En İyi Ücretsiz WordPress Temaları

En İyi Ücretsiz WordPress Temaları
Gönderi Tarihi: 07.02.2024

Ücretsiz wordpress temaları yeni başlayanlar ve ücret vermek istemeyenler için sıkça kullanılıyor. Ücretsiz en iyi wordpress temaları kullanmak blogunuzun gidişatı ve dizaynı açısından oldukça önemlidir.

Sizler için SEO uyumlu wordpress temalarını bir araya getirdim. Kendimin kullanmaktan çekinmeyeceği temiz kodlanmış ve ücretsiz temaları sizlerin beğenisine sunuyorum.

# Tavsiye: Eğer tema yüklemeyi bilmiyorsanız WordPress Tema Nasıl Yüklenir? (3 Adımda Kurulum) adlı rehberimi inceleyebilirsiniz.

Doğru tema seçimi sitenizin gidişatı açısından çok önemlidir. Zira hatasız kodlanmış hızlı ve seo uyumlu wordpress temalarını kullanmak Google gibi arama motorlarında üst sıralarda yer almanızda fayda sağlar.

Ayrıca mobil uyumlu (responsive) temaların seçilmesi kullanıcı deneyimi açısından da oldukça faydalı olacaktır. Google gibi arama motorları tüm bu kriterleri ölçümleyebiliyor.

Eğer bahsettiğim şekilde bir tema kullanmazsanız Google gibi arama motorlarından uyarılar almanız kaçınılmaz olacaktır. Neyse ki aşağıda paylaşacağım temaların hepsi yukarıda bahsettiğim kriterlere uyuyor.

Ücretsiz WordPress Temaları (Haber + E-Ticaret + Blog)

A. Blog Temaları

Ücretsiz blog temaları, blog açmak isteyen herkesin kullanabileceği sade, şık, hızlı ve seo uyumlu bir yapıya sahiptir. Blog açmak isteyenler için ücretsiz wordpress blog temaları arasında en iyi olanları içerir.

1. Qi Theme

qi theme
qi theme

Qi Theme son derece kapsamlı ve hızlı bir temadır. Sadece çarpıcı görünmekle kalmaz, aynı zamanda güçlü, birinci sınıf görünümlü bir web sitesi oluşturmak için kullanabileceğiniz tonlarca özellikle donatılmıştır. Ödüllü Qode Interactive ekibi tarafından oluşturulan bu tema, zarif tasarım stili ve herkesin kolaylıkla kullanabileceği sayısız işlevsellik getiriyor.

Qi 100 özelleştirilebilir demo getirdiğinden, herhangi bir niş ve web sitesi türü için kullanabilirsiniz. Portföy, iş ve yaratıcı şablonlardan e-Ticaret temalarına kadar bu tema, her sektör için uygundur. Bunun da ötesinde, demolarda tüm premium stok fotoğraflar için bir medya lisansı içerir, böylece isterseniz bunları sitenizde kullanabilirsiniz.

Son olarak, Elementor sayfa oluşturucu ile uyumludur, böylece renkleri, yazı tiplerini veya diğer öğeleri kolayca değiştirebilirsiniz. Ücretsiz wordpress temaları arasında en çok tercih edilenlerden biridir.

2. Hueman

ucretsiz wordpress temalari hueman
ucretsiz wordpress temalari hueman

Hueman wordpress kullanıcıları tarafından en çok kullanılan temalardan biridir. Bu tema Google’a göre %100 mobil uyumlu ve hızlı bir yapıya sahiptir. Yerli ve yabancı kişisel blog sahiplerinin ücretsiz olarak kullandığı en yaygın temalardan biridir.

wordpress.org sitesinde bulunan blog ve dergiler sekmesinde en çok puan alan tema unvanı taşımaktadır. Blog açacaklar ve bloguna tema arayanlar için benim tavsiye ettiğim en kullanışlı temalardan biridir. Ücretsiz wordpress temaları arasında Türkiye’de en sık kullanılanlar arasındadır.

3. Activello

activello ucretsiz wordpress blog temalari
activello ucretsiz wordpress blog temalari

Activello, yiyecek, moda, seyahat, yaşam tarzı, spor ve diğer harika bloglar için mükemmel görünüme sahiptir ve minimal bir wordpress blog temasıdır.

Bu tema, blogunuz ile tamamen işlevsel bir e-ticaret web sitesi oluşturmanıza izin veren WooCommerce entegrasyonuna sahiptir. Temanın WordPress Tema Özelleştirici’de kullanılabilen çeşitli özelleştirme seçenekleri vardır.

Tema ayrıca çok dilli ve çeşitli dillerde tercüme edilmiştir. Bu harika blog teması, Google’da en yüksek pozisyonlara ulaşmanıza yardımcı olan SEO dostudur.

Ücretsiz wordpress temaları arasında sade ve kullanışlı bir tema arayanlar için oldukça güzeldir.

4. Balanced Blog

wordpress ucretsiz tema balanced blog
wordpress ucretsiz tema balanced blog

Balanced Blog hızlı, temiz ve duyarlı bir WordPress blog temasıdır. Temanın kullanımı oldukça kolaydır ve özel üst kısım, logo veya arka planı destekler.

Balanced Blog SEO dostudur, WMPL, çeviri ve soldan sağa diller için hazırdır. Ücretsiz wordpress temaları arasında kullanabileceğiniz şablonlardan biridir.

5. Envo Magazine

ucretsiz tema envo magazine
ucretsiz tema envo magazine

Envo Magazine, hızlı, temiz ve modern görünümlü duyarlı bir magazin WordPress temasıdır. Tema tamamıyla bileşen kullanımına yöneliktir, böylece kullanıcılar kolayca bileşenleri kullanarak içeriklerini yönetebilir.

Ücretsiz wordpress temaları denilince akla envo magazine gelebiliyor. Envo Magazine haber siteleri, gazeteler, dergiler, yayımcılar, bloglar ve oyun dergileri, haber portalları ve yaratıcı web siteleri için idealdir. Envo Magazine SEO uyumludur, WPML, çeviri ve sağdan sola desteği vardır.

6. ColorMag

colormag ucretsiz wordpress tema
colormag ucretsiz wordpress tema

ColorMag duyarlı, magazin stilinde mükemmel bir WordPress temasıdır. Haber siteleri, gazeteler, magazinler, yayımcılar, kurumsal ve diğer her türlü site için idealdir.

Ücretsiz wordpress temaları arasında belkide en sıklıkla kullanılan temalardan biride clolormag’dır. Gönül rahatlığı ile blogunuzda kullanabilirsiniz.

7. Amphibious

amphibious ucretsiz wordpress temalari
amphibious ucretsiz wordpress temalari

Amphibious zarif bir dergi, kişisel blog WordPress temasıdır. Amphibious, yaşam tarzı, moda, güzellik, eğlence veya seyahat hakkındaki hikayelerini paylaşmak isteyen herkes için temiz, modern ve yaratıcı bir tasarıma sahiptir.

Amphibious, okuyucuların içeriğinizi keşfetmesi için kolay okunabilirliğe sahip içerik odaklı bir tasarıma sahiptir. Ücretsiz wordpress temaları listesinde yer verdiğim bu tema sadeliği sevenler için biçilmiş kaftandır.

8. Wishful Blog

wishful blog wordpress blog temasi
wishful blog wordpress blog temasi

Wishful Blog basit ve çekici ücretsiz wordpress temaları arasında yer alıyor. Wishful Blog aradığınız blogun her türüne uygundur. Siteyi yönetmek için son derece özelleştirilebilir seçeneklere sahiptir ve SEO için düzgün bir şekilde yönetilir.

Bunların yanı sıra, afiş ve blog listesi için düzen seçenekleri, kenar çubuğu seçenekleri, renk seçenekleri, tipografi seçenekleri ve çok daha fazlası var. Siteyi daha çekici ve benzersiz hale getirmek için Wishful Blog’un özel widget’larını da bulabilirsiniz.

9. HitMag

hitmag wordpress blog temasi
hitmag wordpress blog temasi

HitMag, dergiler, gazeteler veya kişisel bloglar için hazırlanmış şık ve güçlü bir temadır. HitMag, sitenizi istediğiniz gibi özelleştirmek için birkaç seçenekle birlikte gelir.

Ücretsiz sürümü bir dergi ana sayfa düzeni, 4 farklı stil blog listeleme düzenleri ve ana renk seçenekleri içerir. Yine ücretsiz wordpress temaları listesinde en yaygın olarak kullanılanlardan biridir.

Tüm bu özellikler ve seçenekler, HitMag’in sadece başka bir ücretsiz WordPress teması değil, tüm temel ihtiyaçları karşılayan güçlü bir tema olmasını sağlar.

10. Anther

anther wordpress blog temalari
anther wordpress blog temalari

Anther, temiz, modern ve tamamen duyarlı bir WordPress temasıdır. Anther teması bir haber, gazete, dergi, yayıncılık, inceleme veya blog sitesi için mükemmel bir temadır.

Ücretsiz wordpress temaları listesinde yer alan Anther, sadeliği sevenler için iyi bir seçenektir.

11. Aari

aari ucretsiz wordpress blog temalari
aari ucretsiz wordpress blog temalari

Aari bir blog way temasıdır. Bloglara adanmış minimalist bir wordpress temasıdır. Aari, sınırsız renklerle duyarlı bir düzen sunar.

Çekici bir görünüm için resimler ve metinler için yayınları tanıtma şeklinizi değiştirmenizi sağlar. Modern, temiz, renkli ve duyarlı. Bu özellik, tam genişlikte bir şablon, kenar çubuğu şablonu, özel widget’lar, karusel sonrası, resim ışık kutusu vb. içerir.

Ücretsiz wordpress temaları listesinde yer alan bu tema daha çok kişisel bloglar için idealdir.

B. Haber Temaları

Ücretsiz wordpress temaları arasında haber konulu temalarda oldukça tercih ediliyor. Lakin ücretsiz haber temaları tam kapsamlı olmadığından dolayı genellikle ücretli wordpress haber temaları tercih ediliyor.

Eğer profesyonel bir işe kalkışacaksanız aşağıdaki ücretsiz wordpress temaları sizin işinizi görmez. Bu temalar daha çok küçük ilçelerde haber sitesi açacaklar için idealdir.

1. The NewsMag

the newsmag ucretsiz wordpress haber temasi
the newsmag ucretsiz wordpress haber temasi

The NewsMag wordpress tasarımı, magazin ve haber siteleri oluşturma konusunda ihtiyaç duyabileceğiniz gelişmiş özellikler sunuyor. Bu görünüm aynı şekilde blog ve bireysel siteler için de ideal.

Bu tasarımla, wordpress ortamında kullanılabilir bütün değişiklikleri bir arada yapabilirsiniz. Son Yazılar, Ana Başlık, Özel Sosyal Medya Menüsü gibi birçok özellikleri var.

Magazin tasarımının bütün özelliklerini bileşenler vasıtasıyla belirleyebilirsiniz.

2. ColorNews

ucretsiz wordpress temalari colonews
ucretsiz wordpress temalari colonews

ColorNews mükemmel bir ücretsiz duyarlı haber tarzı wordpress temasıdır. Bu tema iyi organize edilmiş güzel bir magazin görünümü ve hissi sunuyor, ziyaretçiler için dikkatle tasarlanmış, çarpıcı bir izlenim hissettirir.

Farklı renkler, farklı kategorileri temsil eder ve sitenizi renkli ve net gösterir. Bu tema haber, gazete, yayın ve dergi türleri için üretilmiştir. Yeni bir dergi sitesi projeniz mi var? Bu tema mükemmel uyum sağlayacaktır.

3. NewsToday

Newstoday wordpress haber temasi
Newstoday wordpress haber temasi

NewsToday, çarpıcı ana sayfa düzenleri ve önceden tanımlanmış demolar ile birlikte gelen çok amaçlı zarif bir haber temasıdır. En iyi kullanıcı deneyimini sunmak için hız ve performans için son derece iyi optimize edilmiştir.

Son dakika haberleri, gazeteler, siyaset, spor, oyun, teknoloji, seyahat ve çok daha fazlasını içeren çok sayıda niş için idealdir.

MythemeShop tarafından yayına sunulan ücretsiz wordpress temaları gayet hızlı ve kullanışlıdır.

4. Sensational

sensational wordpress haber temalari
sensational wordpress haber temalari

Sensational blogunuzun mükemmelliğini sonuna kadar ortaya çıkarır. Ortalama görünümlü Web sitenizi mutlak bir afete dönüştürecektir.

İçeriğinizi sergilemek için mükemmel bir uyum sağlamak için farklı Renk Seçenekleri ve düzen stilleri ile oynayabilirsiniz. Şaşırtıcı gezinme efektleri veya geçiş slaytları olsun, ihtiyacınız olan her şeyi bulacaksınız.

Ücretsiz wordpress temaları listesinde yer alan Sensational çok fonksiyonlu yönüyle dikkat çekiyor.

5. NewsTimes

wordpress ucretsiz haber temalari newstimes
wordpress ucretsiz haber temalari newstimes

NewsTimes mükemmel, çekici tasarlanmış ve son derece duyarlı bir WordPress temasıdır.

Elle yazılmış HTML5 ve CSS3’e sahip NewsTimes inanılmaz derecede hızlı yükleniyor ve daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olacak SEO optimizasyonlarına sahip. Ayrıca yararlı incelemeler yazmak için yerleşik bir inceleme sistemi içerir.

Ücretsiz wordpress temaları kategorisinde hız ve seo uyumlu en cazip şablonlardan biridir.

C. E-Ticaret Temaları

WordPress ücretsiz e-ticaret temaları WooCommerce eklentisi ile birlikte çalışır. Bazen farklı eklentiler ile uyumlu temalarda mevcuttur.

Ücretsiz e-ticaret temaları sınırlı seçeneklerle gelir. E-ticaret sektöründe çalışma yapmak isteyenler için aşağıda ücretsiz wordpress temalarını listeledim.

1. Fancy Shop

fancyshop wordpress e ticaret temalari
fancyshop wordpress e ticaret temalari

Fancy Shop, tonlarca özelliğe sahip duyarlı ve tamamen özelleştirilebilir bir temadır. WooCommerce entegrasyonu, Ürün Kaydırıcısı, Ürün Tablosu, Üstbilgi ve altbilgi Özelleştirme, temada sağlanan tipografi özellikleri gibi Esneklik ve Tema Seçenekleri içerir.

Ücretsiz wordpress temaları arasında bulunan Fancy Shop e-ticaret için biçilmiş kaftan.

2. Vilva

wp e ticaret temalari vilva
wp e ticaret temalari vilva

Vilva kullanımı kolay ve mobil dostu çok amaçlı bir blog temasıdır. İster uzman moda ipuçlarınızı, en sevdiğiniz tarifleri paylaşmak ister bir yaşam tarzı, seyahat, yiyecek, güzellik ve makyaj, koçluk veya başka temalı bir blog oluşturmak istiyorsanız, Vilva tam size göre.

Vilva ile web sitenizin görünümünü ve şeklini (renk ve yazı tipi) tek bir tıklamayla değiştirebilirsiniz. Instagram yayınlarınızı gösterebilir ve takipçilerinizi artırabilirsiniz. Benzer şekilde, bir e-posta listesi oluşturabilir ve müşterilerinizle bağlantıda kalabilirsiniz.

Vilva SEO dostu, hızı optimize edilmiş, çeviriye hazır, WooCommerce ve RTL uyumludur.

3. Open Shop

open shop wordpress eticaret temasi
open shop wordpress eticaret temasi

Open shop, Woocommerce eklentisinin derinlemesine entegrasyonu ile hızlı ve duyarlı bir alışveriş WordPress temasıdır. Mobilya, bakkal, giyim, elektronik, gıda, ev aletleri sitesi, gadget mağazası, kuyumcu dükkanı, moda mağazası ve dekoratif mağazalar için en uygun olanı kullanarak, her türlü e-ticaret web sitesini oluşturabilirsiniz.

Birden fazla widget seçeneği ve düzeni içerir. Bazı özellikler; gelişmiş ürün arama, çoklu kaydırıcı düzenleri, ürün karuseli, sekmeli kategori filtreli ürün karuseli, woo kategori kaydırıcısı, ürün listesi düzeni, üç düzen içeren üst başlık, şerit bölümü, çağrı eylem bölümü, hakkımızda widget’ı, blog yazısı widget’ı kaydırıcısı, üç düzen içeren altbilgi.

Open shop, ücretsiz wordpress temaları arasında e-ticaret uyumlu en iyi seçeneklerden biridir.

4. Shopay

shopay e-ticaret temasi
shopay e-ticaret temasi

Shopay son derece özelleştirilebilir ve tam WooCommerce desteği ile tasarlanmış wordpress e-ticaret temasıdır. Tema, tüm kapsamlı işlevsellik ve özelliklerle yüklü her türlü e-ticaret mağazası ile mükemmel bir şekilde entegre edilmiştir.

Nihai e-ticaret desteği sağlamak için WooCommerce ve YITH WooCommerce eklentileriyle tamamen uyumludur. Buna ek olarak, tema renk seçenekleri, 7 + ana sayfa widget’ları, kenar çubuğu düzenleri, üstbilgi ve altbilgi özelleştirmesi ve daha pek çok özelliğe sahiptir.

Canlı önizleme ile yapılandırmanızı sağlayan bir özelleştirici ile yerleşiktir. Bunların yanı sıra, her tür cihaza iyi uyan tamamen duyarlı ve mobil uyumludur. Tek tıklamayla demo içe aktarma eklentisinin desteği ile, web sitenizi akıl almaz bir çevrimiçi mağazaya dönüştürün.

5. YITH Proteo

proteo wordpress ucretsiz eticaret temalari
proteo wordpress ucretsiz eticaret temalari

Proteo şık, modern ve “Gutenberg dostu” bir e-ticaret temasıdır. Güzel bir kullanıcı arayüzü ve minimal bir tasarımla geliştirilen her mağaza için mükemmeldir.

Yönetilmesi ve özelleştirmesi kolay olan Proteo, eksiksiz bir e-ticaret şablonu istiyorsanız ve teknik bilgi olmadan WooCommerce ile ürünlerinizi hızlı bir şekilde satmaya başlarsanız en iyi çözümdür.

Kurumsal site veya blog için de kullanın: Böyle güzel ve kullanışlı bir tema ile neler yapabileceğiniz konusunda hiçbir sınırlama yoktur!

Ana özellikleri: Renkler ve Tipografi özelleştirme (Google yazı tipi desteği), Logo özelleştirme, 3 farklı Başlık düzeni, Gelişmiş özelleştirici tema seçenekleri, Kenar Çubuğu Yönetimi, Her sayfada ve üründe Kenar Çubuğu Seçici, Sayfa başlığı simgeleri, Üst Çubuk Yönetimi, Kolay ana renk tonu seçici , Düğme stili yönetimi (degrade düğmeleri desteği), Birden çok kenar çubuğuyla altbilgi yönetimi, WooCommerce desteği, Mağaza Tema Seçenekleri, Özel WooCommerce mesajları ve animasyonlu WooCommerce uyarı bildirimleri, İki sepet sayfası düzeni, Bootstrap ızgara sistemi, CSS animasyonları, Gutenberg desteği, Duyarlı, Tam ekran arama, Çok düzeyli menüler, Tüm YITH eklentilerine destek, HiDPI ekranlar için SVG simgeleri.

D. Kurumsal Temalar

WordPress kurumsal temalar daha çok firmalar ve şirketleri ilgilendiriyor. Bazen kurumsal siteler için tek sayfa yeterli olabiliyor. Hizmetler, ürünler ve iletişim bilgilerinin yer alması işi çözebiliyor.

WordPress ücretsiz kurumsal temalar arasından dilediğinizi seçip gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Aşağıda yer verdiğim tüm temalar SEO ve mobil uyumludur.

1. Zakra

zakra wordpress ucretsiz kurumsal tema
zakra wordpress ucretsiz kurumsal tema

Zakra, sitenizi güzel ve profesyonel hale getirmek için kullanabileceğiniz birçok ücretsiz başlangıç ​​sitesi ile birlikte gelen esnek, hızlı, hafif ve modern çok amaçlı bir temadır.

Kişisel blog, portföy, WooCommerce mağazaları, iş web siteleri ve niş tabanlı siteler (Cafe, Spa, Charity, Yoga, Düğün, Diş Hekimi, Eğitim vb.) için de uygundur.

İstediğiniz düzeni oluşturabilmeniz için Elementor artı diğer büyük sayfa oluşturucularla birlikte çalışır. Tema duyarlı, Gutenberg uyumlu, SEO dostu ve büyük wordpress eklentileri uyumlu.

2. One Page Express

one page express ucretsiz wordpress kurumsal temalari
one page express ucretsiz wordpress kurumsal temalari

One Page Express dakikalar içinde sürükle bırak yaparak bir web sitesi oluşturabileceğiniz harika bir wordpress temasıdır.

Önceden tasarlanmış bir ana sayfa ve kullanıma hazır 30’un üzerinde içerik bölümleri ile kolayca özelleştirilebilir. Ayrıca bir çok özelleştirme seçeneği (video arka plan, slayt gösterisi arka plan, üst bölüm içerik tipleri vb.) harikulade, eşsiz bir tek sayfalık web sitesini kısa sürede oluşturmanıza yardım eder.

One Page Express duyarlı tasarıma sahip olduğundan, mobil cihazlarda da çalışır durumdadır.

3. Benzer

benzer wordpress kurumsal tema
benzer wordpress kurumsal tema

Benzer bir çok güçlü özelliği ile yıldızı parlayan bir temadır. Çevrimiçi varlığınıza anında profesyonel bir görüntü sağlayabilir. Kurumsal, portföy, yemek ve restoran, gym ve fitness, spa salonu, medikal uygulamalar ve hastaneler, karşılama sayfaları, ürün sayfaları, ticari işletmeler, dijital ajanslar, ürün vitrini, finansal danışmanlık, muhasebe, hukuk firması, varlık danışmanlığı, fotoğrafçılık, kişisel ve her türlü e-ticaret mağazası için uygundur.

Premium sürümü size 10’dan fazla tasarım ve WPML, Polylang, WooCommerce, Contact Form 7, Revolution Slider, Elementor, Visual Composer, WP-Forms, Ninja Forms, Jetpack, WP-Featherlight, Give (WordPress bağış eklentisi) Gravity Forms, Yoast SEO ve daha bir çok popüler eklentilere uyumlu bir altyapı sağlar.

4. Construction Light

construction light kurumsal wordpress temalari
construction light kurumsal wordpress temalari

Construction Light, kullanımı kolay, kullanıcı dostu, zengin özelliklere sahip, sezgisel, yaratıcı, güçlü, etkileyici, ilgi çekici ve dinamik, tamamen özelleştirilebilir duyarlı Free Construction WordPress temasıdır.

İnşaat işi veya müteahhitler, inşaatçılar, mimari firmalar, yenileme ve onarım hizmetleri, emlak satıcıları, yapı malzemesi tüccarı, altyapı şirketleri, sıhhi tesisat ve çatı hizmetleri işletmeleri gibi diğer işletmeler için harika ve modern web siteleri geliştirmek için tamamen kullanılabilir.

Bu tema (Banner Slider, Özellik Hizmetleri, Hakkımızda, Harekete Geçirici Mesaj Düğmesi (CTA), Ana Hizmetler, Portföy, Takım Üyesi, Referans, İstemci Logosu ve Düğme ile Görüntülü Harekete Geçirici Mesaj), vb. temiz ve modern bir web sitesi geliştirmeye yardımcı olan 10+ element bloğu içerir.

5. Page Builder Framework

Elementor, Beaver Builder, SiteOrigin, Divi, Thrive Architect, Brizy ve daha fazlası gibi tüm sayfa oluşturucularla çalışmak için yapılmış süper hızlı, hafif (ön tarafta 50 kb’den az) ve özelleştirilebilir bir WordPress temasıdır.

Page Builder Framework, sayfa oluşturucuları için özel olarak oluşturulmuş tek temadır. SEO düşünülerek baştan yazılmıştır, % 100 Gutenberg uyumludur ve en son web standartlarını (HTML5 ve schema.org işaretlemesi) takip eder.

Minimalist yaklaşımı ve WordPress özelleştiricisindeki birçok özelleştirme seçeneği ile Blog, Portföy web sitesi, Ajans web sitesi veya WooCommerce mağazası gibi hemen hemen her tür web sitesi oluşturmanıza olanak tanır. Ücretsiz wordpress temaları arasında bulunan iyi bir alternatiftir.

Sonuç

Ücretsiz wordpress temaları adı altında blog, haber, kurumsal ve e-ticaret odaklı birçok seçenek vardır. Önemli olan hızlı, seo uyumlu temalar kullanmaktır.

Çok fazla modifikasyon içeren, gereksiz kod ile yoğrulmuş temaları kullanmak sitenize olumsuz etki edecektir.

Bu sebeple bu işte tecrübeli kişiler sürekli olarak seo uyumlu, hızlı ve temiz kodlanmış temaları tavsiye ederler.

Eğer ücretli ve premium bir tema düşünüyorsanız kesinlikle MythemeShop firmasını deneyin.

Ben blogumda MythemeShop temalarını kullanıyorum. Oldukça hızlı ve seo altyapısıyla çok iyi işler çıkarıyor.