En İyi Bebek Yağı Hangisi? (TOP 10+)

En İyi Bebek Yağı Hangisi? (TOP 10+)
Gönderi Tarihi: 21.01.2024

En iyi bebek yağı hangisi? şeklinde akıllarda birçok soru işareti mevcut. Dalin, mustela ve diğer bebek yağı markaları ile ilgili olarak ne işe yaradıkları konusunda müthiş bilgilere ulaşabileceksiniz.

Bebek yağı faydaları saymakla bitmiyor. Yüze sürüldüğünde yumuşaklık ve gözeneklerinizin açılmasını sağlıyor. Ayrıca soğuk ve sıcak iklimlerde dudak çatlamalarına karşı çok etkilidir.

Bebek yağının faydaları tabi bunlarla sınırlı değil. En iyi bebek yağı markalarını paylaştıktan sonra aşağıda yararlarına dair birçok bilgiye ulaşabileceksiniz.

En İyi Bebek Yağı Hangisi?

1. Dalin Bebek Yağı

en iyi bebek yagi markalari dalin
en iyi bebek yagi markalari dalin

Yıllardır bebek şampuanı dendiğinde akla ilk gelen markalardan olan Dalin, bebek yağı çeşitleri ile de piyasanın gözdelerinden. Tüm ürünlerinin yumuşak formülü, klinik testlerle kanıtlanmış.

 • Hipoalerjenik bir ürün.
 • Paraben/boya yok.
 • Alt temizliğinde de kullanabilirsin. Bu sayede pişik oluşumunun önüne geçebilisin.
 • Anında nemlendiriyor ve nemi ciltte hemen hapsediyor.
 • Cilde parlaklık ve sağlık katar.
 • Güneş temasından ve duştan sonra nemli cilde uygulanması öneriliyor.

Dalin bebek yağı kullananlar markanın tecrübesi ve nemlendirme gücünü oldukça beğenmişler. Bu özellikleri ile en iyi bebe yağı ürünlerinin başında. Bu hususlardan en iyi bebek yağı markaları listesinde yer alıyor.

2. Mustela Bebek Yağı

mustela bebek yagi
mustela bebek yagi
 • Cilt tarafından kolayca emilen, ince bir yapısı var.
 • Paraben ile fenoksietanol gibi kimyasallar içermiyor.
 • Sürüldüğü andan itibaren cilt üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturuyor.
 • Hipoalerjik bir ürün, bu sayede yenidoğan bebeklerde bile ilk günden itibaren kullanılabiliyor.
 • %99 doğal kökenli içeriğe sahip. Avokado ve ayçiçeği yağı gibi içerikler var.
 • Cildi nemlendirici ve yatıştırıcı etkisi var.
 • Kolay masaj yapabilmen için kuru yağ etkisi var.
 • Dermatolojik olarak test edilmiş bir ürün.

Mustela bebek yağı kullananlar ürünün özellikle mis kokusunu ve nemlendirme özelliğine bayılmışlar. Bu hususlardan en iyi bebek yağı markaları listesinde yer alıyor.

3. Burt’s Bees

burts bees
burts bees

Çoğu ürünü %100 doğal içeriğe sahip olan Burt’s Bees markası, bebek yağında da olabildiğince doğal hammaddeler kullanmış. Ürünün içeriğinde; kayısı yağı, üzüm çekirdeği yağı, buğday yağı ve biberiye özü bulunuyor. Banyodan sonra masaj için kullanılabildiği gibi banyo suyuna da eklenebiliyor.

#Mutlaka İnceleyin: En İyi Mama Sandalyesi Tavsiyeleri

Ürün paraben, ftalat ve petrokimyasal içermiyor, cildin derinlemesine nemlenmesini sağlıyor ve kuruluktan dolayı oluşan pul pul dökülmelere iyi geliyor. Bu hususlardan en iyi bebek yağı markaları listesinde yer alıyor.

4. Bübchen Bebek Yağı

bubchen bebek yagi
bubchen bebek yagi

Bir Alman markası olan Bübchen, bebekler için ürettiği bakım ürünlerinin doğal olması sebebiyle anneler tarafından fazlasıyla seviliyor. Ürünün içeriği; jojoba yağı, badem yağı, ayçiçek yağı ve E vitamininden oluşuyor. Marka, ürünün hem masaj yaparken hem de bez değişimi sırasında alt temizliği için kullanılabileceğini belirtiyor.

En önemli özelliği ise çoğu bebek yağında bulunan parafin maddesini içermiyor oluşu. Çünkü parafin maddesinin gözenekleri tıkadığı ve cildin hava almasını engellediği biliniyor. Bu hususlardan en iyi bebek yağı markaları listesinde yer alıyor.

5. Ecowell Bebek Yağı

ecowell bebek yagi
ecowell bebek yagi

En iyi bebek yağları arasında gösterilen bir diğer ürün de Ecowell markasına ait… Ürün organik susam yağı ve vişne yağı barındırıyor. İçeriğindeki A, D, E, ve K vitaminleri sayesinde güçlü bir antioksidan etki oluşturuyor.

Bübchen gibi Ecowell bebek yağı da bez bölgesine birkaç damla uygulanarak pişiği önlemeye yardımcı oluyor. SLS, SLES, paraben, gibi kimyasallar ve gözenekleri tıkayacak herhangi bir madde içermiyor. Bu hususlardan en iyi bebek yağı markaları listesinde yer alıyor.

6. Mustela Bebek Yağı

mustela bebek yagi
mustela bebek yagi

Yenidoğan döneminden itibaren kullanılabilen Mustela bebek yağı, %99 doğal içeriği ile dikkat çekiyor. Başta avokado yağı olmak üzere nar çekirdeği yağı ve ayçiçek yağı gibi cilde iyi gelen, nemlendiren ve yatıştıran yağlar barındırıyor.

Formülünün geriye kalan %1’lik kısımda ise koku gibi kısmen zararsız olabilecek maddeler bulunuyor. Sağlık uzmanlarıyla birlikte geliştirilen ürünün hipoalerjik oluşu, alerjik bebekler için oldukça avantaj sağlıyor. Bu hususlardan en iyi bebek yağı markaları listesinde yer alıyor.

7. Badger Organik Bebek Yağı

badger bebek yagi
badger bebek yagi

Doğallığı nedeniyle ebeveynlerin en sevdiği markalardan biri olan Badger, bebek yağında da yalnızca organik yağlar içeriyor. %100 USDA Organik Sertifikalı olan üründe zeytinyağı, jojoba yağı, aynısafa ve papatya bulunuyor.

Aynısafa ve papatya içeriği cildi rahatlatırken, zeytinyağı ve jojoba yağı cildi derinlemesine nemlendiriyor. Alt temizliğinde pişiği önlemek amacıyla bez bölgesine de uygulanabilen ürün, tek bir kimyasal madde barındırmıyor. Bu hususlardan en iyi bebek yağı markaları listesinde yer alıyor.

8. Incia Doğal Bebek Yağı

incia bebek yagi
incia bebek yagi

Bebeklerin doğal cilt florasıyla uyumlu olan Incia bebek yağı, hem banyo suyuna eklenebiliyor hem de banyo sonrasında masaj için kullanılabiliyor. Cildi derinlemesine nemlendiren ürün E vitamini, jojoba yağı, tatlı badem yağı, kayısı çekirdeği yağı, aynısefa yağı, susam yağı ve zeytinyağı içeriyor. Yapay koku, boyu, silikon, paraben ve gözenekleri tıkayan parafin içermiyor. Bu hususlardan en iyi bebek yağı markaları listesinde yer alıyor.

9. Bioderma Bebek Yağı

bioderma bebek yagi
bioderma bebek yagi

Dermokozmetik ürünleriyle bilinen Biorderma markası, bebek yağı ile annelerin beğenisi kazanmış durumda… Ürün, içerdiği kayısı çekirdeği yağı ve ayçiçeği tohumu yağı sayesinde cildi derinlemesine nemlendiriyor ve yatıştırmaya yardımcı oluyor.

Banyodaki kireçli suyun cildi kurutma etkisini kırmak amacıyla banyo suyuna birkaç damla eklenebiliyor. Kıyafetlerde kalıntı bırakmıyor olması da annelerin en sevdiği özelliklerinin başında geliyor. Bu hususlardan en iyi bebek yağı markaları listesinde yer alıyor.

10. Organicum Bebek Yağı

organicum bebek yagi
organicum bebek yagi

Organicum, ICEA Uluslararası Organik Sertifikası olan ilk Türk markasıdır. Ürünlerinin hiç birinde SLS, SLES, parafin, paraben, silikon ve boya bulunmuyor. Aynı şekilde bebek yağı da yalnızca 7 organik esansiyel yağın karışımından oluşuyor, sentetik hiçbir madde içermiyor. Marka, ürün formülünün konak ve pişiği de önlemeye yardımcı olduğunu belirtiyor. Bu hususlardan en iyi bebek yağı markaları listesinde yer alıyor.

Bebek Yağı Faydaları Nelerdir?

bebek yagi faydalari
bebek yagi faydalari

E vitamini, zeytinyağı, papatya yağı, buğday tohumu yağı ve heliantus yağı gibi cilde faydalı yağların birleşiminden oluşan bebek yağı; cildin pürüzsüz görünmesini sağlıyor. Doğru ve düzenli bir kullanım ile beraber cildin daha genç ve yumuşak olmasını sağlayarak, çatlaklardan arınmasına da imkan tanıyor.

 • Bebek yağı faydaları bebeklerin hassas ciltlerini rahatlatmak için dikkat çekiyor.
 • Sadece cilt bakımında değil, cildinize bulaşan boyaları temizlemek için de etkilidir.
 • Bebek yağı ile makyaj temizleyerek, cildinizi makyajdan arındırabilirsiniz. Cildinizi temizler.
 • “Bebek yağı çatlaklara iyi gelirmi?” diye merak edenlere müjde! Hamilelik döneminde bebek yağı kullanıldığında, karın kısmında çatlak oluşumunu ve gerilmeyi önler.
 • Topuklarınızda çatlak oluşuyorsa, topuklara sürüldüğünde çatlakları giderir ve yumuşak bir doku sağlar.
 • Kolye gibi aksesuarlarınız birbirine karıştığında ufak çaplı bir stres yaşayabilirsiniz. Bu gibi durumlarda aksesuarınızı bebek yağı ile açabilirsiniz.
 • Uzun süre cildinizde kalmış yara bandını çıkarırken bebek yağı kullanırsanız, cildinizi acıtmadan bandı kaldırabilirsiniz.

Bebek Yağı Ne İşe Yarar?

bebek yagi ne ise yarar
bebek yagi ne ise yarar

Bebeklerin hassas cildini korurken ayrıca yetişkinlerin daha taze ve sağlıklı bir cilt yakalamasına imkân vermektedir. Ayrıca makyaj ve boya çeşitleri sağlıklı şekilde çıkarılabilir. Tabii aynı zamanda saçlar ve yüz için de önemli bir potansiyel teşkil ettiğini söylemek mümkün. 

Saçlar İçin Bebek Yağı: Bebek yağı cildin yanı sıra saçlar için de önemli bir koruma oluşturuyor.  

– Kuru ve yıpranmış saçlar için daha güçlü bir görünüm sağlar. 

– Saçların daha parlak görülmesine olanak verir. 

– Saça sakız yapıştığı zaman kolaylıkla çıkarma imkânı sağlar. 

– İçeriğinde doğal bitkisel yağ ve önemli kaynaklar bulunduğu için saça doğal bir nem kazandırır.

Yüz İçin Bebek Yağı: Bebek yağı içerisinde bolca A ve E vitamini bulunmaktadır. Bu vitaminler ciltteki yağlanmayı önlemek, ölü hücrelerin atılmasına olanak sağlamaktadır. Böylece yerine yeni hücrelerin çıkmasına imkân verir. 

– Yüze yumuşaklık sağlar ve gözenekleri açar. 

– Kimyasal ürünler yerine makyaj temizleme için sağlıklı şekilde kullanılabilir. 

– Kan dolaşımını hızlandırmak suretiyle gözaltı morluklarını yok eder. 

– Soğuk ve sert iklimlere karşı dudak çatlamalarını önler. 

– Kuru cilde sahip kişiler için nemlendirme olanağı tanır. Bu gibi özellikleri sebebiyle bebek yağı günümüzde çocukların ciltleri ile beraber yetişkinlerde da önemli bir olanak sağlamaktadır. Sunduğu faydalara bağlı olarak organik ve doğal yapısı sayesinde güvenle kullanılabiliyor.

Bebek Yağı Yüze Sürülür mü?

bebek yagi yuze surulurmu
bebek yagi yuze surulurmu

Bebek yağı yüze sürülür, bu açıdan hiçbir sakınca yoktur. Bebeklerin ve kendinizin tüm cilt yüzeylerinde kullanabilirsiniz.

Bebek Yağı Nasıl Kullanılır?

bebek yagi nasil kullanilir
bebek yagi nasil kullanilir

Amaca bağlı olarak bebek yağı kullanımı değişkenlik gösterir. Örneğin saç için kullanılmak istendiğinde öncelikle saçları saf su ile nemlendirmek gerekir. Daha sonra bebek yağı saçlara hafif dokunuşlarla sürülebilir. Çatlamış dudaklar için ise 1 tatlı kaşığı bebek yağı ile beraber 2 damla limon ve çay kaşığı ucuyla şeker karıştırmak suretiyle kullanılabilir.

Bu karışım dudaklara uygulanmak suretiyle, çatlaklar giderilerek canlı ve parlak dudaklara sahip olmak mümkün.

Ayrıca stresin önüne geçebilmek için bileklere ve alın bölgesine sürülebilir. Kan dolaşımını hızlandırmak suretiyle vücudun stresten uzak bir yapıya ulaşmasına imkân tanır.

Aynı işlem sürmek suretiyle gözaltındaki morluklar için kullanılabilir. Yatmadan önce topuklara ya da çatlamış kısımları sürerek, sabaha kadar bu bölgenin yumuşacık hale gelmesine olanak verebilirsiniz.

Sonuç

En iyi bebek yağı markalarını sıraladım. Ayrıca bebek yağı ile ilgili olarak en çok merak edilen soruları cevaplandırdım. Yine de bebek yağı kullanmadan önce eğer bir sorununuz varsa doktorunuza danışmanızda fayda vardır. Kullandığınız ve memnun kaldığını bebek yağı markalarını aşağıda bulunan yorum alanında paylaşabilirsiniz.