En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar
Gönderi Tarihi: 03.02.2024

En kolay kredi kartı veren bankalar hakkında güncel bilgilere yer verdim. Kesin onaylı kredi kartı almak isteyenler için müthiş bir rehber oldu. Bankalardan kredi kartı almak kredi almaktan daha kolaydır. Koşulsuz kredi kartı veren bankalar mevcuttur.

Kredi başvurusunda genellikle findeks risk raporu göz önüne alınıyor. Bu raporda ödemeleriniz, ödeme sıklığınız, borçlarız vesaire görülebiliyor. Bundan dolayı bankaların kredi vermesi mümkün olmuyor. Fakat kredi kartı verirken bu koşullar esnetilebiliyor.

Çalışmayanlara kredi kartı veren bankalar şeklinde de bir çok soru yöneltiliyor. Kredi kartı kullanmak günümüzün vazgeçilmez alışveriş gereçlerinden biridir.

Tabi bunu düzgün ve hesaplı bir şekilde kullanmak çok önemlidir. Ödeyebileceğiniz kadar harcama yapıldığında kredi kartınızı sorunsuz kullanabilirsiniz.

Aşağıda en kolay kredi kartı veren bankalar listesine yer verdim. Bu bankalara başvuru yaptığınızda kredi kartınızı kolaylıkla alabilirsiniz.

Bankaların mobil ve online işlem merkezlerinden de bu başvuruyu kolayca yapabilirsiniz.

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankaların Listesi

1. Akbank Axess Kredi Kartı

en kolay kredi karti veren bankalar akbank
en-kolay kredi karti veren bankalar akbank

Türkiye’de en çok kullanılan kredi kartlarından birisi olan Axess kart alarak siz de avantajlı kampanya tekliflerinden yararlanabilirsiniz. Akbank’ın bünyesinde sunduğu axess karta sahip olmak için hemen online başvuru yapın ve kartınız ayağınıza kadar gelsin! Akbank kredi kartı bünyesinde pek çok farklı özelliği barındırmaktadır.

Siz de onaylandığında anında tarafınıza gönderilecek kredi kartı sahibi olmak istiyorsanız aşağıda bulunan hemen başvur butonuna tıklayarak hemen başvurunuzu Akbank’a gönderebilirsiniz. Kredi kartı başvuru formunu doldurduktan sonra cep telefonunuza onay sms’i gelecektir. Telefonunuza gelen kodu da ilgili alana girdikten sonra başvurunuz tamamlanacak ve kredi kartınız onaylandıktan sonra en kısa süre içerisinde tarafınıza gönderilecektir.

Günümüzde en kolay kredi kartı veren bankaları bulmak çok da zor değildir. Ancak her banka kredi kartı başvurularında kişilerin finansal geçmişi, kredi notu, kredi sicili, aylık geliri gibi bilgileri incelemektedir. Bundan dolayı kredi kartı başvurunuz her banka tarafından kabul edilmeyebilir. Ancak kredi kartı başvurusunda onay yüzdesini arttırmak istiyorsanız, müşteri sayısı az olan bankalara başvuru yaparak şansınızı yükseltebilirsiniz. Bu sebeplerden en kolay kredi kartı veren bankalar listesinde yer almaktadır.

2. Garanti Bankası Bonus Kredi Kartı

en kolay kredi karti veren bankalar garanti bankasi
en kolay kredi karti veren bankalar garanti bankasi

Garanti Bankası bünyesinde sunulan ve yüzbinlerce müşterisi olan Bonus, şüphesiz ki en çok tercih edilen kredi kartları arasında yer almaktadır. Harcadıkça kazandıran bu kart sayesinde, ayrıca alışverişlerinizi de taksitli şekilde yapabilecek, nakit çekim, puan kazanma gibi özelliklerden de yararlanabileceksiniz.

Garanti Bonus’a özel olarak güncel kampanyalar ise Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerinde ücretsiz 2 taksit, OPET’te 40 TL’ye varan bonus puan, gıda/market ve akaryakıt harcamalarınızı 1 ay faizsiz erteleme, online giyim alışverişlerinde 45 TL’ye varan bonus, seyehat ve konaklama harcamalarında 40 TL bonus puan kazanabilirsiniz. Bonus kredi kartı veren bankalar sayfasına da bakarak bonus kredi kartı olan diğer bankaları da öğrenebilirsiniz. Bu sebeplerden en kolay kredi kartı veren bankalar listesinde yer almaktadır.

Garanti Bankası müşteri hizmetleri numarası: 444 0 333

3. Yapı Kredi Worldcard

Müşteri sayısının oldukça fazla olduğu Wordcard’ı bir çok kişinin tercih etme sebebi, hem her yerde üye iş yeri olması ve kartın geçmesiyle birlikte, kullanım avantajları ve kampanyalarından dolayıdır. Sizde Yapı Kredi bünyesinde verilen bu kredi kartı ile avantajlı kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Bu sebeplerden en kolay kredi kartı veren bankalar listesinde yer almaktadır.

Yapı Kredi müşteri hizmetleri numarası: 0850 222 0 444

4. QNB Finansbank Kredi Kartı

kesin kredi karti veren bankalar qnb finansbank
kesin kredi karti veren bankalar qnb finansbank

Qnb Finansbank tarafından verilen Cardfinans ile bir çok üye işyerinde alışverişlerinizi taksitli yapabilirsiniz. Ayrıca nakit çekimi ile nakit sıkışıklıklarınızı da önceleyebilirsiniz. Harcamalarınıza puan kazanarak, bu puanlarınızla alışverişler yapabilirsiniz. Finansbank kredi kartı başvurusunu Finansbank’ın internet sitesinden başvurusunu yapabileceğiniz gibi, 0850 222 0 900 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak da yapabilirsiniz. Bu sebeplerden en kolay kredi kartı veren bankalar listesinde yer almaktadır.

5. ING Bank Kredi Kartı

kredi karti veren bankalar ing bank
kredi karti veren bankalar ing bank

Gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar arasında bulunan ING Bank, kredi notu 1500 ve üzerinde bulunan çalışmayan kişilere kredi kartı imkanı sağlıyor. Özellikle banka ile önceki dönemlerde çalıştıysanız ve olumlu bir finansal geçmişiniz bulunuyorsa banka aracılığıyla kredi kartı alımını mümkün bir hale getirebilirsiniz. Bu sebeplerden en kolay kredi kartı veren bankalar listesinde yer almaktadır.

6. TEB Kredi Kartı

kredi karti veren bankalar teb
kredi karti veren bankalar teb

TEB aynı şekilde yüksek kredi notu bulunan kişilerin kredi ve kredi kartı alımını kolaylaştırıyor. Özellikle kredi notunuz düşükse ve aylık kira geliri gibi herhangi bir geliriniz bulunmuyorsa bu bankadan bu ürünlerin alımı zor bir hale gelecektir. Bu sebeplerden en kolay kredi kartı veren bankalar listesinde yer almaktadır.

7. Enpara Kredi Kartı

en kolay kredi karti veren bankalar enpara
en kolay kredi karti veren bankalar enpara

Enpara.com QNB Finansbank’ın dijital bankacılık hizmetidir ve online olarak hizmet sunmaktadır. Şubesiz bankacılık olduğu için müşterilerine çok fazla avantaj sağlar. Bu avantajlarından biri de Enpara kredi kartıdır. Bu kredi kartı, aidatı olmayan ve çok fazla avantajı sunan bir karttır. Bu kart ile yapacağınız alışverişlerinizden çeşitli indirimler ve taksit imkânı elde edebilirsiniz.

# İlginizi Çekebilir: Türkiye’nin En İyi Bankası Hangisi? (Çalışılacak 5 Banka)

Bu kartı almak için herhangi bir gelir belgesi sunmanıza gerek bulunmaz. Başvuruyu yaptıktan sonra aylık geliriniz ve sigorta bilgileriniz otomatik olarak sistem üzerinden sorgulanır. Eğer başka bankalara olan borçlarınız fazla değilse ve gelirinizle orantılıysa, aylık geliriniz yeterliyse ve sigorta primleriniz düzenli olarak yatırılmışsa, bu kredi kartına hemen sahip olabilirsiniz. Bu sebeplerden en kolay kredi kartı veren bankalar listesinde yer almaktadır.

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Almanın Şartları Nelerdir?

Bankalardan, gelir belgesi göstermeden kredi kartı alabilmeniz için bazı şartları taşıyor olmanız gerekir. Bu şartları aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

  • Gelir belgesiz kredi kartı alabilmenin en önemli şartı banka müşterisi olmanızdır. Bir bankanın müşterisiyseniz, gelir belgesi göstermeden kredi kartı alabilirsiniz. Çünkü bu bankada ödeme performansınız ve diğer bilgileriniz mevcuttur ve daha önce çalışmış olduğunuz bu bankadan kredi kartı almanız daha kolay olacaktır.
  • Gelir belgesi olmadan bankaların size kredi kartı verebilmesi için kredi notunuzun yüksek olması gerekir. Kredi notu, daha önceki kredi ve kredi kartı borçlarınızı ödeme performansınızı gösterir.
  • Gelir belgesi olmadan kredi kartı alabilmek için bir diğer koşul herhangi bir bankada vadesiz ve vadeli mevduat hesaplarınızın olmasıdır. Vadeli mevduat hesabı ya da BES gibi birikim hesabı olan kişiler, bankaların gözünde geliri olan kişilerdir. Eğer bu tür birikim ya da yatırım hesaplarınız varsa, bankalardan kredi kartı almanız daha kolay olacaktır.
  • Gelir belgesi olmadan kredi kartı alabilmek için bir diğer şart da bankalarda otomatik ödeme talimatlarınızın olmasıdır. Herhangi bir bankada bulunan vadesiz hesabınızdan her ay düzeli olarak otomatik ödeme talimatlarınız ödeniyorsa, bankaların gözünde geliriniz var demektir ve kredi kartı almak için gelir belgesi göstermenize gerek kalmaz.

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hakkında S.S.S

En kolay kredi kartı veren bankalar hakkında sıkça sorulan soruları bir araya getirdim. Bu soruların cevaplarını inceleyerek bir çok bilgiye rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Kredi kartı başvurusu kaç günde sonuçlanır?

Kredi kartı başvurusu yaptığınız anda bankanın sistemine kart başvurunuz sıraya alınmaktadır. Bu aşamadan sonra banka çalışanları başvuru yapan kişinin kredi notunu, banka sicilini, gelirini ve geçmiş ödemelerini gibi farklı kriterlerini araştırmaktadır. Bu araştırma olumlu geçmesi halinde genellikle aynı gün içerisinde kart başvurusu sonuçlanmaktadır. En fazla ise 14 gün içerisinde kredi kartı başvurusu sonucu size sms ile gönderilecektir.

Bir banka kredi kartı vermezse farklı banka verir mi?

Her bankanın çalışma prensipleri farklıdır ancak genellikle birbirine benzer olarak hizmet verirler. Eğer geçmiş ödemeleriniz düzensiz, bankalar tarafından avukatlık olmuş ve kredi veya kredi kartı borcunuzu ödemediyseniz hiçbir bankadan kredi kartı alamazsınız. Fakat, aylık düzenli geliriniz var ve ilk başvurunuz olumsuz sonuçlandıysa bu durumda farklı bir bankaya başvuru yapabilirsiniz. Bir banka kredi kartı vermedi diye, farklı bir bankanın da vermeyeceği anlamına gelmez. Bazı bankalar 1.100 üzeri kredi puanı olan kişilere kredi kartı verirken, bazıları ise 1.100 altında olan, sicili bozuk olan, öğrencilere, ev hanımlarına ve farklı meslek gruplarından kişilere özel kredi kartlarını vermektedir.

Kredi kartı hemen çıkar mı?

Kredi kartı başvuru tarihinden sonra 2 hafta içerisinde asıl kartınız adresinize gönderilecektir. Akbank, Finansbank, Garanti gibi bankalar asıl kartınız gelene kadar talep etmeniz durumunda isimsiz, geçici bir kredi kartı vermektedir.

Kredi kartı başvuru sonucu kaç günde belli olur?

Kredi kartı başvurunuz en fazla 1 hafta içinde sonuçlanır.

Kredi kartı onaylandı ne zaman gelir?

Kuryenin adresinize teslim etme süresi de ortalama 10 günü bulabilmektedir. Toplamda, banka tarafından onaylanan bir kredi kartının alıcısına ulaştırılma süresi hafta sonları ve resmi tatiller hariç 15 günü bulabilmektedir.

Kredi kartı almam için puanım kaç olmalı?

Kredi notumuzun en az 1500 ve üzerinde olması halinde bizler için olumlu bir referans olduğunu bilmemiz gerekiyor. Söz gelimi, amiyane tabiriyle kredi kartı alabilmek için kredi notu 1500 ve üzerinde olmalıdır. Kredi notu ve kredi kartı arasında önemli bir ilişki olsa da bilinmesi gereken daha önemli bir nokta vardır.

Siz Hangi Bankanın Kredi Kartını Tercih Ediyorsunuz?

En kolay kredi kartı veren bankaları yukarıda listeledim. Kullandığınız veya tercih edip memnun kaldığınız kredi kartını hangi bankadan aldığınızı aşağıda bulunan yorum alanında paylaşabilir arayış içerisinde olanlara yardımcı olabilirsiniz.