Advantan Krem Ne İçin Kullanılır?

Advantan Krem Ne İçin Kullanılır?
Gönderi Tarihi: 08.02.2024

Advantan krem ne için kullanılır? Ne işe yarar? Advantan krem farklı cilt problemlerinin önlenmesinde ve tedavi edilmesinde kullanılır. Advantan krem birçok ilaç gibi doktor gözetiminde ve dikkatli bir şekilde kullanılması gereken kremler arasında bulunur. Krem haricen deri üzerinde sürülerek uygulanır. Bir başka kullanım şekli mevcut değildir.

Bu yazımda advantan krem neye iyi gelir, advantan krem ne için kullanılır gibi sorulara yanıt vermeye çalıştım. Birçok insan advantan prospektüsünü aramaktadır. Ben bu yazımda Advantan genel kullanım alanları ile ilgili detaylı bilgi vermeye çalıştım.

Advantan krem başta egzama (mayasıl)’a bağlı deride oluşan kızarıklık, sivilce, iltihaplı sivilce, ödem, su toplamaları, alerjik reaksiyona bağlı kaşıntı ve kabarıklıklarda tüm deri yüzeyinde haricen kullanılan bir kremdir.

Advantan Krem Nedir?

advantan krem
advantan krem

Advantan losyon; 30 gr. beyaz ve sarımsı bir renkte olup, opak bir kremdir. Ağzı plastik kapaklı  alüminyum tüplerde  sunulmaktadır.

Advantan krem kortizonlu bir krem olduğu için Doktor tarafından  önerilen kullanım  klavuzuna uyulmasında yarar vardır. Aksi durumda ciltte istenmeyen sonuçlara sebebiyet verebilir.

Advantan Merhem Doz Aşımı Sakıncaları;

 • Deride tüylenme,
 • kıl kökü batıkları,
 • kızarıklık
 • iltihaplı sivilcelenmelere neden olabilir.

Advantan krem içerisinde bulunan etken maddesi (metilprednisolon) olan ilaca karşı duyarlı kişilerde çeşitli  yan etkileri olabilir. Advantan kremin yan etkilerini yazımızdan takip edebilirsiniz.

Advantan Krem Ne İşe Yarar?

advantan krem ne ise yarar
advantan krem ne ise yarar

Advantan krem tüm deride hasar görmüş sorunlu bölgeye tedavi edici amaçla kullanılır. Egzama çeşitlerine bağlı kızarıklık deride iltihaplı şişme su toplama, alerji sonucu kaşıntı kızarıklık strese bağlı kıl kökü iltihaplanmasında hasar görmüş cildi yenilemek ve sorunu gidermek için kullanılır. Advantan krem doktor önerdiği kullanım miktarına ve süresine düzenli bir şekilde uyumanız, iyileşmenizi hızlandıracaktır.

Advantan krem deri yüzeyindeki hasar görmüş cildi tedavi edip yenilemek için haricen kullanılır. Sizleri Advantan kremin hangi durumlarda kullanıldığı hakkında bilgilendirmek istiyorum.

 • iltihaplı deri hastalıklarında.
 • Egzama ya baglı deride döküntüsü (yara)
 • Alerjik reaksiyonlarda (kaşıntı,kabarıklık)
 • Deri yüzeyin de tabaka oluşması.
 • Egzama (mayasıl)
 • Ödem, şişme
 • Yanma, sızı hissi,kızarıklık

Advantan Krem Faydaları Nelerdir?

advantan krem sivilceye iyi geliyor
advantan krem sivilceye iyi geliyor

Topikal kortikosteroidler ya düşük toleransla birlikte yüksek etkinlik ya da iyi toleransla birlikte düşük etkinlik göstermiştir. Yüksek etkinliği ve mükemmel lokal ve sistemik toleransı sayesinde Advantan, optimum etkinlik ve tolerans dengesini sunar.

Bu krem, dermatolojide popülasyonun büyük bir bölümünü etkileyen ve dermatoloji kliniklerindeki tıbbi konsültasyonların üçte birine kadar olan en yaygın endikasyon olan egzama tedavisi için geliştirilmiştir. Bu krem, atopik egzama dahil her türlü egzamada oldukça etkilidir. Yaklaşık yüzde 90 başarı oranı vardır. Tam iyileşme ve belirgin iyileşme ile dermatit tedavisinde de kullanılır.

Bu krem yüksek lipofilikliği ve ciltte biyolojik olarak aktif hale getirilmiş olması, herhangi bir etkinlik kaybı olmadan günlük tek bir uygulama sağlar. Ayrıca bu kremA, endojen kortizol üretiminin baskılanmasına yol açmaz ve bu nedenle minimum yan etkilere sahiptir.

#İlgili İçerik: En İyi Uçuk Kremi Hangisi? Uçuğu Yok Eden 10 Krem

Bu nedenle, çocuklar bu krem ile tedavi edilebilir ve ayrıca kronik egzama formlarında, dört haftaya kadar uzun süreli tedavi için uygundur. Çocuklarda ve yetişkinlerde on iki haftaya kadar kullanılır. Bu krem farklı cilt tipleri için kullanılan krem, merhem, yağlı merhem ve çözelti formlarında mevcuttur.

Advantan Merhemin Yan Etkileri Nelerdir?

advantan krem yan etkileri
advantan krem yan etkileri

Deri hastalıklarını tedavi etmek için bu krem kullanan hastalarda akne, kırmızılık, kaşıntı hissi, renksiz cilt ve olağandışı tüylenme gibi yan etkiler görülebilir. Yaşadığınız yan etkileri doktorunuza bildirin. Herhangi bir ciddi yan etki ortaya çıkarsa, derhal tıbbi yardım alın.

Advantan Merhemin faydaları vardır bunun yanında ciddi yan etkileri ve zararları da vardır. Kortizonlu bir krem ​​olduğu için yan etkiler de vardır. Özellikle çocuklara ciddi zararlar vereceği için asla uzun süre kullanılmamalıdır. Kremdeki etken madde sık sık yan etkilere neden olur.

Kıl kökü iltihabı (folikülit), uygulama bölgesinde yanma hissi, şişmiş deri kabarcıkları (püstüller), sulu veziküller (veziküller), deride kaşıntı, ağrı, kızarıklık ve kabarma (papüller), döküntü, deride çatlaklar (çatlaklar), genişlemiş kılcal damarlar (telanjiektaziler), ilaçlara karşı aşırı duyarlılık, akne (sivilce), ciltte incelme (atrofi), çatlaklar (ciltte çatlaklar), aşırı kıllanma, ağız çevresinde iltihaplanma (perioral dermatit), ciltte renk değişikliği ve alerjik cilt reaksiyonları gibi yan etkileri vardır.

Advantan Merhem Kullananlardan Yorumlar

krem yorumlari
krem yorumlari

“tecrübe ettiğim kadarıyla özellikle egzamalara ve daha farklı yara, cilt tahrişlerine çok iyi gelen kortizonlu krem.

uzun süreli kullanım derinin incelmesine neden olabilir, dikkatli olmak lazım.”

“bıyık bölgesinde meydana gelen ağda yanıklarını birkaç günde hızlıca iyileştirme özelliğine sahip olduğunu keşfettiğim pomat. kremi pomadı kadar etkili gelmedi bana. alerjilerim olduğundan doktor cilt döküntüm için vermişti ama hiç bu durumda işe yarayacağını düşünmemiştim. tabi kortizon içerdiğinden bolca ve sürekli sürmemenizi öneririm. sonrasında cildinizi iyileştirmesinden ziyade daha fazla zarar vermesini istemem. kısacası; ölçüsünde kullanıldığında çok faydalı bir ilaçtır, tavsiye edilir.”

“oldukça hassas ve karma bir cilde sahibim. bu sebeple kendime uygun ürünleri keşfedene kadar sık sık egzema ve daha hafif tahriş problemleri yaşıyorum. mevsim ve su değişimleri de dahil tabii. bunu geçirmek için sık sık başvurduğum bir ilaç. kortizonlu olduğu için hızla hücre yeniliyor fakat aynı sebeple günlük kullanıma uygun değil. özetle; acil durumlarda hızlı iyileşme için ideal.”

hametan ile birlikte 1 aydır beni gerim gerim geren sıkıntımı çözmüş kremdir. bi doktora gidiyordum kapalı komedon, başkasına gidiyordum egzama diyorlardı. oysa benim sadece cildim kurumuştu ve biraz sıkıntılı bir dönemden geçmiştim.

kan testleri, dermokozmetik ürünler, bitki çayları her şeyi denedim bu 1 ayda. en son doktor da bıkmış olmalı ki, al bunu kortizonlu yalnız 1 hafta kullan dedi. 3 gün sonra bütün cildim eskisi gibi pırıl pırıl oldu. mucizevi bir şey bu. bugün kullanımımın son günü. artık sadece bi yerimde bir şey çıktığında kullanacağım. herkese tavsiye ediyorum- tabi doktor kontrolünde”

Advantan krem ne işe yarar, yan etkileri nelerdir ve kullananların deneyimlerini aktardık.

Advantan Merhem Saklanma Şekli Nedir?

Advantan Merhem çocukların ulaşamayacağı bir yerde 25 derece (oda sıcaklığında) muhafaza edilebilir.

Advantan Krem Fiyatı?

Advantan Merhem doktor reçetesi ile Eczanelerden temin edilir. Fiyatı 14.78TL’dir.

Advantan Krem Yüze Sürülür mü?

Öncelikle doktor bilgisi olmadan bu kremi kullanmamanız gerektiğini hatırlatırız. Bu losyon kortizonlu bir üründür ve kortizon içerikli ilaçlar kullanmadan önde daima fayda/zarar hesabı yapılmalıdır. Advantan bir cilt kremidir ve yüzünüze güvenle sürebilirsiniz.

Sivilce İçin Kullanılır mı?

Advantan Merhemin başlıca kullanım alanlardan bir tanesi olan sivilce tedavisi için kullanılır. Sonuçları kullananlar için oldukça iyi olduğu söylenilmektedir.