Adsense Manuel Pin Doğrulama: %100 Çözüm

Adsense Manuel Pin Doğrulama: %100 Çözüm
Gönderi Tarihi: 08.02.2024

Adsense manuel pin doğrulama işlemi Google tarafından adresinize doğrulama postası gelmediğinde yapılan bir işlemdir. Google Adsense’den ödeme alabilmek için mutlaka pin doğrulama işlemini yapmanız gerekiyor.

Adsense hesabınıza adresinizi doğru yazdığınız halde verdiğiniz adrese posta gelmeyebiliyor. Bu durum çoğu kişinin başına gelen bir sorun.

Adsense pin isteme işlemini doğru bir şekilde yapmış olabilirsiniz. Sorun kesinlikle sizde değil. Adsense kimlik doğrulama işlemiyle birlikte bu işi kökünden çözüyoruz. Aşağıdaki adımları dikkatli ve doğru bir şekilde yaptığınızda sorununuzun çözüleceğinin garantisini veriyorum.

Adsense Manuel Pin Doğrulama Rehberi (%100 Çözüm)

google adsense pin kodu
google adsense pin kodu

Google Adsense pin kodu hesabınızın size ait olduğunu doğrulamanızı sağlayan ve Google tarafından size yollanan 6 haneli bir koddur. Bu kod Google tarafından PTT aracılığıyla adresinize yollanır. Lakin bu pin kodu PTT yüzünden midir bilinmez ama adresinize bir türlü ulaşmaz. Adsense pin kodu istediğinizde gelmesi en az 2-4 hafta sürer. Bu uzun bir süreçtir ve bu kod gelmediği taktirde hesabınıza para yatmaz. Bu sebeple Google Adsense manuel pin kodu doğrulama işlemini gerçekleştirmeniz gerekir.

Google Adsense manuel pin doğrulama nasıl yapılır?

Google Adsense manuel pin doğrulama işlemini gerçekleştirebilmek için öncelikle aşağıdaki adımlardan geçmiş olmalısınız. Aksi halde manuel pin doğrulama işlemini yapamazsınız.

  • Pin kodunu 3. kez istemiş olmalısınız ve bunun üzerinden en az 30 gün geçmesi gerekir.
  • Önceden 3 kez pin yollanıyordu. Şuanda 4 kez pin yollama hakkınız bulunuyor.
  • Manuel doğrulama ekranı artık otomatik olarak çıkmıyor. Aşağıda vereceğimiz linkten doğrulama yapacaksınız.

1. Adsense hesabınıza giriş yapın

adsense hesabi
adsense hesabi

Öncelikle Google Adsense hesabınıza giriş yapın. Lütfen Adsense hesabınızı oluşturduğunuz adresle giriş yaptığınızdan emin olun.

2. Manuel doğrulama sayfasını açın

adsense manuel pin dogrulama nasil yapilir
adsense manuel pin dogrulama nasil yapilir

https://support.google.com/adsense/contact/id_verification?hl=tr linkine tıklayarak Adsense manuel pin doğrulama sayfasına giriş yapın. Burada bulunan English ibaresine tıklayın.

3. Bilgilerinizi girin

google adsense manuel pin dogrulama
google adsense manuel pin dogrulama

Açılan sayfada bulunan alanları gerçek bilgilerinizle doldurun. Ardından Dosya Seç kısmına tıklayarak kimliğinizin resmini veya herhangi bir faturanızın resmini buraya yükleyin. Ardından Submit butonuna tıklayın. Tüm işlem bu kadar.

Yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra 1 veya 2 saat içerisinde onay maili tarafınıza iletilecektir. Tabi tüm işlemleri doğru bir şekilde gerçekleştirdiyseniz.

Örnek gelen onay maili başlangıcı;

Thanks for sending your proof of identity. I am happy to let you know that this fulfills the address verification requirement for AdSense!

Publisher ID bulma Yöntemi

Google Adsense hesabınıza giriş yapın. Hesap > Ayarlar > Hesap Bilgileri yolunu takip edin. Yayıncı Kimliği yazan yerde pub- ile başlayan kodları komple kaydedin. Bu sizin Publisher ID numaranızdır.

İlgili İçerik: Adsense Onay Nasıl Alınır? (%100 Sonuç)

Sonuç itibariyle Adsense manuel pin doğrulama işlemini başarıyla gerçekleştirmiş olacaksınız. Bu konuyla ilgili herhangi bir probleminiz olduğunda lütfen yorum alanından bana bildirin. Cevap vermekten mutluluk duyacağım.