En İyi İnternet Sağlayıcısı Hangisi?

En İyi İnternet Sağlayıcısı Hangisi?
Gönderi Tarihi: 03.02.2024

En iyi internet sağlayıcısı denilince akla direk Turkcell, Türk Telekom, Vodafone gibi firmalar gelir. Lakin yeni firmalar gün yüzüne çıkmaya başladı.

En iyi internet servis sağlayıcı firmayı tespit edebilmek için yorumlar, hız, tecrübe ve deneyim oldukça önemlidir.

En iyi ev internetini seçebilmek özellikle EBA TV ve online ders alacak öğrenciler içinde oldukça önemlidir. Evde internet tavsiyesi arayanlar için müthiş bir rehber hazırladım. Bu rehberde en iyi ve en hızlı internet sağlayıcısının hangisi olduğuna dair bilgiler bulacaksınız.

Türkiye’nin en hızlı internetini herkes kullanmak ister. Mükemmel bir hıza sahip internet kullanıp oyunlardan düşük ping değeri almak, filmleri takılmadan 4k izlemek kim istemez? En iyi internet hangisi? sorusuna mükemmel bir cevap hazırladım.

En iyi fiber internet sağlayan firmaları da listeledim.

Evinize internet bağlatmadan önce veyahut internet sağlayıcınızı değiştirmeden diğer internet hizmeti veren firmaları araştırmaya başlarsınız.

Bu ben dahil herkesin yaptığı bir harekettir. Lakin en iyi internet sağlayıcısını belirlemek için bazı kriterleri göz önünde bulundurmak gerekir. En iyi iss olarak tabir ettiğimiz olayın kriterlerine bakalım.

Nedir bu kriterler?

  • Hız
  • Kalite
  • Müşteri Hizmetleri
  • Fiyat
  • Taahhütsüz internet

Evde internet kullanacak olan bir kişinin internet servis sağlayıcı hizmeti veren firmalardan beklentileri madde madde yazdım. Bende kendi evimde birçok internet firmasını kullandım.

Kullandığım firmalar; Türk Telekom, Turkcell Superonline, Vodafone, Turknet

# İlginizi çekebilir >> Ultra Kaliteli En İyi 10 VPN Programı

Hemen hemen tüm internet hizmeti veren firmalardan hizmet aldım. En iyi internet sağlayıcısı firmaları belirlememde özellikle tecrübemin oldukça yararı oldu.

Aşağıda sıralı bir şekilde paylaşacağım firmalardan hizmet almadan önce altyapınızı mutlaka kontrol edin. Çünkü oturduğunuz yerde fiber altyapı olmayabilir.

Örneğin; benim bulunduğum bölgede Turkcell Superonline firmasının fiber altyapısı bulunmuyor. Fakat diğer internet hizmeti sağlayan firmaların altyapısı bulunuyor. Tabi ki altyapısız internet hizmeti sağlayan firmalarda mevcuttur. Aşağıdaki listeyi inceleyin:

En İyi İnternet Servis Sağlayıcıları

1. Turkcell Superonline

turkcell superonline internet servis saglayicisi
turkcell superonline internet servis saglayicisi

Turkcell Superonline listemin başında yer alıyor. Bunun sebebi ise gerçekten internet hızlarının çok iyi derecelere ulaşmasıdır. Fakat diğer firmalara göre paketleri biraz daha pahalıdır.

Eğer sorunsuz, sıkıntısız bir internet kullanmak istiyorsanız Turkcell Superonline firmasını tercih edebilirsiniz. Müşteri hizmetleri gerçekten çok ilgili ve teknik anlamda sizi üzmeyecek firmalardan biridir.

Kalite, hız ve sorunsuz bir internet kullanmak isteyip fiyatı önemli değil diyenler için oldukça güzel bir seçenek.

2. Türk Telekom

turk telekom en iyi internet servis saglayicilari
turk telekom en iyi internet servis saglayicilari

Türk Telekom firması internet servis sağlayıcılar arasında belkide Türkiye’de en çok kullanılanlar arasında yer almaktadır. Şuanda çoğu firma bu firmanın altyapısı ile hizmet vermektedir.

Burada dikkat etmeniz gereken husus eğer diğer firmalar Türk Telekom altyapısını kullanıyor ve paketleri daha pahalı ise o firmalardan hizmet almanız çok saçma bir hareket olur.

Türk Telekom gibi köklü firmalardan hizmet almak hem müşteri hizmetleri hem de altyapı konusunda hızlı sonuç almanıza olanak sağlar. Bende Türk Telekom kullanıyorum ve çok memnunum. Fiyatları Turkcell Superonline’a göre daha uygundur.

3. Türksat Kablo

kablonet en iyi internet hizmeti veren firmalar
kablonet en iyi internet hizmeti veren firmalar

KabloTV hizmeti üzerinden sunulan internet hizmetidir. Öncelikle KabloTV abonesi olmanız gerekmektedir. Mesafe sorunu yoktur. İnternet hızı, herhangi bir noktaya olan uzaklığınız ile bağlantılı değildir. Böyle bir sorun olmadığından dolayı internetiniz hızlı olacaktır.

Türksat Kablo, Netflix tarafından Şubat ayında en hızlı internet servis sağlayıcı olarak belirlendi.

en iyi internet servis saglayicilari netflix testi
en iyi internet servis saglayicilari netflix testi

Türksat Kablonet kullanan çoğu kullanıcı özellikle internetin hızından oldukça memnundur. Herhangi bir altyapıya ihtiyaç duyulmadığı için internet hızı maksimum derecede sağlanır. En hızlısını isteyenler için güzel bir alternatif.

4. TurkNet

turknet en iyi internet
turknet en iyi internet

Turknet yaptığı kampanyalarla birlikte güzel bir çıkış yaptı. En iyi internet servis sağlayıcıları listesinde yer verdiğimiz Turknet özellikle müşterilerine TAAHHÜTSÜZ internet hizmeti sunduğundan oldukça popüler bir hale geldi.

Diğer firmaları taahhütlü firmaların paketlerini tercih ettiğinizde 1-2 ay kullanımdan dolayı sorun yaşayıp aboneliğinizi iptal ettirmek istediğinizde size kapatma parası çıkartıyorlar. Modem ve ekstra ücretlerde cabasıdır.

Yaptığım araştırmalar nezdinde müşteri hizmetlerinin biraz kalitesiz olduğu tespitine ulaştım. Bazı bölgelerde ise vaat ettikleri internet hızına ulaşılmadığı şeklinde yorumlar yapılmış.

Nihayetinde taahhütsüz internet ve ilk 30 gün içerisinde koşulsuz iade seçenekleri bulunuyor. Denemek isteyenler için güzel bir fırsat.

5. Vodafone

vodafone evde internet en uygun internet
vodafone evde internet en uygun internet

En iyi internet hizmeti veren firmalar arasında yerini alan Vodafone ise ücreti bakımından oldukça ideal. Diğer firmalara nazaran fiber internet paketleri oldukça uygun.

Vodafone internet kullandığım zamanlarda hiç verim alamamıştım fakat günümüzde internet hız ve kalitelerinin nasıl olduğu hakkında benim pek bir fikrim yok. Farklı bir iss’den Vodafone internete geçmek istiyorsanız 24 ay sözünüze 500 TL’ye kadar masrafınızı karşılıyorlar.

Hangi internet servis sağlayıcısını seçmeliyim?

Altyapı durumunuza göre internet servis sağlayıcınızı seçmelisiniz. Türk Telekom altyapısına sahipseniz bu firmayı kullanmanız sizin yararınıza olacaktır. Seçmeden önce komşularınıza, kullanan arkadaşlarınıza da danışabilirsiniz.

En iyi internet hangisi?

Bu soruya net bir cevap vermek zor. Çünkü sürekli değişkenlik gösterebilir. Kaliteli hizmet istiyorsanız benim tavsiyem Turkcell Superonline’dır. En hızlısını istiyorsanız kablonet kullanabilirsiniz.

En uygun internet hangisi?

Evinize en uygun interneti Vodafone ile bağlatabilirsiniz. Eğer çok fazla kullanmıyorsanız sınırlı internet paketlerini tercih edebilirsiniz.

Taahhütsüz internet var mı?

Evet taahhütsüz internet sağlayan firmalar var. Turknet taahhütsüz internet sağlamaktadır.

Altyapısız internet var mı?

Altyapısız internet hizmeti almak istiyorsanız bunun için kablonet ve turkcell superbox paketlerini incelemelisiniz. Altyapısız bir şekilde internet keyfi yaşabiliyorsunuz. Turkcell Superbox taşınabilir internet olarak da adlandırılmaktadır.

TurkNet İyi mi?

Yukarıda açıkladığım gibi bir internet servis sağlayıcısının iyi olup olmadığını bölgenizde bulunan altyapı ve ekiplerinin performansıyla değerlendirebilirsiniz.

# Dünyaca ünlü içerik izleme sitesi Netflix’in hız test sitesi Fast tarafından açıklanan veriler bu şekilde.

en iyi internet servis saglayicilari netflix testi
en iyi internet servis saglayicilari netflix testi

Netflix’in açıkladığı verilere göre Türkiye’nin Netflix’e en hızlı bağlanan operatörü Turksat Kablo oluyor. Bağlantı hızı ise ortalama 3.83 Mbps. Netflix’in açıkladığı verilere buradan ulaşabilirsiniz.

# Bir diğer hız testi sitesi olan nPerf‘de Türkiye’deki en hızlı sabit internet bağlantısı sağlayan operatörleri açıkladı.

nperf en iyi internet saglayici testi
nperf en iyi internet saglayici testi

nPerf verilerine göre Türkiye’deki en hızlı indirme hızına sahip operatör 35.77 Mbps ile TurkNet, en hızlı yükleme hızına sahip operatör ise 6.43 Mbps ile Turkcell Superonline oluyor. nPerf’in açıkladığı verilere buradan ulaşabilirsiniz.

Siz Hangi İnterneti Tercih Ediyorsunuz?

En iyi ev internetini seçebilmeniz adına yukarıda yararlı bilgiler paylaştım. Bu bilgilere dayanarak hangi firmanın internet hizmetini kullanacağınıza karar verebilirsiniz. Yalnız yukarıda da belirttiğim gibi en iyi internet sağlayıcısını seçmeden önce altyapınızı sorgulamayı unutmayınız.

Kullandığınız internet servis sağlayıcısı firmadan memnun olup olmadığınızı ve tavsiyelerinizi aşağıdaki yorum alanından belirtip arayış içerisinde olan insanların fikir sahibi olmasına yardımcı olabilirsiniz. Ev internet paketleri ile ilgili detayları da yazmayı unutmayın. Herkes kullandığı hat ile ilgili bilgi verir yorum yaparsa birbirimize yardımcı olmuş oluruz.

Örneğin ben kendi evimde KabloNet kullanıyorum yaklaşık 2 yıldır Kablo Net kullanıyorum ve gayet memnunum, gerek internet hızı, gerekse müşteri hizmetleri açısından Kabloneti tavsiye ederim ancak her ilde ve her ilçede alt yapısı maalesef mevcut değil, sadece büyük şehirlerde çok geniş bir alt yapısı var.