Instagram son görülme nasıl kapatılır, instagram aktiflik kapatma

Instagram son görülme nasıl kapatılır, instagram aktiflik kapatma
Gönderi Tarihi: 05.02.2024

Instagramda son görülme nasıl kapatılır? instagramda çevrimiçi kapatma, aktiflik kapatma. Yahu şimdi ne güzel kafamıza göre takılıyorduk instagramda, girip çıkıyorduk dilediğimiz gibi. Kimsecikler de bilmezdi instagrama ne zaman girdiğimizi, ne zaman çıktığımızı.

Eee şimdi instagram denen bu meret tıpkı whatsapp’ta olduğu gibi son görülme muhabbeti çıkardı. Bu sayede kim instagrama ne zaman girmiş, en son ne zaman aktif olmuş, ne zaman görülmüş hepsi kayıt altına alınmış oldu.

Tabii hal böyle olunca herkes birbirinin en son ne zaman instagramda aktif olduğunu görebiliyor. Instagram son görülme nasıl kapatılıyor?

Eee peki ben instagrama girsem şöööylee bir dolaşsam ama kimsecikler benim en son ne zaman instagrama girdiğimi görmese nasıl olur? Olur mu? Evet olur. Peki instagram son görülme kapatma nasıl yapılır? Haydi şimdi size instagram aktiflik kapatma konusunda bilgiler ve bazı tüyolar vereceğiz.

Tabii bu arada kimin ne zaman instagrama girdiğini, kimin ne zaman çıktığını kayıt altına alan instagram, isteyen kullanıcılarına bu özelliği kapatma imkanı da getirmiş. Yoksa nasıl yapacaktık dimi 🙂 E biz de bundan bahsediyoruz zaten.

Bu instagramda son görülme olayı herkesin hoşuna gitmeyebilir dimi? Ben istemiyorum kardeşim kimse benim instagrama en son ne zaman girdiğimi görmesin! İşte bunu diyenler için instagram son görülme kapatma yollarını yazıyoruz. Haa bu arada bu instagram aktiflik kapatma olayını araştıran arkadaşların karda yürür ama izini belli etmez arkadaşlardan olduğunu da belirtmek gerek 🙂 Sizi gidi siziiii…

Evet arkadaşlar, sadede gelelim, biliyorsunuz ki her geçen gün kendisine bir başka özellik ekleyen Instagram’ın yapmış olduğu en son yenilik Reels alanıdır. Reels özelliği ile eş zamanlı olarak binlerce hatta milyonlarca kullanıcıya ulaşılabilmektedir.

Reels özelliğinin yanı sıra Instagram için gelen bir diğer yenilik ise artık çevrimiçi olup olunmadığı veya ne kadar zaman önce Instagram’da olunduğunun takipçilere görünmesi durumudur. Bu özellik birçok kullanıcının hoşuna gitse de birçok kullanıcı da bu özellikten oldukça şikayetçi olmaktadır. Tam da bu noktada Instagram her iki taraftaki kullanıcılarını da düşünerek son görülmeyi kapatma özelliği getirmiştir. Bu özellik ile kullanıcılar dilediği zaman dilediği alanlarda istedikleri kadar vakit geçirebilmektedir. Peki, instagramda aktifliği nasıl kapatırız?

Instagram Son Görülme Kapatma

Instagram son görülme kapatma özelliği birçok kullanıcıya rahat bir nefes aldırmıştır. Instagram son görülmeyi kapatabilmek oldukça pratik bir işlem olmakla birlikte uygulamayı kullanan her kullanıcı bu kapatma işlemini yapabilmektedir.

Bu yazımızda Instagram son görülme özelliğini kapatabilmeniz için gerekli işlemleri nasıl yapmanız gerektiğini adımlarla maddeler halinde aktaracağız.  Gelin birlikte son görülme kapatma özelliğini inceleyelim;

  • Öncelikle instagram son görülme kapatmak için Instagram hesabınıza girmeniz gerekmektedir. Instagram hesabınıza giriş yapın.
  • Profilinize tıklayın ve devamında ekranda sağ üst köşede yer alan üç nokta işaretine tıklayarak ayarlar sekmesine tıklayın.
  • Ayarlar sekmesini açtıktan sonra karşınıza birtakım seçenekler çıkacak. Bu seçenekler arasında ‘gizlilik’ seçeneğini tercih edin.
  • Instagram son görülme kapatma işleminin en son adımında yapacağınız şey ise, gizlilik kısmında yer alanhareket durumunu göster’ sekmesine tıklamak olacaktır. Buraya tıkladıktan sonra aktif olarak görünen hareketlilik durumunu pasif hale getirmeyi tercih etmelisiniz. Yani hareket durumumu göster seçeneği seçili olmamalıdır.

Yapmış olduğunuz tüm bu işlemlerden sonra, artık Instagram son görülmeniz takipçilerinize kapalı olacaktır.

Instagram Aktiflik Kapatma

Instagram son görülme kapatma en güncel adımları yukarıda sizlere aktardığımız biçimde gerçekleşmekte olup geçerli olan bir yöntemdir ve oldukça pratik adımlardan oluşmaktadır. Eğer uygulamada ne kadar vakit geçirdiğinizi, ne zaman vakit geçirdiğinizi takipçileriniz tarafından bilinmesini istemiyorsanız bu işlemi yapmak sizler için oldukça avantajlı olacaktır. Bu arada şunu da söyleyelim, instagram aktiflik kapatma ya da instagram çevrimiçi kapatma veya instagram son görülme kapatma gibi tabirlerin hepsi aynı şeyi ifade etmektedir. Kafanızı karıştırmasın.

Gizlilik ve güvenlik ilkeleri daima en önde yer alan ilkeler olan Instagram uygulaması tüm bu sebeplerden ötürü her geçen gün kullanıcı sayısını katlayarak arttırmaktadır. Instagramın aktiflik kapatma özelliği de Instagram’ın tercih edilme sebepleri arasında görülmekte ve kullanıcılar tarafından da oldukça beğenilen uygulama yenilikleri arasında yer almaktadır.

Eee evet arkadaşlar gördünüz mü bak o kadar da telaş edilecek bir şey yokmuş. Demek ki neymişşş? Ölüm hariç herşeyin bir çaresi, bir yolu, bir yordamı varmış. Siz de yukarıda anlattığımız adımları uygulayarak instagram aktiflik kapatma olayını kökünden çözebilirsiniz.

Instagram son görülme olayını kapattıktan sonra da ohhh misss. Dilediğince instagrama gir, çık, bi daha aç, tekrar kapat.. Veee bunlardan takipçilerinin haberi olmasın. Vay efendim ben ne zaman instagrama girmişim, ne zaman çıkmışım, kapat son görülme olayını gönlünce gir çık, karda yürü ama izini belli etme dimi ya 🙂

Evet arkadaşlar, içerisinde bulunduğumuz teknoloji devrinde, en gözde sosyalleşme araçları elbette sosyal medya mecraları oluyor. Sosyal medya denilen mecralar arasında en çok tercih edilen alan ise tabii ki Instagram. Instagram dünya çapında milyarlarca kullanıcıya ev sahipliği yapan sosyal medya uygulamalarından yalnızca bir tanesidir. Bu uygulama üzerinden kullanıcılar etkileşimde olduğu takipçileri ile yaşadıkları birçok anı paylaşmaktadır.

Ama siz yine de fazla takılmayın haaa, bu dünyada yapılacak çok önemli vazifeler var, siz onları düşünün de bu geçici mecralarda pek takılmayın 🙂

Instagram Son Görülme Kapatma Aşamaları Nelerdir?

Özellikle sosyal medya uygulamaları, sundukları birbirinden farklı özellikler kapsamında sayısız kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu bilginin yanında Instagram da yer almakta ve kullanıcılarına her geçen gün yeni bir özellik kazandırmaktadır. Instagram tarafından sunulan özellikler arasında son görülme kapatma da bulunmakta ve nasıl uygulandığı merak edilmektedir. Aşağıda sıralanan maddeler sayesinde bu özelliği aktif hale getirebilirsiniz.

  • Öncelikle Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Daha sonra kendi profil sayfanıza geçiniz.
  • Ardından burada yer alan ayarlara tıklayıp açılan sayfadan seçim yapmanız gerekiyor.
  • Hareket durumu gizle kısmını devre dışı bırakın.

Sıralanan bu dört kolay adım sayesinde siz de instagramda son görülme bilginizi kapatabilir ve bahsi geçen bu özelliği kullanabilirsiniz. Aynı zamanda son görülme kapatma özelliğinin tam olarak ne işe yaradığını ve avantajlarını da göz önüne alarak kullanmakta olduğunuz özelliğin oldukça işe yarar olduğunu fark edebilirsiniz.

Instagram DM Görüldü ve Son Görülme Arasındaki Farklar

Yukarıda anlatılan ve detaylı bir şekilde maddeler halinde açıklanan görüldü özelliğinin devre dışı bırakılması, son görülme ayarları ile sıklıkla karıştırılmaktadır. Instagram DM görüldü ve son görülme arasındaki farklar başlığı altında bu iki özelliğin aslında birbirinden oldukça farklı olduklarını anlayabilirsiniz. Bahsi geçen bu iki özellik aşağıda daha detaylı bir şekilde ele alınmıştır.

Instagram DM görüldü, karşı taraftan aldığınız mesajı görmenize rağmen görüldü bilgisinin görülmemesi olayını açıklamaktadır. Bunun yanında son görülme durumu ise Instagram uygulamasında en son ne zaman aktif olduğunuzu belli eden bir seçenektir. Bu iki özelliği devre dışı bıraktığınız takdirde yakın çevreniz Instagram uygulamasına girdiğinizden haberdar olamayacaktır.

Instagram Görüldü Kapatma Iphone ve Android

Kullanıcıları için birbirinden farklı özellikler sunan ve sunulan bu özelliklerin yararlı olmasını sağlayan Instagram, son olarak geliştirdiği görüldü kapatma işlemi hakkında oldukça fazla konuşulmaktadır. Instagram görüldü kapatmanın avantajları nelerdir başlığı, bu özelliği araştıran Instagram kullanıcıları tarafından araştırılmaktadır.

Aslında bu özelliğin avantajı diğer uygulamalarda daha önce rastlanmış sonuçlar ile aynı oranda değerlendirilmektedir. Ancak günlük hayatta sadece Instagram kullanan bireyler bu özellik ile yeni tanışmıştır. Görüldü özelliğinin devre dışı bırakılması ile birlikte cevap vermek istemediğiniz mesajları dahi okuma şansına sahip olabilirsiniz. Buna benzer olarak aslında açmak istemediğiniz ve yanlışlıkla açtığınız mesajlarda da karşı taraf görüldü bilgisinden bihaber olacaktır.

Instagram çevrim içi görünme kapatma soru-cevap

instagram son görülme nasıl kapatılır

Kısaca anlatmak gerekirse, Profilinize tıklayın ve devamında ekranda sağ üst köşede yer alan üç nokta işaretine tıklayarak ayarlar sekmesine tıklayın. Ayarlar sekmesini açtıktan sonra karşınıza birtakım seçenekler çıkacak. Bu seçenekler arasında ‘gizlilik’ seçeneğini tercih edin. Instagram son görülme kapatma işleminin en son adımında yapacağınız şey ise, gizlilik kısmında yer alan ‘hareket durumunu göster’ sekmesine tıklamak olacaktır.

instagram aktiflik nasıl kapatılır?

Kısaca anlatmak gerekirse, Instagram’a giriş yapın ve profilinize tıklayın, ardından ekranda sağ üst köşede yer alan üç nokta işaretine tıklayarak ayarlar sekmesine tıklayın. Ayarlar sekmesini açtıktan sonra karşınıza birtakım seçenekler çıkacak. Bu seçenekler arasında ‘gizlilik’ seçeneğini tercih edin. Instagram son görülme kapatma işleminin en son adımında yapacağınız şey ise, gizlilik kısmında yer alan ‘hareket durumunu göster’ sekmesine tıklayın. İstediğiniz ayar buradadır.

instagram çevrim içi görülme nasıl kapatılır?

Kısaca anlatmak gerekirse, Instagram’a giriş yaptıktan sonra profilinize tıklayın ve devamında ekranda sağ üst köşede yer alan üç nokta işaretine tıklayarak ayarlar sekmesine tıklayın. Ayarlar sekmesini açtıktan sonra karşınıza birtakım seçenekler çıkacak. Bu seçenekler arasında ‘gizlilik’ seçeneğini tercih edin. Instagram son görülme kapatma işleminin en son adımında yapacağınız şey ise, gizlilik kısmında yer alan ‘hareket durumunu göster’ sekmesine tıklamaktır. Çevrim içi görünme durumunu buradan ayarlayabilirsiniz.

Instagram’da Arama Yapma

instagram yerleşik bir arama çubuğuna sahiptir. İstediğiniz kişiyi bulmak için bunu kullanabilirsiniz. Kolay tanımlama için kişiyi telefonunuzda tutmak en iyisidir. Bu, Instagram kullanan birini bulmanın en hızlı ve en kolay yoludur. Bir kişiyi isme veya posta koduna göre aramak için de kullanılabilir. Bunu yapabilmek için kişinin telefon numarasına sahip olmanız gerekir. Bir sonraki adım, söz konusu kişinin profilini açmaktır. Profil sayfasının sağ üst köşesindeki hamburger menü simgesine dokunun. Bir liste görüntülenecektir. Buradan, sonuçları görmek için adı veya adresi yazabilirsiniz.

Telefon numarasına göre bir kişi bulduğunuzda, o kişinin profil sayfasını takip edebilirsiniz. Alternatif olarak, bir kişinin profilini bulmak için bir profil simgesi kullanabilirsiniz. Sadece kişinin telefon numarasını ve e-posta adresini girdiğinizden emin olun. Onları birkaç saniye içinde bulabilmelisin. Bu, Instagram’da telefon numarasına göre arama yapmanın basit bir yoludur. Ardından, onları takip etmeyi seçebilirsiniz.

Bir arkadaşınızın telefon numarasına sahipseniz, telefon numarasını kullanarak onu arayabilirsiniz. Telefonun mobil verilerini kullanarak kişinin adını da arayabilirsiniz. Kişinin cep telefonu numarasını telefonunuza eklediyseniz, bu bilgileri kullanarak kullanıcının profilini bulabilmeniz gerekir. Hatta diğer kişilerin profillerini arayabilirsiniz.

Instagram aktiflik kapatma nasıl yapılır başlıklı bu yazımızı okuduğunuz için teşekkür eder, dükkanımıza yeniden bekleriz 🙂