En İyi Kripto Para Uygulaması – Güvenilir Kripto Para Siteleri

En İyi Kripto Para Uygulaması – Güvenilir Kripto Para Siteleri
Gönderi Tarihi: 07.02.2024

En iyi kripto para uygulaması başlıklı bu rehberde en iyi kripto para alım satım uygulamalarını ve en iyi kripto para borsalarını inceleyeceğiz.

En az komisyon alan kripto para uygulaması hangisi, en kolay kullanılan kripto para uygulaması hangisi gibi sorulara yanıt arayacağız ve kripto para BTC borsalarını etraflıca inceleyeceğiz.

Sitemizin adı para kazandıran uygulamalar sitesi. Kripto para uygulamaları da bir nevi yatırım ve para kazandırma amacıyla kullanılan uygulamalardan olduğu için en iyi ve en güvenilir kripto para uygulamalarına da yer vermek istedik.

Bu yazımız da diğer yazılarımız gibi bir rehber niteliğinde olacak. Ele aldığımız kripto para uygulamalarını detaylıca inceleyeceğiz ve sonuçları sizlerle paylaşacağız.

Bildiğiniz gibi bizler, sitemizde aslı astarı olmayan hiçbir yönteme ve uygulamaya yer vermiyoruz. Sadece güvenilir ve kullanıcıları tarafından onaylanmış, olumlu yorumu çok fazla olan ve gerçekten amacına uygun bir şekilde hizmet eden uygulamalara yer veriyoruz.

Dolayısıyla hazırlamış olduğumuz en iyi kripto para uygulamaları başlıklı bu yazımızda da sizlere yine en doğru en sağlam bilgileri vereceğiz. Ne olduğu belli olmayan, güvenilir olmayan, her an kaçıp gidecekmiş izlenimi veren uygulamaları burada paylaşmayı uygun görmüyoruz.

Kripto para alım satımı internetten para kazanma yollarını araştıran birçok kişinin ilgisini çekmiştir. Ancak şunu önemle belirtelim ki bu işler sadece deneyimli kişilerin işidir. Bu piyasa ile ilgili bilgisi olmayan arkadaşları kesinlikle uzak durmaları konusunda uyarıyoruz.

Kripto paralardan anlamıyorsanız size göre de mutlaka para kazanma yolları vardır. Sitemizde para kazandıran uygulamalar içinden dilediğinizi seçip hemen kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu yazı kripto paralardan anlayanlar yani daha önce tecrübesi bulunanlar için rehber niteliğinde hazırlanmıştır. Yeni başlayanlar için uygun olmayabilir.

En iyi kripto para uygulaması hangisi?

Öncelikle şunu belirtelim ki, nasıl ki zaman, zenginlik, güzellik gibi kavramlar herkes için görecelidir ve herkes için farklıdır aynı o şekilde en iyi kripto para uygulaması dendiği zaman da en iyi kavramı herkes için farklı anlam taşır. En iyi’den kasıt nedir? Kimileri için en az komisyon alan uygulama en iyi kripto para uygulamasıdır. Kimileri için hızlı işlem yapılabilen uygulama en iyi kripto para uygulamasıdır. Kimileri için ise en güvenilir ve arkasında sağlam bir firma olan uygulama en iyi kripto para alım satım uygulamasıdır.

Dolayısıyla en iyi kavramı herkes için değişkenlik gösterdiğinden dolayı biz burada en iyi kripto para uygulaması şudur veya budur demeyeceğiz. Her bir kripto para uygulamasını sizlere tanıtacağız, komisyon oranlarından uygulamanın kullanış biçimine kadar, arkasında hangi firmanın olduğundan uygulama hızına kadar çeşitli bilgileri paylaşacağız.

Bütün bunları okuduktan sonra size göre en iyi kripto para uygulaması hangisi ise siz o uygulamayı cihazınıza indirip yüklersiniz.

Tavsiye konusu : İnternetten para kazanmanın yollarından biri de anket doldurarak para kazanma yoludur. Anket doldur para kazan sistemleri hakkında hazırladığımız geniş kapsamlı rehberi de okumanızı öneririz.

Şimdi biraz aşağıda sizlere en iyi kripto para uygulamalarını tanıtacağız ancak öncelikle bilmenizi istediğimiz bazı hususlar var. Bir kere, aşağıda listelenen hiçbir kripto para uygulaması ile doğrudan ya da dolaylı olarak bir bağlantımız yok.

Listedeki sıralama rastgele (random) olarak yapıldı. İlk sırada yer alan kripto para uygulaması en iyi uygulamadır demiyoruz. Ayrıca paylaştığımız bu uygulamalar her ne kadar güvenli ve köklü olarak bilinse de ne kadar geçmişi olursa olsun bunlar henüz yasal bir zemine oturtulmadıkları için bunlara yüzde yüz güvenmek olmaz. Bu konuda hiç kimseye hiçbir garanti vermiyoruz.

Biz sadece piyasada en çok bilinen kripto para uygulamalarının artılarını ve eksilerini paylaşıyoruz başkaca bir amacımız yok. Şimdi en iyi kripto para alım satım uygulamalarını sizlerle birlikte değerlendirelim. Buyrun efendim 🙂

Paribu Kripto Para Alım Satım Uygulaması

Paribu kripto para uygulaması bilindiği üzere ülkemizin ilk bitcoin alım satım uygulamalarından biri. https://www.paribu.com/ web adresi üzerinde faaliyet gösteren paribu adlı kripto para alım satım platformunun hem Android telefonlar için hem de ios telefonlar için 2 ayrı uygulaması mevcut.

Android telefonlar için Paribu uygulama linki : Paribu Android Kripto Para Uygulaması

Ios telefonlar için uygulama linki : Paribu ios Kripto Para Uygulaması

Paribu bitcoin alım satım uygulaması Android market üzerinden 1 milyon kez indirilmiş bir uygulama. Kullanıcı oylarına baktığımız zaman ise 4,9 gibi çok yüksek bir puanlama ile karşılaşıyoruz. Uygulama mağazalarındaki olumlu yorumlar oldukça iyi düzeyde.

Olumsuz yorumlar ise genellikle uygulamanın işleyişi ve bazı uygulama teknik hataları ile ilgili olmakta. Paribu bitcoin alım satım uygulaması ile ilgili olarak param kayboldu, paramı çaldılar, haksız kayba uğradım gibi yorumlar yok. Paribu kripto para uygulaması bu yönleriyle güvenilir bir uygulama.

Bu arada şunu da hatırlatalım ki, sitemize sürekli yeni rehberler ve yeni internetten para kazanma yolları ekleniyor. Para kazandıran bir uygulama çıktığı anda hemen inceleyip eğer olumlu bulduysak sizlerle paylaşıyoruz. Eğer yeni bir para kazandırma uygulaması çıktığında hemen haberdar olmak isterseniz aşağıdaki kısımdan bildirimlere abone olabilirsiniz.

Tavsiye Konusu : Sitemizde yer alan evden para kazanma yolları başlıklı konumuzu da incelemenizi tavsiye ederiz. Evden para kazanma yolları başlıklı o yazımızda sermayesiz ve hızlı para kazanmanıza vesile olacak birçok yöntem bulunuyor.

Paribu Kripto Para Uygulamasının Kullanımı

Kripto para uygulamalarında bildiğiniz üzere güvenlik önlemleri üst seviyede tutulmaya çalışılıyor. Bu nedenle Paribu bitcoin alım satım uygulamasında özellikle bazı işlemlerin geç gerçekleştiği yönünde şikayetler mevcut. Biz de uygulamayı cihazımıza yükleyip bitcoin alım satım işlemlerini denedik.

Genellikle güncellemelerin, paranın hesaba geçmesi, alım butonuna basıldığı andaki tepkisi, alım satım işlemleri ve uygulamanın sekmeler arasındaki hızlı işleyişi yönünden biraz zayıf kaldığını söyleyebiliriz. Örneği bir kullanıcı AL butonuna bastığı anda işlemin gerçekleşmesini ister, uygulamaya para gönderdiği anda parayı ekranında görmek ister.

Tabii ki çeşitli güvenlik kontrolleri esnasında bu gibi işlemlerin ekrana yansıması gecikebiliyor. Bu nedenle paribu bitcoin alım satım uygulamasının verdiği geç tepkileri normal karşılamamız gerekmekte. Paramızın güvenliği hızlı işlem yapmaktan çok daha önemli çünkü.

Paribu Uygulamasının Komisyon Oranları

Bir de Paribu kripto para uygulamasını bitcoin ve diğer coinlerin alım satım işlemlerinde uyguladığı komisyon oranları açısından değerlendirmek gerek. Paribu kripto para borsasında alım ve satım işlemleri için ayrı ayrı komisyon oranları belirlenmiş. Bu gönderinin hazırlandığı tarih itibariyle Paribu kripto para borsasında geçerli olan komisyon oranları aşağıdaki gibi görünmekte.

Komisyon oranları son 30 günlük alış satış işlem hacmine göre belirlenmektedir. Günlük hacim hesaplaması her gün 00:00’da sistem tarafından otomatik olarak yapılmaktadır.

30 günlük alış satış hacmi (TL)Piyasa yapıcı(Maker)Piyasa alıcı(Taker)
0 – 100,000%0.25%0.35
100,000 – 1,000,000%0.15%0.15
1,000,000 – 5,000,000%0.10%0.15
5,000,000 – 10,000,000%0.05%0.10
10,000,000 – 50,000,000%0.04%0.10
50,000,000 – 100,000,000%0.03%0.10
100,000,000 – 150,000,000%0.02%0.10
150,000,000 +%0.01%0.10
Paribu Kripto Para Uygulamasındaki Komisyon Oranları

Yukarıdaki tabloda da belirtildiği üzere, işlem hacmi arttıkça komisyon oranının azaldığını görüyoruz.

Komisyon oranlarının haricinde bir de Paribu kripto para borsasında para yatırma ve çekme ücretleri var. Borsaya para yatırmak ücretsiz. Ancak para çekmek ücretli. Ücret ise çekilecek olan para birimine göre değişiyor. Eğer Paribu hesabınızda bulunan Türk Lirasını banka hesabınıza aktarmak isterseniz Paribu 3 TL havale ücreti kesintisi yapıyor. Diğer coinlerin çekim ücretlerine ise https://destek.paribu.com/hc/tr/articles/115001550989-Para-Yat%C4%B1rma-ve-%C3%87ekme-%C3%9Ccretleri bu adresten ulaşabilirsiniz.

Paribu kripto para alım satım borsası, kendi siteleri üzerinden bizlere şu bilgileri veriyor:

14 Şubat 2017’de kullanıma açılan ve yaklaşık 4,5 milyon kullanıcısı olan Türkiye’nin lider kripto para işlem platformu Paribu hızlı, kolay ve güvenli işlem hizmeti sunuyor. Bitcoin dahil onlarca kripto paranın alınıp satılabildiği Paribu’da 7/24 kripto para işlemi ve TL yatırma çekme işlemi yapılabiliyor. Paribu, 7/24 hizmet veren Destek Birimi ile kripto para işlemlerini kolaylaştırıyor.

Paribu A.Ş.

Paribu Uygulamasının Özellikleri

Paribu kripto para uygulamasının başlıca ana özellikleri ise şu şekilde:

 • 7/24 hızlı işlem ve destek
 • Akbank, Ziraat Bankası, Yapı Kredi Bankası, Vakıfbank, Fibabanka, Türkiye Finans Bankası ve Şekerbank ile 7/24 TL yatırma ve çekme
 • Mesai saatleri içinde tüm bankalar üzerinden EFT ile işlem
 • Temel ve teknik özellikleri incelenerek seçilmiş onlarca kripto para
 • TL ve kripto para yatırmada alt limit yok
 • Yüksek hacimli işlemlere ve hızlı alış satışa uygun altyapı
 • Kullanıcı dostu mobil uygulama (IOS-Android)
 • Tek uygulama ile pratik ve hızlı işlem avantajı
 • Market işlemlerinde şeffaflık

Görüldüğü üzere, Paribu bitcoin ve diğer coinlerin alım satımı için ülkemizde rahatlıkla kullanılabilecek bir platform olarak dikkat çekiyor. Paribu borsasında alım satımı yapılabilecek olan bazı coin türleri ise aşağıdaki gibidir:

 • Bitcoin
 • Tether
 • Gala
 • Holo
 • Ethereum
 • Dogecoin
 • Chiliz
 • Ripple
 • Cardano
 • Göztepe Spor Kulübü
 • Trabzonspor
 • PSG
 • Manchester City
 • Bittorrent
 • Valencia
 • Fenerbahçe
 • Galatasaray
 • Juventus
 • Arsenal
 • Litecoin
 • Bitcoin Cash
 • ve daha birçok coin ve token alım satımlarını Paribu uygulaması üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

BTC Türk Bitcoin ve Kripto Para Alım Satım Uygulaması

Listemizde yine eski bir geçmişi olan, birkaç yıldan beri ülkemizde faaliyet sürdüren BTC Türk kripto para alım satım uygulaması var. BTC Türk firması hatırlarsanız Yeni Malatyaspor adlı futbol takımının da sponsoru idi. Adını bu şekilde çok duymuştuk.

BTC Türk kripto para alım satım platformu https://www.btcturk.com/ web adresinde faaliyet gösteriyor. Hem Android hem de ios telefonlar için iki ayrı uygulaması var. Ancak şunu ifade edelim ki BTC Türk uygulamalarının 2 ayrı versiyonu var. Birisi normal kullanıcılar için olan default versiyonu, diğer ise işlem hacmi geniş olan kullanıcılar için PRO versiyonu. Siz size uygun olanı indirip telefonunuza yükleyebilirsiniz.

BTC Türk Android uygulama linki: BTC Türk Android Kripto Para Uygulaması

BTC Türk PRO Android uygulama linki: BTCTürk Pro Android Kripto Para Uygulaması

BTC Türk ios uygulama linki: BTCTürk Ios Kripto Para Uygulaması

BTC Türk ios PRO uygulama linki: BTCTürk Pro ios Kripto Para Uygulaması

Yukarıdaki linklerden size uygun olanı indirip kurduktan sonra üyelik hesabınıza varsa giriş yapın, üyelik hesabınız yoksa bir hesap oluşturun. Hesap oluşturma esnasında bütün bilgilerinizi doğru bir biçimde vermeniz çok önemli. Aksi halde sonradan hesabınıza bir şey olursa hesabınızı geri almakta zorluk çekebilirsiniz.

BTCTürk Kripto Para Uygulaması Nasıl?

BTCTurk kripto para alım satım uygulamasının mağaza market puan ortalaması 4,6 ve bu puan hiç de fena bir puan sayılmaz. Sadece Android markette 1 milyon olmak üzere yaklaşık toplam olarak 2 milyon civarında indirme sayısı mevcut. Kullanıcıların genellikle uygulamanın yavaşlığı ve işlemlere geç tepki verilmesi dışında çok fazla bir şikayeti yok.

Özellikle paranın güvende tutulması gibi kritik konularda şikayetin olmaması bir avantaj. Çünkü hepimizin önceliği kripto paralarımızı güvende tutmak.

Tavsiye Konusu : Sitemizde yer alan makale yazarak para kazanma başlıklı rehberimizi de okuyunuz. Makale yaz para kazan rehberimizde tamamen sermayesiz ama ayda asgari ücretten bile fazla kazandıracak tüyolar mevcut. Tavsiye ederiz.

BTCTürk Kripto Para Uygulaması Komisyon Oranları

BTCTürk kripto para borsasının komisyon oranları da yaklaşık olarak Paribu ile aynı, çok küçük bazı farklar var. Ancak büyük işlem hacimlerine sahip bir kullanıcı iseniz bu komisyon oranlarını detaylı incelemek gerekiyor.

BTCTürk ile Paribu uygulamalarının alım satım komisyonlarını incelediğimiz zaman Paribu uygulamasının bir adım daha önce olduğunu, Paribu borsasının daha düşük komisyon oranlarına sahip olduğunu görüyoruz. (Bu gönderinin yazıldığı tarih itibariyle)

Ancak profesyonel bir kullanıcı iseniz ve çok detaylı grafik analizleri yapıyorsanız, teknik analiz üzerinde çalışıyorsanız bu sefer BTCTürk PRO uygulaması sizi daha çok tatmin edecektir.

BTCTürk PRO uygulamasının analiz ekranları ve verileri gerçekten doyurucu nitelikte. Bu nedenle teknik analiz konusunda BTCTürk PRO uygulaması bir adım daha önde.

Ayrıca BTCTürk uygulaması daha fazla sayıda banka ile anlaşmalı. Dolayısıyla bu da bir avantaj sayılır. Para gönderme ve para çekme işlemleri her iki borsada da yaklaşık olarak aynı sürece sahip.

Paribu ve BTCTürk kripto para alım satım uygulamalarını tasarım ve kullanım kolaylığı açısından değerlendirecek olursak her iki uygulamanın da oldukça güzel bir tasarıma sahip olduğu söylenebilir. Kullanım kolaylığı açısından ise herkesin farklı görüşleri olabilir ancak bizce BTCTürk uygulaması biraz daha kullanışlı gibi görünüyor. Kullanım kolaylığı konusu alışkanlıklara göre değişebilir.

Ülkemizdeki kullanıcılara hizmet veren diğer kripto para uygulamalarını da sizler için inceleyip bu yazının devamına ekleyeceğiz. Yazımız güncellendiğinde bildirim almak isterseniz lütfen sitemizin bildirim izinlerini açınız.

En iyi kripto para uygulamasını arayanlar için yazımızı güncelledim ve sizler için müthiş bir liste daha hazırladım. Güvenilir kripto para siteleri ile işlem yapmak yatırımınızı koruyacaktır. Kripto para uygulamaları birbirinden farklı olarak işlem görmektedir. Bilinen ve herkes tarafından güvenle kullanılan uygulama ve sitelere aşağıdaki listede yer verdim.

Türkiye’de kripto para alım satım yapabileceğiniz uygulama ve siteler sınırlıdır. Herkes parasını güvendiği bir merkezde tutmak ister. Yatırım yapıp heba olmasını kimse istemez. O sebeple kripto para borsasına girmeden önce bu şekilde içerikleri okumanız çok faydalı olacaktır.

En iyi kripto para uygulamasını seçerken aşağıdaki niteliklere dikkat etmek gerekir.

Güvenilirlik: Merkezi bulunan, uzun süredir piyasada kullanıcılarına işlem yaptıran, herkes tarafından kabul gören siteleri tercih etmeniz gerekir.

Hacim: Hacmi olan piyasalarda daha fazla fırsat yakalayabilir, işlemlerinizi daha seri bir şekilde yapabilirsiniz.

Coin Sayısı: Coin çeşitliliği, çift sayısı fazla olan piyasalarda istediğiniz coini bulmanız daha kolay olur.

Paranızın herhangi bir şekilde kaybolmaması için kendini kanıtlamış ve güvenilir borsalarda işlem yapmanız önemlidir. Bu yüzden bu yazımızı dikkatlice okumanız gerekmektedir. Uzman yorumları ve kullanıcıların memnuniyet oranları göz önünde bulundurularak güvenilir kripto para siteleri listesini oluşturdum.

En İyi Kripto Para Uygulaması

1. Binance

Son 24 saat hacimleri günümüzde ortalama olarak 15 milyarı geçen Binance, kripto para işlemi yapmak isteyenler için en büyük bitcoin alım – satım platformu. Binance’de 258 farklı coini 876 farklı para birimiyle değiştirebilirsiniz. Günlük ziyaretçi sayısı 28 Milyonu bulan Binance, yatırımınızı yönetebileceğiniz en iyi kripto para sitesi.

Komisyon oranları rakiplerine göre düşük olan Binance, kusursuza yakın bir mobil uygulamaya sahip. Mobil uygulama üzerinden rahatlıkla tüm işlemleri yapabilir, paranızın güvende olduğundan emin olabilirsiniz.

En büyük bitcoin siteleri arasında 1 numara olan Binance’ye buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

Binance’a üye olduktan sonra Binance TR hesabınıza aynı giriş bilgileri ile girip kolaylıkla yatırım yapabilirsiniz. Daha sonra globale paranızı aktarıp birçok coin ile işlem yapabilirsiniz.

Borsalara çok aşina değilseniz ve alım satım işlemlerini tam olarak bilmiyorsanız üye olduktan sonra mobil uygulamada sol üstte bulunan profil işaretine tıklayıp Binance Lite’a geçebilir daha kolay bir ara yüz ile işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu hususlardan en iyi kripto para uygulaması sıralamasında yer almaktadır.

2. BtcTurk

BtcTurk Türkiye platformunun sunduğu, en iyi kripto depolama uygulamalarından biridir. BtcTurk bitcoin al sat uygulaması, Android ve IOS uyumlu internetin olduğu her yerde kullanılabilir. Ücretsiz olarak bitcoin ve altcoin transferlerinizi yapabilirsiniz.

Kripto paralar ile bitcoin saklama işlemleri ile al sat işlemleri hızlı ve kolaylıkla gerçekleştirilir. BtcTurk güvenilirliği ve düşük komisyonları ile hem cüzdan uygulaması hem borsa uygulamaları ile en iyi bitcoin uygulamaları arasında yerini almıştır. Bu hususlardan en iyi kripto para uygulaması sıralamasında yer almaktadır.

3. Bitlo

Türk kripto borsa platformu olan Bitlo.com, daha öncesinde Binans ismiyle hizmet veriyordu. Sade arayüzü ve hızlı müşteri hizmetleriyle bilinen platform, kullanıcılarının dijital paralarını güvenli soğuk depolarda tutabiliyor. 7/24 Telefon destek hattı ve yatırma / çekme işlemleri sunan kripto para platformu, Hakan Baş, Alper Afşin Özdemir ve Mustafa Alpay gibi tanınan iş insanları tarafından kuruldu.

Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple, Chainlink, BNB, BAT, Matic Network, ZRX ve Bitcoin Cash birimlerinde Bitlo.com’da satın alma – satma işlemleri yapabilirsiniz. Günlük işlem hacmi 50 Milyon Dolar’ı geçen platformun merkezi Levent, Şişi’de bulunuyor. Türk güvenilir bitcoin siteleri arasında yerini alan Bitlo’ya başarılar diliyorum. Bu hususlardan en iyi kripto para uygulaması sıralamasında yer almaktadır.

4. Gate.io

2013 yılından beri aktif olan Gate.io borsası da güvenilir bitcoin siteleri arasında yer almıştır. Ancak bu borsada biraz dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü burada piyasada bulunan çoğu coin mevcut. Yani çok büyük paralar da kazanabilirsiniz ancak çok büyük paralarda kaybedebilirsiniz. Yapacağınız yatırımda coininizi çok iyi araştırmanızı öneririm. Kimseden yatırım tavsiyesi almadan kendi araştırmalarınız ile yatırım yapmanız en doğrusu olacaktır.

Bu borsada işlem yapmanız için diğer borsalardan bu borsaya para aktarımı yapmanız gerekmektedir. Ne yazık ki Türkiye için herhangi bir para yatırma seçeneği bulunmamaktadır. Türk lirası kabul eden borsalara (Örnek: Binance TR) para yatırıp bu paraları kolaylıkla Gate.io’ya aktarabilirsiniz. Bu hususlardan en iyi kripto para uygulaması sıralamasında yer almaktadır.

5. Bitpanda

Merkezi Viyana’da olan Bitpanda, 50’den fazla coin olan kolay kullanıma sahip bitcoin borsası diyebilirim. Türk müşterilere de hizmet sağlayan Bitpanda’da, Eft, Havale, Kredi Kartı ve Papara ile hesabınıza para yatırabilirsiniz. Bitpanda, yürürlükteki tüm ilgili yasalara uygun olarak hareket ediyor ve güvenlik konusuna da oldukça önem veriyorlar.

Dilerseniz kolay alım satım özelliğiyle bankadan döviz alır gibi Bitpanda üzerinden kripto para alıp satabiliyorsunuz. Fazla vakti olmayan kullanıcılar için kripto sepeti adı verdikleri bir paket sunuyorlar. Bu paket ile 5’li 10’lu ve 25’li olarak kripto parayı otomatik olarak alıp satabiliyorsunuz. Özellikle kripto paraya yeni girenler için oldukça kullanışlı bir platformları var.

Kendi platformunun BEST adında bir token’i olduğunu ve Bitpanda’nın desteklediği Pantos’un yer aldığını da söyleyelim. Bu hususlardan en iyi kripto para uygulaması sıralamasında yer almaktadır.

6. Coinbase

En güvenilir kripto cüzdanlarından olan coinbase, borsadan aldıktan sonra kripto paralarınızı dönüştürüp saklayabileceğiniz güvenilir uygulamalardandır. Komisyon oranları oldukça düşük olan cüzdan uygulaması, bakiyelerinizi en düşük ücretlerle ve depolamanız için çift yönlü güvenlik sağlar. Türkçe desteği vardır. Sanal paralarınızı yedekleme imkanı da sağlamaktadır. Bu hususlardan en iyi kripto para uygulaması sıralamasında yer almaktadır.

7. BRD Bitcoin

BRD hesap uygulaması mobil cüzdanlar arasında çoklu seçenek destekleri ile en çok tercih edilen mobil uygulamalar listesinde ilk sıralardadır. BRD Android ve Windows, IOS, Linux uyumlu uygulama destekleri ile indirme kolaylığı sağlamaktadır. Bu hususlardan en iyi kripto para uygulaması sıralamasında yer almaktadır.

8. Freewallet Bitcoin

Çoğu döviz birimi için kullanım imkanı sağlayan kripto para uygulamasıdır. Hem paralarınız saklanırken, hem de bitcoin borsalarında kazançlı alım satım yapılabilen, dijital para cüzdanı olan Freewallet, bu yönüyle de listenin üst sıralarındadır. Transferler ücretsizdir ve az komisyonlar ile işlem yapılabilir. Bu hususlardan en iyi kripto para uygulaması sıralamasında yer almaktadır.

9. Exodus Cüzdan

Mobil ve masaüstü uygulamaları ile hizmet veren Exodus uygulaması ile bitcoin ve ethereum satın alabilir ve borsada aktif işlemler yapabilirsiniz. Kolay ve hızlı olan uygulama yüzü ve anlaşılır dili ile kolay kullanım sağlar. Android ve IOS uyumlu indirebildiğiniz bu ticari platformda size transferlerinizde uygun ücretler sunmaktadır. Bu hususlardan en iyi kripto para uygulaması sıralamasında yer almaktadır.

10. Ledger Nano Kripto Cüzdan

Fiziki olarak depolama yapabileceğimiz, Ledger Nano S, X, Z, Blue ve diğer seçenekleri ile internete bağlı olmadan tüm verilerinizi yanınızda taşıyabilme imkanı sağlar. Ledger Nano desteklediği coinler ile de öne çıkıyor. Sadece bitcoin değil, ethereum, ripple, altcoin ve çoğu kripto parayı saklama, transfer işlemleri gerçekleştirilir. Ledger Nano en güvenli bitcoin saklama uygulamalarındandır. Web ve mobil uyumlu olup, Windows, Linux destekli ve mobil Android, IOS destekli kurulum sağlar. Bu hususlardan en iyi kripto para uygulaması sıralamasında yer almaktadır.

Kripto Para Ne Demek?

kripto para ne demek
kripto para ne demek

Kripto para, dijitalleşme sürecinde sıkça kullanılmaya başlanan bir yatırım aracı haline gelmiştir. Gizlilik, bilgi güvenliği amacı ile okunabilir bilginin sanal ortamda aktarılması için kullanılan sanal paradır. Geliştirilen yazılımlar sayesinde kriptografi yani matematiksel yöntemler çözülür. Okunabilir bilginin sadece iletilen kişi tarafından okunmasını sağlayan bir yöntem kullanılır.

#İlgili İçerik: En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

Fiziki olarak kullanılamayan kripto paranın en yaygın kullanılanı Bitcoindir. Bitcoin merkezi ve aracısı olmadan, kişiden kişiye dijital transfer sağlamaktadır. Bitcoin dışında bu borsalarda en çok satın alınan ve işlem yapılan birimleri Ethereum, Ripple, Altcoin, Litecoin, Monore, Tether, NEO olarak sıralayabiliriz. En iyi kripto para uygulaması önerilerini hemen inceleyin.

Kripto Para Haram mı?

kripto para caiz mi
kripto para caiz mi

Kullanıcılar arasında değişim ya da kıymet ölçüsü olarak genel kabul gören, kaynağı itibariyle kullanıcılara güven veren her türlü paranın kullanımı caizdir.

Bu noktada önemli olan husus, para olarak bilinen değişim aracının kendi özünde yani üretim şeklinde, sürüm aşamalarında ve muhataplık niteliğinde büyük belirsizlik (garar) içerip içermemesi, bir aldatma (tağrir) aracı olarak kullanılıp kullanılmaması ve belli bir kesimin haksız ve sebepsiz zenginleşmesine vesile olup-olmamasıdır.

Son yıllarda ortaya çıkan ve birçok çeşidi bulunan, dijital­-kripto paralardan her birini kullanmanın hükmünü yukarıdaki genel ilkeler doğrultusunda değerlendirmek gerekir.

Buna göre kendi özünde ciddi belirsizlikler taşıyan, aldanma ve aldatma riski ileri düzeyde olan, dolayısıyla herhangi bir güvencesi bulunmayan ve kamuoyunda saadet zinciri olarak bilinen uygulamalar gibi belirli kesimlerin haksız ve sebepsiz zenginleşmesine yol açan dijital kripto­ paraların kullanımı caiz değildir.

Kaynak

Kripto Paralar Neden Düşüyor?

en iyi kripto para uygulamasi
en iyi kripto para uygulamasi

Bu düşüşe neden olan faktörler ise Çin’in kripto paralara karşı sert tutum sergilemesi, İran’ınenerji ihtiyacı nedeniyle bir süreliğine kripto para madenciliğini yasaklaması, AB ülkelerinin başlattığı regülasyon çalışmaları gösterilebilir.

Ancak son dönemde Fed’in önümüzdeki aylarda faiz artırımına gideceğinin sinyallerinin verilmesi etkisi ile kripto para piyasasında en fazla işlem gören Bitcoin, 43 bin 160 dolar seviyelerinde değerleniyor.

Kripto para piyasaları son dönemde görülen satıcılı seyrin derinleşmesiyle birlikte yatırımcılarda korku eğilimi artışa geçti. Yeni bir rallinin tekrar görülebilmesi için balinaların yüklü miktarda alıma geçmesi gerekiyor.

Ayrıca Çin’in sert tutumu, İran’ın enerji ihtiyacı kaynaklı getirdiği yasak ve Kazakistan’daki iç kargaşa piyasalardaki yatırımcıları olumsuz olarak etkiliyor. Kripto paraların tekrar değer kazanması için tekrar yatırımcı güveni kazanmaya başlaması ve balina olarak nitelendiren büyük yatırımcıların tekrar alım yapmasıyla bu düşüşün durması mümkün.

Kripto Para Nasıl Üretilir?

kripto para uretimi
kripto para uretimi

Bitcoin, madencilik olarak adlandırılan bir işlem neticesinde Bitcoin madencilerine ağ tarafından Bitcoin olarak verilen bir ödül neticesinde üretilmektedir. En basit tanımıyla Bitcoin üretimi Bitcoin madenciliği(mining) sayesinde yapılır.

Bitcoin madenciliği, yapılan finansal transferleri sağlayan, finansal işlemleri onaylayan ve yeni Bitcoin üretimi yapan bir yapıdır. Bu yapı, yapılan tüm işlemlerin kayıt altında tutulduğu blockchain teknolojisi sayesinde işler.

Bitcoin madenciliği yapabilmek için en çok kullanılan yöntem olarak, ASİC miner’a(Application Specific İntegrated Circuit; Uygulamaya Özel Tümleşik Devre) sahip olmak gereklidir.

Bu cihaz ile bilgisayarın usb girişine bağlanarak evde kendi bilgisayarınızdan Bitcoin madenciliği yapabilirsiniz ancak bu işlemin oldukça maliyetli olduğu ve madencilik yapılabilmesi için kripto para borsası hakkında bilgi sahibi olup güncel bir şekilde takip edilmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Bitcoin madenciliği blockchain teknolojisi ile beraber çalışır, herhangi bir merkezi sisteme bağlı değildir bu sebeple işlemler birçok insan tarafından kontrol edilir yine bu sebeple güvenlidir.

Dijital para piyasasının en yüksek hacimli para birimleri başta Bitcoin olmak üzere, Cash, Litecoin,Ethereum gibi dijital paraların fiyatları arttıkça dijital para madenciliği yapan insanların sayısı da gün geçtikçe artmaktadır. En iyi kripto para uygulaması sıralaması hakkında yorumlarınızı aşağıdan iletebilirsiniz.