Instagram Başkasının Hikayesini Kendi Hikayende Paylaşma Nasıl Yapılır?

Instagram Başkasının Hikayesini Kendi Hikayende Paylaşma Nasıl Yapılır?
Gönderi Tarihi: 08.02.2024

Instagramda en çok yapılmak istenen işlemler arasında başkasının gönderisini hikayede paylaşma işlemi, başkasının hikayesini hikayede paylaşma işlemi, aktiflik kapatma işlemi, instagramda başkasının gönderisini paylaşma işlemi ve instagramda etiketlenmeden başkasının hikayesini paylaşma gibi işlemler yer almaktadır.

Instagram başkasının hikayesini kendi hikayende paylaşma özelliği sayesinde, başkasının hikayesindeki videonun ya da görselin paylaşılmasına izin vermektedir. Instagram hikayeleri üzerinde işlem yapma özelliği, 2018 yılının sonlarında gelmiştir. Instagram eklediği yeni özellikleri ile kullanıcı kitlesini genişletmeye devam etmektedir. Her geçen gün yeni eklentiler ile kullanıcının karşısına çıkarak daha fazla kullanıcıya çeşitli avantajlar sunmaktadır. Bu nedenle diğer sosyal hesaplara göre Instagram kullanıcılarının sayını her geçen gün daha çok artmaktadır.

Instagram Hikayesinde Birini Etiketlemek

Instagram başkasının hikayesini kendi hikayende paylaşmak için, hikaye paylaşılmadan önce hikayenin üzerinde bulunan “Aa” butonuna basılmalıdır. Hikayede etiketlemek istenilen kişinin başına @ işaretini koyarak isim yazılmalıdır. Alt tarafta etiketlemek istenilen kişi listesi çıkacaktır. Böylece hikayeye etiketlemek istenilen kişileri yazabilirsiniz.  Hikaye paylaşmak için etiketlenen arkadaşlarınıza bildirim gidecektir. Böylece arkadaşlarınız bildirimin üzerine tıklayarak, hikayeyi kendi hesaplarında paylaşabilir.

Instagram Başkasının Hikayesinde Etiketlendiğin Hikayeyi Kendi Hikayende Paylaşma!

Instagram başkasının hikayesinde etiketlendiğin hikayeyi, kendi hikayende paylaşma özelliği sayesinde başkasının hikayesinde paylaşılan hikayeleri, kendi hesabınızda paylaşılmasına izin vermektedir. Instagram kullanıcılarından bir arkadaşınız, sizi hikayeye etiketlediği zaman otomatik olarak DM (direkt mesaj) bildirimi gelecektir. DM (direkt mesaj) bildirimi ile “Hikayesinde sizden bahsetti” mesajı gelecektir. Gelen bildirim mesajında, hikayesi üzerinde yer alan ‘’Hikayene ekle’’ ye tıkladığınızda, etiketlendiğiniz hikaye sizin hikayenizde paylaşılacaktır.

Instagram Başkasında Etiketlenmediğin Hikayeyi Kendi Hikayende Paylaşma!

Instagram başkasında etiketlenmediğin hikayeyi kendi hikayende paylaşma özelliği henüz bulunmamaktadır. Yine de Instagram başkasının etiketlemediği hikayeyi kendi hikayende paylaşmak için, paylaşılan hikaye görselinin üzerine uzunca dokunulduğu zaman, üzerinde yer alan zaman çizelgesi ile hikayenin alt tarafında bulunan, mesaj yazma kutusu kaybolacaktır. Böylece üzerinde işaret olmadan ekran görüntüsü alabilirsiniz. Hikaye üzerinden çekildiği anlaşılmadan, galeriden düzenleme yapılarak kendi hikayenizde paylaşım yapabilirsiniz.

Instagram Başkasının Gönderisini Hikayede Paylaşma!

Instagram başkasının gönderisini hikayede paylaşma özelliğini sunmaktadır. Instagram hesabından paylaşmak istenen hikayeyi, herkese açık olan hesapların, kendi hesaplarınızda, paylaşmanıza olanak sunmaktadır. Gizli hesap kullanıcılarının hikaye gönderilerini, yalnızca DM üzerinden paylaşabilirsiniz.

Instagram başkasının gönderisini hikayede paylaşma özelliğini kullanmak için, gönderinin altında bulunan, ‘’Gönderiyi hikayene ekle’’ seçeneğini seçerek, hikayede paylaşabilirsiniz. Böylece hikayede paylaştığınız gönderi üzerine tıklanıp, gönderiyi ilk paylaşan kullanıcının hesabına ulaşarak paylaşılan gönderiyi görebilmektedir.

Instagram Başkasının Videosunu Hikayede Paylaşma!

Instagram başkasının videosunu hikayede paylaşma özelliğini kullanmak için, repost işlemi yapılacak bir uygulama yüklenmelidir. Instagram’da başkasının videosunu hikayede paylaşma işlerine repost denilmektedir. Repost android ve İOS platformlarında bulunmaktadır. Hikayeye yüklenmek istenilen videoyu indirmek için, repost uygulamasına giriş yapmak gerekir. Repost uygulamasına giriş yapıldıktan sonra, hikayede paylaşılmak istenilen video linkinin üzerine basılarak indirme işlemi başlatılır. Telefona indirilen videoyu Instagram hesabına kopyala seçeneğini kullanarak hikayelerde paylaşılır.

Instagram Repost Uygulama İşlem Ücretli mi?

Instagram repost uygulama işlemi ücreti olan uygulamalar olduğu gibi ücretsiz uygulamalar da bulunmaktadır. Bazı uygulamalar ücretsiz olarak indirilebilir. Fakat indirilen hikaye üzerinde değişiklik yapıldığı taktirde ücret talep etmektedir. Bunun için repost yapılacağı zaman ücret bölümünün kontrol edilmesi gerekir. Hikaye üzerinde değişiklik yapmak isteyenler için, ücret ödeme karşılığında indirilen görsel üzerinde değişiklik yapabilmektedir. Ayrıca ücret ödemeden paylaşmak için yapılması gereken işlem, hikayeyi paylaşılan haliyle kendi hikayenizde paylaşmalısınız.

Repost İşlemi İçin Kullanılan Uygulamalar Nelerdir?

Repost işlemi için kullanılan uygulamalar için birçok seçenek bulunmaktadır. Kaliteli bir repost uygulaması indirmek için, indirme sayısına bakılması gerekir. Uygulamayı indiren kişi sayısının çokluğu, repost uygulamasının güvenilir olduğu ve kalitesini göstermektedir.  Bu uygulamalar arasında, InRepost uygulaması, Regrampost uygulaması ve Repost for Instagram uygulamaları bulunmaktadır. Uygulamalar arasında kişi işlemini yapacak en uygun uygulamayı indirerek, hikaye ve video indirme işlemini gerçekleştirmiş olur. Ücretli uygulama ya da ücretsiz uygulama seçimi kullanıcının seçimine bağlıdır.

Başka Instagram Kullanıcıları Hikayeyi Etiketleyebilir mi?

Başka Instagram kullanıcıları hikayeyi etiketleme işlemi için her iki tarafa da izin verilmektedir. Instagram hesabı olanlar başkalarının hikayesini etiketledikleri gibi aynı işlemi başka kullanıcılar da yapabilir. Ayrıca telefon üzerinden hikaye ekleme işlemi saniyeler içerisinde gerçekleştirilecektir. Bu nedenle hikaye ekleme işlemini telefon üzerinden yapılması daha hızlı işlem yapılmasını sağlar.

Instagram Başkasının Hikayesini İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram başkasının hikayesini indirme işlemi için, play store üzerinden mobil uygulamaların indirilmesi gerekmektedir. Mobil uygulamalar sayesinde indirilmek istenilen hikayeleri kolayca indirilmesi sağlanacaktır.

Play store üzerinden istenilen bir mobil uygulaması seçilir. Telefona seçilen uygulama indirilir. Daha sonra indirilen mobil uygulamaya Instagram hesabıyla giriş yapılır.  İndirilmek istenilen hikayeyi paylaşan kişi uygulama içerisinde bulunur. Arkadaşın paylaştığı hikayenin üzerine tıklanır ve indirme başlatılır.

Instagram Başkasının Hikayesini Kendi Hikayende Paylaşma Sorunu!

Instagram başkasının hikayesini kendi hikayende paylaşma sorunu, paylaşılan hikayede etiketli olmadığınız için bu hikayenin kendi hikayenizde paylaşılmasına izin verilmemesidir. Eğer bir hikayeyi paylaşmak istiyorsanız o hikayede etiketlenmek gerekmektedir.

Hikayede etiketli olunduğu halde paylaşma sorunu yaşanıyorsa, uygulamanın güncellenmesi gerekir. Uygulama güncellendiği zaman etiketlendiğiniz hikayenin, kendi hikayenizde paylaşılmasına izin verilecektir. Ayrıca eklenen hikaye 24 saat sonra otomatik olarak silinecektir. Silinen hikayelerin paylaşılması imkansızdır. Bunun için süre dolmadan önce kendi hikayenizde paylaşım yapılması gerekir.