Gizlice çaktırmadan instagram hikaye bakma yöntemleri, gizlice Story izleme

Gizlice çaktırmadan instagram hikaye bakma yöntemleri, gizlice Story izleme
Gönderi Tarihi: 07.02.2024

Instagram hesabınıza giriş yaptınız ve bazı kişilerin hikayelerine yani story’lerine bakmak istiyorsunuz ancak iz bırakmak istemiyorsunuz. Instagram görüldü olmadan hikaye bakma yollarını arıyorsunuz. Demek ki karda yürüyüp izini belli etmeyenlerdensiniz 🙂

Gizliden instagram hikaye bakma yöntemini anlatacağız. Yani görüldü olmadan story izleme. Var mı bir yolu instagramda gizliden story görme yolu? Var mıdır acaba görüldü bilgisi gitmeden instagram hikaye bakma yolu? Vardır herhalde.

Bi anlatalım da şu mesele neymiş öğrenelim. Evet bu sayfada sizlere arkamızda iz bırakmadan instagram hikayelerine bakma yollarını anlatacağız. Bu sayede instagramda istediğimiz kişilerin storylerine bakabileceğiz ancak hikayesine baktığımız kişi, onun hikayesine baktığımızı anlamayacak. Hadi başlayalım 🙂

Instagram hikayeler günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır. Instagram hikâye bakma normal olarak ana sayfada en üstte yer almaktadır. Aynı zamanda arkadaş listenizde bulunan kişileri tek tek ziyaret ederek de arkadaşlarınızın instagram hikayelerini görebilirsiniz.

Bilindiği üzere Instagram, hikâyeye bakan kişileri hikaye sahibine göstermektedir. Ne var ki bu noktada birçok kişi çözümler aramaktadır.

Eğer karşınızdaki kişi arkadaşınız değilse ve arkadaşın olmayan birinin hikayesine bakmak nasıl olur? Diyorsanız profilini ziyaret etmeniz yeterlidir.

Zira kişinin hesabı gizli değilse normal bir şekilde görüntülemeniz mümkündür. Ancak arkadaş listenizde değilse eklemek gerekir. Ancak arkadaş listenizde olan bir kişinin hikayelerini görünmeden izlemek farklıdır. Bunun için aşağıdakiler gibi seçenekleriniz vardır.

Bu aşağıda listelediğimiz yöntemler denenmiş, tecrübe edilmiş ve sonuç alınmış yöntemlerdir. Fakat bu yazının yazıldığı tarih itibariyle günceldirler. Ancak yazımız yazıldıktan sonra instagram bir güncelleme yapmış olabilir, yeni bir yöntem geliştirmiş olabilir, bu gibi durumlarda aşağıdaki bazı yöntemlerin artık işe yaramaz hale gelebileceği de kesinlikle unutulmamalıdır.

Uygulama Kullanmadan Gizlice Hikâye İzlemek

Bu yöntemleri, birinin Instagram hikayesini Instagram web sitesinde, Android ve iPhone’da onlara “görüldü” gitmeden görüntülemek için kullanabilirsiniz. Üstelik insanların hikayelerini takip etmeden de izlemek mümkün ama bu tabii ki sadece işletme hesapları yani herkese açık hesaplar için mümkün.

İlk yöntem olarak ana sayfa akışına düşen hikâyeyi izleyebilirsiniz. Fakat burada yalnızca ilk story görülmektedir.

Yanlışlıkla görüntülediğiniz bir Instagram hikayesini görmek için Instagram hesabınızı 48 saat boyunca devre dışı bırakın. Bir Instagram hikayesi yalnızca 24 saat süreceği için bu süre sona erdiğinde, hikayelerine kimin baktığını göremezler.

Instagram hikayesine baktığınız kişiyi geçici bir süre engellemek

Diğer bir yöntem ise, hikayesine baktığınız kişiyi geçici bir süre için engellemektir. Şimdi Instagram uygulamasını açın ve hikayesini görüntülediğiniz kullanıcının profiline gidin

 • Şimdi sağ üstteki 3 noktaya dokunun ve Engelle’yi seçin.
 • Engelle’yi seçerek kararınızı onaylayın.
 • Hikâyenin sahibini engellemek, görüşünüzü hikayelerinden kaldırır ve onlarla DM görüşmesini de siler.
 • 24 saat ya da daha uzun süre bekleyin.
 • Kişinin görüntülediğiniz hikayesinin (fotoğraf/video) süresi dolana kadar engelleyin. Bu, engellemeyi kaldırmadan önce beklemeniz gereken maksimum sürenin 24 saat olduğu anlamına gelir.
 • Engelini kaldırdığınızda, konuşma geri dönecek ve “Görüldüğünü” veya okundu bilgisini görebilecekler. Bu nedenle hikâye silinene kadar engeli kaldırmıyoruz.
 • Gereken süre geçtiyse kullanıcının engellemesini kaldırın. (yalnızca Hikayeler için)
 • Hikaye silindiğinde, siz o hikayeye bakmış olsanız bile görüldü bilgisi karşı tarafa gitmeyecektir.

Instagram hikayesini tam olarak açmadan izlemek

Diğer bir yöntem ise hikâyeyi tam olarak açmadan izlemek;

Tamamen kaydırma yapmadan da bir hikâyeyi görebilirsiniz.

 1. Önce gizlice izlemek istediğiniz kişiden önceki kişinin hikayesine tıklayın ve ardından…
 2. Hikâyeyi duraklatmak için parmağınızı basılı tutun.

Bunu yaptıktan sonra, şimdi yapmanız gereken şey… Sıradaki hikâyeye geçerken tam olarak hikâyeyi açmadan kenardan bakıp geri kaçmak!

 1. Tamamen kaydırmadan, istediğiniz hikâyeye göz atmak için parmağınızı kaydırın.

Bir de bir kenara, bunu yapmak için öncelikle kişiyi takip ediyor olmanız gerektiğini de ekleyelim. Eğer takip etmiyorsanız hikaye listenizde çıkmaz.

Gizliden instagram hikayesi bakma yöntemi : İnterneti kesme

Instagram story gizlice bakma için bir diğer çözüm de interneti kesmekdir. Eğer instagramda gizlice hikayesine baktığınız kişiye yan karşı tarafa görüldü yazısının gitmesini istemiyorsanız, ilk olarak Instagram’a girmeniz, ardından da 5-10 saniye ana sayfada beklemeniz gerekir. Böylece hikayeler yüklenecektir.

Bundan sonra telefonu uçak moduna almanız ya da internet ile bağlantısını tamamen kesmeniz gerekir. Ardından sadece Instagram’a girilerek hikâyeye bakılır.

Diğer seçenekler ise üçüncü taraf uygulamalardır. Ancak üçüncü taraf uygulamaları kullanarak Instagram story gizlice bakma istiyorsanız, bunun çok güvenilir bir yöntem olmadığını söyleyebiliriz. Çünkü bu tarz uygulamalar Instagram tarafından desteklenmemektedir. Bu uygulamalardan bazıları ücretli olabilir. Ayrıca bu uygulamalar her zaman güncel kalmaz. Bu nedenle işe yarayan bir uygulama birkaç ay sonra silinebilir. Yine de denemek isterseniz aşağıda işe yarar birkaç uygulama mevcut. Kullanmanızı tavsiye etmiyoruz ancak yine de siz bilirsiniz.

Görüldü Olmadan Hikaye Bakma : Followly Raporlar ve Analizler

iOS işletim sistemine sahip olan cihazlar günümüzde yoğun olarak kullanılmaktadır. Instagram story gizlice bakma iOS yöntemlerini arıyorsanız, yapabileceğiniz tercihlerden bir tanesi Followly uygulamasıdır.

Düşük bir boyutu olan bu uygulama, telefonunuzda fazla yer kaplamamaktadır. Hikayeleri gizlice izlemenize ek olarak şu gibi özellikleri de sahiptir;

 1. Instagram profilleri hakkında detaylı bilgi alınabilir.
 2. Sizi engelleyenleri görmenize yardım eder.
 3. Profil resimlerini yakınlaştırabilir.
 4. Sizi takipten çıkaranları görmenizi sağlar.
 5. Profilinizi en çok kimin görüntülediğini görmenizi sağlar.

Instagram story gizlice bakma iOS için bu uygulama App Store üzerinden erişilebilmektedir.

Gizlice story bakma : Story Saver

Akıllı telefonlarda yer sorunu sıklıkla görülmektedir. Eğer siz de yeni bir uygulama kuracak alana sahip değilseniz ya da sadece bunun için yeni bir aplikasyon kullanmayı düşünmüyorsanız, Story Saver tercih edebileceğiniz programlar arasındadır.

Bir web sitesi üzerinden hizmet sunması nedeniyle Instagram story gizlice bakma iOS olarak da tercih edilebilir. Eğer https://www.storysaver.net/tr/ linkine girerseniz ve boş alana video linki veya kullanıcı ismi girer, indir butonuna tıklarsanız cihazınızda görüntüleme olmaksızın bakabilirsiniz.

Eğer Ön Plan hikayelerini görmek, indirmek istiyorsanız da Story Saver tercih edebileceğiniz bir programdır. Kullanması oldukça basit olan site, hiçbir program gerektirmemektedir.

Gizli hikaye bakma eklentisi : IG Stories for Instagram

Eğer Instagram’ı tarayıcı üzerinden sıklıkla kullanıyorsanız, Instagram story gizlice bakma için eklenti de tercih edilebilir. Böylece kısa sürede etkili çözümler bulmanız da mümkündür. Bunun için ilk olarak https://chrome.google.com/webstore/detail/chrome-ig-story/cnmhknopedmipekbmmilfjgpefeonmog adresine girmeniz gerekir. Sonrasında ise Chrome’a ekle denir.

Ardından kısa sürede eklentiniz yüklenecektir. Bundan sonra sadece Google Chrome üzerinden Instagram’a girmeniz gerekir. Ardından bunları rahat bir şekilde görebilirsiniz. Sadece normal kullanıcılar tarafından değil, işletme hesapları tarafından da tercih edilebilmektedir.

Kolay bir kullanıma sahip olan uygulama aynı zamanda zamandan tasarruf etmenize de yardımcı olmaktadır. Her bilgisayar ile uyumludur. Ancak dil olarak Türkçe’yi desteklemeyebilir.

Instagram story gizlice bakma sitesi : Instadp

Eğer hikayeleri internetten görmek istiyorsanız ancak Story Saver harici seçeneklere bakıyorsanız, Instadp yapabileceğiniz tercihler arasındadır. Uygulama sadece hikayeleri gizlice görmenizi değil, indirmenize de olanak tanımaktadır.

Instagram story gizlice bakma haricinde profil resmi indirme, Instagram videosu indirme, Instagram fotoğrafı indirme, Instagram Reels indirme gibi seçenekleri de vardır. Kullanımı oldukça kolaydır. Eğer hikayeleri indirmek istiyorsanız “Instagram Stories Downloader” üzerine tıklanır.

Ardından karşınıza gelen sayfada hikayesi indirilecek kullanıcı adı girilir. Ardından arama butonuna tıklayarak, kısa sürede işlem yapmanız mümkündür. Gözleri yormayan bir tasarımı olan Instadp sitesi, kullanımı bakımından da büyük kolaylıklar sunmaktadır.

Instagram görünmeden hikaye bakma : Greatfon

Instagram hikaye bakma için site tercih etmek istiyorsanız, bir diğer seçeneğiniz de Greatfon’dur. İçerikleri indirmenize izin veren program, kolay ve anonim olarak işlem yapmanıza yardımcı olmaktadır. Bu bakımdan hikayeleri, Reels videoları görünmeden izleyebilirsiniz.

Bunun haricinde bir profili aramak istiyorsanız ya da etiket aramak istiyorsanız, Greatfon size kısa sürede çözüm sunmaktadır. Bu işlemler de anonim olarak yapılmaktadır. Ayrıca profil, beğeni, yorum ve takipçi analizlerine de olanak tanımaktadır.

Instagram hikaye bakma için Greatfon kolay bir kullanıma sahiptir. Bunun için sadece https://greatfon.com/ linkine tıklamanız, ardından da boş metin kutusuna profil adı, lokasyon ya da etiket yazmanız gerekir. Ardından tüm işlemler kolay, pratik ve hızlı bir şekilde yapılabilir.

Instagram gizli hikaye bakma ve profil indirme sitesi : InstaSaved

Instagram görüldü olmadan hikaye bakma yani story gizlice bakma olayı için tercih edebileceğiniz bir diğer seçenek de InstaSaved’dir. Bir web sitesi olduğu için indirme gerekmeden hem Android, hem de iOS kullanıcıları tarafından tercih edilebilir. Çok sayıda özelliği olup videoları, fotoğrafları, profil fotoğraflarını, öne çıkan hikayeleri, hikayeleri, IGTV videoları, son gönderileri indirmenize olanak tanır.

Kullanımı oldukça kolay olan InstaSaved sitesine https://instasaved.net/tr adresinden ulaşılabilir. Ardından boş alana tıkladıktan sonra kullanıcı adını girmeniz ve indir demeniz yeterlidir. Ardından içerik cihazınızda olacaktır.

Kullanıcı deneyimini üst seviyeye çıkartan uygulama, kısa sürede istediğiniz çözümleri almada yardım etmektedir. Bu site ile instagram hikayeleri görünmeden izlenebilir, hikayeler indirilebilir, instagram profilleri indirilebilir.

Bizlerin bu konudaki son tavsiyesi ise, özel hayatın gizliliği bakımından gizli saklı iş yapmamaktır, neyse odur, kimsenin profilini indirmenin, hikayesine gizlice bakmanın bir anlamı yoktur. Bunlar boş beleş işlerdir 🙂 Kimse kimsenin instagram hikayesine gizlice bakmasın, delikanlı olun ulen 🙂 Bırakın milletin resmini, hikayesini de, biraz ekran başından kalkıp size dünyada ve ahirette faydası olacak amel işlemeye bakın.

Instagram Görüldü Kapatma Nasıl Yapılır?

Sosyal medya uygulamaları, insanların pek çok amaçları doğrultusunda tercih edilen birer araç olarak değerlendirilmektedir. Günümüzde milyonlarca kullanıcıya sahip olan Instagram da bu araçlardan biri olmakla birlikte pek çok özelliği kullanıcılarına sunmaktadır. Pek çok uygulamada olduğu gibi Instagram da kullanıcılarına mesajlaşma imkanı sunmaktadır ve bu özelliğe DM adı verilmektedir.

Yukarıda bahsi geçen uygulamanın kullanıcıları Instagram görüldü kapatma nasıl yapılır sorusu üzerine pek çok yanıt aramaktadır. İnternet siteleri, bu konuya ilişkin sayısız kaynak sunuyor olsa da açıklayıcı ve net bir bilgi bulmak oldukça zordur. Aşağıda yer alan alt başlıkları takip ederek Instagram görüldü kapatma işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.