Candy Crush Ve Clash Of Clans Oynayarak Nasıl Para Kazanılır

Candy Crush Ve Clash Of Clans Oynayarak Nasıl Para Kazanılır
Gönderi Tarihi: 04.02.2024

Telefonda oyun oynayarak nasıl para kazanılır? Para kazandıran şeker oyunu olarak bilinen Candy Crush Saga oyunu oynayarak para kazanabileceğinizi daha önce duydunuz mu? Aynı şekilde Clash of Clans oyunu oynayarak da para kazanılabilir.

Peki, telefonumda oyun oynayarak nasıl para kazanabilirim diye merak ediyorsanız bunu size açıklıyorum. Ancak yazımın hemen başında şunu önemle belirteyim. Şeker oyunu ya da savaş oyunu veyahut adı ne olursa olsun ister pc oyunu olsun isterse mobil oyun olsun, ister bilgisayardan oynayın isterse cep telefonunuzdan oynayın hiç fark etmez, oyun oynayarak zengin olamazsınız.

Yani oyun oynayarak para kazanılır mı? Evet kazanılır. Fakat bu kazanç her ay düzenli bir ek gelir olarak değerlendirilemez. Dolayısıyla büyük kazançlar hayal etmeniz sizi hayal kırıklığına uğratacaktır. Şimdi cep telefonunuzdan ya da bilgisayardan oyun oynayarak nasıl para kazanabileceğinizi açıklıyorum.

Mobil Oyun Hesabınızı Satarak Nasıl Para Kazanabilirsiniz?

Candy Crush veya Clash of Clans… Geliştirdiğiniz oyun hesabını satarak para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Hesap satışı, oyun severlerin iyi bildikleri konulardan. Oyun hesaplarınızı satarak, gerçek para kazanabilirsiniz. Mobil oyun hesabı satarak nasıl para kazanabilirsiniz?

İlk olarak geçmişteki örneklerine bakalım ve bu soruyu cevaplayalım. Siz de dünya çapında çok sevilen Candy Crush veya Clash Of Clans gibi oyunları oynuyor musunuz? O zaman, bu tip oyunlardan gelir elde edebilmeniz de mümkün.

Hesap Satışı İle Gerçek Gelir Elde Etmek

Oyun kullanıcı hesabınızı satarak, gelir elde edebilirsiniz. Geçmişte, internet üzerinden diğer oyuncularla oynanan oyunların sayısı azdı. Knight Online gibi çeşitli oyunlarda, seviye atladıkça ve rakiplerinizi alt ettikçe, çeşitli objeler – silahlar – zırhlar kazanıyordunuz.

Ancak, kimi oyuncular biraz sabırsızdı. Süreci kısaltmak için karakterleri, dijital objeleri almak istediler. Knight Online piyasası tam olarak böyle oluştu. Günümüzde her türden dijital oyun öğesi (karakterler, özel item’lar, zırhlar vs.) ve oyun hesapları, internet üzerinden kolayca satılabiliyor.

Özetle, oyun hesabı satarak para gelir elde etmek yeni bir şey değil. Multiplayer oyunların (çoklu oyunculu dijital oyunlar) ilk örneklerinden bu yana, hesap satışı yaparak gelir elde etmek mümkün.

Mobil Oyundan Nasıl Para Kazanabilirsiniz?

Mobil oyunlardan (akıllı telefon, tablet odaklı oyunlardan) para kazanmak aslında oldukça basit. Temelde, oyunda belli bir seviyeye gelerek hesabınızı geliştiriyorsunuz. Sonra, bu hesabı size kazandırdıklarıyla birlikte gerçek bir paraya satıyorsunuz.

Günümüzde para kazandıran oyunların çoğu, bu şekilde gerçek (nakit) gelir sağlıyor. Ancak, çok kişi tarafından tercih edilen oyunlar için süreç kimi zaman zorlu olabiliyor.

Oyun içi satın alma, özellikle mobil oyunların en büyük gelir kaynağı. Yani oyun tasarımcıları, daha oyunlarda seviye atlamanız için, bazı objeleri – araç veya silahları satıyorlar. Para kazandıran mobil oyunlar için bazen, bu tip fırsatları da değerlendirebilirsiniz. Yani, sizi oyunda ilerletecekse bu tip dijital unsurlara para ödemeniz de gerekebilir.

Para kazandıran oyunlar için yapacağınız bu harcamayı, gereksiz gibi görmeyin. Karakterinizi veya hesap seviyenizi yükseltmeyi, bir tür bitki büyütmeye benzetebiliriz.

Sonrasında, hesabınızı satarken oyun içi satın alma için harcadığınız meblağı da değerlendirerek satış yapacaksınız. Elbette hesabınızı satmak için oyun içi satın alma öğelerine ek olarak epeyce zaman harcamanız da gerekebilir.

Para Kazandıran Diğer Oyunlar

Oyunlardan para kazanmak için, hesap satışı bir tür yöntemdir. Bazı mobil oyunlarsa sizler oynadıkça size bir tür “jeton” kazandırırlar. Bu jetonlar, sonrasında gerçek paraya dönüştürülebilir. Örneğin adım atarak para kazanma uygulamalarının çoğu bu şekilde çalışır. Swagbucks gibi bazı uygulamalarda da sistem böyledir.

Mobil Oyun Hesabı Satarak Para Kazanma

Mobil oyun hesabınızı satarak gerçek para kazanabilirsiniz. İlk adım, bu tip oyun hesaplarının satıldığı siteleri incelemektir. Sitelerde, hangi oyun hesabının veya dijital öğelerinin ne kadara satıldığını öğrenmeye çalışın. Clash Of Clans, Candy Crush gibi mobil oyunlar son derece popüler. Öyle ki çeşitli alışveriş ve 2. El sitelerinde oyun hesaplarının satıldığı ilanlar dahi görünmeye başladı. İlk adım, bir tür piyasa araştırması yapmak.

İkinci adım, oyun hesabınızı geliştirmek. Yukarıda, bu tip bir gerçek para kazanma işlemi için sabrın gerekli olduğundan söz etmiştik. Kimi zaman oyun içi satın alma fırsatlarını kullanmak zorunda da olabilirsiniz. Ancak oyun içi satın alma işlemini bir tür yatırım olarak düşünmelisiniz. Hesabınızı gerçek para ile sattığınızda, bu işten kârlı çıkma olasılığınız bir hayli yüksek.

Üçüncü adımda, oyun hesabınızı yerli veya yabancı sitelerde satabilirsiniz. Ancak bu adım için iyi derecede İngilizce bilmeniz şart. Bununla beraber, yurt dışı banka hesabı – para transfer aracına da ihtiyacınız olabilir.

Yurt dışı mevduat hesabı, para kazandıran oyunlar ve uygulamalar için önemli. Çoğu servis, belli bir kesinti karşılığında kazandığınız dövizi Türkiye’deki hesabınıza aktarıyor. Ancak amacınız telefondan para kazanmaksa, kesinti oranlarına dikkat etmelisiniz.

Oyun Hesabı Satmak Yasal Mı?

Oyun hesabı satmak, ülkemizdeki kanunlarla sınırlandırılmıştır. Hesaplar, bir tür vergilendirmeye tabi olmadıklarından satışları sınırlı.

Ancak ahlaki olarak, dijital oyun hesabı satmakta bir sorun yok. Oyun hesaplarını, geliştirilmiş karakterleri bir tür “dijital varlık” olarak düşünebilirsiniz.

Yasal sınırlamalar, alışverişlerin “vergilendirilememesi” nedeniyle varlar. Buna karşın ülkemizde veya dünyada oyun hesabı satan çok sayıda internet sitesi mevcut.

Candy crush saga yorumları

Sırası gelmişken, meşhur Candy Crush Saga adlı oyun hakkında yapılan bazı yorumları da istifadenize sunuyorum.

Bir oyuncu demiş ki: “Yeni sürüm ya da güncelleme çok kötü.oyunda zevk bırakmadınız! reklam izleyip hak alayım diyorsunuz sonra reklamdan çıkıp oyuna geri dönemiyorsunuz! Reklam ne açılıyor ne de kapanıyor çıkış yok kazanılan haklar da yanıyor 3 reklam izleme hakkı vardı.eskiden üçünü de izleyip 6 hak alabilirdin.şimdi ya ilk reklamda falso veriyo, ya da son reklamda! Reklam var ama çıkış yok!”

Başka bir oyuncu ise şunu demiş: “Oyununuzu senelerdir oynuyorum. Yeri geliyor tek seferde 15,20 level atlıyorum.Ama bazen bakıyorum da bu sizi rahatsiz ediyor olmalı ki hak etmiş olduğum bazı ekstra hediyeleri vermiyorsunuz.Böyle giderse silmek zorunda kalacağım oyunu.Lütfen biraz emeğe saygınız olsun.2356. Bölümdeyim bana 2000 olduğumda sadece profilime 2000 logusu veriyorsunuz kusura bakmayın da onu da geri alın bi zahmet bana faydası yok.

Başka bir ilginç yorum ise şu şekilde: “Uzun zamandır oynamıyordum. Hediye canlar 800 olmuştu. Yeniden oyuna girdim güncelleme istedi. Tüm canlar gitti. Yeni güncelleme berbaattt oyunu silmeme az kaldı. 200 tane can var ama ben günlük 20 can kullanabiliyorum ne kadar saçma. Hayır ben neden can istiyorum o zaman milletten. Sınırlı 20 tane kullanacaksam. Yanlış yapıyorsunuz, bir an önce düzeltin bence bir çok kullanıcıyı kaybedeceksiniz. Hatalı bölümler var ve bunu anlayana kadar harcanan altın ve güçlendiriciler bölümün hatalı olduğu kabul edilince geri yüklenmiyor ki bu uygulama hatası! Bir kere satın alma yaptım artık reklam çıkmıyor ve oyun sonu ek hamle vermiyor oyunun keyfi kaçtı! Belki düzelir diye oyunu silip geri yükledim düzelmediği gibi tüm güçlendiriciler de silinmiş”

Oyun hakkında bazı yorumlar yukarıdaki gibi olup oyunu telefonunuza yükleyip yüklememe ve oynayıp oynamama kararı size kalmış.