmak

Makale Özgünlük Testi Nedir?

Makale özgünlük testi yazdığınız makalelerin kopya olup olmadığını analiz eden bir araçtır. Makale hizmeti alan müşterilerinizin genelde tamamı bu araçları kullanır. O sebeple yazdığınız makaleleri özgün yazmalısınız. Hatta özgünlük kontrolünü siz yaparak müşterinize sunun. Aksi halde kopya içeriklerinize para ödenmeyebilir.

Kopya kontrol ile makale özgünlük testi yapabilirsiniz.

Sonuç

Makale yazarak para kazanmak gerçekten oldukça karlı ve kolay bir iştir. Eğer bu yönde eğiliminiz varsa tavsiye ediyorum. Özellikle şu korona dönemlerinde evden para kazanmak isteyenler için oldukça güzel bir sektördür.

Bu yetersiz geldiyse İnternetten Para Kazanma Yolları adlı rehberimi şiddetle incelemenizi tavsiye ediyorum. Ancak şunu önemle belirtmek istiyorum ki, internetten para kazanma yolları arasında en çabuk ve en çok parayı makale yazarak kazanabilirsiniz. Bu nedenle makale yazarak para kazanmak internetten para kazanma yolları arasında en popüler olanıdır.

Ayrıca makale yazarak para kazanmak evden de yapılabilecek bir iştir. Evinde bir internet bağlantısı ve bir bilgisayara sahip olan herkes bu işi kolaylıkla yapabilir ve makale yazarak para kazanabilir. Çok büyük bir sermaye gerektirmez.

Makale yazarak ayda kaç para kazanılır?

Blogumu yakından takip eden sürekli bir ziyaretçim makale yazarak para kazanma işine başlamış. Tamamen evinin rahatlığında ve hiçbir kimseye bağlı olmaksızın bağımsız olarak çalışmalarını sürdürüyor ve makale yazarak ayda kaç para kazanacağını hesap ediyor. Okurumuz her gün e-posta adresime günlük olarak yazdığı makale sayısını ve bu makalelerden kazandığı parayı istatistik olarak gönderiyor ve burada yayınlamamı istedi.

Ben de okurumun makale yazarak elde ettiği gelirleri gün gün sizlerle paylaşmaya karar verdim. İşte makale yazarak kazanılan paralar:

5 Eylül tarihinde makale yazarak kazanılan para: Okurum bugün 800 kelimelik 4 adet makale yazmış. Yani tam 3.200 kelimelik makale yazmış. Yazdığı makalelerin her 100 kelimesi için 4 TL kazanç elde ediyor. Okurumuz bugün 128 TL para kazanmış durumda. Bir ay boyunca bu şekilde devam ederse ay sonunda yaklaşık olarak 4.000 TL para kazanmış olacak. Tarafıma gönderilen rakamları zaman zaman sizlerle paylaşıp gelişmelerden haberdar edeceğim.

7 Eylül tarihinde makale yazılarak kazanılan para: Okurum aradan geçen sürede 1.000 kelimelik 10 adet makale yazmış ve toplamda 500 TL para kazanmış. Böylelikle makale yazarak para kazanmaya başladığı günden bu yana toplamda 628 TL para kazanmış durumda.

10 Eylül tarihinde makale yazarak kazanılan para: Okurum aradan geçen birkaç gün içerisinde oldukça yoğun bir tempoda çalışmış ve tam 20 adet 1.200 kelimelik makale yazarak toplamda 1.200 TL para kazanmış. Bu gidişle 1 ayda makale yazarak yaklaşık 8-10 k TL arasında bir kazanca ulaşacak gibi görünüyor.

Makale yazarak para kazanma etkinliği

Değerli okurlarım, tam 2 ay süreyle devam edecek bir etkinlik başlattım. Makale yazarak para kazanma etkinliği. Bu etkinlik süresince bana iletişim kısmında yer alan e-posta adresime makale yazarak kazandığınız miktarların bilgilerini gönderin. En çok parayı kazanan okurlarıma küçük bir sürprizim olacak 🙂 Makale yazarak para kazanma etkinliğimiz başlamıştır.

Uzun bir aradan sonra tekrar merhabalar değerli takipçilerim. E-posta yoluyla makale yazarak para kazanan bir okurumun başlattığı makale yazarak para kazanma etkinliği ile ilgili olarak yoğunluk kaynaklı uzun zamandır yazı girememiştim. Bugün itibariyle bir okurum yaklaşık iki buçuk ayda yaklaşık olarak 750 Dolar para kazanmış. Kendisini tebrik ettim ve sürpriz hediyemi gönderdim. Bu süreçte tarafıma e-posta göndererek makale yazarak para kazandığını söyleyen okurlarıma da teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.