En İyi Düdüklü Tencere Markaları

En İyi Düdüklü Tencere Markaları
Gönderi Tarihi: 07.02.2024

En iyi düdüklü tencere marka ve modellerinin bulunduğu harika bir içerik oluşturdum. Düdüklü tencereler yemek pişirme işini oldukça kolaylaştırıyor ve zaman tasarrufu sağlıyor.

Yemeklerinizin daha hızlı, daha lezzetli ve ekonomik bir şekilde pişirmek istiyorsanız mutlaka düdüklü tencere satın almalısınız. Piyasada neredeyse her fiyata bu tencerelerden bulmak mümkün. Peki en iyi düdüklü tencere hangisi?

En iyi düdüklü tencere marka ve modellerini belirlemek adına tavsiye ve yorumları da dikkate alarak kapsamlı bir araştırma sonucunda liste hazırladım. İçine konulan gıda maddeleri, su buharının yarattığı basıncı kullanarak standart tencerelerden çok daha yüksek ısılarda pişiren düdüklü tencereler yemeklerin pişme süresini de ciddi oranda kısaltıyor.

Bu sayede enerji tüketimini de kontrol altına almaya imkan sağlayan düdüklü tencereler günümüzde her evin mutfağında baş tacı ediliyor.

En İyi Düdüklü Tencere Hangisi?

1. Karaca Perfect Gray 4+6 Lt Düdüklü Tencere

karaca en iyi duduklu tencere markalari
karaca en iyi duduklu tencere markalari

Düdüklü kapağı ortadaki tuşa basılıp, çevrilerek açılıyor. Emniyet sistemi sayesinde güvenli ve kolay kullanım sağlar. Zamandan ve enerjiden tasarruf sağlar. Pişirme programları sayesinde sebze, et, balık ve baklagilleri pişirirken pişirme ısılarını düzenler, böylece gıdaların vitaminlerini ve lezzetlerini korur. Farklı ve ergonomik açma kapama sistemi kolay, hızlı ve güvenlidir.

Geliştirilmiş taban sistemi sayesinde eşit ısı dağılımı sağlar, indüksiyon dahil tüm ocaklarda kullanıma uygundur. Değiştirilebilir kapak sayesinde %70 enerji tasarrufu. 6 litre tencere hem düdüklü hem derin tencere kullanım özelliğine sahiptir. 4 litre tencere hem düdüklü hem derin tencere olarak kullanım özelliği sahiptir.

2. Emsan Burcu Düdüklü Tencere

en iyi duduklu tencere emsan
en iyi duduklu tencere emsan

Yemekleri buhar gücüyle hızlı ve lezzetli pişirir, besin değerlerini korur. Paslanmaz çelik gövdesi sayesinde uzun süre sağlıklı kullanım sağlar. Çift kademeli pişirme basıncı ayarı bulunmaktadır. Güçlü emniyet sistemi sayesinde güvenle kullanabilirsiniz. Her tip ocakta kullanılabilir, Bulaşık makinesinde yıkanabilir.

3. KORKMAZ Turbo Düdüklü Tencere

korkmaz en iyi duduklu tencere
korkmaz en iyi duduklu tencere

7.0 lt.18/10 Cr-Ni paslanmaz çelikten mamuldür. El yakmayan ergonomik bakalit kulplar. Özenle polisajlanmış uzun ömürlü hijyenik yüzeyler. İlk kullanımdan önce sıcak su ve bulaşık deterjanı ile temizleyiniz. Temizlik esnasında sert metal fırçalar kullanmayınız. Bulaşık makinasında temizlenebilir.

4. Fissler Vitaquick Düdüklü Tencere

fissler vitaquick bluepoint en iyi duduklu tencere
fissler vitaquick bluepoint en iyi duduklu tencere

En iyi düdüklü tencere denildiğinde akla ilk gelen markalardan biri Fissler. Şık tasarımı ve dayanıklı malzemesi ile dikkat çeken Fissler konfor ve güvenliği bir arada sağlıyor. Bu tencere için ömürlük diyebiliriz ancak piyasadaki en pahalı düdüklü tencerelerden biri. Et, tavuk, sebze fark etmeksizin her ürünü kısa sürede üstün bir lezzetle pişirebiliyor. Özel güvenlik sistemi sayesinde aşırı basınç / ısı durumlarında kapağında bulunan lastik düşüyor ve hava tahliye ediliyor.

5. Tefal Clipso + Precision 6 L & 4.5 L Düdüklü Tencere Seti

tefal en iyi duduklu tencere modelleri
tefal en iyi duduklu tencere modelleri

En kullanışlı ve en güvenli setlerden biri Tefal Clipso. Sette iki tencere bulunuyor 6 L ve 4.5 L, kapakları değişebiliyor bu nedenle normal veya düdüklü tencere olarak kullanılabilir. Tefal’i öne çıkaran en önemli özelliklerinden biri güvenlik. Akıllı zamanlayıcı sistemi ile pişirmek istediğiniz süreyi ayarlayabilirsiniz tencere geri sayımı başlatacak ve süre dolduğunda alarmla uyarı verecektir.

6. Hisar Neptün 4+7 lt Düdüklü Tencere Seti

en iyi duduklu tencere hisar
en iyi duduklu tencere hisar

Gold rengiyle dikkat çeken Hisar Neptün set halinde satılıyor. Düdüklü tencere ve normal tencere kapakları değişiyor ve daha fazla hacim kazanılıyor. Uzun yıllardır sektörde tanınan Hisar markasının en iyi düdüklü tencerelerinden biri. Fiyatı aynı özellikleri sunan diğer markalara göre daha yüksek ancak malzemesi oldukça dayanıklı.

7. Manheim Aldente 9 Litre Çelik Düdüklü Tencere

en iyi duduklu tencere manheim
en iyi duduklu tencere manheim

Kalabalık aileler için en ideal ürünlerden biri Manheim 9 lt düdüklü tencere. Besin değerlerini koruyan özel yapısının yanı sıra zaman ve su tasarrufu sağlıyor. Ürünün en iyi özelliklerinden biri fiyatı. Kalabalık aileler oldukça uygun fiyata bu ürüne sahip olabilir. Ayrıca ergonomik yapısı ve el yakmayan özel kulplar rahat bir kullanıma yardımcı olacaktır.

8. Schafer Classic Düdüklü Tencere 7 lt

Schafer duduklu tencere
Schafer duduklu tencere

Schafer markasının birkaç farklı düdüklü tencere modeli var ancak en çok tutulanı Classic. Eski zamanlardan beri görmeye alışkın olduğumuz düdüklü tencere modeli artık daha güvenli ve ekonomik. Ergonomik bakalit kulplar tencereyi sıcakken bile rahatlıkla tutmanıza yardımcı oluyor. İsmine yakışır bir biçimde oldukça klasik. Fiyatı ise uygun ve bütçesi yeterli olmayan kişiler için ideal. Malzemesi sağlam ve kalitelidir.

9. Tantitoni Powercook Kırmızı Düdüklü Tencere Seti 4+7 lt

tantitoni duduklu tencere
tantitoni duduklu tencere

Tantitoni kaliteli çelik malzeme kullanımı ile dikkat çekiyor. Paslanmaz çelik kullanılan düdüklü tencereler güvenlik ve şıklığı bir arada sunmaktadır. Basınç emniyet kilidi bulunan tencere, patlamaya karşı ektsra güvenlik sağlıyor. Güvenliğin ön planda tutulduğu Powercook fiyatını hak eden nadir ürünlerden biri. Düdüklü tencere kullanmaktan korkan kişiler için uygun. Modern tasarımıyla mutfağınıza uyum sağlayacaktır.

10. Hascevher Galaxy 3,5 lt Granit Düdüklü Tencere

Hascevher duduklu tencere
Hascevher duduklu tencere

Granit ve düdüklü tencerenin birleştiği nadir ürünlerden biri Hascevher Galaxy. Granitin sağladığı yapışmaz taban ve düdüklü tencereden gelen sağlık bir arada. Şık tasarımı ile dikkat çeken düdüklü tencere hızlı ve lezzetli yemekler pişirmenize yardımcı olur. Dört noktalı kilit sistemi bulunan düdüklü tencere güvenli ve şık bir kullanım fırsatı sunuyor. Ergonomik el yakmayan kulpları ve trend görünümü ile en iyilerden biri.

Düdüklü Tencere Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Düdüklü tencereler birçok kişinin vazgeçilmezi ancak birçok kişinin de korkulu rüyası. Patlama riskine karşı uzak durulan düdüklü tencereler doğru kullanıldığında büyük kolaylık sağlıyor.

  • Güvenlik: Elbette pahalı her düdüklü tencere güvenli değil aynı zamanda uygun fiyatlı düdüklü tencerelerin hepsi de patlamıyor. CE sertifikalı düdüklü tencereler Avrupa Güvenlik Standartları’na uygundur. Bu modelleri tercih edebilirsiniz.
  • Program: Günümüzde düdüklü tencerelerin birkaç programı bulunuyor. Programlar yemeğin lezzetini ve pişirme süresini doğrudan etkiliyor.
  • Hacim: Ortalama dört kişilik bir aile için 4 – 5 Litrelik düdüklü tencereler yeterli olacaktır. Siz de aile bireylerinin sayısına göre en doğru hacmi bulabilirsiniz. Çok büyük tencereleri yıkamak ve saklamak zordur, küçük tencerelerde pişen yemek ise yeterli gelmeyebilir.

Düdüklü Tencere Nasıl Kullanılır?

Düdüklü Tencere Nasıl Kullanılır?

Düdüklü tencerenizin içine pişireceğiniz ürünü ve uygun oranda suyu koyarak kapağını sıkıca kapatın. Tencereye adını da veren buhar çıkış ventili açıkken tencereyi ocağa alıp altını da açın. İçindeki havanın ısındığını ve buhar oluştuğunu haber veren bir tıslama sesi ile buhar çıkışı olana kadar orta ateşte pişirme yapın. Düdük sesini yani tıslama sesini duyunca buhar ventilini kapatarak ocağı da kısın.

#İlginizi Çekebilir: En İyi Tost Makinesi Markaları

Tencere yüksek ısıda pişirme işlemine başlamış olduğundan pişirme bitene kadar tencereye müdahale etmeyin. Pişirme süresi sonunda ocağı kapatıp, tencerenin soğuması için bekleyin. Tencere soğumadan buhar ventilini açmayın. Tencerenin buhar basıncı azalınca ventili açıp içinde kalan son buharın da tahliyesini sağladıktan sonra artık kapağı açabilirsiniz.

Sonuç

En iyi düdüklü tencere marka ve modellerini listeleyerek tavsiye niteliğinde bir rehber oluşturdum. Eğer sizin tavsiye ettiğiniz markalar varsa aşağıda bulunan yorum alanından bunları belirterek arayış içerisinde olanlara yardımcı olabilirsiniz.