En İyi Güneş Kremi Marka ve Önerileri

gunes kremi koruyucu

En iyi güneş kremi markasını tercih etmek sizi güneş ışınlarından hem koruyacak hem de daha etkili bir sonuç alacaksınız. Piyasada bir çok güneş kremi üreticisi bulunuyor ve bu insanların kafasının karışmasına neden oluyor. Merak etmeyin kafa karışıklığınızı giderecek doktorların önerdiği en iyi güneş kremi tavsiyelerinde bulundum.

Sahil ve plaj keyfinin vazgeçilmesi güneş kremi cildinizi zararlı ışınlara karşı korurken lekelenmesini ve renk değiştirmesini önler.

En iyi güneş kremi markalarını tercih etmek bu sonucu daha da güçlendirir. Her gün, günlük olarak cilt bakımınıza ekleyeceğiniz güneş koruyucu ürünleri, günlük yaşamınızda sizi rahatsız etmeden cildinizi koruyup bakımını yaparken yaz döneminde de korkusuzca güneşe çıkabilmenize olanak sağlar.

Hemen aşağıda sizin için hazırladığım en iyi güneş kremi tavsiyelerini içeren listeyi inceleyin;

En İyi Güneş Kremi Önerileri

1. Sinoz Leke Karşıtı Güneş Kremi

en i̇yi güneş kremi marka ve önerileri
sinoz gunes kremi

Leke karşıtı güneş koruyucu Güneş kremi kullanımına dair artan bilinç, güneş kremleri arasında sinoz güneş kremi serisini de öne çıkarıyor. Güneş koruyucu krem kullanarak cildinize hak ettiği özeni gösterebilirsiniz. Özellikle 50 faktör güneş kremi, yüz için güneş kremi arayanlar için en etkili seçenektir. Güneş koruyucu krem kullanmak, güneşin zararlı etkilerini ve leke görünümünü önlemek için oldukça önemlidir. Güneş kremi 50 faktör olduğunda çok daha yoğun bir koruma içerir. Özellikle yüz güneş kreminde 50 faktör kullanımına özen gösterebilirsiniz.

Güneş ışınlarının oluşturabileceği cilt lekelerine karşı etkili koruma sağlamaya yardımcı olur. Leke karşıtı bakımın olmazsa olmazı aktifler, güneş kremi ile birleşerek daha ışıltılı ve pürüzsüz bir görünüm sağlayabilir. Sinoz leke karşıtı güneş koruyucu krem spf 50+, güneşin zararlı ışınlarının sebep olduğu, cilt lekelenmeleri ve yaşlanma belirtileri gibi durumlar için özel olarak geliştirilmiştir.

#İlginizi Çekebilir: En İyi Kolajen Markası Hangisidir?

Sinoz leke karşıtı güneş kremi, güneşin lekelenmelere sebep olan ışınları karşısında cildi etkili koruma altına almayı amaçlar. İçerisindeki spf 50+ ile cildinize uva/uvb koruma sunarken, güneş ışınlarına karşı kalkan görevi görerek, tek ton ve pürüzsüz bir cilt görünümü sağlamaya yardımcı olur. Sinoz güneş koruyucu kremler arasında sinoz leke giderici güneş kremi, içeriğindeki panthenol, üre ve zerdeçal özü ile dikkat çeker.

Sinoz güneş kremi içeriğine bakıldığında sinoz leke karşıtı güneş koruyucu krem formülündeki üre, barındırdığı proteinler ile cildi nemlendirme konusunda etkili olabilir. Güneş kremi sinoz formülündeki pantenol, b-5 vitamini olarak da bilinen pantotenik asitten yapılan bir maddedir ve nemlendirici etkisini hem cilde dışarıdan suyu çekerek hem de tutarak yapar. Bu hususlardan en iyi güneş kremi listesinde yer alıyor.

2. Procsin Güneş Kremi

procsin en iyi gunes kremi onerisi
procsin en iyi gunes kremi onerisi

Güneş ışınlarının, korunmasız ciltle temasında birçok olumsuz durum ortaya çıkabilir. Bu olumsuz durumlara; cildin yaşlanma etkisini hızlandırması, kırışıklık oluşumunu tetiklemesi, leke oluşumuna yol açması, cildin nem seviyesini düşürmesi gibi örnekler sayılabilir. Procsin güneş kremi cildi, bu zararlı etkilerden korumak için geliştirilmiş tüm yüz ve vücuda uygulanan bir cilt bakım ürünüdür.

Güneş ışınlarının, korunmasız ciltle temasında birçok olumsuz durum ortaya çıkabilir. Bu olumsuz durumlara; cildin yaşlanma etkisini hızlandırması, kırışıklık oluşumunu tetiklemesi, leke oluşumuna yol açması, cildin nem seviyesini düşürmesi gibi örnekler sayılabilir. Cildi, bu zararlı etkilerden korumak için güneş kremi kullanmak şarttır.

Güneş kremlerini sadece yazın kullanmak gerektiği gibi yanlış bir algı da mevcuttur. Oysa dört mevsim güneşin zararlı ışınlarına karşı önlem alınmalı ve güneş koruyucu ürün kullanılmalıdır.

PROCSIN Leke Karşıtı Koruyucu en iyi Güneş Kremi, Özel formülü ile güneş yanıklarının yanı sıra güneşe bağlı alerji riskini minimuma indirerek erken cilt yaşlanmasına karşı güvenli koruma sağlamaya yardımcı olur. Yüksek emilim özelliği sayesinde cilde yumuşaklık ve pürüzsüzlük kazandırırken yağlı his bırakmaz.

Cilde nem kazandıran, yağ dengesinin sağlanmasına destek veren formülü ile tüm cilt tiplerine uygundur. Yatıştırıcı özelliği olan procsin Leke Karşıtı Koruyucu güneş Kremi, UV ışınlarına karşı tahrişe yol açmaksızın güvenli, suya dayanıklı ve etkili bir koruma sağlamaya yardımcı olur. Güneş lekeleri ve çil oluşumunun engellenmesine yardımcı olur. Makyaj altı baz olarak kullanıma uygundur. Bu hususlardan en iyi güneş kremi listesinde yer alıyor.

3. Nivea Güneş Koruyucu

nivea gunes kremi
nivea gunes kremi

Nivea sun koruma & ferahlık transparan güneş spreyi yüksek etkili uva / uvb korumasıyla anında koruma sağlar. Serinleten etkisiyle ciltte ferah ve ipeksi bir his bırakır. %100 transparan formülüyle iz bırakmaz. Hızlı emilir yağlı his bırakmaz. Ters tutulduğunda bile çalışan pompasıyla kolayca uygulanır. Bu hususlardan en iyi güneş kremi listesinde yer alıyor.

4. La Roche Posay Anthelios Invisible Fluid Yüz Güneş Kremi

la roche posay anthelios gunes kremi
la roche posay anthelios gunes kremi

Çok yüksek güneş koruması. UV ışınlarına karşı çok yüksek ve etkili koruma sağlar. Suya, kuma ve tere karşı dayanıklıdır. Yoğun güneş ışığına maruz kalan, alerjiye eğilimli, hassas veya güneşe karşı toleranssız normal veya karma cilt. Yeni ultra-hafif doku: akışkan, cildi yağlandırmayan, ciltte iz bırakmayan formül. Suya, kuma ve tere karşı dayanıklıdır.

Kozmetik ürün, insan vücudunun epiderma, tırnaklar, kıllar, saçlar, dudaklar ve dış genital organlar gibi değişik dış kısımlarına, dişlere ve ağız mukozasına uygulanmak üzere hazırlanmış, tek veya temel amacı bu kısımları temizlemek, koku vermek, görünümünü değiştirmek ve/veya vücut kokularını düzeltmek ve/veya korumak veya iyi bir durumda tutmak olan bütün preparatlar veya maddeler şeklindedir. Bu hususlardan en iyi güneş kremi listesinde yer alıyor.

5. Kiehl’s Ultra Light Günlük UV Koruyucu Güneş Kremi

en i̇yi güneş kremi marka ve önerileri
kiehls ultra light gunes kremi

SPF 50 PA+++ ve kirlilik koruması içeren su bazlı jel güneş koruma ile cildinizi yenileyin ve koruyun. Komedojenik olmayan, benzersiz güneş koruyucumuz, hafif ve canlandırıcı dokusu ile yüksek koruma sağlar. Nemli koşullarda test edilmiş, yağlı ciltler için kullanılan bu suya dayanıklı en iyi güneş kremi cildi zararsız, pürüzsüz ve korumalı bırakarak cildi zararlı UV ışınlarından korur. Bu hususlardan en iyi güneş kremi listesinde yer alıyor.

6. Dr. Clinic Güneş Koruyucu Krem

dr clinic gunes koruyucu krem
dr clinic gunes koruyucu krem

5’li Set,50 SPF Koruma Faktörlü güneşin zararlı ışınlarına karşı hassas ciltler için yüksek seviyeli geniş spektrumlu etkin koruma sağlar. Lipozomlanmış Vitamin C sayesinde cildi canlandırır, dokusuna nemlilik kazandırarak ekstra sıkılaştırır. Günlük kullanıma uygundur.

Güneşe maruz kalmadan 20 dakika önce güneşe maruz kalacak temiz cilt bölgelerine eşit miktarda dağıtarak uygulayınız. Daha iyi ve devamlı bir koruma için 2 saat arayla uygulama işlemini tekrarlayınız. Kullanmadan önce ürünü çalkalayınız. Bu hususlardan en iyi güneş kremi listesinde yer alıyor.

7. Sinoz Yağlı Ciltler İçin Güneş Kremi

sinoz gunes kremi
sinoz gunes kremi

Sinoz Yağlı Ciltler İçin Güneş Kremi Cildinizin sebun dengesini korur. SPF 50+ koruma faktörü ile cildi zararlı güneş ışınlarına karşı korur. Suya dayanıklıdır. Nasıl Kullanılır? Güneşe çıkmadan 20 dakika önce göz çevresi hariç tüm yüzünüze yeterli ve eşit miktarda masaj yaparak uygulayınız.

Güneşten korunmanın devamlılığını sağlamak için özellikle terledikten, yüzdükten veya havluyla kurulandıktan sonra uygulama işlemini tekrarlayınız. Güneşte uzun süre kalındığı takdirde ürünün 2 saatte bir yenilenmesi gerekir. Makyaj öncesi baz olarak da kullanıma uygundur. Dermatolojik olarak test edilmiştir. Bu hususlardan en iyi güneş kremi listesinde yer alıyor.

8. Solante Güneş Kremi

solante pigmenta tinted spf 50 losyon
solante pigmenta tinted spf 50 losyon

Güneş bakımı ve koruma ürünleri alanında uzman olan Solante her cilt tipine uygun yüksek koruma faktörlü krem ve losyonlar sunmaktadır. D vitamini ihtiyacımızı karşılamak için almamız gereken güneş ışınlarının fazlası ciltte zararlı etkiler bırakmaktadır.

Ciltte erken yaşlanma, lekelenme, çizgi, kırışıklı ve kuruluk gibi problemlere yol açabilen zararlı güneş ışınlarından korunmak için güneşe çıkmadan önce güneş koruyucu krem kullanmak gerekmektedir. Renkli güneş koruyucularını makyajınızla birlikte kullanabileceğiniz Solante, çocuklar için de özel bir seri sunuyor. Bu hususlardan en iyi güneş kremi listesinde yer alıyor.

9. La Roche Posay Güneş Kremi

la roche posay anthelios gunes kremi
la roche posay anthelios gunes kremi

– Cildi UVA-UVB ışınlarına karşı çok yüksek korumaya sağlayan renkli güneş koruyucudur.

– Cildi güneş ışınlarına ve çevresel faktörlere karşı korumaya yardımcı olur.- Renkli özelliği sayesinde cilde doğal ve eşit bir cilt tonu kazandırır.

– Suya, tere ve kuma karşı dayanıklıdır.- İnce yapısı cilde kolay emilim sağlar.- Yüz ve göz çevresi için kullanıma uygundur.

Nasıl Kullanılmalı: Güneşe çıkmadan yarım saat önce uygulayınız.

Öneri: Güneşe ve suya fazla maruz kalınan durumlarda uygulamayı tekrarlayınız.

Kimler Kullanabilir: En hassas ciltler dahil tüm ciltler için kullanıma uygundur. Bu hususlardan en iyi güneş kremi listesinde yer alıyor.

10. Bioderma Güneş Kremi

bioderma gunes kremi
bioderma gunes kremi

Tüm Bioderma ürünleri, cildin ekosistemine saygı duyan ve cildin sağlığını uzun süreli korumayı hedefleyen NAOS yaklaşımının kalbinde duran ekobiyoloji prensiplerine uygun olarak formüle edilmiştir.

Photoderm Bronz Dry Oil SPF 30, doğal bronzlaşma süresinin hızlandırılmasına destek olur. İçerdiği maksimum anti UVB etkisi ve benzersiz UVA önleyici performansıyla güneşe karşı güvenli koruma sağlar. Formülündeki Hücresel Bioprotection™* patenti sayesinde, antioksidan bir etki sunan Photoderm Bronz Dry Oil SPF 30, içerdiği E vitamini sayesinde zararlı UV ışınlarına karşı hücrelerin korunmasına ve cildin erken yaşlanmasını önlemeye destek olur. Bu hususlardan en iyi güneş kremi listesinde yer alıyor.

SPF Değeri Nedir? Hangisini Tercih Etmelisiniz?

en iyi gunes kremi tavsiyeleri
en iyi gunes kremi tavsiyeleri

SPF yani Sun Protection Factor diğer bir ismiyle güneşten koruma faktörü olarak tanınan bu değer, güneşin zararlı etkilerinin ne dereceye kadar engellendiğini gösteren değerdir. Örnekle açıklayacak olursak SPF değerine bakılırken 30+ üzeri olan güneş koruyucu ürünlerin tercih edilmesi uygun olur.

SPF değeri 15 olan bir ürün %94 koruma sağlarken SPF değeri 30 olan güneş koruyucu bir krem % 97 kadar koruma sağlayabilmektedir. SPF değeri ne kadar yüksek olursa o derecede güneşin zararlı etkilerinden korunmak çok daha iyi şekilde mümkün olabilmektedir.

SPF değeri artışına bağlı olarak güneşin yakıcılık etkisi de o oranda azalır. SPF değeri güneşin ultraviyole ışınlarına koruma oranını göstermektedir.

Güneşli bir havada dışarıya güneş koruma kremi kullanmadan çıkan bir kişi 15 dakika gibi kısa bir sürede cildinde kızarma ile karşılaşır. SPF değeri 10 gibi bir güneş kremi kullanıldığında güneşten korunma süresi 150 dakikaya kadar çıkmaktadır. Cildi hassas olan kişiler 50+ üstü SPF değeri olan güneş koruyucu ürünleri tercih etmelidir.

UVA ve UVB Işınları Nelerdir, Güneş Kremi Alırken Neden Dikkat Etmelisiniz?

en iyi gunes koruyucu markalari
en iyi gunes koruyucu markalari

Güneş kremi satın alırken SPF değer dışında UVA ve UVB ışınlarına karşı ürünün koruma özelliğinin bulunup bulunmadığına da dikkat edilmelidir. UVA ışını yerine PPD, PA ve broad spectrum gibi terimler de kullanılmaktadır. Cildin çabuk kırışmasını ve yaşlanmasını önlemek adına bu hususlara dikkat edilmesi son derece önemlidir.

UVA ve UVB ışınları cilt üzerinde pek çok tahrişlere kötü sonuçlara yol açar. Cildin çabuk yaşlanması, nem seviyesinin düşmesi, lekeler oluşması bu ışınların zararlı etkilerinden kaynaklanmaktadır. Bu ışınların zararlı etkilerinden korunmak için etkili bir güneş kremi kullanılması gerekir. Güneş kremi seçimi ultraviyole ışınlarının etkisinden en iyi şekilde korunmak için önemlidir. Güneş kremi satın alırken dikkat edilmesi gereken hususları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Seçtiğiniz güneş kremi cilt yapınız uygun şekilde olmalıdır. Yağlı cilt yapısı olan kişiler için jeli köpük ya da krem kıvamında olan su bazlı ürünler tercih edilmesi daha doğru olur. Kuru ve hassas ciltler için nemlendirici özelliği bulunan sıvı ve losyon şeklinde olan ürünler tercih edilmeli, karma cilt yapısında olanlar için tüm cilt yapısına uygun olan ürünler tercih edilebilir.
  • Seçeceğiniz güneş kremi en az 30 faktör düzeyinde olmalıdır.
  • Seçilen güneş kremi koruma dışında cilt sorunlarına karşı bakım yapacak özellikte olmalıdır.
  • UV ışınlarına karşı filtreli olmalıdır.
  • Suya dayanıklı olan kaliteli ürün tercih edilmelidir.
  • Ürün içeriğindeki ham maddelerin yetkin özellikte olması gerekir.

Yüz İçin Ayrı Güneş Kremi Almalı mısınız?

gunes kremi koruyucu
gunes kremi koruyucu

Güneş kremi satın alırken dikkat edilmesi gereken hususları saydık. Bu hususlara dikkat ederek kendinize uygun ve doğru güneş kremi seçimini yapabilirsiniz. Bu hususlara dikkat etmeniz güneş kremi seçiminde yeterli olacaktır. Çok pahalı ürünlere para vermenize gerek kalmadan doğru ürün seçiminde bulunarak cildiniz için en doğru ürünü satın almanız gerekir.

Bununla birlikte güneş kremi satın alırken yüz için ayrı satılan güneş kremleri bulunsa da hemen aynı işlevi gördükleri için vücut için ayrı yüz için ayrı güneş kremi almanıza gerek yoktur. Sadece cilt yapınızın durumuna uygun güneş kremi olmasına dikkat etmeye çalışın. Unutmadan söylemek gerekirse cildinizi en iyi şekilde korunmanın yolu güneşten mümkün olduğunca uzak kalmak ve pamuklu giysi giyimi, şapka kullanımı gibi kıyafet seçimine dikkat etmek en güzel korumayı sağlayacaktır. Bunlara dikkat ederek güneşe maruz kaldığınız durumlar için etkili güneş kremi alınmasında fayda vardır.

En İyi Güneş Kremi Ne Zaman Ne Sıklıkla Sürülmelidir?

gunes kremi onerileri
gunes kremi onerileri

En iyi güneş kremi kullanılması gerekli olan zamanlarda, kullanacağınız ürünün doğru zamanda ve doğru şekilde kullanılması önemlidir. Tatile çıktınız, denize girmeden önce ya da dışarı çıkmadan önce güneş kreminizi yarım saat önceden sürmeniz gerekir. Güneş kremi evden çıkmadan yarım saat önceden cilde sürülmelidir. 2 yemek kaşığı kadar güneş kremini tüm vücudunuz için kullanabilirsiniz.

Güneşin zararlı ışınları başta cilt lekeleri, kırışıklık olmak üzere hızlı yaşlanma ve cilt kanseri gibi pek çok zararlı etkiye neden olmaktadır. Bu etkilerden korunmanın en güzel yolu etkili bir güneş kremi kullanmaktır. Güneşte kalma durumunuza göre güneş kremini 2 saat arayla kullanmanız gerekir. Sık terleyen biriyseniz daha az sürede de güneş kremini tekrar uygulayabilirsiniz.

Güneşin zararlı etkileri sadece çok güneşli zamanlarda değil bulutlu havalarda dahi etkisini göstermektedir. Bu bakımdan dışarı çıktığınız her durumda uygun miktarlarda güneş kremi kullanmanız yararınıza olacaktır.

Sonuç

Güneş kremi seçerken cildinizle uyumlu olacak şekilde güneş kremi seçmeniz önemlidir. Ne kadar pahalı olursa olsun ya da ne kadar kaliteli olursa olsun cildinizin yapısına uygun olmayan ürünü kullanmak üründen istediğiniz etkiyi sağlamanızı engellemektedir. Bu bakımdan güneş kremi satın almadan önce cildinizin yapısını en iyi şekilde tanımaya çalışın.

INTERNATIONAL

Bir yanıt yazın