En İyi Kredi Kartı Hangisidir?

En İyi Kredi Kartı Hangisidir?
Gönderi Tarihi: 08.02.2024

En iyi kredi kartını tercih etmek kullanım açısından çok faydalıdır. Aidatsız kredi kartları genelde en çok tercih sebebi olanlardır. Doğru bir seçim yapmak bütçenizi daha iyi kontrol altına alabilmenizi sağlar. Günümüzde 7’den 70’e herkes kredi kartı kullanıyor.

Ziyaretçilerim bana zaman zaman en iyi kredi kartı hangisidir, aidatsız bol bonus veren kredi kartı olarak hangisini tavsiye edersin, kredi kartları hakkında bir inceleme yazısı yazar mısın gibi sorular soruyordu, ben de bunun üzerine en iyi kredi kartları başlıklı bu yazımı kaleme almaya karar verdim. İyi okumalar dilerim.

Doğru kullanıldığı zaman kredi kartı bir sorun teşkil etmeyecektir. Bu yazımda en iyi öğrenci kredi kartı da dahil olmak üzere birçok yararlı bilgiye yer verdim.

Bankaların bu yönde bazı dönemler kampanya ve avantajları da olabiliyor. En iyi kredi kartını kullanmak isteyenler için birçok seçenek sundum.

En iyi kredi kartları deyince birçok kişinin aklına şüphesiz ki aidatı olmayan ve bonusu bol olan bonkör kredi kartları gelmektedir. Bakalım en avantajlı ve az masraflı kredi kartları hangileriymiş? Hep birlikte inceleyelim.

Türkiye’nin en iyi kredi kartı listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz:

En İyi Kredi Kartı Hangisi?

1. İş Bankası Maximum Aidatsız Kart

is bankasi en iyi kredi karti veren bankalar
is bankasi en iyi kredi karti veren bankalar

İş Bankası da bu kartı için aidat ücreti almıyor, alışveriş ve nakit faiz oranı Ziraat Bankkart’da olduğu gibi %1.25. Nakit ihtiyacın olduğunda parayı çekip 12 ay içerisinde taksitlendirerek ödeme yapabiliyorsun. Ayrıca 320.000’e yakın anlaşmalı kurum var. Aynı zamanda bu kart da bankamatik kartı özelliği de taşıyor. Bu sayede tek kartla hesaplarına da ulaşabiliyorsun. Bu hususlardan en iyi kredi kartı listesinde yer alıyor.

2. Enpara Kredi Kartı

en kolay kredi karti veren bankalar enpara
en kolay kredi karti veren bankalar enpara

Bence en avantajlı kredi kartı Enpara.com’un kredi kartı. Enpara kredi kartında diğer bankaların aksine yıllık kart aidat ödemesi yok. Hatta ilk çıktığı sene kullanıcılarına kart aidatı ödeyen kredi kartıydı. Belli şartları sağlarsan yıl sonunda 100 TL aidat veriyordu. Ama bu kampanya sonlandı. Bu hususlardan en iyi kredi kartı listesinde yer alıyor.

3. Ziraat Bankası Bankkart

ogrenciye kredi karti veren bankalar ziraat bankasi
ogrenciye kredi karti veren bankalar ziraat bankasi

Bu kartın en önemli özelliği içinde hem banka kartı hem de kredi kartı bulundurması, cüzdanınızda iki kart taşımanızı engelliyor. Hem banka hem de kredi kartı olan bu kartta yıllık ücret alınmıyor. Alışveriş ve nakit faiz oranı %1.25, kartın gecikme faiz oranı ise %1,55.

Anlaşmalı iş yeri sayısı ise 566.000 olarak verilmiş. Bu kartla anlaşmalı üye iş yerlerinde taksitli alışveriş yapabilir, puan kazanabilir, kampanyalara katılabilir ve birbirinden cazip Bankkart indirimlerinden yararlanabilirsin. En düşük kredi kartı limiti 1000 TL olarak geliyor ama kendin arttırma talebinde bulunabiliyorsun. Bu hususlardan en iyi kredi kartı listesinde yer alıyor.

4. Garanti Bankası Flexi Card

en kolay kredi karti veren bankalar garanti bankasi
en kolay kredi karti veren bankalar garanti bankasi

En çok puan veren kredi kartı Garanti Bankası’nın Bonus kartıdır. Ancak tanıtacağım Flexi Kart bu sınıfa dahil değil. Garanti Bankası’nın Flexi kartı da kart aidatsız kredi kartlarındandır. Bu haliyle düz bir karttır sadece.

Dilediğin gibi taksit, bonus özellikleri tanımlayabilirsin ancak bunlar ücrete tabidir. Bonus özelliği, taksit özelliği gibi özellikler tanımlayabiliyorsun. Alışveriş faizi %1,25 olarak uygulanıyor. Bu hususlardan en iyi kredi kartı listesinde yer alıyor.

5. ING Bank Light Kart

kredi-karti-veren-bankalar-ing-bank
kredi karti veren bankalar ing bank

ING Bank Light Kart. Yıllık kart ücreti almayan kredi kartını, peşin alışverişlerinizde kullanıp, peşin işlemleriniz sonrasında taksitlendirilerek vade farklı taksit yapabilirsiniz. Bu kart da düz kart olarak geliyor. Belli avantajlar için ekstra kart ücreti ödemen gerekiyor. Bu hususlardan en iyi kredi kartı listesinde yer alıyor.

5. Akbank Axess Card

en kolay kredi karti veren bankalar akbank
en kolay kredi karti veren bankalar akbank

Akbank’ ın kredi kartı ürünü olan Axess kart ile yurt için ve yurtdışında alışveriş yapabilir. Kart, sahiplerine yaptıkları alışverişlerde chip para kazandırmaktadır. Biriken puanlar ile anlaşmalı olunan mağazalardan bedava alışveriş yapılabilmektedir. 1 chip para 1 TL değerinde olmaktadır. Yapacağınız alışverişlerde kazanacağız chip paralar ile ülke genelinde alışveriş yapılabilmektedir.

Ayrıca kredi kartına otomatik ödeme talimatı da verilebilmektedir. Vereceğiniz talimat ile birlikte her ay faturalarınızı takip etme derdinden kurtulmuş olursunuz. Otomatik ödeme talimatı Akbank Direk’ ten ve 444 25 25 nolu Akbank müşteri hizmetlerinden verilebilmektedir. Bu hususlardan en iyi kredi kartı listesinde yer alıyor.

en iyi kredi kartı

En İyi Öğrenci Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir?

banka mesai saatleri
banka mesai saatleri

En iyi öğrenci kredi kartı veren bankalarda mevcut. Öğrenciler sigortalı çalışmadıkları için kredi kartı limitleri de 2.000 TL üzerine çıkamaz. Genelde bankalar öğrencilere 1.000 TL limitli kredi kartı verirler.

Öğrencilere Yönelik Kredi Kartı Sunan Bankalar

BankaKartTaksit ve Puan Aidat
AkbankExi26VarYokAkbank Öğrenci Kredi Kartı Başvur
Garanti Bankası Bonus GençVarYokGaranti Öğrenci Kredi Kartı Başvur
TEB ÜniversiTEB VarYokTEB Öğrenci Kredi Kartı Başvur
İş Bankası İş’te Üniversiteli VarYokİş Bankası Öğrenci Kredi Kartı Başvur
Ziraat Bankası Genç BankkartVarYokZiraat Öğrenci Kredi Kartı Başvur
Vakıfbank Like CardVarYokVakıfbank Öğrenci Kredi Kartı Başvur
En iyi öğrenci kredi kartı

*Kredi kartı aidatını bazı bankalar ilk yıldan ve belirli bir yaş üstüne çıkılması durumunda uygulayabiliyor. Bu konuda detaylı bilgiye başvurduğunuz banka üzerinden ulaşabilirsiniz.

#Mutlaka inceleyin: Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartı alırken nelere dikkat edilmeli?

Yanınızda çok fazla nakit taşımak istemiyor ve alışveriş yaparken çeşitli kolaylıklar arıyorsanız kredi kartı kullanmanız sizin için en doğrusu. Fakat günümüz koşullarında çok fazla seçeneği bulunan kredi kartı, herhangi birini seçeceğiniz ve “Hangisi olsa fark etmez” diyebileceğiniz bir banka ürünü değil. Bu nedenle kredi kartıyla ayrıcalıklı alışverişler yapıp onu en doğru şekilde kullanmak istiyorsanız alış aşamasındayken çok dikkatli davranmanızı tavsiye ediyoruz.

Kredi kartı alırken dikkat etmeniz gereken belli başlı noktalar var:

  • Kredi kartı alırken kendi önceliklerinizi ve ihtiyaçlarınızı bilmek kilit nokta diyebiliriz. Harcama alışkanlıklarınızı, yaşam tarzınızı ve hatta yaşadığınız şehri de göz önüne alıp kredi kartı alırken seçici davranmalısınız.
  • Bankalar genellikle, kredi kartı kullanımınız için yıllık olarak aidat ödemenizi talep ederler. Bundan dolayı kredi kartı seçimi yapmadan önce aidat miktarlarını araştırabilir ya da aidatsız kredi kartı gibi seçenekleri tercih edebilirsiniz.
  • Kredi kartı limiti, kullanım açısından çok önemli bir konu. Çünkü gelirinizi ve ihtiyacınızı aşan kredi kartı limitleri sizi farkında olmadan aşırı harcama yapmaya itebilir. Bunların sonucunda da istenmeyen durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle alacağınız kredi kartının limitinin aylık gelirinizin çok üstünde ya da çok altında olmamasına dikkat edin.
  • Günümüzde her bankanın birçok kredi kartı çeşidi bulunuyor. Bu da aslında daha fazla araştırma yapmamız gerektiği anlamına geliyor. Neden mi? Bankaların çok fazla kredi kartı seçeneği sunmasının en temel nedeni kullanıcıların birbirinden farklı önceliklere sahip olması. Örneğin; iş dolayısıyla çok fazla seyahat eden biri daha uygun fiyata uçmasını sağlayacak olan bol mil veren bir kartı tercih ederken; sık sık giyim alışverişi yapan kişiler de giyim mağazalarında taksit, puan gibi ayrıcalıklar sunan kredi kartlarına yönelebilir. Aynı şekilde öğrencisiyseniz, üniversitelilere özel avantajlar sunan kredi kartlarına göz atabilirsiniz.
  • “Nasıl kredi kartı alabilirim?” sorusunun en önemli cevaplarından biri de almak istediğiniz kredi kartının sahip olduğu iş birlikleri. Anlaşmalı olduğu marka ve mağaza sayısı az olan kredi kartları, size daha az ödül ya da puan kazandırır. Hatta özellikle, en çok alışveriş yaptığınız markalarla anlaşan kredi kartını bulursanız oldukça avantajlı alışverişler gerçekleştirebilirsiniz.

Peki siz hangi kredi kartını kullanıyorsunuz? Aşağıdaki yorum alanına konuyla ilgili yorumlarınızı yapabilirsiniz.