En İyi Kombi Markaları, En az yakan kombiler

En İyi Kombi Markaları, En az yakan kombiler
Gönderi Tarihi: 06.02.2024

En iyi kombi markalarını araştırma yaparak listeledim. İnsanlar genellikle en az yakan kombi veya en sessiz kombi modellerini tercih ediyor. Kombi karşılaştırması yaparak hangi kombiyi almanız gerektiğine dair güzel bir rehber hazırladım. En iyi kombiyi belirlemek adına kullanıcı yorumlarını da göz önünde bulundurdum.

Doğalgazın bazı bölgelere yeni gelmesi ile birlikte insanların ilk araştırma yapacağı ürünlerden bir tanesi de kombi oluyor. En iyi yoğuşmalı kombi arayışı içerisine girilerek uzun yıllar sorun çıkarmayacak markalar tercih edilmek isteniyor. Aşağıda sıraladığım listeyi inceleyerek hangi kombiyi almanız gerektiğine dair fikir edinebilirsiniz:

En İyi Kombi Markaları (En Az Yakan ve En Sessiz Kombi Modelleri)

1. Vaillant Ecotec İntro 24 Kw (16.000 Kcal) Tam Yoğuşmalı Kombi

Vaillant Ecotec İntro

Yüksek kaliteli paslanmaz çelik eşanjörü sayesinde uzun ömürlü kullanım verimli bir yanma ve ısı transferi sağlanır. %93’e kadar sezonsal verim ve düşük emisyonu sayesinde yüksek tasarrufu da beraberinde sağlar. Isıtma ve Sıcak Su da A enerji verimliliği ile yüksek tasarrufu ve konforu beraberinde sağlar. Dakikada 13,4 lt ye varan sıcak su debisi ile bol miktarda sıcak su verir. 626 mm cihaz yüksekliği ve 400 mm genişliği ile ecoTEC Intro, kendi sınıfındaki en küçük iki kombiden bir tanesidir. 0,06 m³ hacmi ile yer problemi olmadan rahatlıkla kullanılabilir. 26,5 kg ağırlığı ile montaj sırasında kolaylık sağlar. Bu husustan en iyi kombi listesinde yer alıyor.

2. Viessmann Vitodens 50-W 20 Kw (17.000 Kcal) Tam Yoğuşmalı Kombi

Viessmann Vitodens 50-W 20 Kw (17.000 Kcal) Tam Yoğuşmalı Kombi

Vitodens 050-W gaz yakıtlı yoğuşmalı kombi, üstün kalitesi ile öne çıkmaktadır. Kapsamlı aksesuar seçenekleri ile hem yeni binalarda hem de mevcut ısıtma sistemlerinin modernizasyonunda kullanılabilir. Vitodens 050-W, üç farklı kapasite aralığındaki (5,9 ila 20 kW, 5,9 ila 24 kW ve 8,0 ila 33 kW) kombi seçenekleriyle sunulmaktadır. Oda sıcaklığına bağlı işletme için arıza teşhis sistemine sahip elektronik kazan devresi kontrol paneli ve donma koruma fonksiyonu Vitodens 050-W’ ye entegre edilmiştir. Aksesuar olarak temin edilebilen bir dış hava sıcaklık sensoru yardımıyla dış hava kompanzasyonlu işletme mümkündür.

Vitodens 050-W, oldukça sessiz çalışmakta ve tüm komponentlerine bakım ve servis amacıyla ön taraftan ulaşılabilmektedir. 707 mm cihaz yüksekliği ile Vitodens 050-W, kendi sınıfındaki en küçük duvar tipi cihazlar arasında yer almaktadır. Isıtma sistemi modernizasyonunda, mevcut cihaz değişiminde yer problemi olmadan kullanılabilir. Bu husustan en iyi kombi listesinde yer alıyor.

3. Buderus Logamax Plus GB022i 24 Kw 20.000 Kcal Tam Yoğuşmalı Kombi

Buderus Logamax Plus GB022i

Duvar tipi yoğuşmalı kombi Logamax plus GB022i üstün uyumluluk özelliği ve yüksek dayanıklılığıyla güvenli sıcak su ve ısınma imkanı sunuyor. Logamax plus GB022i kanıtlanmış kalitesi ile tüm bileşenleri son derece uzun ömürlüdür. 1:5 geniş modülasyon aralığı sayesinde her türlü sıcak su ihtiyacınızı karşılamaya hazır olmasıyla bir adım öne çıkıyor. Bekleme modu sayesinde enerji tüketimini en aza indirir. Modern, kompakt ve bir o kadar da dayanıklı tasarımı ile ister salonunuza, ister mutfağınıza yer sıkıntısı yaşamadan kolaylıkla monte edilebilir.

Yoğuşmalı kombinin mucidi olarak bilinen Buderus, evinizde ihtiyaç duyduğunuz sıcaklığı en güvenli ve en tasarruflu şekilde sunuyor. Buderus kombi modelleri arasında, Buderus GB022i en küçük kombi çok yüksek kapasite ve geniş modülasyon aralığı sunarak daha az enerji sarf eder ve evinizi daha çok ısıtır. Yenilikçi tasarımlara sahip Buderus yoğuşmalı kombiler içerisinde, kompakt boyutu ile öne çıkan Buderus GB 022 kullanıcılar için kolay kurulum imkânı sağlamaktadır.

1:5 geniş modülasyon aralığı ile dikkat çeken GB022, sıcak su ihtiyacını karşılama konusunda da hız ve verimlilik sunmaktadır. Bu sayede, ısıtma sisteminizin enerji tüketimi en aza iner. Buderus yoğuşmalı kombi fiyatları arasında Buderus GB022i fiyat bilgisini incelerken modern ve kompakt tasarım, yüksek tasarruf ve Buderus güvencesi ile uzun vadeli kullanım özelliklerini göz önünde bulundurmanız bilinçli bir kombi seçimi yapmanız için önemli kriterler arasında yer almaktadır. Bu husustan en iyi kombi listesinde yer alıyor.

4. Eca Calora Premix 24 Kw (20.000 Kcal) Tam Yoğuşmalı Kombi

Eca Calora Premix 24 Kw (20.000 Kcal) Tam Yoğuşmalı Kombi

Calora Premix, yoğuşma teknolojisiyle yakıt tasarrufu sağlayan, enerji yönetmeliğine uygun şekilde tasarlanmıştır. Atık gaz salınım değerleriyle çevre dostu olan Calora Premix, ergonomik kumanda paneli ile kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Calora Premix küçük boyutları ile kullanım alanlarında az yer kaplamakta, dekoratif tasarımı ile şık bir görünüm kazandırmaktadır. Calora Premix kombi ECO ve COMFORT konumları tüketici tercihlerine göre aktifleştirildiğinde konforlu ve tasarruflu yanma gerçekleştirmektedir.

# İlginizi Çekebilir: En İyi Blender Seti Tavsiyeleri

Üstün emniyet sistemleri ile güvenli yanma sağlayan Calora Premix, sessiz çalışma özelliğiyle kullanıcılarına konfor sağlamaktadır. Kullanım suyunda feed forward ve türbin sistemi ile sabit sıcaklıkta su alma imkanı, paslanmaz çelik eşanjör ile yüksek yanma verimi, düşük atık gaz emisyonu ve enerji verimli sirkülasyon pompası ile daha az enerji tüketimi sağlayan özellikleriyle Calora Premix farklılığını ön plana çıkarmaktadır. Bu husustan en iyi kombi listesinde yer alıyor.

5. Demirdöküm Nitromix 28 Kw (24.000 Kcal) Tam Yoğuşmalı Kombi

Demirdöküm Nitromix

DemirDöküm Nitromix Kombi, uzun ömürlü paslanmaz çelik premix eşanjörlü kombi sayesinde konforunuzdan taviz vermeden doğalgaz faturalarınızı düşürebilirsiniz.

Kombi Çeşitleri Nelerdir?

en iyi kombi tavsiyeleri
en iyi kombi tavsiyeleri

Günümüzde gelişen teknolojiyi takip eden kombi markaları, kullanıcıların ihtiyaçlarına ve tekniğe göre kombi çeşitleri sunuyorlar. Çoğunlukla çalışma biçimlerine göre sınıflandırılan kombi çeşitlerini şöyle sıralayabiliriz:

  • Yoğuşmalı Kombi

Özellikle son yıllarda kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilen yoğuşmalı kombiler aslında hermetik kombilerin farklı bir çeşidi olarak anılır. En iyi kombiler sıralamasında yer almasının ve çok tercih edilmesinin en önemli sebebi ise, diğer kombilerde verim yüzde 80 ila 90 arasındayken, yoğuşmalılarda bu oran yüzde 105 ila 109 arasında seyreder. Enerji tüketimleri de diğerlerine göre daha azdır. Yoğuşmalı kombi adını çalışma yönteminden alır. Kombideki ısı transferini sağlayan eşanjör sistemi ile atık gazın ısısı düşürülür ve yanmayla meydana gelen su buharının enerjisi sisteme kazandırılır.

  • Bacalı Kombi

Adından da anlaşılacağı üzere bu kombi tiplerinde baca bağlantısı mevcuttur. Yanarken gerektiği kadar oksijeni ortamdan alıp sonrasında oluşan atık gazı bacadan dışarıya atar. Bu nedenle bacasının kesinlikle sızdırmaz olması ve mümkünse çelikten yapılmış olması gerekir.

  • Hermetik Kombi

Hermetik kombilerde de baca mevcuttur. Ancak bu tip kombiler ihtiyacı olan oksijeni bulunduğu ortamdan değil, baca yardımıyla dışarıdan alır. Bu sebeple baca çıkışı her zaman dışarıda olmalıdır. Buradaki avantaj, oksijen aynı ortamdan alınmadığı için mekanı sürekli havadar tutmaya gerek yoktur. Yanma sonrasında oluşan atık gaz da yine bacadan dışarı verilir.

Kombi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

en iyi kombi en az yakan kombi
en iyi kombi en az yakan kombi

Hem kullanım kolaylığı hem de tasarruf için kombi satın alırken seçim sırasında dikkat edilmesi gereken pek çok püf noktası mevcut. Bunlar arasında öne çıkanları sizin için listeledim: 

  • Kombinin kapasitesine dikkat edilmeli. Kullanım alanının metrekaresine uygun seçim yapılmalı.
  • Kombi markasının yaygın bir servis ağının olup olmadığına dikkat edilmeli.
  • Seçeceğiniz kombinin kapladığı alanın kullanılacak mekana uygun olup olmadığı tespit edilmeli.
  • Garanti süresinin uzunluğuna dikkat edilmeli.
  • Ne kadar enerji tükettiğine bakılmalıdır.
  • Deprem sensörü gibi farklı güvenlik önlemleri olup olmadığı araştırılmalı.

Siz Hangi Kombiyi Tercih Ettiniz?

en iyi kombi en sessiz kombi markalari
en iyi kombi en sessiz kombi markalari

En iyi kombi tavsiye rehberimin sonuna geldik. Hangi kombiyi tercih ettiğinizi aşağıda bulunan yorum alanında paylaşabilir ve kombi alacak olanlara tavsiyede bulunabilirsiniz.