En İyi İnstagramdan Para Kazanma Yolları (2020)

İnstagramdan para kazanmak artık hayal değil. İnstagram, internetten para kazanma hayallerinizi gerçekleştirebilecek dünyanın en çok kullanılan soyal medya platformlarından biridir. Milyonlarca kişinin her gün saatlerce vakit geçirdiği instagram sayesinde evden, işten hatta uyurken bile para kazanmanız mümkün.

İnstagram beğenilerinden para kazanmanız bile mümkün. Tabi instagramdan para kazanmanızı sağlayan ana faktör etkileşim. Yani instagram sayfanızın takipçi sayısının belirli bir seviyede olması gerekir.

Yalnız buradaki en önemli husus takipçilerinizin kesinlikle organik olmasıdır. İnstagram sayfanızda paylaştığınız gönderinin beğeni alması, izlenmesi ve yorum yapılmasına etkileşim denilir.

İnsanların sayfanızda etkileşimde bulunması instagramdan para kazanma kapılarını açacaktır. Bu sizi korkutmasın, para kazanmaya başlamak için öyle sanıldığı gibi 1 milyon takipçiniz olmasına gerek yok.

İnstagramdan para kazanmak için birçok yöntem mevcut. Hesap satarak, reklam alarak, satış yaparak, satış ortaklığı ve influencer ile gelir elde etmek gayet mümkün.

Tüm bu para kazanma metotlarını aşağıda tek tek açıklayıp instagramdan nasıl para kazanılır? sorusuna net bir cevap verdim:

İnstagramdan Para Kazanmak İçin İzlenilmesi Gereken Yollar

1- Satış Yaparak İnstagramdan Para Kazanmak

instagramdan satis yapmak instagramdan para kazanmak
instagramdan satis yapmak instagramdan para kazanmak

Satış yaparak instagramdan para kazanmak günümüzde en popüler yöntemlerden biridir. E-ticaret gerçekten kazançlı bir sektördür. En karlı işlerden biridir. Bu işi gerçekten kıvırabilen, yapabilenler oldukça iyi paralar kazanabilir.

Günümüzde çoğu butik dükkan açan kişiler instagram üzerinden daha fazla satış yaptığını hatta instagramda yaptığı satışlardan ana gelirini elde ettiğini ifade ediyor.

İnstagramdan para kazanmak için bebek kıyafetleri, kadın giyim, erkek giyim, aksesuar ve benzeri alanlarda satış gerçekleştirebilirsiniz. Bu kategoriler genelde en çok satış gerçekleştirilen ürünleri içerir.

instagram butik ile para kazanma
instagram butik ile para kazanma

Takipçi sayınızı arttırmak için öncelikle en önemli silahınız paylaşacağınız gönderilerdir. Bu gönderiler mutlaka kaliteli olsun. Butik veya herhangi bir satış sayfanızda paylaşacağınız ürünlerin resimleri kaliteli ve göz alıcı olsun. Kalite hissini ürünlere bakan ziyaretçilerinize yansıtın.

Etiketlerin gücünden yararlanın. Çoğunlukla hashtag olarak karşınıza çıkmış olabilir. Türkçe karşılığı etikettir. Popüler hashtagları bularak bu hastahtagları mutlaka paylaştığınız gönderilerde kullanın.

Örneğin; #summer #summertime #sun #TagsForLikes #hot #sunny #warm #fun #beautiful #sky #clearskys #season #seasons #instagood #instasummer #photooftheday #nature #TFLers #clearsky #bluesky #vacationtime #weather #summerweather #sunshine #summertimeshine

Satışlarınızı arttırmak için ücretsiz kargo, kapıda ödeme ve farklı ödeme yöntemlerini mutlaka kullanın. Rakiplerinizi inceleyin ve onlardan tüyo almaktan kaçınmayın.

2- İnfluencer

Sosyal medya influencerları markalarla yaptıkları işbirlikleri sayesinde lüks davetlere katılma, dünyayı gezerken ücretsiz konaklama ve en yeni ürünleri deneyimleme gibi imtiyazlardan yararlanabiliyorlar.

Bunların yanı sıra fenomenleşerek tüm dünyanın tanıdığı influencerlar hâline gelen sosyal medya ünlülerinin yıllık gelirleri 15 milyon doları aşıyor. Gün geçtikçe markaların daha fazla yöneldiği influencer pazarlama stratejisi, sosyal medyayı aktif olarak kullanan kişiler için yeni bir gelir kaynağı hâline geldi.

influencere örnek

Amacınız sıradan bir sosyal medya ünlüsü olmak yerine takipçilerine fayda sunan ve markaların peşinden koştuğu bir influencer olmak olsun.

İnsanlara ne sunmak istediğinize karar verin. Mizah alanında yeteneğiniz varsa bu alanda da başarılı çalışmalara imza atabilir, toplumsal konulara mizah ile dikkat çekerek farkındalık oluşturabilirsiniz. Yemek, seyahat, makyaj ya da moda vb. alanlara ilginiz varsa işiniz çok daha kolay. Bu alanlardaki bilgilerinizi çektiğiniz video ve fotoğraflarla aktarabilirsiniz.

3- Affiliate Marketing

affiliate marketing ile instagramdan para kazanmak
affiliate marketing ile instagramdan para kazanmak

Affiliate pazarlamacı olarak Instagram’ı kullanarak affiliate satışlarınızı arttırabilirsiniz. Paylaşacağınız linklerle ilgili iki seçenek vardır:

  • Affiliate ürünle ilgili görüşlerin yer aldığı link,
  • Doğrudan affiliate linkleri.

Sattığınız ürünle ilgili heyecanınızı gösterin. Takipçilerinizi heyecanlandırmak için çoklu görseller ve video güncellemeleri kullanın.

Belli affiliate ürünlerle ilgili sonuçları gösteren görseller ve videolar paylaşın. İnsanlar ölçülebilir sonuçlarlar elde eden diğer insanları gördüklerinde etkileneceklerdir.

İnsanları daha fazlasını öğrenmeye teşvik edecek 15 saniyelik videolar hazırlayın.

Online para kazanmakla ilgilenen takipçileriniz varsa başvuru linklerinizi paylaşın ki sizin altında affiliate olsunlar ve sizde onlar sayesinde komisyon kazanın.

İnsanları programla ilgili etkilemek için en son aldığınız affiliate komisyonlarının ekran görüntülerini paylaşın.

Affiliate linkiniz aracılığıyla alışveriş yapanlara bonuslar verin. Bonuslar için görseller veya 15 saniyelik videolar hazırlayın.

4- Hesap Satışı

instagram hesap satisi
instagram hesap satisi

Az kişinin bildiği fakat yapılabildiğinde iyi bir gelir kaynağı olacak organik hesap satışlarıdır.

Yüksek etkileşim oranı olan hesapları oluşturarak forumlar, e-ticaret siteleri üzerinden satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Satış yapabileceğiniz siteler: r10wmaracıbionluksadeceon

5- Reklam

instagram reklamlarindan para kazanmak
instagram reklamlarindan para kazanmak

Orta çaplı bir instagram hesabınız varsa reklam yaparak gelir elde edebilirsiniz. Yapabilecekleriniz;

  • Yorum yazmak
  • Öneri gönderi paylaşımları
  • Yer bildirimi
  • Gönderi beğenileri

Nasıl Takipçi Kazanılır?

Bu işten gerçekten para kazanmak istiyorsanız bilmeniz, dikkat etmeniz gereken bir kaç husustan bahsedeceğim. Genel itibariyle para kazanmayı başaranların izlediği yolda diyebiliriz.

1- Sabırlı olmalısınız: Bu işe yeni giriyorsanız öncelikle en başta sabırlı olmanız gerekir. Mesela bir mizah sayfası açıp, takipçi sayısını yükseltip, para kazanmak isteyen birisi olduğunu düşünelim.

Bunun için sayfanızı açıp buraya komik videolar paylaşıp insanların dikkatini çekmeniz gerekecek. Bu zamana yayılan bir iş olup sabırla işinizi devam ettirmeniz lazım.

2- Hemen para kazanma arzusunu unutun: Bu işten hemen para kazanamazsınız. İnstagramdan para kazanmak için öncelikle takipçi sayınızın ve bu takipçilerin etkileşiminin iyi bir derecede olması gerekir.

İyi bir takipçiye ulaşmakta öyle sanıldığı gibi kolay bir iş değildir. O sebeple hemen para kazanmaya başlamanız mümkün değildir. Şunu unutmayın, bu işe girip para kazanan birçok insan var.

3- Analiz yapmak her zaman önemlidir: Analiz, araştırma adına ne derseniz diyin. İster instagramdan satış yaparak, ister çok takipçiye ulaşıp reklamlardan para kazanmak isteyin. Bir sayfa açmadan önce açacağınız konu ile ilgili araştırma yapın.

Araştırma yapmanın size zararı olmaz, faydası olur.

Niye araştırma yapın diyorum?

İnsanların uğraşacağınız konuya ilgisi var mı yok mu? bunu bilmeniz gerekir. Düşünsenize bir konuda sayfa açıyorsunuz ama kimse ilgi duymuyor.

Bu boşa kürek çekmektir. Nokta atışı yaparak işe sağlam başlamak istiyorsanız araştırma yapmalısınız.

4- Kalite önemlidir. Kaliteden ödün vermeyin: İnstagramdan para kazanan kişilerin çoğu işini mükemmel derecede kaliteli yapıyor. Diğer sayfalara nazaran kendileri bir adım önde olup, fark yaratmayı başarıyorlar.

Bu şekilde kaliteden ödün vermeyen sayfaların para kazanması kaçınılmaz oluyor.

Size tavsiyemiz hangi konu üzerine sayfa açacaksanız açın, işinizi kaliteli yapın.

Takipçi sayısı arttırmanız ilk önceliğiniz olsun

Öncelikle ne sayfası açarsanız açın takipçi sayınızın belirli bir seviyeye ulaşmış olması gerekir.

Öyle kuru kuruya 5.000 takipçi bir işe yaramaz şimdiden söyleyelim. Gerçekten organik bir şekilde kasılıp, etkileşim oranı yüksek takipçilere sahip olmanız gerekiyor.

# Takipçi sayınızı arttırmak için öncelikle en önemli silahınız paylaşacağınız gönderilerdir. Bu gönderiler mutlaka kaliteli olsun. Mesela kitap sayfanız var ise bazı kitaplarda bulunan etkileyici sözleri paylaşabilirsiniz.

# Etiketlerin gücünden yararlanın. Çoğunlukla hashtag olarak karşınıza çıkmış olabilir. Türkçe karşılığı etikettir. Popüler hashtagları bularak bu hastahtagları mutlaka paylaştığınız gönderilerde kullanın.

Örneğin; #summer #summertime #sun #TagsForLikes #hot #sunny #warm #fun #beautiful #sky #clearskys #season #seasons #instagood #instasummer #photooftheday #nature #TFLers #clearsky #bluesky #vacationtime #weather #summerweather #sunshine #summertimeshine

İnstagramdan Para Kazanmak İçin Kaç Takipçi Gerekir?

İnstagramdan para kazanabilmek için organik, etkileşimi yüksek en az 10 bin takipçi yeterli olacaktır.

İnstagramdan Ne Kadar Para Kazanılır?

İnstagramdan kabiliyetinize göre ayda 5.000-10.000 TL arası para kazanmak mümkündür.

İnstagram Sponsorlu Reklam Nasıl Verilir?

Sponsorlu reklam vermek için ücret ödemeniz gerekir. İnstagram uygulaması üzerinden sponsor reklam vererek daha çok kitleye ulaşabilirsiniz.

Sonuç

İnstagramdan para kazanmak için sabırlı ve gayretli olmanız gerekir. Yöresel bir ürün, butik, e-ticaret ve reklam işbirliği gibi çeşitli iş kolları ile para kazanmanız kaçınılmazdır. Yapmanız gereken kaliteli ve azimli bir şekilde çalışmaktır.

Cevap bırakın