En İyi Kasko Şirketi Hangisidir?

En İyi Kasko Şirketi Hangisidir?
Gönderi Tarihi: 07.02.2024

En iyi kasko şirketi hakkında bir fikriniz var mı? En iyi kasko firması ile ilgili olarak bir çok araştırma yaptım. Hizmet alanların yorumları ve tavsiyeleri niteliğinde güzel bir liste hazırladım. Araçlar ve araç sahipleri için tam koruma sağlayan bu firmaların hizmetlerini ve avantajlarını iyi öğrenmek gerekir.

İnsanlar araçlarını güvence altına almak için kasko sigortası yaptırır. Bunun için de hizmet kapsamı geniş olan ve ihtiyaçlarını en iyi karşılayabilecek olan bir sigorta şirketi ile anlaşma sağlar. Araç için yaptırılan kasko sigortası, meydana gelebilecek olası kazalara karşı aracınızı garanti altına alır.

Hemen aşağıda listelediğim en iyi kasko firmalarını incelemeye başlayın;

En İyi Kasko Şirketi Hangisidir?

1. Allianz Kasko

Allianz kasko sigorta en iyi kasko sirketi
Allianz kasko sigorta en iyi kasko sirketi

İtalyan sigorta şirketi olan RAS tarafından kurulan ve 1950’li yıllarda aktif olarak faaliyete geçen Şark Sigorta, 1974 yılında Koç Holding bünyesine dahil edilmiştir.

Şark Sigorta adı ile hizmet veren şirket, Tüm Ev ve Özel Emeklilik Sigortası alanlarında başarılı bir şekilde hizmet vermiştir. Dünya’nın finans ve sigorta alanında ki en büyük şirketlerinden olan Allianz ile Japon’yanın bir başka sigorta şirketi olan Tokio Marine firmaları Şark Sigortaya yatırım yaptılar.

Adı Şark Hayat olarak değişen firma 2008 yılında ise şuanda ki şirket adı olan Allianz Sigorta A.Ş. olarak hizmet vermeye devam etti.

Allianz Türkiye, Capital Dergisi’nin 20. kez gerçekleştirdiği “İş Dünyasının En Beğenilen Şirketleri” araştırmasında bir kez daha sigorta sektörünün lideri seçildi. Sigorta sektöründe üst üste altıncı kez en beğenilen şirket olan Allianz, araştırmada ayrıca üçüncü kez üst üste bireysel emeklilik kategorisinin de birincisi oldu. Bu sebeplerden en iyi kasko şirketi listesinde yer almaktadır.

2. Anadolu Sigorta

anadolu kasko sigorta
anadolu kasko sigorta

Anadolu Sigorta 2500 profesyonel acentesi ile hizmet veren ve Atatürk’ün talimatıyla kurulmuş olan bir firmadır. İş Bankası adı altında faaliyet gösteren firma Türkiye’nin sigorta alanında ki yerli sermaye ile hizmet veren ilk kuruluşudur. Yangın, Kaza, Tarım, Sağlık ve Kredi alanlarında sigorta ve kasko hizmetleri vermektedir.

Anadolu Sigorta, deneyimli ve yaygın acente ağıyla müşterilerini bilgilendirmeyi, sigortacılık hakkında bilinçlendirmeyi, ihtiyacı doğru ve tam belirleyerek talebi karşılayacak doğru ürün ve hizmeti sunmayı, hızlı ve eksiksiz hasar ödemesi sağlamayı hedef edinir.

Müşteri odaklı bir yaklaşımı benimseyen çalışanlarımız ve acentelerimiz, müşteri tatmini sağlama ve sürekli kılma yönünde daima çaba sarf eder. Anadolu Sigorta, faaliyetlerinde süreç yaklaşımını uygular ve risk temelli düşünmeyi esas alır. Bu sebeplerden en iyi kasko şirketi listesinde yer almaktadır.

3. Axa Sigorta

axa sigorta kasko
axa sigorta kasko

1916 yılında İstanbul’da kurulan firma, 1918 yılında Milli Osmanlı Sigorta Şirketinin kurulması ile birlikte ilk resmi adımını atmıştır. 1968 yılında ise Oyak Sigorta’nın kurulması ile birlikte 1994 yılında AXA sigortanın bu ortaklığa katılması ile birlikte 1995 yılında bu firmalar AXA Oyak Sigorta olarak yola devam etmiştir.

Temelleri çok eskiye dayanan ve ilerleyen yıllarda da birçok firmayı bünyesine katan firma, günümüz itibariyle birçok alt kuruluşa sahiptir ve şuanda yola AXA Sigorta ismi ile devam etmektedir.

AXA Sigorta’nın resmi web sitesine girmeniz durumunda; Araç Sigortası, Sağlık Sigortası, Emeklilik & Hayat ve Ticari & Kurumsal faaliyetlerini görebilirsiniz. Burada yer alan herhangi bir alana girmeniz durumunda ise örnek vermek gerekirse Araç Sigortası, Artı Trafik Sigortası, Zorunlu Trafik Sigortası, Büyük Hasar Sigortası ve daha birçok hizmeti listeleyebilirsiniz.

Her hizmetin kendisine özel avantajları ve fiyatları bulunmaktadır. Bu sebeplerden en iyi kasko şirketi listesinde yer almaktadır.

4. Türkiye Sigorta

turkiye sigorta kasko
turkiye sigorta kasko

Önceki adı Güneş Sigorta olarak bilinen ülkemizin kamu sigorta ve emeklilik şirketlerinin bir araya gelmesi ile kurulan sektörün lideri konumundaki Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik; 38 bölge müdürlüğü, 3.500’den fazla acentesi, 5.000’e yakın banka şubesinde uzman kadrosu ve güçlü teknolojik altyapısıyla sigortalılarının beklentilerini her noktada en üst düzeyde karşılayarak hizmet vermeyi görev edinmiştir.

Çevik, yenilikçi ve duyarlı yaklaşımıyla; adındaki “Türkiye”den aldığı güçle, en rekabetçi sigorta ürünlerini, her şartta sigortalılarının ve katılımcılarının yanında ve yakınında olan özenli hizmeti ile sunuyor.

Sigorta deneyimini “sonra”dan “önce”ye taşıyarak; ülkemizin dört bir yanında, gücünü iyilik için kullanma anlayışıyla hizmet veren Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik; sayıları 12 milyona ulaşan sigortalı ve katılımcılarına daha zengin ürün portföyü ve daha geniş hizmet ağı ile hayatın her anında yenilikçi çözümler getiriyor. Bu sebeplerden en iyi kasko şirketi listesinde yer almaktadır.

5. AK Sigorta

ak sigorta
ak sigorta

1960’tan bu yana müşteri odaklı ve yenilikçi vizyonunu sürdürülebilir adımlarla ileriye taşıyan Aksigorta, bireysel ve kurumsal müşterilerine, 10 bölge müdürlüğü, 664 çalışan, 3000’e yakın bağımsız acente, 782 Akbank şubesi, 69 broker ve 5.750’ye yakın anlaşmalı kurum ile hizmet vermektedir.

Aksigorta, Sabancı Holding ve Belçikalı Ageas’ın ortaklığının ardından marka bilinirliğini ve değerini her geçen gün daha da artırmakta; sektörün ve ülke ekonomisinin gelişimine katkıda bulunmayı ve büyümesini devam ettirerek pazar payını artırmayı hedeflemektedir.

Gelişen teknolojiyi ve dijitalleşmenin gücünü de sürdürülebilir büyüme hedeflerine entegre eden Aksigorta, sektördeki lider konumunu korumakta ve sağlam adımlarla ilerlemeye devam etmektedir.

Tecrübesini, bilgisini, imkânlarını, müşterilerine doğru çözümleri sunmak, olumlu bir deneyim yaşatmak ve onların, aileleri ile birlikte geleceğe güvenle bakmalarını mümkün kılmak için kullanmaktadır. Ana hissedarları %36 oranla H.Ö. Sabancı Holding ve %36 oranla Ageas Insurance International N.V. olan Aksigorta’nın hisseleri AKGRT sembolü ile BIST Ulusal Pazarı’nda işlem görmektedir. Bu sebeplerden en iyi kasko şirketi listesinde yer almaktadır.

6. HDI Sigorta

hdi sigorta
hdi sigorta

Alman sigorta devi Talanx Group ailesine dahil olan HDI Sigorta AŞ, yüzlerce acentesiyle Türkiye’nin her noktasında hizmet sunuyor, müşterilerini uluslararası bu ekonomik gücün bütün olanaklarıyla buluşturuyor!

Kurumsal oluşumunu kısa sürede tamamlayan HDI Sigorta, İç Anadolu, Marmara, Ege, Güney Anadolu, Karadeniz, Akdeniz, Orta Anadolu Bölge, İstanbul Bölge, Samsun Bölge Müdürlükleri ve uzman acenteleriyle birlikte, üstün hizmet ve yeni ürünlerini sigortalılarına sunuyor.

International AG, Almanya’nın 3. büyük sigorta grubu olan ve dünyanın 150 ülkesinde hizmet veren Talanx AG bünyesinde yer alıyor.

Grup, 30.06.2006 tarihinde imzalanan anlaşma ile İhlas Sigorta’yı satın almış ve yeni şirket HDI International AG’ye bağlı olmak üzere “HDI Sigorta” adıyla Türkiye’de hizmet vermeye başlamıştır. Almanya’nın en büyük üçüncü sigorta kuruluşu olan Talanx AG, 1903 yılında Alman Sınai Şirketleri tarafından Sorumluluk Sigortaları Birliği olarak kurulmuştur.

Grubun merkezi Almanya’nın Hannover kentinde bulunmaktadır. İçinde birçok markayı barındırmakta olan Talanx AG, dünya üzerinde yaklaşık 150 ülkede faaliyet göstermektedir. Bu sebeplerden en iyi kasko şirketi listesinde yer almaktadır.

7. Eureko Sigorta

eureko sigorta
eureko sigorta

Türkiye’de banka sigortacılığının lideri, risk değerlendirme uzmanı, uluslararası bir sigorta şirketi olan Eureko Sigorta, 5 ülkede 17.000 çalışanıyla faaliyet gösteren dünyanın en büyük sigorta ortaklıklarından Achmea’nın üyesidir.
Hayat dışının tüm branşlarında faaliyet gösteren Eureko Sigorta, 1989’da Garanti Sigorta olarak kuruldu ve Ekim 2007’de bugünkü adını aldı.

Genel merkezi İstanbul’da bulunan Eureko Sigorta, Garanti BBVA ve yurt çapındaki acente ve broker ağı ile müşterilerine fark yaratan sigortacılık hizmet ve ürünleri sunar. Eureko Sigorta Türk sigortacılık sektörünün saygın ve tercih edilen bir üyesidir. Bu sebeplerden en iyi kasko şirketi listesinde yer almaktadır.

En İyi Kasko Şirketi Nasıl Bulunur ve Seçilir?

Aracınıza yönelik yaptıracağınız kasko sigortası seçimi kadar en iyi kasko şirketi seçimini yaparken de özenli ve detaylı bir şekilde inceleme yapmanız gerekir. Yalnızca birkaç önemli hususu göz önünde bulundurarak kendiniz için en iyi kasko şirketi hangisi? olduğunu kolaylıkla bulabilirsiniz.

En uygun sigorta şirketi seçimi yaparken bazı öncelikleriniz bulunmalı, bunlardan ilki sigorta poliçesi altında ihtiyaçlarınızı belirlemek olmalıdır. Seçeceğiniz sigorta şirketinin ek masraf çıkarmayacak olmasına ve tasarruflu olmasına dikkat etmelisiniz.

Size sunduğu sağlayıcı türlerinin ve hizmet kapsamının ihtiyaçlarınızı karşılayacak olmasına özen göstermelisiniz. Tercih edeceğiniz en iyi kasko şirketi ile etkili bir şekilde iletişim kurarak, poliçe detayları ve ödeme şartları hakkında dilediğiniz her şeyi açık bir şekilde sorabilmeniz gerekir.

Sigorta şirketinin size özel olarak sunduğu servis hizmetleri ve teminat gibi fırsatların hepsini öğrenmeli, buna göre hareket etmelisiniz.

Bu hususlarının tamamını göz önünde bulundurup, yeterli araştırma ve inceleme yaptıktan sonra kendinize göre en iyi kasko şirketi seçeneğine ulaşabilirsiniz. Bu adımdan sonra anlaşmayı yapıp, kendinizi ve aracınızı güvence altına alabilirsiniz.

Kasko Sigortası Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Günümüzde trafiğin sıklıkla olduğu ülkemizde, kasko sigortası yaptırmak oldukça önemlidir. Zor durumlarda sizin ve aracınızın hayatını kurtaran kasko sigortası, pek çok avantajı da beraberinde getirir. Bu konumda trafikte yer alacak her aracın zorunlu trafik sigortası poliçesi başlatması da oldukça gerekli bir durum olarak karşımıza çıkar.

Ancak bu sigorta türü sadece kaza anlarında işlevini gösterirken, kasko sigortası devrede yer alır ve aracınızı güvence altında tutar. Araçlar, poliçede yer alan teminatlara bağlı olarak üst düzey bir koruma altında bulunur. Kasko sigortasının asıl amacı, araçları ve sizi olası tüm risk durumlarına karşı tam anlamı ile güvence altına almaktır. Meydana gelebilecek olan bu tür durumlarda tüm hasarların karşılanarak, sizin masraf yapmanız önlenir.

Kasko sigortasının avantajlarından bahsetmek gerekir ise;

Öncelikli olarak araçların yanma, çalınma ya da kaza gibi riskli durumların ortaya çıkabileceği anlarda kasko sigortası büyük oranda güvence ve garanti sunar. Aynı zamanda poliçeye daha sonradan eklenebilen ek hizmet ve teminat çeşitleri ile tam anlamıyla koruma sağlar.

#İlginizi Çekebilir: Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

İkame araç sağlaması, mini onarım teminatı, yol yardımı veya hasarsızlık indirimi gibi benzeri hayat kurtarıcı hizmetleri de beraberinde getirir. Bu gibi durumlarda sadece cihaz ya da araç değil, trafikte bulunan diğer araç sahipleri ve sürücüler de aynı şekilde koruma altına alınır.

Kasko Sigortası Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kasko sigortası seçiminde teminatların yanında sigorta şirketi seçimi de hayli önemlidir. En iyi kasko şirketi seçimi ise birkaç detaya dikkat ederek yapıldığında doğru ve etkili sonuçlar alınabilir. Yanlış seçimlerin sonucunda olası hasar durumlarından sonra kasko imkanlarından yararlanma şansı yok olabilir ya da yeterli olmayabilir.

En iyi kasko şirketini belirledikten sonra aşağıda sıralanan maddelere mutlaka dikkat etmenizi tavsiye ediyorum:

 • Kasko sigortası ürününü sunan tüm şirketleri karşılaştırın ve uygunluklarını değerlendirin.
 • Poliçe kapsamında yer alan teminat ve teminatların limitlerini sorun.
 • Sigorta şirketlerinin sunduğu ek hizmet seçeneklerini araştırın.
 • Aracın ihtiyacına yönelik bir poliçe hazırlayın ve gereksiz teminat eklemelerinden kaçının.
 • Anlaşmalı servis listesini ve koşullarını öğrenin.
 • Sigorta prim bedellerini ve ödeme seçeneklerini değerlendirin.
 • Aracınızın kasko değerini öğrenin ve bu değer üzerinden işlem yapıldığına emin olun.

Her kasko şirketinin kendi standartlarında geliştirdiği farklı ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünlerin özellikleri, teminatları, fiyatları ya da alım koşulları birbirinden farklıdır. Özellikle araç sahiplerinin en çok merak ettiği poliçe fiyatları konusunda en iyi seçimi yapmak için sigorta şirketleri araştırılmalı ve karşılaştırılmalıdır.

Doğru sigorta şirketi seçimi için şu adımları izleyerek en iyi tercihi yapabilirsiniz:

 • Sigorta poliçesi kapsamında ihtiyaçlarınızı belirleyin.
 • Tasarruf sağlamanıza olanak sunan kasko sigorta şirketlerini tercih edin.
 • Hizmet sağlayıcı türleri içinde istek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçim yapın.
 • Kasko şirketine, poliçe detayları ve ödeme koşulları hakkında tüm merak ettiğiniz soruları sorun.
 • Sigorta şirketinin sağladığı teminat, ek teminat, mini onarım avantajı, servis hizmetleri gibi seçenekleri öğrenin.

Sonuç

En iyi kasko şirketlerini sıraladım. Kullandığınız kasko ve sigorta şirketleri ile ilgili yaşadığınız tecrübeleri aşağıda bulunan yorum alanında paylaşabilirsiniz.

Yapacağınız her yorum diğer kişilere yardımcı olacaktır.