Link Kısaltma Sitelerinden Para kazanma, Link Kısaltarak Para Kazan

Link Kısaltma Sitelerinden Para kazanma, Link Kısaltarak Para Kazan
Gönderi Tarihi: 28.01.2024

Link kısaltma siteleri sayesinde uzun linklere çözüm oluşturulabiliyor. Bu rehberimde link kısaltma nedir? URL kısaltma nasıl yapılır? hangi link kısaltma firmaları en çok para kazandırır? öğrenmiş olacaksınız.

Bu yazıda internette faaliyet gösteren en çok para kazandıran link kısaltma siteleri hakkında oldukça faydalı bilgiler bulacaksınız.

Ayrıca reklamsız link kısaltma servisleri ile internetten para kazanmak mümkün. Pasif gelir elde etmek, link kısaltarak para kazanmak isteyenler için bağlantı kısaltma siteleri bir gelir kaynağıdır.

Ancak her konuda olduğu gibi, link kısaltma sitesi seçiminde de dikkatli olmakta fayda vardır. Link kısaltma servisi seçiminde tabii ki öncelikle güvenilirlik ön planda tutulmalıdır.

Kazanç oranı da dikkat edilmesi gereken faktörlerden biridir. En güvenilir ve en çok para kazandıran link kısaltma sitelerini sizler için inceledim ve aşağıya madde madde listeledim.

Link kısaltma servisi olarak bir çok seçenek vardır.

En iyisini bulmanıza yardımcı olmak için, önde gelen ve en iyi link kısaltıcıları sıraladım ve inceledim. Bu inceleme kullanım kolaylığı, özellikler, destek, fiyatlandırma ve daha fazlasına dayalıdır.

En İyi Link Kısaltma Siteleri

1. TRLink

trlink kisaltma sitesi
trlink kisaltma sitesi

Dört yıldır kesintisiz hizmet sağlayan Türk bir firmadır. Güzel kazançlar elde edebileceğiniz, kullanıcılar tarafından oldukça fazla kullanılan bir servistir.

Eksiksiz sayım yapar. Papara aracılığıyla kazancınızı anında hesabınıza yatırırlar. Birçok farklı ödeme yöntemi bulunuyor. Dilerseniz hesabınıza havale bile gerçekleştirebiliyorlar.

 • Kazancınız 30 TL’ye ulaştığında Webmoney ve Kripto para ile ödeme alabiliyorsunuz.
 • 50 TL’ye ulaştığında Papara ve Payeer ile ödeme alabiliyorsunuz.
 • 100 TL’ye ulaştığında İninal, Perfectmoney ve banka havalesi olarak ödeme alabiliyorsunuz.

TR Link Para Kazanma, Nedir? Nasıl Üye Olunur?

TR.Link sitesine giriş yapın. Ana sayfada sağ üst tarafta bulunan ”Kayıt Ol” ibaresine tıklayın. Bilgilerinizi doldurun ve kayıt işlemini tamamlayın.

Bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra aşağıdaki gibi bir sayfa ile karşılaşacaksınız. Bu Türkçe bir ara yüz olduğu için fazla detaya girmiyorum.

parakazandiran link kisaltma siteleri trlink
parakazandiran link kisaltma siteleri trlink

Birikmiş bakiyem 104,55 TL. Bilerek silmedim. Kazandırmıyor veya para kazanamam diye düşünme ihtimalinize karşı burada dursun.

TR Link Kazanç Oranları Nedir?

TR Link kazanç oranlarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Kazanç oranları ülkeye ve tıklanmaya göre değişiklik göstermektedir. TR Link para kazanmanızı sağlayan en güvenilir link kısaltma sitelerinden biridir.


2. BCVC

bcvc link kisaltma sitesi
bcvc url kisaltma sitesi

Türkiye’de belki de en çok kullanılan kendini kanıtlamış bağlantı kısaltma sitelerinden biridir. Özellikle ödemeleri zamanında yapması ve CPM oranlarıyla kullanıcıları kendi tarafına çekmesini başarıyor.

Reklamlar ise ziyaretçileri bunaltmayacak şekilde dizayn edilmiş. Sitenin referans sistemi de mevcut. Referans linkinizden gelen kullanıcılardan ekstra komisyon alabiliyorsunuz.

Ödeme yöntemleri: Payoneer, Bitcoin, Banka seçeneklerini kullanabilirsiniz. Ödeme sınırlarına ulaşabilen kullanıcılara 7 günde bir otomatik ödeme yapılır.

Yabancı bir banka hesabına ihtiyacınız yok. Türkiye’deki banka hesabınıza direk paranızı yatırıyorlar.

Ödeme alt limitleri aşağıdaki gibidir;

 • Banka Hesabı: 10 dolar
 • Bitcoin: 10 dolar
 • Payoneer: 50 dolar

Hatırlatma ! bc.vc üzerinden yetişkin içerikli paylaşım ve hit gönderimi, ifşa içerikli paylaşım ve hit gönderimi , teşvikli tıklamalar, sahte trafik, makro trafik, şiddet içerikleri gibi paylaşımlar ve girişimler ban nedenidir.


3. ADfly

adfly link kısaltma sitesi
adfly link kısaltma sitesi

Yabancı bir bağlantı kısaltma servisidir. Aktif olarak 5 milyon üyeleri bulunuyor. Kullanımı oldukça basit bir servistir. Bu bağlantı kısaltma sitesine üye olduğunuzda hem sitenize trafik sağlayabilir, hem de kısaltmış olduğunuz linkleri sosyal medya platformlarından paylaşarak para kazanabilirsiniz.

Bir linki kısaltıp Twitter hesabınızda paylaştınız ve insanlar bu linke tıkladığı zaman para kazanıyorsunuz. Ad.fly’den ödeme alabilmek için minumum 5 dolar kazanmış olmanız gerekiyor. Adfly para kazanma işlemi için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Peki ödemeleri nasıl alacağım?

PayPal Türkiye’de yok. Bunu sanırım bilmeyen yoktur. Bunun yerine Payoneer ile ödemeleri rahatlıkla alabiliyorsunuz.

Nasıl Kullanılır? Nasıl Üye Olurum?

Ad.fly sitesini ziyaret edin. Hemen ana sayfada bulunan ”Join Now” ibaresine tıklayın.

adfly url kisaltma uyelik olusturma
adfly url kisaltma uyelik olusturma

Karşınıza kayıt formu açılacaktır. Burada bulunan bilgileri doldurarak kayıt olabilirsiniz.

Benim size tavsiyem bu bilgileri doldurmakla hiç uğraşmayıp aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi en üstte bulunan ”Sign in with Google” butonuna tıklayarak gmail hesabınızla kayıt oluşturmaktır.

adfly uye olma
adfly uye olma

Kaydınızı oluşturduktan sonra aşağıdaki gibi bir sayfa ile karşılaşırsınız. Burada hesap bilgilerinizi düzenleyebilir bağlantı kısaltma işlemini yapabilirsiniz.

Kısaltmak istediğiniz linki girerek ”Shrink!” butonuna basmanız yeterli olacaktır.

adfly link kisaltma nasil yapilir
adfly link kisaltma nasil yapilir

Bu işlemden sonra kısaltmış olduğunuz link aşağıdaki gibi görünecektir.

url kisaltma adfly
url kisaltma adfly

Para kazandıran link kısaltma sitelerinden biridir. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Adfly ne kadar kazandırıyor?

Adfly sizin gayretinize göre para kazandırır. Dolar bazlı olduğu için daha fazla kazanabilirsiniz. Tüm bağlantı kısaltma sitelerinde mantık aynıdır. Ne kadar çok tıklayan olursa o kadar çok kazanç elde edebilirsiniz.


4. Adcash

adcash link kisaltma servisi
adcash link kisaltma servisi

Adcash url kısaltma servisi 12 yıldan beri hizmet veriyor. Yabancı bir firmadır. Fakat dolar ve euro bazlı ödeme yaptığı için bu servisinde para kazandırma oranı yüksektir.

URL kısaltma servisi kullanırken her daim bu tür firmaları tercih etmek doğru bir karar olacaktır. Dünya çapında bir kapsama alanı mevcuttur. Link kısaltarak para kazandığınızda anında ödeme alırsınız.

Nasıl Üye Olurum?

Adcash sitesini ziyaret edin. Ardından üst menüde sağ tarafta bulunan ”Register” butonuna tıklayın.

Karşınıza aşağıdaki gibi bir üyelik formu açılacaktır. Bilgilerinizi doldurun ve ”Register” butonuna tıklayın.

adcash url kisaltma kayit olma
adcash url kisaltma kayit olma

Kayıt olduktan ve hesabınıza giriş yaptıktan sonra aşağıdaki gibi bir sayfa ile karşılaşırsınız.

Burada bulunan menüde ”Zones” yazan kısma tıkladığınızda link kısaltma işleminizi gerçekleştirebileceğiniz kısım açılır.

adcash url kisaltma nasil yapilir
adcash url kisaltma nasil yapilir

Link kısaltma sitelerinin kullanımı çok kolaydır. İngilizce ara yüz bulunmasına aldanmayın bir iki kurcalamayla her şeyi bulabilirsiniz.


5. Shorte

shorte link kisaltma sitesi
shorte link kisaltma sitesi

1.5 milyon aktif kullanıcısı bulunan bu link kısaltma sitesi oldukça başarılıdır. Global ve güvenilir ödeme platformu aracılığıyla ödemelerinizi anında yapar.

Bir bağlantıyı kısalttığınızda ve birisine tıklattığınızda ödeme alırsınız. Ek gelir elde etmek ve ekstra para kazanmak için bu URL kısaltma servisi ile sağlanabilir.

Ödemelerinizi Payoneer ve Webmoney aracılığıyla rahatlıkla alabilirsiniz.

Nasıl Üye Olurum?

Shorte.st adresini ziyaret edin. Açılan sayfada üst kısımda bulunan menüden ”Join” butonuna tıklayın.

Bilgilerinizi doldurup veya direk Google hesabınızla üye olabilirsiniz.

shorte url kisaltma sitesine uye olma
shorte url kisaltma sitesine uye olma

Kayıt işlemini tamamlayıp hesabınıza giriş yaptıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa açılır. Burada sarı çember içine aldığım alan link kısaltma işlemini gerçekleştirebileceğiniz paneli gösterir.

Çok basit bir şekilde link kısaltıp para kazanmaya başlayabilirsiniz.


Neden Link Kısaltma Yapılır?

Link kısaltma servislerini kullanarak pek çok avantaj elde edebilirsiniz. Bir hiperlink tekniği olan ve URL’leri kısaltmak amacıyla kullanılan kısaltma işlemi, web sitelerine daha hızlı ulaşmanıza yardımcı oluyor. İnternet ortamında işlevsel bir yenilik sunan ve kolay kullanım olanağı sağlayan link kısaltma işleminin yapılma nedenlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

Görsel Kaygı: Sadece internet dünyasında kullanılmayan linkler, reklam ve benzeri amaçlar için farklı medya formatlarında da yer alıyor. Dergi, gazete, kitap ve billboard gibi medya araçlarında kullanılabiliyor. Bu medya organlarını takip eden kullanıcılara “https://www.siteniz.com/blog/icerikler/2/sorular/5.html” gibi uzun ve karmaşık bir link sunmak görsel olarak estetik durmuyor. URL kısaltmalar, linkleri görsel olarak daha okunabilir hale getiriyor.

Kolay Kullanım Deneyimi: Kısaltılan linkler tek bir metin dosyasına kolaylıkla yerleştirilebilirken tek tıkla kopyalanıp kullanılabiliyor. İçeriklerinizin daha rahat ve hızlı paylaşmasını sağlayarak kolay kullanım özelliği sunuyor. Karmaşık olmayan link bağlantısıyla kullanıcılarınıza ulaşmanızı sağlayarak işinizi kolaylaştırıyor. Ayrıca web sitenizin tıklama ve dönüşüm oranını artırmanıza olanak tanıyan kısaltma işlemi, birçok site sahibi tarafından oldukça sık kullanılıyor.

İstatistikler: Link kısaltma siteleri ile linkinize ait verileri takip edebilir, hangi kanallardan kaç tıklama aldığınızı öğrenebilirsiniz. Ayrıca web sitenizi daha profesyonel yönetebilirsiniz. Bu istatistikleri görmek için kısaltma yaptığınız web sitesine üye olup ara yüzüne girmeniz gerekiyor. Bu tür istatistikler sayesinde sitenizin trafiğini kontrol ederek iyileştirmeler yapabilir, yayınladığınız içeriklerin popülaritesinin belirleyebilirsiniz.

Karakter Sınırlaması: Sosyal medya platformları, SMS’ler ve benzeri alanlarda yer alan karakter sınırlaması, linkleri uzun bir şekilde paylaşılmasını engel oluyor. Çünkü linklerde yer alan tüm karakterler, karakter sınırından düşürülüyor. Link kısaltma siteleri, bu tür durumlar karşısında daha düşük karakter sayısıyla, hızlı bir şekilde paylaşım yapmanıza yardımcı oluyor.

Bağlantı (URL) Nedir?

İnternet terimleri arasında en yaygın olarak kullanılan kavramlardan birisi olan URL, belli bir formatta ve standart bir şekilde düzenlenen karakterler aracılığıyla internet sitelerine girebilmenizi sağlayan bir araçtır. “Uniform Resource Locator” olan açılımının Türkçe karşılığı “Tekdüze Kaynak Bulucu” olarak tanımlanır. Link kısaltma işlemi, standart yapıdaki URL’in daha kısa hale gelmesini sağlar.

URL, HTTP ve HTTPS gibi güvenlik protokolleriyle FTP adı verilen dosya transfer komutları ile ilgili bilgi sahibi olmanızı sağlar. URL, domain, subdomain, alan adı uzantısı, dosya uzantısı ve ülke uzantısı gibi çeşitli bileşenlerden oluşur. İnternete yüklenen bir kaynağı konumlandırmak için kullanılan URL, en fazla 2083 karakter sınırıyla genel olarak dört farklı bölümün birleşiminden üretilir.

Link Kısaltma Siteleri Hakkında: S.S.S

Link kısaltma siteleri hakkında sıkça sorulan soruları inceleyip daha fazla deneyim sahibi olabilirsiniz.

CPM nedir?

Bin tıklamaya alacağınız tahmini kazancı gösterir.

Google link kısaltma çalışıyor mu?

Google link kısaltma servisi 13 Nisan 2018 tarihinde hizmeti sonlandırıldı. Bu sebeple böyle bir link kısaltma hizmeti bulunmuyor.

YouTube link kısaltma nasıl yapılır?

Youtube videolarının URL adresini kısaltabiliyorsunuz. Bunun için URL adresinde yer alan eşittir (=) işaretinden sonraki kısmı http://youtu.be/ kısaltmasının sonuna eklemeniz yeterlidir.

Örnek:

Uzun Hali: https://www.youtube.com/watch?v=JE4x534xg6tc4

Kısa Hali: http://youtu.be/JE4x465xg6tc4

Eğer bir mobil uygulama kullanıyorsanız ve kopyala – yapıştır ile uğraşmak istemiyorsanız. Bu adresi paylaş linkine tıklayıp açılan kısımdan kopyalayabilirsiniz. Uygulamada ise Paylaş butonuna dokunduktan sonra çıkan menüden Bağlantı seçeneğini seçin ve kopyalanan URL doğrudan kısaltılmış URL olacaktır.

Link kısaltma Nedir?

Link kısaltma, orijinal link uzunluğunu belirli araçlarla kısaltarak paylaşabilmenizi sağlıyor. Uzun bir link bağlantısını ortalama 15 karaktere kadar düşürerek kullanıcıya büyük kolaylık sunuyor. 

İlgili web sayfasına yönlendirme yaparak ek adres işlevi gören kısaltma işlemi, İngilizce de “link shorter” olarak adlandırılıyor.

Özellikle karakter sınırlamasına sahip sosyal medya platformlarında daha kısa linklerle paylaşım yapmanıza olanak sağlıyor.

Çünkü içerisinde çok fazla bileşen barındıran URL’ler, sosyal medya ve benzeri platformlarda karakter limitine takılabiliyor. 

Bu durum paylaşım yaparken kullanıcıların birtakım sıkıntılar yaşamasına neden oluyor. Basit kullanım ara yüzüne sahip pek çok araç sayesinde rahatça yapabileceğiniz bağlantı kısaltma işlemi ayrıca içeriklerinizi daha hızlı bir şekilde paylaşmanıza imkân sunuyor.

Örneğin Twitter’da paylaşım yapan bir kullanıcı, kaynak olarak eklemek istediği linkin uzun olmasından dolayı istediği mesajı açıklayıcı bir şekilde takipçilerine aktaramıyor. Bu durumda URL kısaltma siteleri kullanılarak hem karakter sayısını düşürebiliyor hem de vermek istediği mesajı takipçilerine aktarabiliyor. Bu gibi durumlar karşısında siz de uzun link bağlantınızı kısaltabilir, istediğiniz yerde kolaylıkla paylaşabilirsiniz.

TRLink nedir?

TRlink bir link kısaltma sitesidir. Türkçe kullanıcı arayüzü olmasından dolayı Türkiye’de sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca ödemeleri düzenli bir şekilde yapıyorlar. Benimde kullandığım bir firmadır.

Link kısaltma ile nasıl para kazanılır?

Kullandığınız url kısaltma sitesinin altyapısında bulunan url kısaltma seçeneklerini kullandıktan sonra size vereceği bağlantıya insanların tıklamasını sağlayarak para kazanabilirsiniz.

Link kısaltma ne kadar kazandırır?

URL kısaltma ile kabiliyetinize, ulaşabildiğiniz kitleye göre ayda 5-10 bin TL para kazanmanız imkansız değildir.

En güvenilir reklamsız link kısaltma sitelerini sizinle paylaştım. Bu özel link kısaltma servisleri sayesinde internet üzerinden para kazanma hayalinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Özellikle öğrenciler, ev hanımları, sosyal medyayı aktif olarak kullananlar için güzel bir kazanç kapısıdır.

Kullanıcılarınızın içeriklerinizi daha hızlı paylaşmasına yardımcı olan URL kısaltma işlemi, karışık harf kombinasyonlarından kurtulmanızın sağlayarak, basit kelimelerden oluşan kısa bir URL yapısı üretebilmenize olanak tanıyor. 

Siz de okunabilir ve anlaşılır bir kısa linkler ile hem okunurluğunuzu hem de trafiğinizi artırabilir, kullanıcılarınızın web sitenizi daha rahat bulabilmesini ve kullanabilmesini sağlayabilirsiniz.

Bitly, Yandex url kısaltma siteleri bulunur fakat yukarıda paylaştığım servisler en güvenilir link kısaltma siteleri ve daha fazla kazanç sağlar.

Link kısaltma siteleri para kazanma anlamında gerçekten güzel gelirler bırakabilir. Link kısaltarak para kazanma herkesin rahatlıkla yapabileceği bir iştir.

Sonuç

Paylaştığım adres kısaltma servislerini bende aktif olarak kullanıyorum. Size de tavsiye ediyorum. Reklamsız link kısaltma servisi arayanlar için önerim ise aşağıdaki sitelerdir.

Reklamsız link kısaltma siteleri;

 • TRLink
 • Bitly
 • TinyURL
 • Ow.ly
 • Rebrandly

Ayrıca bu konuyla ilgili sorularınızı ve görüşlerinizi yorum alanından belirtmeyi sakın unutmayın. Bana destek olmak için lütfen yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşın. Teşekkürler.