İndirimli Alışveriş Yapmak İçin 5 Harika Öneri

İndirimli Alışveriş Yapmak İçin 5 Harika Öneri
Gönderi Tarihi: 04.02.2024

İndirimli alışveriş yapmak her tüketicinin araştırdığı ve istediği bir durumdur. Özellikle günümüzde internet üzerinden yapılan alışverişlerde farklı fiyat seçeneklerinden yararlanmak mümkün hale geliyor.

Ancak fiyat açısından daha da düşük tutar isteyenler için indirim oranları önem taşıyor. Farklı yöntemleri deneyerek indirimli alışveriş yöntemlerini uygulayabilirsiniz. Ayrıca bu indirimli alışveriş yapmak için öneriler sadece e-ticaret siteleri için değil, gerçek yaşamda da indirim bulmanız için yardımcı olabilir.

İndirim Kodu Kullanın

Hem fiziksel mağazalardan hem de dijital mağazalardan önemli indirimler elde etmek için en iyi yöntemlerin başında indirim kodu gelir. İndirim kodunun kullanılmasında ise birkaç önemli detay vardır. Öncelikle indirim kodu tanımı gereğince markanın müşteri çekmek ya da satışlarını arttırmak için uyguladığı bir yöntemdir.

Bu kapsamda verilen kod ya da kuponlar ile etiket fiyatının daha aşağısında alışveriş yapmak mümkün hale gelir. Bunun için ise farklı yöntemlere dikkat edilmelidir. İndirim kodları marka tarafından belirli dönemlerde sunulur. Bu hem kodun geçerlilik süresi hem de verilme tarihi açısından geçerlidir.

Başka bir deyişle her zaman indirim kodu bulamayabilirsiniz. Ancak marka tarafından indirim kodu veriliyorsa bunu kullanmak için de bazı şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Genel olarak indirim kodları belirli bir alışveriş tutarı üzerinde geçerli olur.

Başka bir deyişle örneğin 200 TL üzeri alışverişlerde 50 TL’lik bir indirim kodu kullanılır. Bunun yanında bir sonraki alışverişte geçerli olacak şekilde de indirim kodu tanımlaması yapılabilir. Bu da; 300 TL’lik tek seferde alışveriş yapın sonrası için 50 TL indirim kodu kazanın şeklinde olur.

Elbette indirim kodunun verilme koşulları markaya ve ürüne göre değişiklik gösterebilir. Ancak temel nokta kodun mutlaka belirtilen süre ve şartlarda kullanılmasıdır. Özellikle indirim kodları her üründe geçerli olmayabilir.

İndirim kodlarının güncel olarak takip edilmesi için indirimkuponkod.com gibi sitelere göz atabilirsiniz. Bu sayede hangi ürünlerde indirim kodu uygulandığını öğrenebilirsiniz.

Fiyat Karşılaştırması Yapın

İndirim için en temel noktalardan birisi fiyat karşılaştırması yapmaktır. İndirimli alışveriş yapmak için almak istediğiniz ürünün farklı satıcılarına göz attığınızda değişik fiyat aralıkları ile karşılaşabilirsiniz. Bu konuda Akakçe gibi platformlar kolay şekilde satışta olan ürünün fiyatlarını listeleyecektir.

Örneğin A ürünü bir sitede 10 TL iken diğer sitede 15 TL olabilir. Bu yüzden en düşük fiyatı bulmak için karşılaştırma sunan site veya uygulamalar harika bir araçtır. Aynı zamanda geniş ürün çeşitliliği sunmaları da bu türden platformları kullanmanız için fırsat tanır.

Fiyat karşılaştırması sonucunda bulduğunuz ürünün fiyatı düşükse bu durumda satıcının ya da sitenin güvenilir olduğuna da dikkat etmelisiniz. Bazı siteler veya satıcılar fiyat güncellemeyi unuttukları için eski fiyat üzerinden satış devam edebilir.

Cashback ile İade Kazanın

İndirimli alışveriş için cashback sistemi de son dönemlerde yaygınlaşan bir uygulamadır. Temel olarak bu sistem harcama yaptıkça kazanma anlamına gelir. Buna göre alışveriş yapılan yerde puanlar birikir ve sonrasında bu puanlar alışveriş yaparken kullanılabilir.

Bu yöntem doğrudan alışveriş yapan yerin müşterilerine sunduğu bir özellik olmasının yanında aynı zamanda çeşitli kredi kartlarının da sağladığı bir özelliktir. Ne kadar çok alışveriş yapılırsa alınacak olan puan da o kadar artacağı için cashback sistemi özellikle ileriye dönük olarak önemli avantajlar oluşturmakta başarılıdır.

Özellikle Avantajix gibi platformlar puan veya para toplayabileceğiniz imkânları bir araya getirmek açısından elverişlidir.

Ürünleri Kıyaslayın

İndirimli alışveriş yapmak için öneriler arasında fiyat karşılaştırması gibi ürünleri kıyaslamak da önemli fırsat tanıyabilir. Örneğin bir diş macunu almak istiyorsanız karşınıza pek çok diş macunu çıkabilir. Bu ürünlerin çoğu aynı özellikte olmasına rağmen fiyat aralığı olarak farklılık bulunur. Bu bakımdan ürünleri kıyaslamak için Epey gibi platformları kullanarak hızlı şekilde almak istediğiniz ürünün aynı özelliklerine sahip olan marka veya ürünü bulabilirsiniz.

Bazı markalar isimleri yüzünden pazarda yüksek fiyatlara sahiptir. Ancak aynı özelliklere sahip olan ürünler başka markalarda daha uygun fiyatlar ile bulunabilir. Bu yüzden ürünleri kıyaslamak önemli avantajlar elde etmenize yardımcı olacaktır.

E-posta Bültenlerine Kayıt Olun

E-posta bültenlerine kayıt olmak da markaların düzenlediği kampanya, indirim veya fırsat anlarını hemen öğrenmeniz açısından yararlı olacaktır. Girdiğiniz web sitesinde yer alan e-posta bülteni aboneliği kısmına epostanızı kayıt ederseniz sistem tarafından belirli dönemlerde gönderilecek epostalar ile birlikte fırsatlar ve indirimlerden haberdar olabilirsiniz.